Farmaceutski otpad

nesavesna

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.424
Jel se tako kaže?

zapravo, moje pitanje je: šta da radim sa lekovima kojima je istekao rok trajanja
na uputstvu piše vratiti u apoteku
ali, koje apoteke to primaju?
ili jednostavno da bacim u kantu za smeće?

nisam našla temu, ako je bila dajte link, molim vas
 
Znam jednu prijateljicu koja je lekove sa istekom roka trajanja ubacila u pecku na koju se inace greju. Bila je to kolicina od nekih 200 grama, kaze da je to toliko huktalo i pucalo da se uplasila da ce joj eksplodirati pec. Tako da to nemoj da radis, mozda da odneses u ambulantu, oni imaju , cini mi se, mesto za sakupljanje medicinskog otpada.
 
Zamotaj u kesu,ulepi lepljivom trakom dobro i baci u kontejner.
Znam da je u toku akcija pravilne dispozicije medicinskog otpada ali toga se prdrzavaju samo za bolnice koje se "nadgledaju" i to od pre nekoliko godina.Manje bolnice i dalje "rade po svome". A sta se sa tim otpadom radilo do tada, sta mislis ;)

Prema tome, ne brini brigu i uradi kako sam predlozila.
 
Зато што "вредни сакупљачи секундарних сировина", како их представљају у медијумима, могу да избуше такве кесе или чак да узму те лекове чија активна супстанца (која је и даље у одређеној мери токсична) најчешће завршава с првим кишама у земљи, а затим и у бунарима, изворима или чесмовачи...Живели!:D
 
Зато што "вредни сакупљачи секундарних сировина", како их представљају у медијумима, могу да избуше такве кесе или чак да узму те лекове чија активна супстанца (која је и даље у одређеној мери токсична) најчешће завршава с првим кишама у земљи, а затим и у бунарима, изворима или чесмовачи...Живели!:D

..ili na pijacama.. :aha:
 

Back
Top