Šta mrzite kod sebe?

gost 172011

Ističe se
Poruka
2.140
Svi mi imamo neke osobine kojima se baš i ne ponosimo, i koje bi (možda) želeli da ispravimo.
Ja sam, na primer, jedno zlopamtilo (narodski rečeno), iako su moja uverenja i razmišljanja protiv toga, često ta osobina u meni prevlada. Naravno, borim se protiv toga, i gledam da to ispravim...
Pa, evo vam prilike da podelite sa mnom mračne tajne vaše ličnosti :cool:
 
iznervira me glupost,bahatost,bezobrazluk...uvek! I onda ne znam da iskuliram,nego dok ne isteram pravdu ne posustajem...Ne volim nepravdu,ne volim podlosti tudje i stalno se borim protiv toga....Smeta mi ta konstantna potreba da pokusavam urazumiti sve,iako svi znamo da se protiv vetrenaca ne vredi boriti...Oduzima mi energije puno...
 
Smeta mi ta konstantna potreba da pokusavam urazumiti sve,iako svi znamo da se protiv vetrenaca ne vredi boriti...Oduzima mi energije puno...
Kod tebe ti smeta ono što se ne može nazvati negativnim. To što se trudiš da svet postane razumniji. A trudiš se tako što pokušavaš da ga urazumiš. To znači da si ti referenca razuma.
Pitam se da li si ti bezgrešno biće? Da li si ikada napravila grešku u svome životu ili neku glupost?
Teško je poverovati da ima nekoga ko to nije. Verovatno ćeš i sama reći da jesi. Ali to nisi navela. Verovatno ti to ne smeta.
Smetaju ti samo glupost i greške drugih.
 
...uh...ne volim svoju nesigurnost...bas mi smeta u zivotu...
Uvek krenem sa tim da su svi bolji pa ja moram kao da ih sustizem...i ne vredi sto meni objasnjavaju da to nije tako kada se ja se iznutra tako osecam...nije prijatno ni najmanje...

Ne volim ni to sto sam plasljiva...sta ako avion padne, sta ako kapetan ne proveri krilca, onaj u Spaniji je pao zbog toga, sta ako ne izadju tockovi desilo se u Rusiji, sta ako ne navode lepo dva aviona desilo se u Kaliforniji, sta ako eksplodira pri poletanju desilo se u Egiptu uzassssssss...zelela bih da budem jaca i malo manje stroga, od svih ocekujem puno, lako se otvaram i zavolim i onda ocekujem povratnu reakciju i bas boli boli kada je nema...

Ne svidja mi se ni sto sam previse umiljata sa svima, bas sam od onih njanjavih, to ume da se okrene kao bumerang jer me ljudi mahom ne shvate ozbiljno...volela bih da imam agresivniji stav, da zahtevam, da govorim jasno i glasno, da se bunim...kod mene je sve dobro, polako, videcemo...uh to mi bas smeta i nervira me u poslednje vreme...
Volela bih da umem da kazem da nemam prostor i vreme za nekog...kod mene to ne postoji, ulazim u nemoguce kombinacije i onda trcim, jurim, nerviram se i uvek je neko nezadovoljan na celu samnom...
Volela bih i da ne kasnim...dobro to je ranije bilo gore, sada kasnim od 5 - 8 minuta ali slomim noge dok ne stignem kako ne bih zakasnila vise...ima puno toga sto ne volim kod sebe...svasta bih ja tu promenila...
 
Kod tebe ti smeta ono što se ne može nazvati negativnim. To što se trudiš da svet postane razumniji. A trudiš se tako što pokušavaš da ga urazumiš. To znači da si ti referenca razuma.
Pitam se da li si ti bezgrešno biće? Da li si ikada napravila grešku u svome životu ili neku glupost?
Teško je poverovati da ima nekoga ko to nije. Verovatno ćeš i sama reći da jesi. Ali to nisi navela. Verovatno ti to ne smeta.
Smetaju ti samo glupost i greške drugih.

naravno da nisam bezgresna,ali je pitanje bilo sta ne volimo kod sebe ( mislila sam da treba da navedemo neku svoju crtu,osobinu,a ne neki tamo dogadjaj i odredjenu situaciju,koja se desila mozda jednom,i nikad vise... ) Smatram svojom najvecom 'manom' to sto se previse trudim oko svega i svih,kao sto sam i napisala... Sve ostalo sto me cini ovakvom kakva jesam,ne smeta mi toliko ( npr. tvrdoglava sam,mora sve da bude u mm tacno - cepidlaka ;) heh...) a ne smetaju mi ni te,kako si ti naveo,greske,koje svi pravimo tokom zivota,jer su one normalan,sastavni deo tog istog zivota,i iz njih se stekne jedno veoma vredno iskustvo...:hvala::bye:
 
Al sam se navrzo, baš sam se navrzo...

Iz uvodnog posta:
Pa, evo vam prilike da podelite sa mnom mračne tajne vaše ličnosti
Smatram svojom najvecom 'manom' to sto se previse trudim oko svega i svih,kao sto sam i napisala...
Dakle to je mračna tajna tvoje ličnosti. :D
Samo zaključujem, ništa više. :whistling:

E da ti znaš koja sam ja cepidlaka. :rtfm:
Ček... upade mi jedna dlaka u usta.
 
Poslednja izmena:
Umem da budem bolesno ljubomorna...i da dosta vremena provedem razmišljajući o drugim ljudima,i onom što oni imaju,a ja ne,iako sam svesna da oni verovatno o meni ne misle ni upola toliko..
Takođe,ne uspevam da održim dugu vezu,jer mi svaki dečko jako brzo dosadi.
 
...vremensku ogranicenost i nedostatak rijeci kad su mi najpotrebnije, onih rijeci koje se mogu iz vise puta vracati a da nijesu bajate...
...ne svidja mi se i to .
- sto ne mogu da osjetim na vrijeme koja je zena meni odredjena a ne da trazim i gubim kako, njeno tako i moje vrijeme...

Tako misli ,
Faraonn
 
Mrzim svoju (često pogibeljnu)sklonost ka analiziranju svega i svih oko sebe,dubinsko zaranjanje u one koji mi nešto znače.To je balast koji svakako ima funkciju zaštitnog paketa mjera,ali ipak balast.Zavidim svakom ko može bar ponekad da bude površan.
Rođena sa greškom.
 
Svi mi imamo neke osobine kojima se baš i ne ponosimo, i koje bi (možda) želeli da ispravimo.
Ja sam, na primer, jedno zlopamtilo (narodski rečeno), iako su moja uverenja i razmišljanja protiv toga, često ta osobina u meni prevlada. Naravno, borim se protiv toga, i gledam da to ispravim...
Pa, evo vam prilike da podelite sa mnom mračne tajne vaše ličnosti :cool:

Лењост, исхитрене реакције.
 
Dobro, naslov jeste malo oštriji, s' toga se možete voditi ovim eufemizmom od prve rečenice iz uvodnog posta pri odgovoru.
Dakle, ko ne mrzi neke svoje osobine, ne mora da znači da se svim svojim osobinama ponosi, niti da mu je drago što je to tako.
Probajte sada :strika:
 
Ne bi trebalo da ne volite ikoji deo sebe bio on mracan, puzav, svetao, krilat, drugi ce to dovoljno dobro uraditi umesto vas, imali pravo na to ili ne, iz dobrog razloga ili iz dosade ili zlobe. Treba celog sebe zagrliti, milkiti paziti. Ne dobijate drugog sebe a menjanje sebe zahteva previse truda nasilnog, ne tako, necete imati vremena, drugi ce vas loviti u medjuvremenu a i rezultat mozda nece biti kakvim ga zamisliste. Ne.
Slabosti prepoznaj, jer ce tu prvo poci na tebe. Prednosti vezbaj kako bi ostale takve, celjusti glancaj kako bi skljocale radosno nad svakim. Osim toga, puno bogatije je iskustvo posedovati svestranost coveka, nego drustveno prihvatljive komade komande robotske.
Sebe milki a drugog tuci. Po glavi, po kicmi, po stomaku. Trupinu gurnite u jarak, da je ne nadju.
I nikada, nikada nemojte uciniti dobro delo, ako i vi sami ne dobijate masivno parce pite.
Nijedno dobro delo ne prodje nekaznjeno, jer ljudi, moderni a mozda oduvek, izgleda imaju problem sa prepoznavanjem dobroga, cudno im je i nestvarno. Sive i tamne stvari oni razumeju sasvim dobro, takvo su mleko sisali iz majcinih dojki.
Ako superego nesto moolja, pustite ID zverka na nj, tog tatinog sina. Ne gledajte da budete bolji ljudi, bolji ljudi ne prezive, gledajte da budete ostriji ljudi, sa vise puca.
Svakom psetu otkinite glavu, i mozda ce jednog dana neki bolji ljudi doci na podijum za igru. Naravno, neko mora prethodno poklati svu psetinu i telad, ali to ne moras biti ti.
Ili, sta znam, udri. Udri jako, ali sebe milki.
 

Back
Top