HDD ne radi!

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Kupio sam za racunar novi hdd od 640gb,SATA II,i racunar ga ne ucitava.
U pitanju je racunar sa s939/NF4 Ultra.....probao sam disk na drugom racunaru
i tamo radi.

Da li neko zna u cemu je caka?
Unapred zahvalan.:worth:
 
Kupio sam za racunar novi hdd od 640gb,SATA II,i racunar ga ne ucitava.
U pitanju je racunar sa s939/NF4 Ultra.....probao sam disk na drugom racunaru
i tamo radi.

Da li neko zna u cemu je caka?
Unapred zahvalan.:worth:

Verovatno si ga prikljucio na RAID mod controler na ploc. Ako ploca podrzava RAID mod.U biosu ukljuci AHCI ili ACHI pa ce ti ga verovatno prepoznati.
 
Сваки нови купљени чврсти диск који се намерава инсталирати на радну станицу или сервер базиран на Microsoft NT OS платформама, потребно је ручно подесити.
Покретањем компјутер менаџмента појавиће се чаробњак за нови чврсти диск (disk0), након тога потребно је да испратиш упутство за иницијализацију, доделиш партицију и ознаку датом диску.
Форматирање нових чврстих дискова, када се говори о безбедности, брзини и фајл систему пожељно је нормално форматирати и изабрати ntfs фајл систем ради будуће безбедности и олакшане администрације истог, за разлику од његовог претходника fat32 који је по питању безбедности доста слабији.


Подразумева се да хардверски захтеви дозвољавају рад истог.
Они могу да буду следећи:
  • Погрешна сетовања унутар самога биос-а.
  • Чврсти диск није физичко добро прикачен.
  • Матична плоча не подржава укупан капацитет тог чврстог диска (што је у новије време теже видети, али, згодно је напоменути када се ради о оваквим проблемима)
 
Шта се подразумева под рачунар га не препознаје ?

Уколико је тај чврсти диск намењен као секундарни за смештање података ( а ради се о tower конфигурацији) у биосу провери да ли га уопште очитава (подразумева се да је биос исправно конфигурисан), уколико не, врло је вероватно да је потребно флешовати биос на тој радној станици.

Кратка напомена коју требаш имати у виду ако се ради о лап топу:​
  • Ипак, када се ради о лап топ конфигурацији, сата може и не мора да игра улогу зависи конкретно од тебе да ли ћеш користити AHCI мод.

Исто тако, ако је тај чврсти диск намењен као примарни за подизање система, сата драјвери нису успешно инсталирани претходно. Ово решење искључиво зависи од првог понуђеног решења у овоме тексту. Према томе, у неким од опција које су предложене овде на овој теми налази се решење, уколико и даље не детектује, па, једноставно немаш среће, твоја плоча не подржава укупан капацитет тог чврсти диска, што је мало чудно.
Изгубићеш доста на перформансама уколико се пребациш на ату-пату.
 
Xblack , tvoj OS MORA da bude minimalno XP SP2 instaliran da bi prepoznao sata uređaj , s tim što tvoja ploča najverovatnije ima podršku do samo 1.5 gps protoka(pretpostavljam jer je u pitanju matična ploča sa slotom 939 koji se odavno ne proizvodi ) tako da je jumper koji ograničava protok sa 3 gps na 1.5gps , na Sata2 disku obavezno mora da bude postavljen .
 
Nasao sam problem,northbridge je prso!Kuler koji hladi "severni most" ne radi....sve je jasno kao dan,jer
se zna uloga ovog chipa.

Meni je na ploci puknuo juzni most, pa su mi USB portovi pukli.Zbog pasivnog kulera na mostu. Rekli su mi da je to normalno da se toliko greje (70 stepeni).Kupio sam PCI USB karticu sa cetiri porta i evo vec dve god sve normalno funkcionise.Neznam dali ima PCI kartica za sata diskove i dali bi radilo.Proveri
 
Iz dosade sam instalirao HDD Tune Pro 4.01 Trial.....i nasao "gresku"???:besna:
 

Prilozi

  • SP32-20100217-215942.jpg
    SP32-20100217-215942.jpg
    59,9 KB · Pregleda: 10

Back
Top