lazni osmeh, zar je bitno?!

iskreno, kad sam najvise skkennjana najvise se zezam. i ljudi oko mene se valjaju od smeha. a meni unutra nesto vristi...
kad sam onako malo daleka, nezainteresovana, tada su mi sve kockice na mestu. tada prezivam ko krava, zato delujem odsutno:P
 
pa to ni deca ne rade :roll:

nije stvar da si nezreo...ali kad se pretvarash da je sve ok da te ne bi svaka budala zapitkivala...

npr. necu nikada zaboraviti...prilazi mi drug jedan dan u srednjoj i govori : "ja nikada nisam vidio srecniju osobu od tebe u svom zivotu"
a ja u sebi umirem...mama mi taj dan na drugoj operaciji u mjesec dana bila...:neutral:

isto vazi i za rodjendane i ostala okupljanja...nebitno koji je povod neraspolozenja...ne moraju znati i to je to...
 
Da li ste se nekada pretvarali da ste srecni ili zaljubljeni, samo kako bi se neutralisali u "masi" osmeha, poljubaca i sladunjavih reci ljudi medju kojima se nalazite (npr.na nekom rodjendanu, prijemu, okupljanju...)?? :neutral:

.... ako nisam u elementu onda i ne odem... lažne osmehe ne volim ni kad se meni upućuju, pa ih ni ja drugima ne šaljem, samo da bi se uklopila u ‚‚ambijent‚‚...:neutral:
 
kako kad.
nekad se smejem , a plakao bih..sto rece pesnik
nekad se izdrkavam na okolini, do besvesti..ili dok me ne odhebu:rotf:
nekad se zatvorim u cetiri zida i vegetiram
nekad idem pa blejim sama sa sobom trazeci mir tamo gde nema ljudi.
blago vama kad ste uvek isti.
kod mene se nikad ne zna:think:
 
Znali smo jednog tipa, smehom je mogao da obori nebo. Mrzeli ga zbog toga. Zavideli.
On se vise ne smeje. Svet je za toliko tuzniji.
Ne veruj stvoru ljudskom koji se ne smeje lepo. Kada kazem lepo ne mislim na stanje zuba, zadah, ton, mislim od srca, bilo ono tuzno ili radosno. Kada se smeje slusaj to srce, ne gledaj zube, vidi tu radost u porama oko ociju. Dozvoli da se prenese.
Najgori ljudi koje sam sretao smejali su se jako ruzno, kao da bi ti sami, iako nenamerno, otkrivali poganost svoje unutrasnjosti, kao upozorenje.
 
Po prirodi sam jako vesela i skoro uvek nasmejana.

Medjutim, uvek me iznervira kada cujem: "Ma sta ti znas, ti nemas nijedan problem." I tome sl.
To sto suze ostavljam za cetiri zida, rock, i ponekad ih pustim pred osobama kojima dajem da ih vide, ne znaci da ne placem. Cesto nabacim osmeh kad sam tuzna, to nije gluma, samo kamuflaza, jer zelim da izbegnem neprijatna pitanja. Mislim da ljudi, kada pokazes negativne emocije, vise prilaze iz radoznalosti nego iz zelje da se osecas bolje (poznanici, ne prijatelji).

Kada se radi o ljubavi, ne volim pretvaranje, ako sam puna negativne enrgije, necu ni da se mesam sa dobro raspolozenima, bolje mi je da to prespavam i pridruzim im se pozitivna.
 
nije stvar da si nezreo...ali kad se pretvarash da je sve ok da te ne bi svaka budala zapitkivala...

npr. necu nikada zaboraviti...prilazi mi drug jedan dan u srednjoj i govori : "ja nikada nisam vidio srecniju osobu od tebe u svom zivotu"
a ja u sebi umirem...mama mi taj dan na drugoj operaciji u mjesec dana bila...:neutral:

isto vazi i za rodjendane i ostala okupljanja...nebitno koji je povod neraspolozenja...ne moraju znati i to je to...

trebalo je da bolje napisem...

mislila sam konkretno na ono da se pravimo zaljubljeni...

ok znam situacije da se trudis da se ponasas normalno il cak sta vise veselo, kao odbrambeni mehanizam...tako spasavas sebe a i okolina te ne zamara pitanjima i ne staje ti na muku...zelis da sto manje razmisljas o tome pa se trudis maximalno da se ponasas normalno, raspolozeno bla bla

nego ono da se pravimo zaljubljeni...za to sam se uhvatila...to mi je bezveze...
 

Back
Top