Za lakoverne evrofetišiste

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Svedoci smo da je jedna od starijih članica EU, Grčka, u dubokoj ekonomskoj krizi. Cela EU gleda kako da ih spase, ali izlaza iz te situacije nema.
Najnovija vest je da ni Španija ne stoji ništa bolje.

Od 4. ekonomije u evrozoni, Španija je pala na 4 miliona nezaposlenih. Udara ih žešća ekonomska kriza. Zatvara se firma za firmom. Masa građana Španije ostaje bez posla. Inflacija im svom snagom lupa na vrata.
Građani su prinuđeni da prilično stegnu kajiševe. Kupuje se samo ono najosnovnije. O izlascima, odmorima, i drugom luksuzu se i ne razmišlja. Gleda se kako preživeti.
A, u pitanju je još jedna stara članica EU. Šta li tek čeka one nove, siromašne članice?
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?nav_id=410741&dd=12&mm=02&yyyy=2010

Zašto je ovo interesantno? Pa, zato što bi to trebao biti pokazatelj onima koji slepo guraju Srbiju u EU, i koji ne vide nikakvu drugu alternativu, i koji ni ne razmišljaju "šta ako", koji glasaju za političare koji nemaju nikakav beckup u slučaju da se taj put pokaže pogrešnim, da se neće naši problemi rešiti ulaskom u EU. Nije EU rajska dolina u kojoj čeka nagrada lagodnog života onoga ko do nje stigne.

Dakle, pre nego svršite na pomen EU, razmislite da li je to baš ona vrsta seksa u koji želite da se upustite!
Mada, ne krivim ja toliko naše građane koji su u svojoj patnji u zadnje dve decenije postali preumorni i, u silnoj želji za boljim životom, naivni kao ovce koje čoban vodi na dobru ispašu, ne radi njihovog probavnog trakta, nego radi ukusnijeg mesa, bleje od radosti kada ugledaju žute zvezdice na plavom polju. Ja krivim naše vlasti koje su kroz medije,koje apsolutno kontrolišu, stvorile tu famu o spasenju koje nas čeka kada pređemo prag te unije, a dobro znaju da to nije tako, i svesno lažu i varaju svoj narod.

Nadam se samo da Grčka i Španija neće biti jedine u kojima će se u skorije vreme pokazati koliko je to izvana gladac, a unutra jadac, pa da će naše zabludele ovčice, kada vide da je to prava slika EU, početi razmišljati i u drugim pravcima.

Rešenje koje je jedino, bez rezervne varijante, uvek je pogrešno rešenje.
 
Poslednja izmena:
Čemu link iz avgusta prošle godine, zar nema ništa novije?
Svejedno, citat iz linkovanog članka:
Španija u ovoj godini neće zabeležiti privredni rast, inflacija je porasla za pet odsto a nezaposlenost je dostigla 10 procenata.

Kad mi budemo imali nezaposlenost od 10%, možemo da turimo prst u uvo i da đuskamo, ono, tri dana slavlja, a meda će lično da časti sarmama ceo pdf.

U prevodu: "Eh, da nam je da propadnemo k'o Španija"
 
Čemu link iz avgusta prošle godine, zar nema ništa novije?
Svejedno, citat iz linkovanog članka:


Kad mi budemo imali nezaposlenost od 10%, možemo da turimo prst u uvo i da đuskamo, ono, tri dana slavlja, a meda će lično da časti sarmama ceo pdf.

U prevodu: "Eh, da nam je da propadnemo k'o Španija"
Поента је да им значајно пада стандард, а у ЕУ су.
А не поређење са Србијицом.
 
Čemu link iz avgusta prošle godine, zar nema ništa novije?
Svejedno, citat iz linkovanog članka:


Kad mi budemo imali nezaposlenost od 10%, možemo da turimo prst u uvo i da đuskamo, ono, tri dana slavlja, a meda će lično da časti sarmama ceo pdf.

U prevodu: "Eh, da nam je da propadnemo k'o Španija"

Nisam gledao datum. Kopirao sam prvi link na koji sam naišao koji govori o krizi u španiji, da mi ne bi neko prigovarao da nema linka. Inače sam ono što sam naveo gledao juče na vestima. Dakle, sveža kriza.

Je li ovo dovoljno taze http://www.b92.net/info/vesti/index.php?nav_id=410741&dd=12&mm=02&yyyy=2010
12. februar 2010. | 15:52 | Izvor: B92
 
Poslednja izmena:
Svedoci smo da je jedna od starijih članica EU, Grčka, u dubokoj ekonomskoj krizi. Cela EU gleda kako da ih spase, ali izlaza iz te situacije nema.
Najnovija vest je da ni Španija ne stoji ništa bolje.

Od 4. ekonomije u evrozoni, Španija je pala na 4 miliona nezaposlenih. Udara ih žešća ekonomska kriza. Zatvara se firma za firmom. Masa građana Španije ostaje bez posla. Inflacija im svom snagom lupa na vrata.
Građani su prinuđeni da prilično stegnu kajiševe. Kupuje se samo ono najosnovnije. O izlascima, odmorima, i drugom luksuzu se i ne razmišlja. Gleda se kako preživeti.
A, u pitanju je još jedna stara članica EU. Šta li tek čeka one nove, siromašne članice?
http://www.b92.net//biz/vesti/svet.php?yyyy=2008&mm=08&dd=18&nav_id=314134

Zašto je ovo interesantno? Pa, zato što bi to trebao biti pokazatelj onima koji slepo guraju Srbiju u EU, i koji ne vide nikakvu drugu alternativu, i koji ni ne razmišljaju "šta ako", koji glasaju za političare koji nemaju nikakav beckup u slučaju da se taj put pokaže pogrešnim, da se neće naši problemi rešiti ulaskom u EU. Nije EU rajska dolina u kojoj čeka nagrada lagodnog života onoga ko do nje stigne.

Dakle, pre nego svršite na pomen EU, razmislite da li je to baš ona vrsta seksa u koji želite da se upustite!
Mada, ne krivim ja toliko naše građane koji su u svojoj patnji u zadnje dve decenije postali preumorni i, u silnoj želji za boljim životom, naivni kao ovce koje čoban vodi na dobru ispašu, ne radi njihovog probavnog trakta, nego radi ukusnijeg mesa, bleje od radosti kada ugledaju žute zvezdice na plavom polju. Ja krivim naše vlasti koje su kroz medije,koje apsolutno kontrolišu, stvorile tu famu o spasenju koje nas čeka kada pređemo prag te unije, a dobro znaju da to nije tako, i svesno lažu i varaju svoj narod.

Nadam se samo da Grčka i Španija neće biti jedine u kojima će se u skorije vreme pokazati koliko je to izvana gladac, a unutra jadac, pa da će naše zabludele ovčice, kada vide da je to prava slika EU, početi razmišljati i u drugim pravcima.

Rešenje koje je jedino, bez rezervne varijante, uvek je pogrešno rešenje.

Pa šta,kriza je zahvatila ceo svet,pa šta je čudno što su i pojedine zemlje EU u finansijskim i ekonomskim problemima i kao to je razlog što ne treba da se sarađuje sa ovim zemljama.
Bolje da si napisao da se raduješ svemu ovome,navijaš li da Grčka propadne?
 
Српска политичка врхушка има просјачки однос према ЕУ, не капирајући да је богатим државама већ доста финансирања пробисвета и гологузана од Португала до Грчке. ЕУ доживљавају као тату који ће им све решити јер их воли и јер је паметан и јак. Зато су им овакве вести мрске.

Буђење, просјаци. Сами организујте свој живот, своју економију, и своју државу.
 
ne nego je ovo dokazda EU nije resenje problema.

resenje problema je unama a ne u nekakvim EU bajkama.

sve dok srbi sami ne pocnu da rade i stvaraju nece ziveti bolje ma u kojoj uniji bili clan.

Neverovatno koliko rupa na saksiji može da bude nevidljiva, zar ne?
Nisu ni Grčka ni Španija propale (hej, propale :zcepanje: ebg, moram da se nasmejem) zato što su u EU, niti ćemo mi da se vinemo u nebesa ako u nju uđemo.

Ne bi nama EU ni bila potrebna da smo u stanju da vodimo državu koja taj naziv zaslužuje, ovako....
 
Српска политичка врхушка има просјачки однос према ЕУ, не капирајући да је богатим државама већ доста финансирања пробисвета и гологузана од Португала до Грчке. ЕУ доживљавају као тату који ће им све решити јер их воли и јер је паметан и јак. Зато су им овакве вести мрске.

Буђење, просјаци. Сами организујте свој живот, своју економију, и своју државу.

:ok::ok::ok:
 
Pa šta,kriza je zahvatila ceo svet,pa šta je čudno što su i pojedine zemlje EU u finansijskim i ekonomskim problemima i kao to je razlog što ne treba da se sarađuje sa ovim zemljama.
Bolje da si napisao da se raduješ svemu ovome,navijaš li da Grčka propadne?

Gde sam ja napisao da se radujem njihovim problemima. A, ako će njihove krize dozvati pameti naše ljude, da onda se i radujem.

Jednoje što je kriza zahvatila ceo svet, a nešto sasvim drugo kada se države nađu pred kolapsom.

I ja nigde nisam napisao da sa njima ne treba sarađivati, nego da ulazak u uniju ne znači vađenje iz gowana, i da se i tamo može propasti "ko Grčka". :) (Čudne li podudarnosti sa izrekom.)
 
Neverovatno koliko rupa na saksiji može da bude nevidljiva, zar ne?
Nisu ni Grčka ni Španija propale (hej, propale :zcepanje: ebg, moram da se nasmejem) zato što su u EU, niti ćemo mi da se vinemo u nebesa ako u nju uđemo.

Ne bi nama EU ni bila potrebna da smo u stanju da vodimo državu koja taj naziv zaslužuje, ovako....

Pa, onda hajde da nađemo ljude koji će znati da traže i nađu rešenje, a ne da držimo na vlasti one koji ništa sem EU ne znaju da ponude. Evo, videli smo da EU ne znači i izlazak iz problema, a znači prihvatanje mase obaveza, i to obaveza koje nemalo koštaju.

Zašto onda priča da evrointegracije nemaju alternativu? Imaju. Alternativa je mozak. Mozak koji je u stanju da smisli rešenje.
 
Dzaba objasnjavas. Tu gde za njih pocinje europa - tu prestaje razum.

Управо. Европа нема земљско значење у Србији. Незапосленост ће нестати, плате порасти, Србију нико неће дирати, биће мир, Косово ће се вратити, птице запливати, а рибе полетети. ЕУ није само унија држава то је чудотворац, ко што можемо видети у Бугарској, Румунији, Естонији, Шпанији, Грчкој које су се држином муње трансформисале у земље раме уз раме са Немачком.

Мада опет и такав став открива нешто интересантно. Они који тако мисле посредно сматрају себе неспособним да донесу квалитетне законе и уреде земљу без тутора који ће да им лупа шамаре. И кад се каже Норвешка и Швајцарска нису у ЕУ, чека те одговор да они имају нафту и банке. Не видим шта спречава Србију да по нечему буде позната, по прехрабменој индустрији нпр, да усвоји добро из ЕУ без улажења у исту. Уствари видим. Неспособни, плаћени политичари и поданичка раја. Не би били ко Норвешка, ал' може да се обезбеди добар живот.
 
Pa, onda hajde da nađemo ljude koji će znati da traže i nađu rešenje, a ne da držimo na vlasti one koji ništa sem EU ne znaju da ponude. Evo, videli smo da EU ne znači i izlazak iz problema, a znači prihvatanje mase obaveza, i to obaveza koje nemalo koštaju.

Zašto onda priča da evrointegracije nemaju alternativu? Imaju. Alternativa je mozak. Mozak koji je u stanju da smisli rešenje.

Nemamo mi mozak. I to nas hebe već dugo, dugo vremena. I ne postoji osnovana sumnja da ćemo ga imati dugo, dugo vremena.
 
Pa, onda hajde da nađemo ljude koji će znati da traže i nađu rešenje, a ne da držimo na vlasti one koji ništa sem EU ne znaju da ponude. Evo, videli smo da EU ne znači i izlazak iz problema, a znači prihvatanje mase obaveza, i to obaveza koje nemalo koštaju.

Zašto onda priča da evrointegracije nemaju alternativu? Imaju. Alternativa je mozak. Mozak koji je u stanju da smisli rešenje.
Па хајде да нађемо.
Али, у политици таквих овде већ деценијама нема.

ЕУ не значи излазак из проблема за оне који нису решили ни неке далеко основније проблеме, као што смо ми. Али својевремено неким државама је улазак у ЕУ, управо истој овој Грчкој, на пример, значио многа побољшања.

Због тога, а и других прилика данас, прилично је непримерено узимати то за поређење са Србијом, и закључивати да за Србију није добар улазак у ЕУ - сам по себи.
Уз одређене услове претходно испуњене он би био само користан.
Проблем је што смо ми, како рекох, од испуњавања тих услова још врло далеко.

Заиста, потребно јке о свему и правилно и свеобухватно се обавестити пре било каквих озбиљних закључака.

А овде је неко такође деценијама, радио и на лошем информисању народа, између осталог другог лошег што је рађено.
 
Nemamo mi mozak. I to nas hebe već dugo, dugo vremena. I ne postoji osnovana sumnja da ćemo ga imati dugo, dugo vremena.

Imamo, samo taj mozak ne može da dođe do fotelje koju zauzima vreća gowana.
Pa, i da ga nemamo, zar treba da se prepustimo nekome, ko ga isto tako nema, i koga neće boleti udarac po našoj glavi? Ako i nemamo mozak, ono bar nam je još instikt ostao.
 

Back
Top