Sajam zaposljavanja

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Interesuje me da li je neko posetio neki sajam zaposljavanja?
Posto sam pre par meseci ostala bez posla planiram da ga posetim sad u martu.

Da li je moguce da se na taj nacin pronadje posao ili je to neka bezvezarija?
Kakva su Vasa iskustva?
 
Bezvezarija na kvadrat. :sad2:

Poslaše mene jednom, pre 2-3 godine. Tad sam bila bez posla. Otišla puna nade, vratila se najblaže rečeno razočarana. Ponuda poslova je bila sledeća: prodavanje osiguranja za sve moguće osiguravajuće kuće, rad u kioscima brze hrane i tako.

Bolje traži preko interneta, šalji cv... nego da čekaš te sajmove.
 
Nista neces izgubiti sem malo vremena posetis sajam. Nikad se ne zna.
Nikad nisam isao na sajmove zaposljavanja & ne mogu da dam sud o njima,
ali generalno imam losa iskustva sa nalazenjem posla preko nacionalne sluzbe za
zaposljavanje. Isto sam cuo i od drugih. Heh, cak sta vise NSZZ me podseca na
agenciju za bracno posredovanje - sve sto "valja" je vec uzeto, a preko agencije mozes
dobiti ono sto niko drugi nece ;)
Iduci tom logikom - ovo je neki 20x 5 minute date - nemoj mnogo da ocekujes, al mozda
se iznenadis :mrgreen:
 
Interesuje me da li je neko posetio neki sajam zaposljavanja?
Posto sam pre par meseci ostala bez posla planiram da ga posetim sad u martu.

Da li je moguce da se na taj nacin pronadje posao ili je to neka bezvezarija?
Kakva su Vasa iskustva?
Trebalo bi da posetiš sajam da bi se sama uverila da je to bezvezarija.Ne znam kako je u većim mestima ali u manjim to izgleda tako da se pojave poslodavci kod kojih niko ne želi raditi zbog raznih"opravdanih" razloga.Ja sam redovno posećivala te sajmove i ni jednom se nije pojavila "dobrostojeća"firma. U takvim firmama se zapošljava sa preporukama rodbine,prijatelja.....a ko nema takve VEZE :think::dash::rida:U mom mestu,službenice iz NSZ obavljaju samo poslove evidentičara i eventualno pomognu zapošljavanje"svojih".Kada ih upitam za prekvalifikacije,obuke ili kurseve,kažu mi da se to kod nas ne organizuje jer nema potrebe za radnicima.Meni se sve smučilo:bljak:Najradije bi da odem iz ove zemlje bezakonja,laži i prevara.Eto pa sama odluči.
 
Bila sam na sajmovima zapošljavanja nekoliko puta, a jednom prilikom sam i našla posao, jer je tad sajam bio usmeren konkretno na moju struku.Međutim, kao što su ti neki ovde to već i rekli, sajmovi zapošljavanja su čista glupost, uglavnom su na njima poslodavci koji nikako drugačije ne mogu da nađu radnike, traže se radnici za rad u : raznim osiguravajućim kućama (životno osiguranje), kioscima brze hrane, pekarama, poslastičarama...

Što se tiče mog zaposlenja sa sajma, vrlo brzo sam dala otkaz, poslodavac nije hteo da me prijavi, a i uslovi rada su bili jako loši.NSZ tu nema nikakvu ulogu, uvek naglašavaju da su samo posrednici, ali mislim da bi se neko ipak trebao pozabaviti problemom rada na crno, pošto radnik tu nikako ne može da ostvari svoja prava!
 
Interesuje me da li je neko posetio neki sajam zaposljavanja?
Posto sam pre par meseci ostala bez posla planiram da ga posetim sad u martu.

Da li je moguce da se na taj nacin pronadje posao ili je to neka bezvezarija?
Kakva su Vasa iskustva?

Девојко, ти сајмови су чиста фарса, веруј ми. Не троши узалуд своје време.

То је направљено у виду пројеката као наводно да се створи слика да се људи запошљавају, ту паре узима онај ко организује те сајмове. А иначе генерално, нема никакве користи за незапослене.

Можеш да се прошеташ ако немаш шта друго да радиш, али кажем, само да се прошеташ :mrgreen: али губиш свакако своје време, како год хоћеш, није да те навраћам

Нисам ишла никад на те сајмове, али једноставно знам како ствари у овој земљи функционишу. Покушај интернетом пре ћеш нешто наћи, напиши ЦВ, а има и кетеринг сервиса (разношење хране) који нуде послове, контактирај их ако волиш такве ствари (нешто у покрету да радиш), пре ћеш код њих наћи посао, јер они увек траже људе.

Остало је све под великим знаком питања.
 
To je velika istina!

U pravu si! I to ne samo što se tiče zapošljavanja, nego generalno uopšte u životu!

Evo ja sam proslog meseca po ko zna koji put isto doziveo..ispostovo retarde 8 dana bez pauze i ikakve nadoknade..kao neka obuka gde sam sve sam kupio fore niko nista da me nauci..to im je inace bilo zaduzenje i posao..ja njima cuvam dupe dizvines..preuzimam posao na svoju grbacu..nalazim xxx propusta i dobronamerno predocim ko za sebe da radim..oni kao na kraju odlican sam za posao ali nisam jos uvek savladao neki bljutavi shablon koji oni imaju..btw do toga bi ipak morao znati sve ono sto me oni nisu obucili..i napustio sam budale zato sto su mi predocili samo minuse koje sam ipak i morao imati na obuci..ali ih nisu ispravljali u koraku nego su me kao napenalili na kraju..kao napakovali verovatno da bi me jos muzli i dali manju pocetnu platu..nek se teraju
 
Evo ja sam proslog meseca po ko zna koji put isto doziveo..ispostovo retarde 8 dana bez pauze i ikakve nadoknade..kao neka obuka gde sam sve sam kupio fore niko nista da me nauci..to im je inace bilo zaduzenje i posao..ja njima cuvam dupe dizvines..preuzimam posao na svoju grbacu..nalazim xxx propusta i dobronamerno predocim ko za sebe da radim..oni kao na kraju odlican sam za posao ali nisam jos uvek savladao neki bljutavi shablon koji oni imaju..btw do toga bi ipak morao znati sve ono sto me oni nisu obucili..i napustio sam budale zato sto su mi predocili samo minuse koje sam ipak i morao imati na obuci..ali ih nisu ispravljali u koraku nego su me kao napenalili na kraju..kao napakovali verovatno da bi me jos muzli i dali manju pocetnu platu..nek se teraju

A mene su jedni (u pitanju je jedna od ovih stranih banaka) slali u SUP da im ispravljam krive Drine koje oni nisu mogli da isprave i nisu hteli na pošten način jer bi bili u gubitku, a i ko zna šta su muljali :roll: (i prećutali su mi neke svoje propuste i greške :rtfm: tako da, iako sam neke stvari rešila, dobro je što nisam stavila svoj potpis da ne odgovaram za idiote :rtfm: (A što ti kažeš, otišla sam to da sredim kao za sebe da se borim! A kad su mi tamo rekli o čemu se zapravo radi imala sam šta i da čujem :eek:). Radije ću sedeti kući, nego raditi neprijavljena i rešavati tuđe prljave poslove!:rtfm:
 
Evo ja sam proslog meseca po ko zna koji put isto doziveo..ispostovo retarde 8 dana bez pauze i ikakve nadoknade..kao neka obuka gde sam sve sam kupio fore niko nista da me nauci..to im je inace bilo zaduzenje i posao..ja njima cuvam dupe dizvines..preuzimam posao na svoju grbacu..nalazim xxx propusta i dobronamerno predocim ko za sebe da radim..oni kao na kraju odlican sam za posao ali nisam jos uvek savladao neki bljutavi shablon koji oni imaju..btw do toga bi ipak morao znati sve ono sto me oni nisu obucili..i napustio sam budale zato sto su mi predocili samo minuse koje sam ipak i morao imati na obuci..ali ih nisu ispravljali u koraku nego su me kao napenalili na kraju..kao napakovali verovatno da bi me jos muzli i dali manju pocetnu platu..nek se teraju
:zcepanje::zcepanje::zcepanje::klap:
 
Sajam? bar da imaju promoterke pa da vredi otici :per:

Sluzba napravi reklamu: 500 slobodnih radnih mesta... 300 poslodavaca, ... ludilo, sajam, dodjite,....

kad ono: 5 propalih firmi koje traze robove za 15.000 dinara, 2 privatne agencije za zaposljavanje :eek:, jedna firma gde ti daju letak i upute da posetis njihov sajt i posaljes CV (mislim da imaju 1 milion CV-ja koje nisu ni otvorili), onda neka zanimanja za koje ne znam ni ko je zavrsio te skole?! osiguranja :dash:, ... neki su dosli da se reklamiraju,...
ispod svakog radnog mesta pise da moze i lice sa invaliditetom ....

posle par dana, kad se sajam zavrsi, na svim TV stanicama: SAJAM PROSAO USPESNO ZAPOSLENO PREKO 10000 ljudi !!!???

i onda se zapitam.... zar i oni moraju da lazu, mazu, ..... :think::confused::roll::dontunderstand:
 

Back
Top