muzika i droga...

sam naziv kaze... skontao sam da svako ko se ikad bavio pravljenjem muzike drogirao... kakva je povezanost... sta vi mislite o tome?

Evo zašto. Ljudi obično počnu da se bave muzikom u pubertetu ili ranim dvadesetim, kada nisu sasvim zreli. Onda, kul izgled koji se tada čini da droga daje, nesmotrenost na početku, neverovanje u ono da ako kreneš nećeš moći da prestaneš, želja da budeš drugačiji a u stvari si prosek, pošto se tako svi ponašaju... Ukoliko dođe brzo do velikog uspeha, glava nezrelog čoveka pobenavi od sreće i u besu ne znaju šta će, pa ih neko naloži da je kokain super, pa oni probaju, pa se navuku i tako. A kažu ljudi da kada probaš prvi put imaš neverovatan osećaj koji želiš da ponoviš samo što to više nikada ne dobiješ, već samo naznaku da bi možda mogao, te se tako ljudi navuku. Droga igra toplo-hladno igru sa čovekom i on se primi. Da sumiram, nezrelost i bes vode ka narkomaniji.
 
Pre nekih 8 godina isao ja sa nekom ekipm na neku svirku, svi se rade a ja stojim pored i cekam da zavrse pa da udjemo. Usli unutra svi se ubijaju od alkohola, a ja stojim pored. . . Pocela svirka svi se sutiramo i uzivamo. . . Posle svirke dolazi mi jedna drugar i kaze: "Svaka tebi cast. Tebi nista ne treba da bi se proveo, a mi ostali svi moramo da se uradimo". . . Tako da muzika bez droge i alkohola moze, samo pitanje je da li to to tako hoces. Ako hoces, onda i mozes. Samo ljudi uvek zele da izgledaju bolje pa poveruju da im ova druga dva zla zajedno sa cigarama, pomazu u tome. . . Mozda si promasili muziku koju slusaju ili mozda im muzika uopste ne treba u zivotu (samo to nece da priznaju) ako im za sve to trebaju stimulansi. . .
 
Prvo, mnogo ljudi koji su popularni postali baveci se muzikom, ljudi koje menadzeri, agenti i izdavachi sprechavaju da rade neshto drugo osim bavljenja muzikom jer su nanjushili koku koja nosi zlatna jaja vrlo chesto pochnu da se drogiraju jer im to na trenutak pruza beg, sklonishte od realnosti da ih prvo svi tretiraju kao robu, u tom poslu muzichari na bini su na samom dnu lanca ishrane! I ne samo zbog toga nego i beg od svih obaveza koje popularnost sa sobom nosi, da se lakshe izbore sa tim obavezama i da ih lakshe podnesu, opet neki sklonishte i olakshanje od svega toga traze samo u alkoholu a neki mixuju sve to! Opet ima gomila ljudi koji to sebi ne dozvoljavaju! Recimo bend KISS, alkohol tu i tamo, POSLE SVIRKE U GLAVNOM, Ace Frehley kad je pocheo da se drogira chovek je najuren iz benda, Peter Criss kad je pocheo da pije kao smuk NAJUREN isto tako, u glavnom su ziveli nekim malo vishe straight zivotom, svoje sklonishte su nalazili u nekim fizichkim aktivnostima a opet njihov menadzer je ujedno bio i chlan benda, i dalje je, Gene Simmons, baja koji vodi predstavu! I nije samo taj bend, ima ih gomila, opet sa druge strane mnogi koriste ta $ranja i opet nece sebi da priznaju da ne vide ni jedan drugi nachin da sebi olakshaju sve to nego koriste izgovore kao KREATIVNI STIMULANS i ostalo!!! Opet sa druge strane ima gomila underground muzichara koji se drogriaju kao blesavi ali tu su u glavnom bes i frustracije zbog raznih stvari koje to nosi sa sobom, opet vecina underground muzichara ce radije da pribegne flashi I TO U GLAVNOM POSLE SVIRKE i to je to! Moje mishljenje je da ti ne treba nishta od toga kad stvarash muziku i kad je izvodish (svirash kako god) na bini! Ti si to stvorio ne droga i ne alkohol! Izlazak pod uticajem nechega na binu je vishe koban nego da izadjesh totalno nespreman na nastup (JEDNOM SAM IZASHAO MORTUS PIJAN NA SVIRKU I VISHE NIKAD)!!! Ne opravdavam ljude koji to koriste ali ja i dalje znam da mi to nije potrebno nikako a ljudi koji dele moje mishljenje imaju veliki respect od mene (bilo da su poznati ili ne), ali ja jednostavno ne vidim namenu tih $ranja... krajnje bespotrebno al' ***, opet sa druge strane zlatno pravilo SEX DRUGS AND ROCK N' ROLL :P
 
droga je bila kreativni stimulans mnogima... nekome ideologija, nekome bes, nekome slabost... i nije baš svako... a ja posmislih da je tema u smeru koji pravci se najviše rade...

istina.....intoksikacija je jedan od najboljih načina za pospešenje kreatvinosti.
a i ima smisla.....kada se čovek uradi, sve stege popuštaju samim tim, i um e oslobaća, ali se posle plaća danak svemu tome.....:neutral:
 
Intersantni su vam ti razlozi. Ja sam čuo za jedan razlog koji se odnosi na to da im je droga davala tu neku potrebnu energiju da izguraju show do kraja. Mislim, to su samo navodili kao razlog što i ne znači da je to stvarno tako bilo.

Droga opija um, kao i alkohol i u malim količinama može biti čak i korisna. Recimo kada malo popijete, osećate se mnogo opuštenije nego obično, osećate povećan adrenalin, odjednom bi da radite mnogo toga i tako to. Naravno, što više pijete preko toga, sledi kontra efekat. Ovo je opšte poznata činjenica. E sad, što se tiče narkotika, nisam probao ni jedan, ali verujem da je učinak isti, s obzirom da i oni opijaju um. Zato su verovatno mnogi i konzumirali drogu, iz kreativnih razloga.

Ali kao i u svemu, ljudima prosto popuste kočnice i ponekada ne znaju kada da stanu i to je mnoge i koštalo života.
 
Ne znam kako ih nije blam da kažu da im droga daje kreativnost. Zašto se bave nečim za šta nemaju smisla? Valjda treba da budu kreativni u treznom stanju da bi pomišljali na muziku. Derišta, kažem ja. Hteli bi da budu poznati, a da ne rade mnogo. Lenjivci.
 
ne samo muzika,umetnost uopšte je jako dobar prijatelj sa drogom...ne prija svakome i nije tačno da su svi konzumenti,ali ima ljudi koji bolje stvaraju inspirisani drogom....i to je fakat!!!!:manikir:

Istina... ja stvaram bez nje, i imam ogromnu inspiraciju... ako mi ponestane, verovatno ću prestati i da se bavim time, ali ne bih radila pod uticajem bilo čega...ipak ne osuđujem one koji rade ili su radili pod uticajem droge, puno toga su nam dali po cenu samih sebe, a i nisam niko da kažem bilo šta loše...dela su tu da govore, i ona su bitna, život je nešto sasvim drugo... a i ne kažu džabe da je "tanka linija između umetnosti i ludila, kao i između umetnika i ludaka", to je tačno, to znam i po sebi, a dakle, ne mislim samo na drogu...
Umetnost daje snagu, oplemenjuje duh, kad osetiš art, sve drugo je manje bitno, ali umetnost te i sasvim obuzima i uzima, moraš da joj se predaš, da daš sve za nju, pa i život, ne pruža ti puno izbora...a onda te "pojede" skroz...
 
Istina... ja stvaram bez nje, i imam ogromnu inspiraciju... ako mi ponestane, verovatno ću prestati i da se bavim time, ali ne bih radila pod uticajem bilo čega...ipak ne osuđujem one koji rade ili su radili pod uticajem droge, puno toga su nam dali po cenu samih sebe, a i nisam niko da kažem bilo šta loše...dela su tu da govore, i ona su bitna, život je nešto sasvim drugo... a i ne kažu džabe da je "tanka linija između umetnosti i ludila, kao i između umetnika i ludaka", to je tačno, to znam i po sebi, a dakle, ne mislim samo na drogu...
Umetnost daje snagu, oplemenjuje duh, kad osetiš art, sve drugo je manje bitno, ali umetnost te i sasvim obuzima i uzima, moraš da joj se predaš, da daš sve za nju, pa i život, ne pruža ti puno izbora...a onda te "pojede" skroz...

slazem se sa tobom.
inace, slava cesto ume da utice na coveka i onda pocne da iskoriscava sve njene "dobrobiti", u ovom slucaju alkohol i drogu.
ne osudjujem ljude koji pod uticajem narkotika stvaraju muziku.
pre osudjujem ljude koji se drogiraju i ne rade nista sa sobom, nego neke koji od celog dozivljaja naprave nesto kreativno.
 
nisu baš svi uspešni u tome ali ima ljudi koji na vrlo kreativan način pretvaraju doživljene senzacije u umetnost...i lepe i ružne...obe strane medalje...nikome lepše kad si drogiran,niko tužniji od tebe kad nisi...optimizam i pesimizam...dva mnogo jaka osećaja,vrlo bitna za stvaranje umetnosti...umetnici znaju o čemu govorim...i ja sam jedan od njih!!!!:)

osim toga,ponekad se sebično radujem što je šarl bodler iskusio blagodeti opijuma,jer da nije,bila bih uskraćena za veoma snažnu,expresivnu,mada mračnu,poeziju u kojoj i dan danas uživam...slikare bolje da ne nabrajam...a pogotovo muzičare...koliko god da ovo zvuči glupo-droga ponekad daje sjajan podsticaj umetnosti....
 
nisu baš svi uspešni u tome ali ima ljudi koji na vrlo kreativan način pretvaraju doživljene senzacije u umetnost...i lepe i ružne...obe strane medalje...nikome lepše kad si drogiran,niko tužniji od tebe kad nisi...optimizam i pesimizam...dva mnogo jaka osećaja,vrlo bitna za stvaranje umetnosti...umetnici znaju o čemu govorim...i ja sam jedan od njih!!!!:)

osim toga,ponekad se sebično radujem što je šarl bodler iskusio blagodeti opijuma,jer da nije,bila bih uskraćena za veoma snažnu,expresivnu,mada mračnu,poeziju u kojoj i dan danas uživam...slikare bolje da ne nabrajam...a pogotovo muzičare...koliko god da ovo zvuči glupo-droga ponekad daje sjajan podsticaj umetnosti....

bas sam razmisljala da li da ga spomenem :)

slazem se sa boldovanim.
 
Sva moderna umjetnost se zasniva uglavnom na seksualnosti, pa onda i nije cudno sto ti "umjetnici" dozvoljavaju sebi da im droga pojede sav mozak od kojeg ne zavise motorne seksualne funkcije.

Ta umjetnost zvuci kao "hajde da se svedemo na zajednicki nazivnik sa zivotinjama, pogle koliko nam samo mozga treba!"
 

Back
Top