Strah od voznje!

moja milica

Iskusan
Poruka
6.902
Polozila sam pre 7 dana vozacki. Obuku sam imala na jugu i na istom polagala. Kuci imam punta,ali kad sam posle polozenog ispita na jugu sela u punta imala sam osecaj kao da sam u svemirskom brodu,sve mi je tako drugacije nego na jugu i sad sam umislila da nikad necu moci da vozim nista osim juga. A da ne pominjem strah zato sto moj punto nema duple komande kao jugo u auto skoli! Dajte mi neki savet, kako ste se vi osecali kad ste tek polozili?
 
Svako je od nas polagao uglavnom na krsevima..ja sam imao kadeta i isto se tako osecao..TEK naucis da vozis posle polaganja na svojim kolima..ako imas prilike vikendom ili nocu kad je manja guzva..do avale polako kreni s nekim i laganica
 
za svakog je razlicito... potrebno je da sto vise vozi auto s nekim kome verujes...

vec posle 100-200km po gradu ces se opustiti...

ja sam godinama vozio pre polaganja, tako da mi je svejedno bilo. Jedino za "e" kad sma polagao bio je sneg, pa me malo panika uhvatila, ali i to sam polozio.
 
Posle koliko vremena se prevazidje strah? Otprilike mi reci,svoje iskustvo

Ne ja nisam imao strah..nego manjak iskustva..spore reakcije..rutina se stekne samo predjenom kilometrazom..posle ti je svaki auto manje vise isti..videces brzo samo treba provoditi vreme za volanom..izbegni malo tu guzvu par nedjelja i kad prodjes punu slaviju polozila si;)
 
Polozila sam pre 7 dana vozacki. Obuku sam imala na jugu i na istom polagala. Kuci imam punta,ali kad sam posle polozenog ispita na jugu sela u punta imala sam osecaj kao da sam u svemirskom brodu,sve mi je tako drugacije nego na jugu i sad sam umislila da nikad necu moci da vozim nista osim juga. A da ne pominjem strah zato sto moj punto nema duple komande kao jugo u auto skoli! Dajte mi neki savet, kako ste se vi osecali kad ste tek polozili?

Pošto sam vozio od 13 godine otprilike, nijesam ni imao strah
 
Najvecu sigurnost sam stekla tek kada sam sama sela u auto i provozala se, ovako, uvek se oslanjas da neko moze da ti, ne daj Boze, pomogne.
Kada si sama sa sobom i autom shvatis da ti to mozes i da si sposobna.
 
zavisi od osoboe do osobe, neki se jako tesko oslobode..ja sam frku imao prvi cas u gradu i to je to..
i kad sam prvi put vozio sa caletom u kolim..ono ne swmes da pogresis il ti ne dajue kola :D
 
Meni je ipak najveca prpa bila prislonjen pistolj na glavu i skakavac pod grlo :zcepanje:

@tema
ja vozim od desete godine,ali kad sam polozio prva dva tri dana mi je sve bilo cudno.naviknes se posle...

Al u tatinom krilu.:) Gde si ti vozio sa 10 g? Po livadi mozda? Ili traktor po njivi? Pa ajd budimo realni da te je video prvi pandur u autu sta bi bilo? Jedino ako nisi brzo sazreo pa si sa 10 izgledao ko sad sa 20 i neku.:hahaha: Pa nisi ni komande mogao da dohvatis.:hahaha:
 
Al u tatinom krilu.:) Gde si ti vozio sa 10 g? Po livadi mozda? Ili traktor po njivi? Pa ajd budimo realni da te je video prvi pandur u autu sta bi bilo? Jedino ako nisi brzo sazreo pa si sa 10 izgledao ko sad sa 20 i neku.:hahaha: Pa nisi ni komande mogao da dohvatis.:hahaha:

Vozio sam tamo gde nema saobracaja i policije.I za divno cudo,mogao sam dohvatim komande.Sa pandurima nemam problema tako da...
 
Vozio sam tamo gde nema saobracaja i policije.I za divno cudo,mogao sam dohvatim komande.Sa pandurima nemam problema tako da...

...kad ti je stric mudo u policiji :mrgreen:

btw, pre par dana sam bio nanekom rodjendanu i tu sreo jednog lika iz Vrsca. Djole, svira klavijaturu za neki bend. Zna Miljana i tu celu ekipu. Na Grozdjenbalu je svirao kao predgrupa Bajagi...

znas li ko je?
 
јуне ти је лепо рекло, ноћу радним даном, кад нема никога. почнеш с новим београдом, тамо су вееелики и прегледни коловози. па лагано:)
 
Polozila sam pre 7 dana vozacki. Obuku sam imala na jugu i na istom polagala. Kuci imam punta,ali kad sam posle polozenog ispita na jugu sela u punta imala sam osecaj kao da sam u svemirskom brodu,sve mi je tako drugacije nego na jugu i sad sam umislila da nikad necu moci da vozim nista osim juga. A da ne pominjem strah zato sto moj punto nema duple komande kao jugo u auto skoli! Dajte mi neki savet, kako ste se vi osecali kad ste tek polozili?
Tesko je reci koliko ce ti vremena trebati da prevazidjes strah,jer su svi razliciti,kao sto neko rece iznad kad ces da vozis nek neko bude kraj tebe ko je iskusniji,takodje nemoj voziti kad je guzva na putu i ne vozi tamo gde ima puno semafora jer je to najveca nocna mora mnogih novopecenih vozaca.Svaki dan uzmi auto i provozaj se malo onako bez cilja i ispitaj svoje iskustvo time sto ces da odes negde gde je komplikovanije.
Samo rutina :)
P.S: Kako li bi se osecala da imas neko vece auto od Punta koji nije mnogo veci od Juga.;)
 
Polozila sam pre 7 dana vozacki. Obuku sam imala na jugu i na istom polagala. Kuci imam punta,ali kad sam posle polozenog ispita na jugu sela u punta imala sam osecaj kao da sam u svemirskom brodu,sve mi je tako drugacije nego na jugu i sad sam umislila da nikad necu moci da vozim nista osim juga. A da ne pominjem strah zato sto moj punto nema duple komande kao jugo u auto skoli! Dajte mi neki savet, kako ste se vi osecali kad ste tek polozili?

Sjedi u auto i vozi,ne misli se puno.
Polozila si savladala si osnovno i sada ti ostaje da se dalje usavrsis i steknes sigurnost.
Strah je normalan jer nisi sigurna,a i to ce doci.
Samo vozi,vozi,vozi...........
 

Back
Top