Trudnoca-zajednicka odluka

mrvica_24

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima! Imam 29.godina i u braku sam 2 god. Na pocetku braka smo oboje bili za to da sacekamo sa bebom, jer smo cekali preseljenje u inostranstvo koje se nedavno i dogodilo. Ja obozavam decu, moj suprug isto tako. Medjutim meni se nekako cini da on i sada, kada smo stekli uslove za decu nekako necka. Verovala sam da nece biti potrebe da "pricamo" kada cemo poceti da pokusavamo da napravimo bebu, ali vidim da bez toga tesko da ce se ista dogoditi. Da li je jos neka od vas imala slican problem, da li bas mora o tome da se prica?
 
Da...mislim da o tome TREBA da se prica...to se zove planiranje porodice...mislim, nekada se "desi"...ali mi se cini da to ipak treba da bude stvar dogovora...mm i ja smo razgovarali i o prvom i o drugom detetu...za prvo se nisam morala puno truditi da ga ubedjujem, ali za drugo da...tu su razni "strahovi" kod partnera i ako ne razmenimo misljenja ne mozemo ni znati sta druga strana misli i kako se oseca...prema tome jedno veliko DA za RAZGOVOR...:)
 
Mrvice...ja sam svog supruga ubedjivala godinu dana za drugo...mada, ti sa svojim nisi jos razgovarala, nikako, koliko sam shvatila...zar zaista mozes da znas sta misli??? Ne mozes znati, ako ne probas... ;) Mozda on misli da se ti neckas...a i oboje obozavate decu, kako kazes...nema razloga da odgadjas razgovor zbog eventualnog negativnog odgovora???!!!
 
U mom slucaju je problem u njemu i njegovoj odluci. Plasi se da li cu ja moci da se snadjem u toj ulozi, pa onda, podizanje deteta u inostranstvu je dodatni strah....Mozda na startu nisam bila precizna, nije da mi UOPSTE ne pricamo o bebi, ali nikada nismo doneli odluku, "pokusavacemo od narednog meseca" ili sl.
 
Nekako sam uvek zamisljala da ce se odluka o bebi doneti spontano. Kad eto ispade drugacije! Zabrinula sam se da li je ovakvo neckanje normalno, kad eto ispade da jeste. Mozda ste u pravu, mozda on nije siguran u mene i moju odlucnost da se nadjem u ulozi majke.
 
Nekako sam uvek zamisljala da ce se odluka o bebi doneti spontano. Kad eto ispade drugacije! Zabrinula sam se da li je ovakvo neckanje normalno, kad eto ispade da jeste. Mozda ste u pravu, mozda on nije siguran u mene i moju odlucnost da se nadjem u ulozi majke.

E taman krene u pravcu da se treba pricati pa sad kazes da treba spontano..naravno da nema potrebe pricati vidi se valjda izmedju redova..nije to kupovina sporeta pa treba dogovor..poenta je da je zenama jedino bitno u datom instinkt momentu da rode..a muskarci to malo ozbiljnije shvataju i zele deci najbolje..nebitno dal je iz straha ili predostroznosti vise se zapitamo shbbkbb nego zene..daj samo to pa nek zivimo u kartonskoj kutiji
 
naravno da beba treba da se planira i da oboje to zelite.... mi smo jako dugo zajedno, ali smo hteli mnoge druge stvari da sredimo pre nego sto postanemo roditelji... i kad su se sve kockice slozile, jednostavno smo imali oboje osecaj i zelju da je vreme za bebu.... nismo bili optereceni time kad ce se desiti, a eto desila se iz ´´prvog pokusaja´´... a druga se desila neplanski, ali naravno da je zeljena i voljena isto kao i prva... imacemo petoro :)

ne vezano za temu, veliki sam protvnik sklapanja brakova samo eto zato sto je zena zatrudnela.... to mi zvuci kao neka prisila... i vecinu ljudi koje poznajem iz takvih slucajeva, nisu bas srecni....
 
U mom slucaju je problem u njemu i njegovoj odluci. Plasi se da li cu ja moci da se snadjem u toj ulozi, pa onda, podizanje deteta u inostranstvu je dodatni strah....Mozda na startu nisam bila precizna, nije da mi UOPSTE ne pricamo o bebi, ali nikada nismo doneli odluku, "pokusavacemo od narednog meseca" ili sl.

Хмм... Извини, мени ово мало безвезе...:( ОН се плаши да ли ћеш ТИ моћи да се снађеш у новој улози??? Нема поверења у тебе? :confused: А да шта каже да ли ће ОН моћи да се снађе у новој улози??? Јер, родитељство није само мама, него и тата.:confused:

И још ми је безвезе што кажеш да треба да одлучите да ''покушавате од наредног месеца''.... Шта уопште имате да ''покушавате''?? Звучи као да је то неки посао на који треба прионути и отаљати га....:(
Ако решите да желите дете - једноставно престаните да користите контрацепцију и уживајте! :) Водите љубав, немојте да ''покушавате да правите дете''!!! ;):D
 
Hej, naravno da sam mislila na prestanak koriscenja kontacepcije :-) Sve to sto ste napisale je tacno, nisam samo JA u roditeljstvu (kad se bude dogodilo), o tome smo nas dvoje vec pricali. Samo mi zaista nije palo na pamet, da je moguce da on nije u mene siguran, kako cu se ja snaci. Drugo vrlo je tesko ziveti u inostranstvu, gde jezik ne razumes, doktori pricaju ili ne pricaju engleski (mi zivimo u Bukurestu), apotekari isto. Nemas nikog svog da ti pripomogne pa makar na 15 min. Verovatno je to jedan od razloga zasto cutimo na ovu temu :-)
 
Hej, naravno da sam mislila na prestanak koriscenja kontacepcije :-) Sve to sto ste napisale je tacno, nisam samo JA u roditeljstvu (kad se bude dogodilo), o tome smo nas dvoje vec pricali. Samo mi zaista nije palo na pamet, da je moguce da on nije u mene siguran, kako cu se ja snaci. Drugo vrlo je tesko ziveti u inostranstvu, gde jezik ne razumes, doktori pricaju ili ne pricaju engleski (mi zivimo u Bukurestu), apotekari isto. Nemas nikog svog da ti pripomogne pa makar na 15 min. Verovatno je to jedan od razloga zasto cutimo na ovu temu :-)

Taman dok radite na bebi, pa cak i u trudnoci ti u medjuvremenu mozes ici na kurs njihovog jezika, pa bar za toliko da mozes da se snajdes.
Inace ako nastavite isuvise da razmisljate , razloga tek ima da nadjete , ovi su tek pocetak, nego ti lepo prestani sa kontracepcijom pa kud puklo da puklo..a vreme leti a i sat otkucava ...:bye:
 
o rađanju deteta treba da se priča, najbolje da se raščiste stvari pre stupanja u brak, ako treba i da se potpiše crno na belo, da ne bude posle nekih nesuglasica tipa uvatila me na trudnoću i slične gluposti
sve da se utanači kad kako zašto...sve
 

Back
Top