Komšiluk i crna magija

AgainstAllAuthority

Zainteresovan član
Poruka
176
Da vam predočim problem.
Nedavno je u komšiluku preminula devojka od 30 godina.
Bila je uspešna, lepa, nije bila udata. Umrla je posle bezazlene operacije jer se napravilo neko zakrčenje u krvnim sudovima (koliko sam ja čuo).
Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade, uglavnom bapske priče.
Mi smo dobri i sa jednima i sa drugima. Ne družimo se ali se na ulici i u prolazu kulturno javimo, ponekad i ispričamo i sve je u redu.
Međutim, evo nedelju dana posle smrti te devojke stiglo je pismo u beloj koverti, ručno pisano i adresirano na mog oca.
Pismo navodno piše čovek iz drugog grada. On je navodno čuo kako je Y porodica bila kod vračare u nameri da uništi X porodicu. Razgovor je slučajno čuo jer je i sam išao da mu vračara pogleda u karte za ćerku jer je već u kasnim tridesetim a nije udata.
Navodno oni su vračari platili masno da X porodicu zadesi neka nesreća.
I moli se moj otac da ovo prenese što hitnije porodici X.

Kod nas niko ne veruje u gatanje, magiju i slične gluposti ali ovo nas je pomalo zateklo.
Otac naravno nikome neće reći za pismo i verovatno će ga spaliti ali me interesuje šta vi mislite o svemu ovome?
Mi pretpostavljamo da je samo pismo i napisala X porodica ili neko iz okruženja jer se čini da oni vrlo teško podnose sve ovo.
Strašno čime se ljudi sve bave. Najinteresantnije od svega što je očigledno neko čekao povoljan trenutak da ga ubaci u sanduče. Ja sam sve vreme bio sa psima u dvorištu i kad sam ušao na kratko unutra i vratio se nazad primetio sam pismo ali budala nisam odmah pohitao da ga uzmem možda bih i video ko ga je ostavio...
Eto toliko pa da čujem mišljenja.
 
Da je čovek savestan i da ima osnovane sumnje, ne bi krišom ubacivao pismo.
O crnoj magiji ovde neću pisati, jer nije pdf predviđen za to, ali sa aspekta nekoga ko se ceo život bavi ezoterijom mogu vam reći da se treba bojati ove "crne magije": širenja laži ;) , netolerancije, mržnje, negativnih sugestija, cinizma... Kad se suočite sa zlonamernom osobom, koja je cinična, i te kako možete da osetite negativnu energiju...a da njoj ne trebaju kosti i zvonca da bi to postigla.
 
Kod mene u ulici zive neki ludaci koji u svemu vide crnu magiju. Stavljaju crne krpe po ogradi, po drvecu da ih neko ne bi 'urekao'. Kad su zenili sina zakljucali su kucu da niko od gostiju ne moze da udje a u dvoristu su napravili poljski WC da bi se gosti tu olaksali a ne u kuci. Jer da je neko od gostiju usao ko zna sta bi im napravio. Napadali su i jednu babu samo zato sto se, dok je prolazila ispred njihove kuce, pocesala po nozi. A to sto je ta devojka umrla nema veze sa crnom magijom jer i najmanja operacija moze da se zakomplikuje i da ima fatalan ishod. Jeste da se to retko desava ali je moguce.
 
Ma znam ja to sve i to sam i napisao. Naravno da ne verujem u te gluposti.
Ali evo da budem konkretniji.
Zašto bi neko meni poslao pismo, ako je već anonimno, zbog čega nije adresirano na kuću preminule devojke.
Nego se nešto nameće zaključak da su oni sami napisali pismo (porodica pokojne) i poslali ga nama. Pitanje je, ako je to tačno, šta su time hteli da postignu...
 
Da vam predočim problem.
Nedavno je u komšiluku preminula devojka od 30 godina.
Bila je uspešna, lepa, nije bila udata. Umrla je posle bezazlene operacije jer se napravilo neko zakrčenje u krvnim sudovima (koliko sam ja čuo).
Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade, uglavnom bapske priče.
Mi smo dobri i sa jednima i sa drugima. Ne družimo se ali se na ulici i u prolazu kulturno javimo, ponekad i ispričamo i sve je u redu.
Međutim, evo nedelju dana posle smrti te devojke stiglo je pismo u beloj koverti, ručno pisano i adresirano na mog oca.
Pismo navodno piše čovek iz drugog grada. On je navodno čuo kako je Y porodica bila kod vračare u nameri da uništi X porodicu. Razgovor je slučajno čuo jer je i sam išao da mu vračara pogleda u karte za ćerku jer je već u kasnim tridesetim a nije udata.
Navodno oni su vračari platili masno da X porodicu zadesi neka nesreća.
I moli se moj otac da ovo prenese što hitnije porodici X.

Kod nas niko ne veruje u gatanje, magiju i slične gluposti ali ovo nas je pomalo zateklo.
Otac naravno nikome neće reći za pismo i verovatno će ga spaliti ali me interesuje šta vi mislite o svemu ovome?
Mi pretpostavljamo da je samo pismo i napisala X porodica ili neko iz okruženja jer se čini da oni vrlo teško podnose sve ovo.
Strašno čime se ljudi sve bave. Najinteresantnije od svega što je očigledno neko čekao povoljan trenutak da ga ubaci u sanduče. Ja sam sve vreme bio sa psima u dvorištu i kad sam ušao na kratko unutra i vratio se nazad primetio sam pismo ali budala nisam odmah pohitao da ga uzmem možda bih i video ko ga je ostavio...
Eto toliko pa da čujem mišljenja.

...najverovatnije se radi o ubistvu ili tako nesto.......imanje , nasledstvo...prodaja je razlog....klasicna prica i zavisi koji debili su u tome.
 
Da vam predočim problem.
Nedavno je u komšiluku preminula devojka od 30 godina.

Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade,

Ukoliko je devojka stadala od "crne magije", a njeni roditelji su je "branili" upraznjavanjem crn magije, odgovornost za smrt devojke su njeni roditelji, a ne susedi! :rtfm:
Da su je imalo voleli, branili bi je postom, pricescem, molitvom, dobrotom, milosrdjem. Takvi roditelji ne zasluzuju imati decu. Sto kaze izreka: roditelji jedu kiselo grozdje, a deci trnu zubi. Ima tu istine.
 
Mislim, smešno mi to .... taj neki tamo čovek je SLUČAJNO čuo da neki komšija Y želi komšiji X da nanese zlo .... i to nije nikom prijavio do KOMŠIJI porodice i Y i X koji su sa njim u dobrim odnosima.....
E ovo mi dodje ko neka španska serija ....

Po meni su ljudi koji se ''bave'', ''upražnjavaju'' i ''veruju''' u crnu magiju - ljudi sužene svesti .... Tako da ne mogu niti ozbiljno da prihvatim da neko priča na tu temu, niti ozbiljno da komentarišem.

Ali lično, zanima me ... kako izgledaju te žene i ti ljudi koji kradomice postavljaju žablje batake i 5ml menstrualne krvi u kombinaciji sa repom pacova i dlakom mrtve mačke - ispod jastuka svoje prve komšinice.
 
ne zaboravite da crna magija deluje na one koji veruju u nju. Na one koji ne veruju ne deluje.
Negativne posledice magije umanjićete ako prestanete da verujete u nju
provereno

ja sam cuo da se posledice mogu umanjiti samo ako se koristi mirisljavi wc papir, osvezivac vazduha, redovno provetrava uz obaveznu upotrebu vodokotlica (da ne pominjem zdravu ishranu radi redovnog odlazenja u wc)...:vudu:
 
Ma znam ja to sve i to sam i napisao. Naravno da ne verujem u te gluposti.
Ali evo da budem konkretniji.
Zašto bi neko meni poslao pismo, ako je već anonimno, zbog čega nije adresirano na kuću preminule devojke.
Nego se nešto nameće zaključak da su oni sami napisali pismo (porodica pokojne) i poslali ga nama. Pitanje je, ako je to tačno, šta su time hteli da postignu...

Na svakom pismu postoji zig preko markice pa moze da se vidi odakle je poslato a ako nema markicu ima onu postansku nalepnicu na kojoj je obavezno odstampano iz koje se poste salje... tako mozes da proveris odakle je... a ako nema nista od toga, *ebi ga, komsija ti ubacio...
Ignorisi takve ljude u potpunosti... dobar dan - dobar dan.... neka ostane na tome... takvi mogu da budu jaaaako opasni po okolinu...
 
Da vam predočim problem.
Nedavno je u komšiluku preminula devojka od 30 godina.
Bila je uspešna, lepa, nije bila udata. Umrla je posle bezazlene operacije jer se napravilo neko zakrčenje u krvnim sudovima (koliko sam ja čuo).
Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade, uglavnom bapske priče.
Mi smo dobri i sa jednima i sa drugima. Ne družimo se ali se na ulici i u prolazu kulturno javimo, ponekad i ispričamo i sve je u redu.
Međutim, evo nedelju dana posle smrti te devojke stiglo je pismo u beloj koverti, ručno pisano i adresirano na mog oca.
Pismo navodno piše čovek iz drugog grada. On je navodno čuo kako je Y porodica bila kod vračare u nameri da uništi X porodicu. Razgovor je slučajno čuo jer je i sam išao da mu vračara pogleda u karte za ćerku jer je već u kasnim tridesetim a nije udata.
Navodno oni su vračari platili masno da X porodicu zadesi neka nesreća.
I moli se moj otac da ovo prenese što hitnije porodici X.

Kod nas niko ne veruje u gatanje, magiju i slične gluposti ali ovo nas je pomalo zateklo.
Otac naravno nikome neće reći za pismo i verovatno će ga spaliti ali me interesuje šta vi mislite o svemu ovome?
Mi pretpostavljamo da je samo pismo i napisala X porodica ili neko iz okruženja jer se čini da oni vrlo teško podnose sve ovo.
Strašno čime se ljudi sve bave. Najinteresantnije od svega što je očigledno neko čekao povoljan trenutak da ga ubaci u sanduče. Ja sam sve vreme bio sa psima u dvorištu i kad sam ušao na kratko unutra i vratio se nazad primetio sam pismo ali budala nisam odmah pohitao da ga uzmem možda bih i video ko ga je ostavio...
Eto toliko pa da čujem mišljenja.

Ima tu svega i svacega,vracare Vlahinje su opasne sto se toga tice.
Netreba se bas ne bojati.
 
Ja u te stvari stvarno ne verujem....ali po komsiluku kruze price kako mi se prva komsinica tim bavi, i prosle godine moji nasli neki kukuruz i jos nesto sto je bacila po basti, interesantno je da na tom mestu nista nije rodilo. E sad, ja to pripisujem slucajnosti, al ovi moji se istripovali da im ubajala..
 
ja bih to pismo bacila i ostavila doticnim porodicama da se bave svojim problemima. inace crna magija mi je primitivizam. aj sto ima baba koje se bave time,al sto mladi veruju to,nije mi jasno.jes da nisam vernik,al sve bih ja to poterala u crkvu,ako vec oce da se bavi necim,nek ide da se moli bogu i slusa popa a ne da pravi spletke po susedstvu.
 
ja bih to pismo bacila i ostavila doticnim porodicama da se bave svojim problemima. inace crna magija mi je primitivizam. aj sto ima baba koje se bave time,al sto mladi veruju to,nije mi jasno.jes da nisam vernik,al sve bih ja to poterala u crkvu,ako vec oce da se bavi necim,nek ide da se moli bogu i slusa popa a ne da pravi spletke po susedstvu.

iz istog razloga zbog kog veruju u boga...nauceni su tako...no..da ne idemo sa temom ka religiji...:mrgreen:
 

Back
Top