Umro Petar borota

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=478

Sport
PETAR BOROTA

Golman OFK Beograda, Partizana i Čelzija, na svom vrhuncu tokom sedamdesetih godina. U početku golmanske karijere učestvovao u auto-trkama a sredinom iste obznanio svoj slikarski talenat priređujući prvu autorsku izložbu u galeriji “Srećna nova umetnost” u SKC-u. Najpoznatiji po tome što je, nastupajući za londonski Čelzi, nakon odbranjenog penala, sa loptom ušetao u gol kako bi podigao kačket koji mu je ispao tokom odbrane, i time postigao autogol. U doba sankcija protiv Južnoafričke Republike zbog aparthejda, prihvatio je poziv da brani za tamošnji fudbalski klub kako bi izbegao služenje vojnog roka u Jugoslaviji. Poslednji put se pominjao u medijima kao organizator određenih pljački u beogradskim muzejima.

by Branko Rosić @ 2002-03-16

>>> dopiši...

Nezaboravna utakmica u Bukurestu, Rumunjska - Jugoslavija (4:6), kavlifikacije za Mundijal 78 u Argentini. Tri gola Safeta Susica, jedan Aca Trifunovic, jedan "Frfa" Muzinic i ne znam ko je dao sesti gol. Ali prvi gol su dali Rumunji, skoro iz kornera. Borota se nije ni pomjerio nego ja gestikulirao gdje koide u obrani.
by Bingulac @ 2002-06-18

...a ono kad' mu Šestić kaže da je sudija dosudio slobodan udarac u Borotinom šesnaestercu, iako sudija nije ništa svirao. Borota spušta loptu na pet metara, šestić prilazi i zabija mu golčinu. To mu se ponovilo i na nekoj medjunarodnoj utakmici. Poznato je i to da je, dok je branio u Engleskoj, volio skakati sa engleskim fudbalerima i loptu izbijati glavom namjesto ba je boksa rukom. Legenda ili ...
by k4 @ 2002-06-19

...a ono kad' mu Šestić kaže da je sudija dosudio slobodan udarac u Borotinom šesnaestercu, iako sudija nije ništa svirao. Borota spušta loptu na pet metara, Šestić prilazi i zabija mu golčinu. To mu se ponovilo i na nekoj medjunarodnoj utakmici. Poznato je i to da je, dok je branio u Engleskoj, volio skakati sa engleskim fudbalerima i loptu izbijati glavom namjesto ba je boksa rukom. Legenda ili ...
by k4 @ 2002-06-19

... a kad je legenda sa sve loptom u narucju usao u mrezu da bi, jel'te, uzeo kacket koji mu je prilikom parade ostao u mrezi. Sudija, naravno, pokaze na centar!
by Floyd @ 2002-06-19

Isti gol kao protiv Zvezde primio je i protiv Dinama Berlin u kupu Sampiona valjda. Pustio loptu ispred sebe i tip pridje i smesti je u mrezu.
by Nenad Cvetkovic @ 2003-01-21

Novembra 1977. primio je gol sa pola terena od Rumuna koji je izveo slobodan udarac (ne iz kornera). Sestic ga je prevario par nedelja kasnije. Sledece jeseni mu je Nemac iz drezdenskog Dynamo-a ukrao loptu i dao gol. Za tu scenu iz Londona sam cuo, ali nisam video svojim ocima.
by Misko @ 2004-04-16

Petar Borota , nije bio los golman, jeste primao je golove, sto bi se reklo bez veze ali sve u svemu dobar je bio, pogotovo sa onim gacam dugim.

Sjecam se da se jednom otkacio protiv Zelje na Grbavici, kad je sve zivo banio lopta ga u glavu pogadjala to je ona godina kad su nam se vratili Joska i Pike iz inostranstva kad smo se borili za opstanak i tad nas je on ukopo i sudija protiv hajduka kad nam nije dao da pobjedimo. Tako se ja sjecam Petra Borote.
Usput receno protiv Rumuna mu je prvi go' dao Krisan ili tako nekako onaj mali sa brojem 7. Cuo sam da je taj umro. A Dudu Georgesku je bio pravo dobar centarfor koji nas je za jedne kvalifikacije ukopo u sred Zagreba kad smo izgubili 2:0.
Sportski pozdrav
by Car @ 2004-11-06

Evo i njegove slike kao dokaza. Kad je branio za Londonski Chelse
by Car @ 2004-11-08

takodje postoji i prica da se dok je igrao u Engleskoj, usred utakmice naljutio, seo na precku i odbio da brani...
by medjutim @ 2005-03-03

klaun
by dama @ 2005-03-06

Evo kako je to bilo, ja sam gledao te utakmice...
Protiv Dinama iz Istocne Nemacke, odbranio je nesto, i spustio loptu na zemlju, terajuci svoje igrace da idu napred, nije video da je u njegovoj mrezi jedan napadac Dinama, koji je tu upao u tom, prethodnom, napadu, taj pridje Boroti sa ledja, uzme loptu i da gol...
Nedugo zatim, nesto slicno, bilo je i protiv Zvezde, ali ne moze se reci da je Pera tu nesto bio kriv!
On je izleteo na jednu loptu i uhvatio je, ali se pri tom sudario sa jednim igracem Zvezde i pao, tacnije receno, taj igrac je uleteo u njega, obicno se takav sudar karakterise kao faul nad golmanom, ali posto je lopta ostala u njegovim rukama, sudija nije nista svirao, medjutim, meni se cini da je neko iz publike svirnuo na pistaljku, Borota, ubedjen da je faul dosudjen, namesta loptu i udaljava se da izvede taj faul, Sestic trci ka lopti, Borota mase sudiji da Sestica kazni kartonom, ovaj sutira loptu u gol, sudija priznaje taj pogodak, Aca Trifunovic, fudbaler Partizana, ne zna sta bi uradio Boroti, na jednoj fotografiji, izgleda, kao da bi ga zadavio...
by Goran Tomic @ 2005-03-26

13 a mjesec Studeni
u boj krecu svi Jugosloveni
borimo se protivu Rumuna
kom ce pripast nogometna kruna
gledalaca 30 tisuca
obolese od srca i pluca
kontranapad po lijevoj strani
Wigu puca Borota ne brani
---------------------------
najprije ga svlada Jordanesku
malo zatim i Dudu Djordjesku
----------------------------
---------------------------
Ovu ojesmu je napisao izvesni
Vladimir Mrcela a pjevana je uz gusle
by roki @ 2005-06-06

Borota je dobio taj gol protiv Dinama iz Dresdena, ali kakva je bila utakmica ili kup UEFA ili KŠ ne sećam se više.
by NIkica partizanovac @ 2005-07-28
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top