sta je to gaspaco?

Anonymous:
Moze li mi iko reci sta je to gaspačo? Ne bi skodio ni recept :D
Gde me nađe? Pravilno GAZPACHO je neka vrsta hladne krem čorbice kojom se Španci ubijaju preko leta. Garantujem da će se svideti i apotekarki! :lol:
Za 4 osobe potrebno je:
- dve zelene paprike
- 1 sveži krastavac
- 1 glavica luka
- 500 gr. zrelog paradajza
- 1 češanj belog luka
- 1 ljuta papričica
- 1 stara zemička
- nekoliko kašika vinskog ili jabukovog sirćeta, malo kima, maslinovo ulje, biber i so.
Priprema:
Zemičku potopiti u nekoliko kašika sirćeta. Očistiti povrće, krastavac narezati na kolutove, paprike očistiti od semenki i žilica i narezati na sitne kockice, luk prvo narezati na kolutove a zatim na komadiće, isto važi i za paradajz. Ocediti dobro zemičku od sirčeta, staviti u avan ili sličnu posudu, dodati beli luk i papričicu i tući dok se ne pretvori u kašu. Dodati prema ukusu maslinovo ulje, kim, so i biber. Isečeno povrće staviti u mikser (može i rukom ali je muka živa) i mešati dok se sadržaj ne pretvori u kašu. U to se dodaje sadržaj sa zemičkom i doliva uz mešanje voda dok se ne dobija malo gušća čorba. Pred služenje se u sve ubaci nekoliko kockica leda. I to vam je GAZPACHO. Španci uz ovu hladnu čorbicu vole da grickaju na kockice isečeno povrće iz sadržaja? Prijatno. :lol:
 
Espanol:
Anonymous:
Moze li mi iko reci sta je to gaspačo? Ne bi skodio ni recept :D
Gde me nađe? Pravilno GAZPACHO je neka vrsta hladne krem čorbice kojom se Španci ubijaju preko leta. Garantujem da će se svideti i apotekarki! :lol:
Za 4 osobe potrebno je:
- dve zelene paprike
- 1 sveži krastavac
- 1 glavica luka
- 500 gr. zrelog paradajza
- 1 češanj belog luka
- 1 ljuta papričica
- 1 stara zemička
- nekoliko kašika vinskog ili jabukovog sirćeta, malo kima, maslinovo ulje, biber i so.
Priprema:
Zemičku potopiti u nekoliko kašika sirćeta. Očistiti povrće, krastavac narezati na kolutove, paprike očistiti od semenki i žilica i narezati na sitne kockice, luk prvo narezati na kolutove a zatim na komadiće, isto važi i za paradajz. Ocediti dobro zemičku od sirčeta, staviti u avan ili sličnu posudu, dodati beli luk i papričicu i tući dok se ne pretvori u kašu. Dodati prema ukusu maslinovo ulje, kim, so i biber. Isečeno povrće staviti u mikser (može i rukom ali je muka živa) i mešati dok se sadržaj ne pretvori u kašu. U to se dodaje sadržaj sa zemičkom i doliva uz mešanje voda dok se ne dobija malo gušća čorba. Pred služenje se u sve ubaci nekoliko kockica leda. I to vam je GAZPACHO. Španci uz ovu hladnu čorbicu vole da grickaju na kockice isečeno povrće iz sadržaja? Prijatno. :lol:

Deluje sjajno, još kad bi mi neko to sve spremio a ja samo da dođem i sednem za sto na gotovo.....eeeeee, mama, kako je bilo lepo živeti kod tebe.... :roll:
 
Hej... corba je stvarno fenomenalna!
I zaista ne treba vise od pola sata.
Citav dan samo to jedem!

PS Espanol, stvarno mi nije jasno zasto zemicku i beli luk najpre treba najpre "lupati" u avanu? Naravno da sam taj deo izostavila pa pravo u mikser! :wink:
 
Espanol hvala na prosvecenju. Ja se ubijao sa tim na koktelima a nisam znao kako se zove i kako se pravi. U Hajatu povrce koje se umace (pre svega krastavac i komade paprike drze na ledu). Predivno je. :wink:
 
smeh:
Hej... corba je stvarno fenomenalna!
I zaista ne treba vise od pola sata.
Citav dan samo to jedem!

PS Espanol, stvarno mi nije jasno zasto zemicku i beli luk najpre treba najpre "lupati" u avanu? Naravno da sam taj deo izostavila pa pravo u mikser! :wink:
Tip od koga sam recept "kupio" pre mnogo godina tvrdio je da se povrće lepše pretvori u kašicu bez zemičke, a da se beli luk i papričica bolje vežu ako se posebno istuku. Proverio- istina. 8)
 
Espanol:
Tip od koga sam recept "kupio" pre mnogo godina tvrdio je da se povrće lepše pretvori u kašicu bez zemičke, a da se beli luk i papričica bolje vežu ako se posebno istuku. Proverio- istina. 8)

OK... samo sam pitala. Inace sam se, kao retko kada, bas striktno drzala recepta i uputstva. Ispalo je super, znaci - da ne menjam. :D
 
Espanol:
Anonymous:
Moze li mi iko reci sta je to gaspačo? Ne bi skodio ni recept :D
Gde me nađe? Pravilno GAZPACHO je neka vrsta hladne krem čorbice kojom se Španci ubijaju preko leta. Garantujem da će se svideti i apotekarki! :lol:
Za 4 osobe potrebno je:
- dve zelene paprike
- 1 sveži krastavac
- 1 glavica luka
- 500 gr. zrelog paradajza
- 1 češanj belog luka
- 1 ljuta papričica
- 1 stara zemička
- nekoliko kašika vinskog ili jabukovog sirćeta, malo kima, maslinovo ulje, biber i so.
Priprema:
Zemičku potopiti u nekoliko kašika sirćeta. Očistiti povrće, krastavac narezati na kolutove, paprike očistiti od semenki i žilica i narezati na sitne kockice, luk prvo narezati na kolutove a zatim na komadiće, isto važi i za paradajz. Ocediti dobro zemičku od sirčeta, staviti u avan ili sličnu posudu, dodati beli luk i papričicu i tući dok se ne pretvori u kašu. Dodati prema ukusu maslinovo ulje, kim, so i biber. Isečeno povrće staviti u mikser (može i rukom ali je muka živa) i mešati dok se sadržaj ne pretvori u kašu. U to se dodaje sadržaj sa zemičkom i doliva uz mešanje voda dok se ne dobija malo gušća čorba. Pred služenje se u sve ubaci nekoliko kockica leda. I to vam je GAZPACHO. Španci uz ovu hladnu čorbicu vole da grickaju na kockice isečeno povrće iz sadržaja? Prijatno. :lol:

kad smo kod zimnice...
Kako bi izgledalo da se ova "letnja" corbica jede zimi sa povrcem iz zamrzivaca?
 

Back
Top