Usud

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ovo je prica o beloj kugi i natalitetu u Srbiji.

Pravi razlog sto vise Srba umire nego sto se radja je u srpskom EGOIZMU.

Opravdanja u stilu: "Ja hocu mom detetu sve da pruzim" ili "Necu da radjam sirotinju" samo su BEDNI IZGOVORI ZA VLASTITI EGOIZAM.

Albanci se ne plase da imaju DC10 ili vise...Oni se NE PLASE ni BEDE ni sirotinje....

Svako normalan zna da covek moze imati jedno dete, dati mu sve i na kraju da od njega ispadne najgori propalitet (to se najcesce i dogadja)..

A moze se imati i petoro dece koja ce ziveti na rubu siromastva, a da svi na kraju budu LJUDI...


Citali ste nekada duboko umnu narodnu bajku "USUD"?

Procitajte je, jer to nije samo bajka...To je velika filozofija zivota.
 
Ne slazem se...nije poenta u gomilanju dece pod izgovorom da je dovoljno samo nekome pruziti zivot...realnost je malkice komplikovanija od ovog sturog i optuzujuceg uvoda...

Smatram da je potrebno imati sredjen zivot da bi uopste covek bio u stanju da se posveti svom detetu, da ga prati i osluskuje...to ne moze roditelj koji je nezaposlen ili na minimalcu...dete mora imati sigurnost doma koja je uskadjena sa civilizacijskim momentom...nemoguca misija ukoliko su roditelji na ivici siromastva...dete nije trazilo da bude rodjeno mi smo ti koji odlucuju kada ce doci na svet...

Neka me prokunu muski forumasi ali ja smatram i da ljudi jedan zivot imaju da bi ga uludo potrosili na lose izbore i odluke...izbor partnera je ozbiljna stvar a 200 000 abortusa govori u prilog tezi da se kod nas ne vodi racuna sa kim se planira porodica, koliko je samo uzasnih brakova koji se sklapaju pod izgovorom trudnoce...covek ima pre svega odgovornost prema sebi i svom zivotu...deca su ozbiljna stvar, nije dete stene koje mozemo pokloniti kada nam postane dosadno da se igamo mame i tate, ja sam oduvek smatrala da jedino srecni roditelji gaje srecnu decu pa je cak i tu rizik veliki...
 
Ne slazem se...nije poenta u gomilanju dece pod izgovorom da je dovoljno samo nekome pruziti zivot...realnost je malkice komplikovanija od ovog sturog i optuzujuceg uvoda...

Smatram da je potrebno imati sredjen zivot da bi uopste covek bio u stanju da se posveti svom detetu, da ga prati i osluskuje...to ne moze roditelj koji je nezaposlen ili na minimalcu...dete mora imati sigurnost doma koja je uskadjena sa civilizacijskim momentom...nemoguca misija ukoliko su roditelji na ivici siromastva...dete nije trazilo da bude rodjeno mi smo ti koji odlucuju kada ce doci na svet...

Neka me prokunu muski forumasi ali ja smatram i da ljudi jedan zivot imaju da bi ga uludo potrosili na lose izbore i odluke...izbor partnera je ozbiljna stvar a 200 000 abortusa govori u prilog tezi da se kod nas ne vodi racuna sa kim se planira porodica, koliko je samo uzasnih brakova koji se sklapaju pod izgovorom trudnoce...covek ima pre svega odgovornost prema sebi i svom zivotu...deca su ozbiljna stvar, nije dete stene koje mozemo pokloniti kada nam postane dosadno da se igamo mame i tate, ja sam oduvek smatrala da jedino srecni roditelji gaje srecnu decu pa je cak i tu rizik veliki...

A ne mislis li da je bas tvoje takvo razmisljanje CISTI EGOIZAM koji sam u postu pominjao?

Vidis, Albanci recimo uopste ne dele takvo misljenje i avanzuju (iako su ekonomski losiji u proseku od Srba), a kod Srba mortalitet nadvladava natalitet....

Da li je TO CILJ ili treba nesto MENJATI U TOJ FILOZOFIJI (ako znamo da se u ekonomiji mnogo ne moze promenuti na bolje)?
 
A ne mislis li da je bas tvoje takvo razmisljanje CISTI EGOIZAM koji sam u postu pominjao?

Vidis, Albanci recimo uopste ne dele takvo misljenje i avanzuju (iako su ekonomski losiji u proseku od Srba), a kod Srba mortalitet nadvladava natalitet....

Da li je TO CILJ ili treba nesto MENJATI U TOJ FILOZOFIJI (ako znamo da se u ekonomiji mnogo ne moze promenuti na bolje)?

Ti mislis da je san svake zene da zivi kao npr. prosecna Albanka, da ima desetoro dece i sedi u kuci sa svekrvom i slusa mudru musku glavu.
 
Zavisi kako gledas na zivot i postojanje jednog bica na svetu...hajmo malkice u filozofiju...

Jel smatras da je tvoj jedini zadatak na ovoj planeti ucestvovanje u formiranju armije Srba kojhi ce biti sve vise i vise...postace veliki i mocni, opasni i smeli? Jel to poenta zivota?
 
Ja mislim da je san svake Srpkinje mnogo EGOISTICNIJI i "emancipovaniji".

Zato nas je svaki dan sve manje, ali sta NJIH briga za to?

San svake zene i muskarca jeste da zivi onako kako zeli, a ne kako drugi misle da treba. Jadna je ona zena koja radja zarad visih ciljeva, a ne zbog sebe.
 
Poslednja izmena:
Zavisi kako gledas na zivot i postojanje jednog bica na svetu...hajmo malkice u filozofiju...

Jel smatras da je tvoj jedini zadatak na ovoj planeti ucestvovanje u formiranju armije Srba kojhi ce biti sve vise i vise...postace veliki i mocni, opasni i smeli? Jel to poenta zivota?

Bioloski ZADATAK svakog zivog bica na Zemlji je DA PRODUZI VRSTU.

To se ne cini sa dvoje dece nego sa TROJE.

(Ima brakova koji ne mogu da imaju dece, a neki posle prvog ne mogu da imaju vise).

Znaci, svako KO MOZE, trebao bi da ima minimalno troje dece.

(Tek da se zadrzimo na nivou PROSTE REPRODUKCIJE!)

Bez obzira na trenutno materijalno stanje bracnih parova. (to je u zivotu promenljiva velicina).
 
Bioloski ZADATAK svakog zivog bica na Zemlji je DA PRODUZI VRSTU.

To se ne cini sa dvoje dece nego sa TROJE.

(Ima brakova koji ne mogu da imaju dece, a neki posle prvog ne mogu da imaju vise).

Znaci, svako KO MOZE, trebao bi da ima minimalno troje dece.

(Tek da se zadrzimo na nivou PROSTE REPRODUKCIJE!)

Bez obzira na trenutno materijalno stanje bracnih parova. (to je u zivotu promenljiva velicina).

Objection!
Zadatak svakog bica na svetu je da se trudi maximalno da ne promasi svoj zivot...za nekog je poenta sestoro dece, za nekog penjanje po vulkanima a za nekog ljubav a koliko dece dodje dobro doslo...tvoj arsin nije svaciji arsin, ne optuzuj da ti se ne bi vratilo...:mrgreen:
 
Objection!
Zadatak svakog bica na svetu je da se trudi maximalno da ne promasi svoj zivot...za nekog je poenta sestoro dece, za nekog penjanje po vulkanima a za nekog ljubav a koliko dece dodje dobro doslo...tvoj arsin nije svaciji arsin, ne optuzuj da ti se ne bi vratilo...:mrgreen:

Nismo li malo cas razgovarali sta je bioloski zadatak svakog zivog bica na Zemlji?

Nemoj sada da skaces na ljudske zelje, to je potpuno druga tema.
 
Sam rece da se ne radi o biologiji vec o odnosu Srba i Albanaca...sta je od ta dva? Rece kako cemo da izumremo i da zbog toga moramo da nanizemo potomstvo...
 
Sam rece da se ne radi o biologiji vec o odnosu Srba i Albanaca...sta je od ta dva? Rece kako cemo da izumremo i da zbog toga moramo da nanizemo potomstvo...

Govorimo o bioloskim zakonima i egoizmu, a Albance sam uzeo kao suprotan primer.

Naravno da cemo da izumremo.

Krivulja pada nataliteta Srba je jedna od najdramaticnijih u Evropi.

Juce je ovde pisano da smo cetvrta nacija najstarija na svetu.

Sta iz toga zakljucijes ?
 
Govorimo o bioloskim zakonima i egoizmu, a Albance sam uzeo kao suprotan primer.

Naravno da cemo da izumremo.

Krivulja pada nataliteta Srba je jedna od najdramaticnijih u Evropi.

Juce je ovde pisano da smo cetvrta nacija najstarija na svetu.

Sta iz toga zakljucijes ?

Zakljucujem da ljudi nemaju para
Zakljucujem da je vecina mladih emigrirala
Zakljucujem da mladi nemaju posao
Zakljucujem da je drzava trula i bedna i da mi ne pada na pamet da radjem decu u neuslovnom okruzenju kako bi se drzava koja nas je dovela do statusa najstarije poplacije podmladila, ne preko mojih ledja jer ja imam pravo na izbor a ta drzava neka se lupi po celu sama jer je sama sebe u sve i uvukla.
 
Drzava prvo treba da zadrzi mlade i skolovane ljude, jer nema svrhe da se radjaju oni koji ce, cim im se ukaze prilika, otici. Bas kao sto si i ti otisao... zar to nije sebicno s tvoje strane? Drzava je ulozila u tebe, iskolovala te, a ti joj okrenuo ledja. Gledas samo svoje interese!
 
Mislim da ljudi napokon treba da, obrate pažnju na broj mladih parova koji se svake godine zauvek iseljavaju iz Srbije, treba napokon izračunati koliko smo generacija izgubili na ovaj način. Svaki dan čujem kako se ovaj ili onaj klinac sa ili bez devojke iselio za Ameriku, Kanadu i tako redom. Jednom već treba da se otvori tema zašto ovoj državi nema strategije u otvaranju radnih mesta, da se oko toga bore naše stranke a ne trućajući večno o temama koji pogoršavaju i onako već najniži standard običnih ljudi u Evropi. Ono što Srbiji treba je, vera da će ovde jednom u bliskoj budućnosti biti dobro živeti. To je veoma lako postići, ako ljudi koji se nazivaju elitom odluče da se napokon bave ovozemaljskim temama.
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se...nije poenta u gomilanju dece pod izgovorom da je dovoljno samo nekome pruziti zivot...realnost je malkice komplikovanija od ovog sturog i optuzujuceg uvoda...

Smatram da je potrebno imati sredjen zivot da bi uopste covek bio u stanju da se posveti svom detetu, da ga prati i osluskuje...to ne moze roditelj koji je nezaposlen ili na minimalcu...dete mora imati sigurnost doma koja je uskadjena sa civilizacijskim momentom...nemoguca misija ukoliko su roditelji na ivici siromastva...dete nije trazilo da bude rodjeno mi smo ti koji odlucuju kada ce doci na svet...

Neka me prokunu muski forumasi ali ja smatram i da ljudi jedan zivot imaju da bi ga uludo potrosili na lose izbore i odluke...izbor partnera je ozbiljna stvar a 200 000 abortusa govori u prilog tezi da se kod nas ne vodi racuna sa kim se planira porodica, koliko je samo uzasnih brakova koji se sklapaju pod izgovorom trudnoce...covek ima pre svega odgovornost prema sebi i svom zivotu...deca su ozbiljna stvar, nije dete stene koje mozemo pokloniti kada nam postane dosadno da se igamo mame i tate, ja sam oduvek smatrala da jedino srecni roditelji gaje srecnu decu pa je cak i tu rizik veliki...

Izgovori . Samo izgovori i nista vise .
Detetu sigurnost doma ne donosi samo materijalno stanje roditelja , nego jedan celokupni osecaj , koji se gradi u direktnom odmnosu sa decom na transferzali roditelji - deca .
To jako malo , ili ni malio nema veze sa materijalni m stanjem ....
Sve ostalo su samo izgovori , nabiflano nezadovoljstvo usisano kroz jeftinu propagandu , razmazenost jednog dela populacije i trazenja neke sigurnosti , koje nigde u svetu nema . Postoje nijanse , naravno . Eto , bolje je okruzenje tamo gde nije liberalni kapitalizam , nego gde je instaliran drzavni kapitalizam . Al to su samo nijanse . Sirotinja u Francuskoj ne zivi nista bolje od sirotinje u Srbiji .
 
Niko nije kazao da je novac presudan i jedino vazan za pravilan razvoj deteta ali nije sasvim zanemarljiv...mislim mozemo se lagati ovde ili braniti svoje izbore...nije problem ali to nije sustina...

Smatram da je najvaznija zelja i spremnost da se odgaji i vaspita dete, ozbiljan je to posao, usudicu se da kazem, najozbiljniji na svetu. Sigurnost doma i mir u porodici je na drugom mestu na skali vaznih faktora. Umece mirnog resavanja konflikta, tolerancija i sposobnost spustanja na detetov nivo je sledeca stavka. Da bi roditelj bio sposoban da mir oseti u sebi i prenese na dete on mora imati finansijsku satisfakciju. Korov se ne jede. Treninzi se placaju. Socijalizacija se danas placa. Zeleli mi to ili ne takva je realnost.

Ja zelim svom detetu da bude sigurno u sebe, nadam se da cu uspeti u toj nameri kada budem imala svoju decu, medjutim pored mog uticaja na dete uticaj vrse i vrsnjacke grupe. Dete nije zrelo i ne mogu od njega oceklivati da se ponasa kao odrasla osoba vec mora da bude deo kolektiva i da nauci kako da se odnosi prema vrsnjacima, da isproba sebe i pronadje meru uticaja sredine na njega. Trebalo bi da raste otvoreno, bez egzistencijalnih strahova, dete je malo ali su njegovi strahovi veliki. Takodje bih naglasila da ono sve oseca, nemoguce ga je slagati. Nije fer prema toj mladoj osobi skratiti mu krila u startu...vec sam navela ono nije trazilo da se rodi, radjamo ga iz ljubavi ali sa ogromnom stepenom odgovornosti...ja u izreku "rodi me majko srecnu pa me baci na djubriste ne verujem"...postoji tu i tamo izuzetak koji samo potvrdjuje pravilo...
 
Mislim da ljudi napokon treba da, obrate pažnju na broj mladih parova koji se svake godine zauvek iseljavaju iz Srbije, treba napokon izračunati koliko smo generacija izgubili na ovaj način. Svaki dan čujem kako se ovaj ili onaj klinac sa ili bez devojke iselio za Ameriku, Kanadu i tako redom. Jednom već treba da se otvori tema zašto ovoj državi nema strategije u otvaranju radnih mesta, da se oko toga bore naše stranke a ne trućajući večno o temama koji pogoršavaju i onako već najniži standard običnih ljudi u Evropi. Ono što Srbiji treba je, vera da će ovde jednom u bliskoj budućnosti biti dobro živeti. To je veoma lako postići, ako ljudi koji se nazivaju elitom odluče da se napokon bave ovozemaljskim temama.

Ovo je kljucna stvar, sve ostalo je... mlacenje prazne slame. :klap:
 
Ovo je prica o beloj kugi i natalitetu u Srbiji.

Pravi razlog sto vise Srba umire nego sto se radja je u srpskom EGOIZMU.

Opravdanja u stilu: "Ja hocu mom detetu sve da pruzim" ili "Necu da radjam sirotinju" samo su BEDNI IZGOVORI ZA VLASTITI EGOIZAM.

Albanci se ne plase da imaju DC10 ili vise...Oni se NE PLASE ni BEDE ni sirotinje....

Svako normalan zna da covek moze imati jedno dete, dati mu sve i na kraju da od njega ispadne najgori propalitet (to se najcesce i dogadja)..

A moze se imati i petoro dece koja ce ziveti na rubu siromastva, a da svi na kraju budu LJUDI...


Citali ste nekada duboko umnu narodnu bajku "USUD"?

Procitajte je, jer to nije samo bajka...To je velika filozofija zivota.
Prijatelju, nije sve kako bi mali Perica hteo.

Dokazano je da beda nedri loše ljude, u većini, generalizovano. Svuda ima i kontra primera.

Međutim, morao sam da na tvoju generalizaciju odgovorim isto samo tačnije. :rtfm:
 
Albanci se ne plase da imaju DC10 ili vise...Oni se NE PLASE ni BEDE ni sirotinje....

Svako normalan zna da covek moze imati jedno dete, dati mu sve i na kraju da od njega ispadne najgori propalitet (to se najcesce i dogadja)..

A moze se imati i petoro dece koja ce ziveti na rubu siromastva, a da svi na kraju budu LJUDI...

Moze da se desi i da to petoro siromasne dece ispadnu probisveti, a taj jedan LJUD. Sve je moguce. Zasto lep covek mora biti glup, a ruzan pametan; zasto je neko, samom cinjenicom sto je siromah, istovremeno i plemenit? I obratno.
A, ta narodna bajka je ipak samo bajka, kao i "Bajka o ribaru i ribici".
Bajke su smisljali oni siromasi koji su tezili za nekim boljim zivotom i verovali u cudo, u neku nebesku pravdu, u boga (zivi k'o skot' ali ces zato zavrsiti u raju).
"Zivot je samo ovaj jedan, nama nista, nista izvan njega".
 

Back
Top