Gimnazija u centru Beograda

oldtimer

Početnik
Poruka
5
Klinac ide u Zemunsku gimnaziju - lenstina (kao i vecina njih), a zbog nedavne selidbe i zdravstvenih problema, zeleli bismo da ga prebacimo u neku skolu u centru grada.

E, sad, svasta se prica o tzv bezbedosti, drogi, kladionicama, i ostalim probranim drustvenim zlima, pa nas interesuju neposredna iskustva roditelja i djaka koji pohadjaju te skole.

Najblize su nam III, V i XIV gimnazija i voleli bismo da nam neko da neku informaciju o njima.

Pozdrav i hvala unapred!
 
Ako je lenština onda neka ne ide u III i V. Kada sam ja bila u školi (V gimnazija) tretirali smo XIV kao kaubojsku. Tamo su ljudi malo radili i dobijali sjajne ocene. E sad, kako je tamo sa tim problemima droge i nasilja, ne znam. Ipak, V i III su ozbiljne škole, bile barem u moje vreme i pre mog vremena, pa nekome ko je lenj ne bi prijale. Dakle, preporučujem XIV, ali se raspitajte za probleme sa decom. To ne znam. Mada, mislim da ne postoji škola koja je bezbedna, sasvim, u tim stvarima. Mi nismo imali takvih problema. To su bile devedesete. Gadno vreme. Ali šta se danas radi, veze nemam.
 
Bolje nek nastavi tamo gde je krenuo - u Zemunskoj.

Земунска гимназија је врло озбиљна школа, једна од најбољих у Београду, али ако због селидбе треба да се
бира између оне три горе поменуте гимназије, одличне су и Трећа и Пета. То су истовремено захтевне, али и
веома безбедне школе, јер је селекција таква да у њих и не иду замлате, већ пристојна деца.
 
Земунска гимназија је врло озбиљна школа, једна од најбољих у Београду, али ако због селидбе треба да се
бира између оне три горе поменуте гимназије, одличне су и Трећа и Пета. То су истовремено захтевне, али и
веома безбедне школе, јер је селекција таква да у њих и не иду замлате, већ пристојна деца.

Slazem se. Ali u prvom postu je jasno receno da momak bas nesto nije rad da zagreje stolicu (to je krace opisano recju lenstina). Ako uzmes u obzir da je svaka selidba i stres i sl. treba uzeti i to u obzir - da li je pametnije da putuje do Zemuna (koji je sastavni deo grada) ili menjati skolu pod uslovom da III i V uopste zele da ga prime - jer po zakonu nisu obavezni - a njegove ocene mogu biti jedan od razloga da ga zele prihvatiti ili ne.
 
Bačićka je sjajna. Ne znam zašto se ljudi žale na nju. Mnogo toga se može naučiti kod nje. Ona predaje istoriju umetnosti. Mnogi iz Pete nastave odu na Istoriju umetnosti. Mislim da, bez obzira da li ste prirodni ili društveni smer, ako želite da budete obrazovani i duhovno bogati, treba da imate makar osnovnog pojma o istoriji umetnosti i treba da znate šta gledate i kako da gledate neko delo. U Petoj ni muzičko nije kao u drugim školama. I to je istorija muzike. Santovac je sjajna. Meni su likovno i muzičko bili pravi odmori u školi.

Morate da pratite ono što kaže žena. Njeno dete je lenjo, dakle, III i V bi bile loš izbor. Ja išla u V, lenštine su menjale školu. Ko ne želi da uči, ne treba da ide u III i V.
 
Poslednja izmena:
Slazem se. Ali u prvom postu je jasno receno da momak bas nesto nije rad da zagreje stolicu (to je krace opisano recju lenstina). Ako uzmes u obzir da je svaka selidba i stres i sl. treba uzeti i to u obzir - da li je pametnije da putuje do Zemuna (koji je sastavni deo grada) ili menjati skolu pod uslovom da III i V uopste zele da ga prime - jer po zakonu nisu obavezni - a njegove ocene mogu biti jedan od razloga da ga zele prihvatiti ili ne.

Па Земунска гимназија је исто захтевна и озбиљна школа, као и Трећа и Пета, е сад зависи, ако је прва година,
онда је боље пребацити га у центар, односно ближе месту становања, а ако је трећа, четврта година онда је боље
да остане у Земунској.
 
Па Земунска гимназија је исто захтевна и озбиљна школа, као и Трећа и Пета, е сад зависи, ако је прва година,
онда је боље пребацити га у центар, односно ближе месту становања, а ако је трећа, четврта година онда је боље
да остане у Земунској.

Kažu da je dobra škola. Ali ako žena kaže da je lenština onda dete nije dobro prošlo. Samo treba čitati.
 
Poslednja izmena:
Bačićka je sjajna. Ne znam zašto se ljudi žale na nju. Mnogo toga se može naučiti kod nje. Ona predaje istoriju umetnosti. Mnogi iz Pete nastave odu na Istoriju umetnosti. Mislim da, bez obzira da li ste prirodni ili društveni smer, ako želite da budete obrazovani i duhovno bogati, treba da imate makar osnovnog pojma o istoriji umetnosti i treba da znate šta gledate i kako da gledate neko delo. U Petoj ni muzičko nije kao u drugim školama. I to je istorija muzike. Santovac je sjajna. Meni su likovno i muzičko bili pravi odmori u školi.

Morate da pratite ono što kaže čovek. Njegovo dete je lenjo, dakle, III i V bi bile loš izbor. Ja išla u V, lenštine su menjale školu. Ko ne želi da uči, ne treba da ide u III i V.

На њу се жале, јер умишља да предаје историју уметности на факултету и поставља свој предмет малтене као
централни предмет у гимназијском школовању.

Боље је лењо дете приморати да загреје столицу, али да буде у финој безбедној школи са добром децом, него
да иде у распуштене школе, препуне дрипаца, дроге и свакојаких опасности.
 
Ne predaje Bačićka istoriju umetnosti fakultetski. Problem je taj što su ljudi navikli da likovno znači crtanje, a ona traži da se uči o pravcima i umetnicima. To su sve osnovne stvari, niučemu ne ide u preterano detaljisanje. A značaj tom njenom insistiranju se može videti na fakultetima, prirodnim ili društvenim, i životu. Neko to vidi u školi, a neko kad izađe iz nje. Svejedno, meni je likovno prvi put bilo zabavan i smislen predmet kada sam upisala Petu. Isto važi i za muzičko.

A što se tiče lenjosti i teranja deteta. Slažem se da treba uticati, ali mislim da treba uticati na vreme a ne u gimnaziji. Drugo, nije gimnazija najbolji izbor za lenju decu, tj. onui koja ne vole da uče. Posle gimnazije treba ići na fakultet. Ako neko ne voli da uči i upiše dobru školu može padati godinu, može imati jadne proseke što će mu usporiti ili onemogućiti dalje neophodno školovanje. Zato je bolje, ako je već u gimnaziji, da ide u neku kaubojsku, čisto da ima šanse da se popravi na fakultetu. Možda samo mrzi da uči ono što nije usko veztano za njegova/njena interesovanja. Onda je bolje da lakše prođe i dođe do onoga što voli i gde će biti vredan nego da se smara i muči i možda izgubi volju da radi ono što voli i u čemu bi bio sjajan. A problematične dece ima svugde.
 
Poslednja izmena:
Klinac ide u Zemunsku gimnaziju - lenstina (kao i vecina njih), a zbog nedavne selidbe i zdravstvenih problema, zeleli bismo da ga prebacimo u neku skolu u centru grada.

E, sad, svasta se prica o tzv bezbedosti, drogi, kladionicama, i ostalim probranim drustvenim zlima, pa nas interesuju neposredna iskustva roditelja i djaka koji pohadjaju te skole.

Najblize su nam III, V i XIV gimnazija i voleli bismo da nam neko da neku informaciju o njima.

Pozdrav i hvala unapred!

Uf ako upise V a lenstina je sigurno ce da ubode nekog 1....U skoro svim gimnazijama ima loseg drustva,sve zavisi koliko.U III i I ima najmanje loseg drustva,ali je I teska skola.Zato ako moze nek se upise u III,nije ni ona laka ali je laksa od I ...
 
Slazem se. Ali u prvom postu je jasno receno da momak bas nesto nije rad da zagreje stolicu (to je krace opisano recju lenstina). Ako uzmes u obzir da je svaka selidba i stres i sl. treba uzeti i to u obzir - da li je pametnije da putuje do Zemuna (koji je sastavni deo grada) ili menjati skolu pod uslovom da III i V uopste zele da ga prime - jer po zakonu nisu obavezni - a njegove ocene mogu biti jedan od razloga da ga zele prihvatiti ili ne.

"Morate da date plusiće i drugim korisnicima pre nego što ih opet date korisniku Padre"
 
Klinac ide u Zemunsku gimnaziju - lenstina (kao i vecina njih), a zbog nedavne selidbe i zdravstvenih problema, zeleli bismo da ga prebacimo u neku skolu u centru grada.

E, sad, svasta se prica o tzv bezbedosti, drogi, kladionicama, i ostalim probranim drustvenim zlima, pa nas interesuju neposredna iskustva roditelja i djaka koji pohadjaju te skole.

Najblize su nam III, V i XIV gimnazija i voleli bismo da nam neko da neku informaciju o njima.

Pozdrav i hvala unapred!

Ja imam prijatelje u nekoliko gimnazija u Bgu,pa ovako:
U prvoj je unistavanje od ucenja,mada je skola prilicno rigorozna tako da to droga i te price i nemaju puno mesta u prvoj.
Peta je isto samo za strebanje,ali sam cuo price o drogi,ali tako mora kako je to vec skola za bogatije.
Treca je skola za decu koja su kupovala svoje ocene od petog razreda,pa da nastave da ih kupuju i u srednjoj,da bi onda zavrsnu kupovinu iZvrsili u Singidunumu.
Cetrnaesta je skola za snobove(lepse receno jadnike najgore moguce vrste,pre bi se sa narkomanima druzio).
Pa,sada ja imam neke dobre prijatelje u cetrnaestoj,msm imao sam ali ih je snobovsko okruzenje iskvarilo,imam neke dobre prijatelje koji su zavrsili trecu,ali krvavim radom,a ne preko novcanika,a iz pete sam cuo samo price o podeli drustva na sterebere i narkomane,ali dobrih i losih ljudi ima svugde,i to se ne moze zaobici,jednostavno moras da zivis slatko-kiseo zivot!:)
p.s Samo je prva na dobrom glasu,msm zna se da je dovoljan uspeh u prvoj,kao djak generacije,npr u osmoj.Ali,osma je opet prica za sebe.
 
Ne predaje Bačićka istoriju umetnosti fakultetski. Problem je taj što su ljudi navikli da likovno znači crtanje, a ona traži da se uči o pravcima i umetnicima. To su sve osnovne stvari, niučemu ne ide u preterano detaljisanje. A značaj tom njenom insistiranju se može videti na fakultetima, prirodnim ili društvenim, i životu. Neko to vidi u školi, a neko kad izađe iz nje. Svejedno, meni je likovno prvi put bilo zabavan i smislen predmet kada sam upisala Petu. Isto važi i za muzičko.

Прво, ни један професор у званичној образовоној институцији не може да предаје по свом нахођењу, већ мора
да се држи плана и програма рада, предвиђеном за све школе тог ранга.

Друго, предмет ликовна уметност за гимназије предвиђа и теоријски део (историју уметности) и практични део
(сликање, вајање).

Треће, ни један професор, сходно својим афинитетима, не може имати драстично другачије (строжије) критеријуме
од професора истог предмета у истој школи, као што је случај са Бачићком, која је обарала на поправни и по
двадесетак ученика, а колегиница из друге смене није никог обарала.

Четврто, мени су лично дражи професори ликовног, који "пробуде" у ученику сликара, вајара, од оних професора
који у ученику "пробуде" историчара уметности. Btw. неки Историју уметности називају (лаганим) факултетом за
удаваче. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Прво, ни један професор у званичној образовоној институцији не може да предаје по свом нахођењу, већ мора
да се држи плана и програма рада, предвиђеном за све школе тог ранга.

Друго, предмет ликовна уметност за гимназије предвиђа и теоријски део (историју уметности) и практични део
(сликање, вајање).

Треће, ни један професор, сходно својим афинитетима, не може имати драстично другачије (строжије) критеријуме
од професора истог предмета у истој школи, као што је случај са Бачићком, која је обарала на поправни и по
двадесетак ученика, а колегиница из друге смене није никог обарала.

Четврто, мени су лично дражи професори ликовног, који "пробуде" у ученику сликара, вајара, од оних професора
који у ученику "пробуде" историчара уметности. Btw. неки Историју уметности називају (лаганим) факултетом за
удаваче. :mrgreen:

Zašto vređate ljude sa Istorije umetnosti?
Sasvim je logično da se treba učiti istorija a ne vajanje i slikanje zato što je besmisleno da se očekuje od svakoga da ima dara, pa da se ocenjuje, a besmisleno je i da svi imaju petice. Sasvim je ispravno davati ono znanje koje se dobija proučavanjem istorije, zato što je to potrebno. To što ste vi upisali, možda, Petu a želeli da prođete kao u OŠ, to je vaš problem. Vaši problemi su jasno izraz frustracije, ali uopšte niste u pravu. Nije cilj profesora da probudi istoričara umetnosti, već da nauči decu šta i kako da gledaju. Usput, umetnici bi trebalo da imaju teorijsku osnovu, a ne da stvaraju nepismeni. Onima sa talentom, istorija umetnosti može samo da pomogne, a onima bez talenta takođe, pošto će znati šta da gledaju i kako da cene umetnost. Istorija umetnosti je bitna i za arhitekte, na primer. A oni nisu dužni da znaju da vajaju ili slikaju. Brojni su primeri. Vaša frustracija je smešna. I opet, nije mi jasno zašto ste osetili potrebu da vređate istoričare umetnosti? Pokazali ste veliko nevaspitanje. (Ako ste mislili da sam ja istoričar umetnosti, pogrešili ste.)
 
Zašto vređate ljude sa Istorije umetnosti?
Sasvim je logično da se treba učiti istorija a ne vajanje i slikanje zato što je besmisleno da se očekuje od svakoga da ima dara, pa da se ocenjuje, a besmisleno je i da svi imaju petice. Sasvim je ispravno davati ono znanje koje se dobija proučavanjem istorije, zato što je to potrebno. To što ste vi upisali, možda, Petu a želeli da prođete kao u OŠ, to je vaš problem. Vaši problemi su jasno izraz frustracije, ali uopšte niste u pravu. Nije cilj profesora da probudi istoričara umetnosti, već da nauči decu šta i kako da gledaju. Usput, umetnici bi trebalo da imaju teorijsku osnovu, a ne da stvaraju nepismeni. Onima sa talentom, istorija umetnosti može samo da pomogne, a onima bez talenta takođe, pošto će znati šta da gledaju i kako da cene umetnost. Istorija umetnosti je bitna i za arhitekte, na primer. A oni nisu dužni da znaju da vajaju ili slikaju. Brojni su primeri. Vaša frustracija je smešna. I opet, nije mi jasno zašto ste osetili potrebu da vređate istoričare umetnosti? Pokazali ste veliko nevaspitanje. (Ako ste mislili da sam ja istoričar umetnosti, pogrešili ste.)
Zasto deca da uce neke gluposti koja im nisu potrebna.Jos se nadje neka debilcina od profesora,ciji predmet ima samo na 1. godini da smara decu....
 
Прво, ни један професор у званичној образовоној институцији не може да предаје по свом нахођењу, већ мора
да се држи плана и програма рада, предвиђеном за све школе тог ранга.

Друго, предмет ликовна уметност за гимназије предвиђа и теоријски део (историју уметности) и практични део
(сликање, вајање).

Треће, ни један професор, сходно својим афинитетима, не може имати драстично другачије (строжије) критеријуме
од професора истог предмета у истој школи, као што је случај са Бачићком, која је обарала на поправни и по
двадесетак ученика, а колегиница из друге смене није никог обарала.

Четврто, мени су лично дражи професори ликовног, који "пробуде" у ученику сликара, вајара, од оних професора
који у ученику "пробуде" историчара уметности. Btw. неки Историју уметности називају (лаганим) факултетом за
удаваче. :mrgreen:

Zašto vređate ljude sa Istorije umetnosti?
Sasvim je logično da se treba učiti istorija a ne vajanje i slikanje zato što je besmisleno da se očekuje od svakoga da ima dara, pa da se ocenjuje, a besmisleno je i da svi imaju petice. Sasvim je ispravno davati ono znanje koje se dobija proučavanjem istorije, zato što je to potrebno. To što ste vi upisali, možda, Petu a želeli da prođete kao u OŠ, to je vaš problem. Vaši problemi su jasno izraz frustracije, ali uopšte niste u pravu. Nije cilj profesora da probudi istoričara umetnosti, već da nauči decu šta i kako da gledaju. Usput, umetnici bi trebalo da imaju teorijsku osnovu, a ne da stvaraju nepismeni. Onima sa talentom, istorija umetnosti može samo da pomogne, a onima bez talenta takođe, pošto će znati šta da gledaju i kako da cene umetnost. Istorija umetnosti je bitna i za arhitekte, na primer. A oni nisu dužni da znaju da vajaju ili slikaju. Brojni su primeri. Vaša frustracija je smešna. I opet, nije mi jasno zašto ste osetili potrebu da vređate istoričare umetnosti? Pokazali ste veliko nevaspitanje. (Ako ste mislili da sam ja istoričar umetnosti, pogrešili ste.)

Ниси одговорила ни на једну ставку, о којој сам говорила у свом претходном посту, мада сам ствари поставила
принципијелно, а не лично, већ си се осетила прозваном и увређеном на једну шалу, доскочицу, опште познату,
а везану за студенткиње (99% девојака) Историје уметности!

Једна фрустрирана жена, са дипломом овог факултета (за удаваче :mrgreen:), је професор ЛИКОВНЕ УМЕТНОСТИ
(а не историје уметности, како она замишља!) у Петој београдској гимназији.

Ја која обожавам уметност, срећом нисам била њен ученик, већ сам имала дивног професора, вајара, уметника,
ствараоца који је на леп начин своје ученике увео у овај чаробни свет, а многим његовим ђацима, уметност је
постала професија.

П.С. Персирање није примерено форумској комуникацији.
 
Zasto deca da uce neke gluposti koja im nisu potrebna.Jos se nadje neka debilcina od profesora,ciji predmet ima samo na 1. godini da smara decu....

Gimnazija nije obavezna. Ako želite da dete uči samo ono što mu je potrebno, pošaljite ga u neku srednju stručnu školu. Dalje objašnjavanje nije potrebno.


Ниси одговорила ни на једну ставку, о којој сам говорила у свом претходном посту, мада сам ствари поставила
принципијелно, а не лично, већ си се осетила прозваном и увређеном на једну шалу, доскочицу, опште познату,
а везану за студенткиње (99% девојака) Историје уметности!

Једна фрустрирана жена, са дипломом овог факултета (за удаваче :mrgreen:), је професор ЛИКОВНЕ УМЕТНОСТИ
(а не историје уметности, како она замишља!) у Петој београдској гимназији.

Ја која обожавам уметност, срећом нисам била њен ученик, већ сам имала дивног професора, вајара, уметника,
ствараоца који је на леп начин своје ученике увео у овај чаробни свет, а многим његовим ђацима, уметност је
постала професија.

П.С. Персирање није примерено форумској комуникацији.


Na vaše stavke sam odgovorila sasvim jasno. Moja reakcija zbog "doskočice" je sasvim opravdana, pošto vidim u njoj vašu frustriranost. Ne znam zašto biste inače obraćali pažnju na to šta ko govori o devojkama sa Istorije umetnosti. Generalizacije. Bez komentara.
Što se persiranja tiče, vrlo je primereno komunikaciji. Vaše nevaspitanje, koje ste pokazali na više načina, ne treba da branite nepostojećim pravilima.
 
Gimnazija nije obavezna. Ako želite da dete uči samo ono što mu je potrebno, pošaljite ga u neku srednju stručnu školu. Dalje objašnjavanje nije potrebno.





Na vaše stavke sam odgovorila sasvim jasno. Moja reakcija zbog "doskočice" je sasvim opravdana, pošto vidim u njoj vašu frustriranost. Ne znam zašto biste inače obraćali pažnju na to šta ko govori o devojkama sa Istorije umetnosti. Generalizacije. Bez komentara.
Što se persiranja tiče, vrlo je primereno komunikaciji. Vaše nevaspitanje, koje ste pokazali na više načina, ne treba da branite nepostojećim pravilima.

Veruj mi da su neke strucne skole bolje od gimnazija...Tacnije dosta strucnih skoli...
 
Veruj mi da su neke strucne skole bolje od gimnazija...Tacnije dosta strucnih skoli...

Kakvi su kriterijumi? Ne razumem baš dobro.
Ovo je bolje, ono je bolje... :roll:

Znaš šta bi voleo da studiraš i čime bi voleo da se baviš? Upiši stručnu školu. To je bolji izbor, logično.
Ne znaš? Želiš da razmišljaš ? Da ne ponavljam dvadeseti put... Želiš neko opšte obrazovanje? Upiši gimnaziju.

Ne razumem u čemu je problem, zaista.
Svi mi kao đaci smo imali izbor.
Izaberi šta ti odgovara. Ali nemoj da lupaš gluposti.

Zasto deca da uce neke gluposti koja im nisu potrebna.Jos se nadje neka debilcina od profesora,ciji predmet ima samo na 1. godini da smara decu....

Gluposti koje nisu potrebne?
Ne razumem baš šta bi to bilo potrebno, a šta nepotrebno.
Ti ako upišeš gimnaziju, nisi baš siguran šta ćeš da studiraš...
Zato u gimnaziji učiš matematiku, fiziku, engleski, latinski, hemiju... pa čak i likovno,
moraš biti pripremljen da ukoliko izabereš taj fakultet budeš koliko - toliko spreman.
Kao što u ekonomskoj učiš osnove ekonomije, poslovnu, poznavanje robe itd.
Tamo si usmeren, ovde nisi. Možeš se blago usmeriti na društveno - jezički ili prirodno - matematički smer. Možeš izabrati opšti smer. Filološku ili sportsku gimnaziju. Imaš izbor. Sve je stvar izbora.

Gimnazija je teška i ozbiljna škola. Što ne znači da ostale škole nisu teške... ;)
Što kaže Anđa, ti kompleksi mi uopšte nisu jasni. :neutral:
 

Back
Top