Diskriminacija starih

nesavesna

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.424
slušam pre neki dan na vestima
ambulantna kola udarila u neki kamion a u ambulantnim kolima bile tri devetomesečne bebe
to onako kao šlag na tortu, da začini celu pričui, da joj se da na značaju
a bebe pri tom prošle bez posledica....
a ne govori se u stvari bilo je jako malo reči o ostalim pacijentima koji su bili u kolima
da su bili neki stari ljudi, da ne kažem matori da li bi se o njima toliko pričalo na vestima?
kad pogine dete ijuuuu:eek:
a kad pogine star, da ne kažem mator...manja pompa se diže
kad umre mlad ...ijuuuu:eek: pa kkaaaako:eek:
a kad umre star....pa sad i vreme mu bilo....
da li se lekari više trude oko mlađe osobe nego oko starije, jer zaboga stariji ljudi ionako nemaju , odn imaju manje šanse za izlečenje?

da li je to pošteno prema starim ljudima?
da li stari ljudi imaju pravo na život?
ili svi treba da izvršimo samoubistvo kad pređemo određeni broj godina jer na mladima svet ostaje?

ne zaboravite svi ćemo jednog dana ostariti, hteli mi to ili ne...
 
Diskriminacija starih postoji, i to je nesto sto treba da se menja, ali je primer koji navodis (saobracajka sa bebama) katastrofalan. Btw, nisu ni bebe, ni mladi ti koji ugrozavaju poziciju starijih, vec je nesto sasvim drugo uzrok problema.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: ®
Наравно да је много страшније када умре неко на прагу живота, него неко на његовом крају, то је и логично и природно........али стварно не разумем како си дошла до закључка да се лекари мање труде око старих пацијената....ни како си закључула да би се ''сигурно'' мање причало о саобраћајци да су страдали старији људи....:confused:
 
. Btw, nisu ni bebe, ni mladi ti koji ugrozavaju poziciju starijih, vec je nesto sasvim drugo uzrok problema.

nisam ni mislila da bebe i mladi ugrožavaju poziciju starih
već stav društva prema njima...
pa jel u redu da se npr za staru ženu kaže da je npr babuskera jedna matora
babetina
matora drtina
i drugi ružni komentari za stare ljude
 
aman, zašto ti je teže?? i šta je tu normalno??
šta to mlad čovek gubi, a ne gubi star?

ПРИРОДА је одредила да људи старе и умиру. То није трагедија, то је нормално.
Наравно - свака смрт је болна када умре неко ко нам је драг...али ако размислиш да је умрла бака од 85 година, која је подигла и на пут извела своју децу, дочекала да подигне и унучиће, проживела саве што је човеку дато да проживи у свом веку и одлази срећна и испуњена јер је постигла у животу све што је желела да постигне....и да је умрла млада жена од 30 година, оставила доје мале деце за собом која ће расти без мајке, жена која није дочекала ни да јој деца пођу у школу, која није доживела свадбе своје деце, која није доживела унуке, која није стигла да се оствари на пословном плану, која је имала још толико тога да уради у животу, коју је чекало још толико лепих тренутака - путовања, породичних славља...која није дочекала пензију...која одлази оставивши све животне послове само започете, која је остала ускраћена за све оно што је старица проживела; искуство, мудрост, љубав, породицу...

И ти тврдиш да је то исто???? Да су обе на истом губитку? Да су њихове породице на истом губитку???
 
Poslednja izmena:
:think:
moderatorko, ne znate pravopis
a stari ste:eek:
ja ako ne znam ja sam bar mlada....

no šalu na stranu
zar stari ljudi ne mogu eto, npr svoje iskustvo da prenesu mlađima
pa ti mladi treba od nekoga da uče, zar ne
znači stari ljudi su itekako potrebni čovečanstvu zar ne?

Ево, ја бих и овако стара била рада да научим нешто ново од младих. Рецимо: коју сам то правописну грешку направила? :confused:
 
Ево, ја бих и овако стара била рада да научим нешто ново од младих. Рецимо: коју сам то правописну грешку направила? :confused:

rekli ste star ljud:mrgreen:
znate, jednina imenice ljudi je---čovek
eto--čak i ja nešto znam:super:
Не разумем. А зар је ико рекао да су стари људи непотребни? :confused:
u donjem postu piše:
али ако размислиш да је умрла бака од 85 година, која је подигла и на пут извела своју децу, дочекала да подигне и унучиће, проживела саве што је човеку дато да проживи у свом веку и одлази срећна и испуњена јер је постигла у животу све што је желела да постигне....проживела; искуство, мудрост, љубав, породицу...

šta,proživela je i šta oće više...nek umire,šta ima veze---jel tako?
 
rekli ste star ljud
znate, jednina imenice ljudi je---čovek
eto--čak i ja nešto znam

...Само треба неко старији да те научи значење знакова навода...:mrgreen:

šta,proživela je i šta oće više...nek umire,šta ima veze---jel tako?

А може ли да не умре? :confused:
Још нисам чула да је неко успео да живи вечно.....:confused:
 
Fora je da su to neciji stari roditelji, da li bi ljudi olako pricali o njihovoj smrti? I sta bi im bilo vrednije, zivot njihovi starih roditelja ili zivot nekog nepoznatog maldog coveka?
Па је ли ТО поента теме о дискриминацији старих?:roll:

А много се штрецамо због беба на Хаитију, све не можемо да вечерамо због њихове патње...:roll:

Није поента у годинама, ваљда, него у НАШЕМ болу....али он нема везе са годинама.... Боли нас смрт блиских људи, били они млади или стари...


Поновићу: ја се сасвим слажем да у данашњој култури постоји својеврсна дискриминација старих и ултимативни култ младости....али мислим да је ова тема отишла много далеко од свог наслова и изгубила сваку везу са њим....:confused:
 
Nije u potpunosti odgovor na temu... ali diskriminacija starih postoji, ali u drugom kontekstu. Danas se ljudi na sve moguće načine bore protiv starosti. Trude se da izgledaju mlađe, tu su plastične operacije i sl.. Stari ljudi su odbačeni, neki čak smatraju žene "starima" preko 40 ili 50 godina (:eek:), starost se upotrebljava kao sinonim za nešto što je "otpevalo svoje".. Retko ko može da prihvati tu fazu kao normalnu, kao što su i normalne sve faze meseca. Starost može doneti i vrlu mudrost zahvaljujući životnom iskustvu, ali malo ljudi to uviđa, a i sami stariji ljudi se većinom osećaju suvišno i bespotrebno.
Tako da, da, zbog takvog stava se u mnogim situacijama provlači da su stari ljudi građani drugog reda.

A sad, što se same teme tiče, dok sam bila u bolnici, koliko sam videla, pojkednako se brinu (ili ne brinu) i o starima i o mladima.
 
Starenje je prirodan proces, umiranje je prirodan proces. Znači umire se u starosti i svi smo naučeni da to tako treba da bude. Šok je kad se to desi nekom mlađem jer jednostavno, ne dešava se svaki dan.
Tema je potpuno demagoška.
Da si je postavila na drugačiji način bila bi :ok: i mogli bi svašta da pišemo na njoj.
 

Back
Top