Lapbook, notetop?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ovako. Treba da mi preporučite nešto. Ako ste nabasali na kakvu akciju, popust, rasprodaju, a i ako niste, ali je eto izuzetno dobra prilika...
Dakle, okvirno 30 hiljada je fond, koja +/-... znači, sirotinjski :)

Dakle: treba da je lak, znači nije izuzetno važno da bude veći ekran, čak je i bolje da je mali, nekih 14 inča idealno, ali dajte mašti na volju...
Može da se zakine na HDD-u.
Važno je da je dobar procesor i da ima dovoljno ram-a.
Treba mi za polaganje ispita (excel, a-cad, i još par programa koji su malo teži, znači nije baš samo za office)...
Sa druge strane, ne bi bilo loše da je veći ekran, jer se neke stvari koje su bitne bolje vide.....
Tako da sam u rebusu :(
Mora dima onaj konektor za home network...

Jedino nisam načisto da li je neophodno da ima optički, je l' te uređaj... što je i suštinska razlika između... pa, naslov :(

Crk'o mi na ovom (sa koga pišem) kompu rezač (po ko zna koji put), u stvari crkla su i oba ona ulaza, pa sad možda duzmem sata za ovaj, ne znam da li se isplati na polucrklu ploču..... a nemam baš toliki fond da tražim i novu ploču i procesor za ovo njesra :rumenko: a treba mi laptop... dileme, dileme... :(

Notebook su mnogo jeftiniji, ali nijedan procesor ne prelazi 1.6, ne znam da li bi to bilo zadovoljavajuće... :( + baš su mali, 10 inča... a, opet, s druge strane, lako prenosivi... ali kako da bilo šta instaliram na njih kada ni ovde nemam rezač :lol:

Joj, aj'te preporučite mi nešto :)


+ za jednu curu, koleginicu, koja aman baš ništa ne zna o tome, ako vas ne mrzi da sastavite konfiguraciju za desktop... bez monitora... do 20 hiljada.....

Puno vas volim :heart:

Pozz
 
Vidi lexo posto si zensko bitan ti je verovatno izgled..a za tu cifru nemas bas pregrst ponuda i skoro razlike u konfiguraciji da nema..evo link pc berze pa kad nadjes nesto po ceni i izgledu da ti se dopada postavi pa da prokomentarisu ljudi sta je bolje
 
Ma ne treba mi munja, treba mi samo dispolažem to pa da se tornjam :lol:

Da skupim još toliko, uložila bih u novi "običan" komp, ne bih vam pisala sa ove polucrkotine :aha:

Znači, najbolje od najgoreg?!
 
Teško.....ko što reče random trebaš još para da skupiš.....i opet da se natežeš oko grafike, obično laptopovi sa dobrom grafikom biju po ušima sa cenom, a da ne pominjem da piju bateriju brže nego li seljak pivo ispred zadruge.... :D Po mojoj proceni trebaće ti najmanje 40k ako misliš bio šta da postigneš, a opet sam skeptičan zbog A-CAD-a, sve zavisi šta ćeš da radiš, ali kako vidim bez bilo kakvog dual core procesora i 2BG rama nemoj ni da pomišljaš.... ;)
 
ACER Aspire 5536-5218

AMD Dual Core QL-65 2.1Ghz, 15,6" WXGA (1366x768) HD CrystalBright TFT, 3GB DDR2 PC5300 667MHz SDRAM, 320GB SATA 5400RPM, Dual Layer DVD±R/RW, 1.3Mpixels Webcamera, 256MB ATI RADEON 3200 GRAPHICS, HDMI OUT, Full Size Numeric Keyboard, 6 in 1 Card Reader, 4 USB, Wireless 802.11a/b/g, Windows VISTA HOME PREMIUM

Cena: 38.900,00 RSD (uključen PDV)

Mozes i sama uporediti po brojevima da je vise bolje
 
Ovako. Treba da mi preporučite nešto. Ako ste nabasali na kakvu akciju, popust, rasprodaju, a i ako niste, ali je eto izuzetno dobra prilika...
Dakle, okvirno 30 hiljada je fond, koja +/-... znači, sirotinjski :)

Dakle: treba da je lak, znači nije izuzetno važno da bude veći ekran, čak je i bolje da je mali, nekih 14 inča idealno, ali dajte mašti na volju...
Može da se zakine na HDD-u.
Važno je da je dobar procesor i da ima dovoljno ram-a.
Treba mi za polaganje ispita (excel, a-cad, i još par programa koji su malo teži, znači nije baš samo za office)...
Sa druge strane, ne bi bilo loše da je veći ekran, jer se neke stvari koje su bitne bolje vide.....
Tako da sam u rebusu :(
Mora dima onaj konektor za home network...

Jedino nisam načisto da li je neophodno da ima optički, je l' te uređaj... što je i suštinska razlika između... pa, naslov :(

Crk'o mi na ovom (sa koga pišem) kompu rezač (po ko zna koji put), u stvari crkla su i oba ona ulaza, pa sad možda duzmem sata za ovaj, ne znam da li se isplati na polucrklu ploču..... a nemam baš toliki fond da tražim i novu ploču i procesor za ovo njesra :rumenko: a treba mi laptop... dileme, dileme... :(

Notebook su mnogo jeftiniji, ali nijedan procesor ne prelazi 1.6, ne znam da li bi to bilo zadovoljavajuće... :( + baš su mali, 10 inča... a, opet, s druge strane, lako prenosivi... ali kako da bilo šta instaliram na njih kada ni ovde nemam rezač :lol:

Joj, aj'te preporučite mi nešto :)


+ za jednu curu, koleginicu, koja aman baš ništa ne zna o tome, ako vas ne mrzi da sastavite konfiguraciju za desktop... bez monitora... do 20 hiljada.....

Puno vas volim :heart:

Pozz


:cmok:

Ako sam dobro razumo tebi treba notebook srednje klase koji nije veliki, da je lak, i podrzava jednostavnije softvere tipa office i tako nesto za arhitekturu :lol: i sve to do 30.000
I jedna desktop konfiguracija do 20.000 :mrgreen:
Ajmo prvo za tebe:

:heart::heart:

Ako si blizu Bg-a savetujem gigatron shop koji ima laptopove na akcijama gotovo uvek. Pa bih iz njihove kolekcije za tvoju potrebu izdvojio

sipak :lol:

ne radi im ajt trenutno ili meni baguje net :lol: pa cu ti reci kasnije :)
:cmok:


za drugaricu

http://www.gigatronshop.com/products/category/2
 
Acer Aspire 5517-5997

AMD Athlon Processor TF-20 (512KB L2 cache, 1.60GHz), 3GB DDR2 SDRAM, HDD 160GB SATA, ATI Radeontm Xpress 1200 graphics, 15.6" WXGA (HD) Acer CrystalBrite™ TFT LCD 1366 x 768, DVD Writer(DVD-RAM/±R/±RW), Wi-Fi, Fast Ethernet , Windows Vista Home Premium



Cena: 31.900,00 RSD (uključen PDV)

Kad nadjes model koji ti se dopada onda trazs gde je jeftiniji..slike imas na netu samo copy naziv
 
Ne radim 3D :mrgreen: a bogami ni igrice ne planiram digram na njemu.

Šta mislite o ovome?

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17353

I kako da znam ima li ih još ili je ovo bila neka akcija ili... šta?! Missim nešto mi sumnjivo, prejeftino i sl. ***** ga, garancija je 3 godine :eek:

Je l' valja ovaj dell?

Valja mada sve zavisi od modela do modela :)

Naravno da sam brz kad te volim :cmok:

:heart:
 
Ne radim 3D :mrgreen: a bogami ni igrice ne planiram digram na njemu.

Šta mislite o ovome?

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17353

I kako da znam ima li ih još ili je ovo bila neka akcija ili... šta?! Missim nešto mi sumnjivo, prejeftino i sl. ***** ga, garancija je 3 godine :eek:

Je l' valja ovaj dell?

procesor........:confused: sve ostalo ok....ja ti svetujem da ganjaš jeftiniju mašinu jačim procesorom a manje rama, pa posle zbudži više......;)
 
Ne radim 3D :mrgreen: a bogami ni igrice ne planiram digram na njemu.

Šta mislite o ovome?

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17353

I kako da znam ima li ih još ili je ovo bila neka akcija ili... šta?! Missim nešto mi sumnjivo, prejeftino i sl. ***** ga, garancija je 3 godine :eek:

Je l' valja ovaj dell?

Mali je ekran i to je celeron..nema potrebe da uzimas ispod core jezgra
 
Hm, deluje privlačno ali, procesor? :think:

Ne razumem se, stvarno, možda i nije previše slab? Ja samo gledam onu cifru ispred GHz :rumenko:

bitna je cifra.....ali ume da prevari....bitan je i model.....danas su ti trend dual-core procesori, tj. sa 2 jezgra, Intelovi se zovu Core Duo i Core2Duo a AMD-ovi se zovu X2. Oni rade sporije oko 1,6 ali ih je 2 komada, tako da dobiješ moć nešto oko 3GHz, jer se ne duplira baš, a i manje se greju njih dvoje jer ne rade brzo, već dele posao.....Većina Celerona nema 2 jezgra, tako da su uglavnom jeftini zbog toga.....Najbolje je da pitaš prodavca, mada i oni nekada nemjau pojma, koji ima 2 jezgra i 2GB rama to ti je moj savet i ostajem pri tome....a RAM memorija nije stašno ako fali, uvek mošeš da kupiš još jedan modul i da ti ga ugrade u servisu.
 
.....danas su ti trend dual-core procesori, tj. sa 2 jezgra, Intelovi se zovu Core Duo i Core2Duo a AMD-ovi se zovu X2. Oni rade sporije oko 1,6 ali ih je 2 komada, tako da dobiješ moć nešto oko 3GHz, jer se ne duplira baš, a i manje se greju njih dvoje jer ne rade brzo, već dele posao.....
Hvala na objašnjenju :eek:

Dakle, radio bi sporije ali sa manje opterećenja, što znači da, u slučaju vrlo teškog programa može da se pogubi, ali ako pootvaram 10 malo lakših odjednom, on radi solidno?
Esam dobro skomtala? :rumenko:
 

Back
Top