Usamljenost ili nerazumevanje?

Teki

Zainteresovan član
Poruka
487
Citajuci poruke u zenskom kutku i pricajuci sa ljudima oko mene , stekla sam utisak da su mahom zene jako usamljene , i ako su u braku ! Pa, nesto nisam bas sigurna da li su toliko usamljeni i muskarci , ili se mi samo nerazumemo dovoljno ..
ILI TO NE ZELIMO ?!
 
Mislim da niko od nas nije generalno usamljeniji, nego mislim da se mi nekako u braku osecamo usamljeno. Ne mislim ni da je problem u tome sto nas ne vole, ni u tome da im nije stalo do nas i do dece, ni u tome sto smo razliciti, nego mislim da vecina njih nije dovoljno zrela za brak, za obaveze, za odricanja raznih vrsta. E sad, moje je pitanje: Kako da ih osvestimo?
 
Petka:
Mislim da niko od nas nije generalno usamljeniji, nego mislim da se mi nekako u braku osecamo usamljeno. Ne mislim ni da je problem u tome sto nas ne vole, ni u tome da im nije stalo do nas i do dece, ni u tome sto smo razliciti, nego mislim da vecina njih nije dovoljno zrela za brak, za obaveze, za odricanja raznih vrsta. E sad, moje je pitanje: Kako da ih osvestimo?

pivom! hladnim za vrat.

postovane zene nema vam spasa! od pamtiveka MI SMO LUDI BLESAVI DETINJASTI VI STE DZANGRIZAVE I TO JE TO :wink:
 
A kakva je razlika u samom stepenu usamljenosti?
Oboje se u braku osecaju tako jer se u brak ne ulaze dovoljno od onog momenta kada se ljudi naviknu na svog partnera.
Problem je mnogo dublji i u pitanju jeste iskljucivo nerazumevanje jedno drugog.
Zasto ulaze uopste u brak svi ti ljudi?Zato sto to tako treba,tako je decenijama,a ti isti nikako nisu u stanju da odrze onaj intezitet emocija koji su imali na pocetku veze,kada su se obozavali.Sve je preslo u naviku u braku,u zlo,dosadno navikavanje i neprestano gundjanje.
Cak i ja koji imam savrseni brak,u koji mnogo ulazem,eto desi se kao nocas sto se desilo ili danas da osecam da ta osoba i nije za mene,mozda,ne znam,nisu samo trenutne emocije u pitanju.
Zato sedim danas ovde za kompjuterom i pitam se da li je sa mojim brakom sve ok kada ja kao pisac imam zenu koja nije moja inspiracija,nego samo jak karakter koji stoji uz mene.
Eto,i umetnici se daju zbuniti i preispitivati sebe da li je sve u redu ili nije.
 
Dont_Break_The_Oath:
A kakva je razlika u samom stepenu usamljenosti?
Oboje se u braku osecaju tako jer se u brak ne ulaze dovoljno od onog momenta kada se ljudi naviknu na svog partnera.
Problem je mnogo dublji i u pitanju jeste iskljucivo nerazumevanje jedno drugog.
Zasto ulaze uopste u brak svi ti ljudi?Zato sto to tako treba,tako je decenijama,a ti isti nikako nisu u stanju da odrze onaj intezitet emocija koji su imali na pocetku veze,kada su se obozavali.Sve je preslo u naviku u braku,u zlo,dosadno navikavanje i neprestano gundjanje.
Cak i ja koji imam savrseni brak,u koji mnogo ulazem,eto desi se kao nocas sto se desilo ili danas da osecam da ta osoba i nije za mene,mozda,ne znam,nisu samo trenutne emocije u pitanju.
Zato sedim danas ovde za kompjuterom i pitam se da li je sa mojim brakom sve ok kada ja kao pisac imam zenu koja nije moja inspiracija,nego samo jak karakter koji stoji uz mene.
Eto,i umetnici se daju zbuniti i preispitivati sebe da li je sve u redu ili nije.





A do juče ste se vas dvoje previše voleli!
 
d-mol,ne pitaj me nista,osecam se da cu da poludim svakog momenta.Sam sam,ona je na poslu a ja razbijam sebe ovde sa Black Sabbath,i nesto me toliko jede iznutra,kida me da to prelazi u fizicki bol.
Da volimo se,ali se sada ja pitam kako se volimo?
Da li je ovo ona truncica besa u meni prema njoj jer ona ne ume aktivno da ucestvuje u mojim delima,da mi bude inspiracija,da nesto napisem o njoj,a ne samo o prethodnim ljubavima.Cesto se pitam da li smo se zaista nasli.Ona jeste jaka osoba,snazan karakter,ali.......boli! Sta sada kada ona ne ucestvuje aktivno u mom zivotu iako ja dajem sve od sebe vec 4 godine.
Mislim da mi je potrebna devojka koja je spremna da bude centar mog sveta!
A ne osoba koja ume da bude nervozna bez ikakvog razloga kao moja zena,da gundja zbog sitnih stvari,da bude samo esteta i nista vise od toga.
Mislim,znam da kada bi naleteo na devojku koja je spremna totalno da se posveti ljubavi,ja bi automatski ucinio isto i ostavio svoju zenu.
Potrebna mi je dinamicnost,ne depresija,potrebno mi je da neko prihvati ono sto ja hocu da dam od sebe:SVE!!!
Mislim da sam nocas a i danas totalno pukao,nesto se prelomilo u meni.
 
Jagodice,ako si mene pitala cime se bavim,ja sam umetnik,pisac,i to mi je jedini i najtezi posao koji sam mogao da izaberem.Moja zena takodje radi sa knjigama,ali vise na jedan estetski nacin,i tu dolazi do razmimoilazenja kada smo nas dvoje u pitanju.
ne treba meni takva osoba toga sam svestan jer ona nije centar mog sveta samo moja uteha moj spasioc i moj izvor napetosti iako smo se do juce jako voleli
 
profesionalac-bgd:
Mislim da je glavni problem sto postoji ogromno nerazumevanje u vezi i braku. Svako misli samo na sebe (cast izuzecima), tolerancija je na nuli... Svako polazi samo od onoga sto on oseca ili kako se oseca, a o onoj drugoj polovini... ma, kome je jos to vazno...


Potpuno se slazem !
Ako se nadje dvoje ljudi , ali stvorenih jedno za drugo nema tu mesta usamljenosti i neshvatanju ! Sve drugo je samo zavaravanje .
U promasenim pricama se ljudi odaljavaju i svako gleda sebe .
 
Dont_Break_The_Oath:
Jagodice,ako si mene pitala cime se bavim,ja sam umetnik,pisac,i to mi je jedini i najtezi posao koji sam mogao da izaberem.Moja zena takodje radi sa knjigama,ali vise na jedan estetski nacin,i tu dolazi do razmimoilazenja kada smo nas dvoje u pitanju.
ne treba meni takva osoba toga sam svestan jer ona nije centar mog sveta samo moja uteha moj spasioc i moj izvor napetosti iako smo se do juce jako voleli

zivite u stvari od nje..ona radi, a ti kad napises, pa dodju pare?
 
profesionalac-bgd:
Mislim da je glavni problem sto postoji ogromno nerazumevanje u vezi i braku. Svako misli samo na sebe (cast izuzecima), tolerancija je na nuli... Svako polazi samo od onoga sto on oseca ili kako se oseca, a o onoj drugoj polovini... ma, kome je jos to vazno...



Vazno je naravno onom ko voli vise ,ko ocekuje vise…..
Ne mozes da ne ocekujes ,bar ja ne mogu ,ko mi je kriv posle sto padnem i razbijem se?Ja sama –eto ko ……od nedavno ponavljam sebi stalno-ne ocekuj nista ,nista od nikog pa ce biti dobro ako dobijes bar nesto ,a ako ne super ,nista nisam ni ocekivala…..
 
Petka:
Mislim da niko od nas nije generalno usamljeniji, nego mislim da se mi nekako u braku osecamo usamljeno. Ne mislim ni da je problem u tome sto nas ne vole, ni u tome da im nije stalo do nas i do dece, ni u tome sto smo razliciti, nego mislim da vecina njih nije dovoljno zrela za brak, za obaveze, za odricanja raznih vrsta. E sad, moje je pitanje: Kako da ih osvestimo?
Sta mislis o ovome : ako zene postanu nezrele , da li ce muskarci biti zvocala ?
 
ni na na:
profesionalac-bgd:
Mislim da je glavni problem sto postoji ogromno nerazumevanje u vezi i braku. Svako misli samo na sebe (cast izuzecima), tolerancija je na nuli... Svako polazi samo od onoga sto on oseca ili kako se oseca, a o onoj drugoj polovini... ma, kome je jos to vazno...


Potpuno se slazem !
Ako se nadje dvoje ljudi , ali stvorenih jedno za drugo nema tu mesta usamljenosti i neshvatanju ! Sve drugo je samo zavaravanje .
U promasenim pricama se ljudi odaljavaju i svako gleda sebe .
Da ne mislis da se ljudi menjaju , i da savrsena veza odoleva vremenu i za cas se pretvori u " promasenu pricu"?
 
tiantiana:
profesionalac-bgd:
Mislim da je glavni problem sto postoji ogromno nerazumevanje u vezi i braku. Svako misli samo na sebe (cast izuzecima), tolerancija je na nuli... Svako polazi samo od onoga sto on oseca ili kako se oseca, a o onoj drugoj polovini... ma, kome je jos to vazno...



Vazno je naravno onom ko voli vise ,ko ocekuje vise…..
Ne mozes da ne ocekujes ,bar ja ne mogu ,ko mi je kriv posle sto padnem i razbijem se?Ja sama –eto ko ……od nedavno ponavljam sebi stalno-ne ocekuj nista ,nista od nikog pa ce biti dobro ako dobijes bar nesto ,a ako ne super ,nista nisam ni ocekivala…..
Da znas da si u pravu ...
A posle te pita : pa sta je sa tobom , sto si se toliko promenila ? , kao on nema pojma ( a prespavao je sve sem prvenstva italijanske lige )
 
Negde napisah, ali me niko nije čuo. :(

Prava i idealna ljubav je uvek JEDNOSTRANA.
Kada voliš nekog svim svojim bićem bez obzira na sve i NE TRAŽIŠ NIŠTA ZA UZVRAT.

Čak i u slučaju da nikad ne budete zajedno.

Kada u priči postoji varijanta ja tebi ti meni uvek ima problema.
 
Teki:
Petka:
Mislim da niko od nas nije generalno usamljeniji, nego mislim da se mi nekako u braku osecamo usamljeno. Ne mislim ni da je problem u tome sto nas ne vole, ni u tome da im nije stalo do nas i do dece, ni u tome sto smo razliciti, nego mislim da vecina njih nije dovoljno zrela za brak, za obaveze, za odricanja raznih vrsta. E sad, moje je pitanje: Kako da ih osvestimo?
Sta mislis o ovome : ako zene postanu nezrele , da li ce muskarci biti zvocala ?
Probala.
Onda se samo nakupi gomila neizvrsenih raznih obaveza i onda postoje dva izlaza:
-kazes:hajde da to sve odradimo-zvocas (sledi rasprava i cvece u subotu sa Kalenica)
-cutis:radis sama i nerviras se u sebi
Ne znam zasto, ali mi se uvek prve probudimo.
 
d-mol:
Negde napisah, ali me niko nije čuo. :(

Prava i idealna ljubav je uvek JEDNOSTRANA.
Kada voliš nekog svim svojim bićem bez obzira na sve i NE TRAŽIŠ NIŠTA ZA UZVRAT.

Čak i u slučaju da nikad ne budete zajedno.

Kada u priči postoji varijanta ja tebi ti meni uvek ima problema.
A kako da se ponasas u tom fazonu kada te dvoje dece vuku za ruke i traze od tebe SVE ...
 
Teki:
d-mol:
Negde napisah, ali me niko nije čuo. :(

Prava i idealna ljubav je uvek JEDNOSTRANA.
Kada voliš nekog svim svojim bićem bez obzira na sve i NE TRAŽIŠ NIŠTA ZA UZVRAT.

Čak i u slučaju da nikad ne budete zajedno.

Kada u priči postoji varijanta ja tebi ti meni uvek ima problema.
A kako da se ponasas u tom fazonu kada te dvoje dece vuku za ruke i traze od tebe SVE ...


Pa ti treba njih da voliš bez rezerve i da im daš sve ne očekujući da to bude uzvraćeno istom merom.
Sa akcentom na ne očekivati da ljubav bude uzvraćena u istoj meri.

Osim toga, ovo je više bilo upućeno Dont_Break_The_Oath, pošto je umetnička duša, i ne shvata se bukvalno!!!!!
A i ne odnosi se na tu vrstu ljubavi (roditelji - deca), pričamo o odraslim ljudima.

Moraš da ispratiš ceo dijalog, a ne da se hvataš za jednu poruku.
 
Dont_Break_The_Oath:
Jagodice,ako si mene pitala cime se bavim,ja sam umetnik,pisac,i to mi je jedini i najtezi posao koji sam mogao da izaberem.Moja zena takodje radi sa knjigama,ali vise na jedan estetski nacin,i tu dolazi do razmimoilazenja kada smo nas dvoje u pitanju.
ne treba meni takva osoba toga sam svestan jer ona nije centar mog sveta samo moja uteha moj spasioc i moj izvor napetosti iako smo se do juce jako voleli

Ah da, zaboravila sam, ljubav prolazi preko noci! :shock: :shock: :shock:

Da li sam ja to namirisala nezrelost? Zena ti je mozda imala los dan, mozda si i ti, ili oboje i ti odmah zakljucujes da ti ne treba takva i da zelis drugu, a do sada si nam ovde svima velicao vasu ljubav?

Eto, takvi ste vi muskarci. Cim vam se zena/devojka jednom ne nasmesi bleskasto, vi biste joj odmah trazili zamenu. Eto, zato sam ja raskinula posle 4 godine. Danas je obozavas, a sutra "Nije ona zena za mene"?

I molim te, izvini, mrzim da radim takve stvari, znam da je na forumu to jako nepopularna mera, ali prosto ne mogu da odolim, a da ti ne skrenem paznju da se kaze "spasilac", a ne "spasioc". Covece, pa ti si pisac!!!
 
storm cloud:
Dont_Break_The_Oath:
Jagodice,ako si mene pitala cime se bavim,ja sam umetnik,pisac,i to mi je jedini i najtezi posao koji sam mogao da izaberem.Moja zena takodje radi sa knjigama,ali vise na jedan estetski nacin,i tu dolazi do razmimoilazenja kada smo nas dvoje u pitanju.
ne treba meni takva osoba toga sam svestan jer ona nije centar mog sveta samo moja uteha moj spasioc i moj izvor napetosti iako smo se do juce jako voleli

Ah da, zaboravila sam, ljubav prolazi preko noci! :shock: :shock: :shock:


Da li sam ja to namirisala nezrelost? Zena ti je mozda imala los dan, mozda si i ti, ili oboje i ti odmah zakljucujes da ti ne treba takva i da zelis drugu, a do sada si nam ovde svima velicao vasu ljubav?

Eto, takvi ste vi muskarci. Cim vam se zena/devojka jednom ne nasmesi bleskasto, vi biste joj odmah trazili zamenu. Eto, zato sam ja raskinula posle 4 godine. Danas je obozavas, a sutra "Nije ona zena za mene"?

I molim te, izvini, mrzim da radim takve stvari, znam da je na forumu to jako nepopularna mera, ali prosto ne mogu da odolim, a da ti ne skrenem paznju da se kaze "spasilac", a ne "spasioc". Covece, pa ti si pisac!!!

Za ovo zadnje sto si rekla u vezi gramatike,u pravu si,sorry,ali ja koristim Norveski jezik kada pisem,lakse mi je tako,tek ponekad srpski.
A da je to da li smo se do juce voleli pa se ne volimo vise,da li je bio los dan ili nije,,,,molim te,osnovni problem jeste kada odnos izmedju dve osobe pokusa da se svede na razumevanje a ne na moguca skrivena osecanja.To sto se ljubav pojednostavljuje toliko,nije moja odgovornost.
A meni kao coveku koji se bavi umetnoscu,ja ne krijem kako se osecam,ni od koga,i nigde,i odbijam da budem svrstan medju ostale muskarce jer nikada,ali nikada ne mogu biti deo njih....ipak je razlika izmedju mene i ostalih drugacija,,,ali opet,ako ti ocekujes pravdu,postenje,iskrenost od muskarca,tu si vec zagazila na duboki teren.
 
Чини ми се да се овде често бркају два веома различита појма: ЉУБАВ и ЗАЉУБЉЕНОСТ! Заљубљеност је оно што нас диже у облаке и даје инспирацију песницима, она је луда, махнита, дивна,она нас подиже и руши...Али она пролази, а ако за то време не изградите љубав онда долази до разочарења ,незадовољства и често до разлаза.
Е,за остварење ПРАВЕ, ЗРЕЛЕ ЉУБАВИ треба много радити, трудити се, чинити свесне напоре. Права љубав је производ нашег труда и улагања, а не емоција! (Мада, ако њих није било, онда се права љубав не може развити!)
 
Hellen:
Чини ми се да се овде често бркају два веома различита појма: ЉУБАВ и ЗАЉУБЉЕНОСТ! Заљубљеност је оно што нас диже у облаке и даје инспирацију песницима, она је луда, махнита, дивна,она нас подиже и руши...Али она пролази, а ако за то време не изградите љубав онда долази до разочарења ,незадовољства и често до разлаза.
Е,за остварење ПРАВЕ, ЗРЕЛЕ ЉУБАВИ треба много радити, трудити се, чинити свесне напоре. Права љубав је производ нашег труда и улагања, а не емоција! (Мада, ако њих није било, онда се права љубав не може развити!)
100% si u pravu , ali kako sa nekim da radis na uspostavljanju temelja prave ljubavi , ako ON svaki tvoj pokusaj tretira kao zvocanje , davljenje i sl..
Kada nema vremena za "jedno romanticno vece" godisnje ? Kada mu je preskup i izlazak u bioskop ( iako oboje radimo , i imamo OK plate )a na pice moze da te izvede samo ispred nekog diskonta?
I , koliko duboko moze da doseze zensko prastanje i ljubav , kada prodje zaljubljenost , i nadjes se oci u oci sa realnoscu? :shock:
 
Usamljenost... Moze se disktovati o tom ko je vise usamljen - zene ili muskarci. Sve je to relativno,

zavisi od osecanja obe osobe. Sto se braka tice, u tom nemam iskustva jos uvek, ali za sebe ne bih

mogao reci da sam nedovoljno zreo, blesav i detinjast, da bezim od odgovornosti i da sam nespreman

za odricanja koja su neophodna za sam brak, zenu i dete. Mozda ima i takvih, ali ne treba generalizovati.

Neko je ovde pomenuo to da ne treba previse ocekivati od one druge osobe, da se treba zadovoljiti onim sto

dobijemo. Mozda to i jeste, u neku ruku, dobar recept kako biti "zadovoljan" i kako se ne razocarati,

ali... Oslusnite malo te reci! Kako i zasto biti sa nekim u braku/vezi ako nema davanja i uzimanja? Zar

onda takav brak/veza ne gubi smisao ako nema uzvracenih osecanja? Zar u davanju i primanju nije

smisao veze i braka? Sa druge strane, ispada da treba voleti nekoga (a cim si sa nekim, onda ga volis), a

od njega ne ocekivati nista posebno zauzvrat. Ako nekoga volis, ako mu poklanjas paznju, onda to isto

ocekujes i sa njegove strane. Ako ne dobijes isto ili makar priblizno isto od te druge osobe, ta osecanja

koja dolaze od tebe, vremenom blede ili se moras, makar i na silu potruditi da ih ugusis STO PRE da ne

bi bio povredjen i razocaran posle nekog vremena. Nikada ne treba meriti svoju ljubav na grame. Treba,

po meni, davati maksimalno, sve do onog trena dok dobijas. A brak treba ostaviti za onaj tren kad se i

jedno i drugo osecaju dovoljno zrelim za to. A ljubav u dugoj vezi ili braku, nestaje li? Ako je prava,

vecno traje, samo poprima razlicita oblicja. Ne gasi se tako lako, sem ako ne naidje na bezosecajnost i

sebicnost sa druge strane-onda je to vise ego-odbrambeni mehanizam kojim se stitimo od

povredjivanja... I malo se spustite na zemlju, oblaci nestaju...
 
Hellen:
Чини ми се да се овде често бркају два веома различита појма: ЉУБАВ и ЗАЉУБЉЕНОСТ! Заљубљеност је оно што нас диже у облаке и даје инспирацију песницима, она је луда, махнита, дивна,она нас подиже и руши...Али она пролази, а ако за то време не изградите љубав онда долази до разочарења ,незадовољства и често до разлаза.
Е,за остварење ПРАВЕ, ЗРЕЛЕ ЉУБАВИ треба много радити, трудити се, чинити свесне напоре. Права љубав је производ нашег труда и улагања, а не емоција! (Мада, ако њих није било, онда се права љубав не може развити!)

Svaka cast!
 

Back
Top