Usamljenost ili nerazumevanje?

Teki:
Hellen:
Чини ми се да се овде често бркају два веома различита појма: ЉУБАВ и ЗАЉУБЉЕНОСТ! Заљубљеност је оно што нас диже у облаке и даје инспирацију песницима, она је луда, махнита, дивна,она нас подиже и руши...Али она пролази, а ако за то време не изградите љубав онда долази до разочарења ,незадовољства и често до разлаза.
Е,за остварење ПРАВЕ, ЗРЕЛЕ ЉУБАВИ треба много радити, трудити се, чинити свесне напоре. Права љубав је производ нашег труда и улагања, а не емоција! (Мада, ако њих није било, онда се права љубав не може развити!)
100% si u pravu , ali kako sa nekim da radis na uspostavljanju temelja prave ljubavi , ako ON svaki tvoj pokusaj tretira kao zvocanje , davljenje i sl..
Kada nema vremena za "jedno romanticno vece" godisnje ? Kada mu je preskup i izlazak u bioskop ( iako oboje radimo , i imamo OK plate )a na pice moze da te izvede samo ispred nekog diskonta?
I , koliko duboko moze da doseze zensko prastanje i ljubav , kada prodje zaljubljenost , i nadjes se oci u oci sa realnoscu? :shock:

Da, bas tako... Ako ga ti pustis da deset dana cita novine i gleda TV, jer ga to ''opusta'', zašto se 11. dan kada ti želiš da razgovaraš o svojim, njegovim ili zajedničkim problemima, ili o lepim stvarima koje su se desile u međuvremenu to smatra kao davljenje, smaranje... Bože moj, ZAŠTO JE POTREBAN RAZGOVOR?!
Ili posle višemesečnog ubeđivanja s njegove strane da ne treba izlaziti i trošiti pare, a i lepše nam je samima u našem ljubavnom gnezdu, kako može s drugarima da izlazi, troši te iste pare, a ja treba da ćutim i čekam ga kući?
I kako vi muškarci MOŽETE da smatrate da je svaki pokušaj razgovora i rešavanja bilo kog problema TIPIČNO ŽENSKO ZVOCANJE!?
 
Hmm,izgleda da su muskarci debelo zakazali ovde.
Naravno da ce oni gledati sve kao zensko zvocanje,jer smatraju da imaju preca posla nego da cuju SVE sto im se kaze.
Upravo zbog toga,zbog neslusanja partnera dolazi i do tolikog razmimoilazenja u mnogim stvarima,i odatle nastaju krize:od sitnik sujetnih stvari.Od prokletog iditizma kada se partneri svadjaju zbog gluposti,sitnica,zbog necega sto je prolaznog karaktera!!!
Pa zar nisu mnogi brakovi pukli upravo zbog obicnih prica,zbog te manijakalne navike da se tokom braka pocinje cutati kako godine prolaze,partner biva sve dalji.Dosta mi je da slusam gluposti takvog tipa od oba pola!!!
JA VOLIM kada uletim u svadju ili raspravu ili obican razgovor pa cak i cutanje sa mojom zenom kada ja ili ona imamo nesto u svojim OSECANJIMA,nesto sto dolazi iznutra pa se to onda razmatra.A sve tupave svadjice,sve te idiotarije,da li je neko uredan ili nije,da li je neko pogledao lepu devojku na ulici ili nije,.............sitnice,gluposti.
JA sam rekao svojo zeni da udajom za mene ona rizikuje i svoj zivot da postoji mogucnost da se desi SVE jer ja sam ona vrsta umetnika koja jako cesto menja raspolozenje,strahoviti bolovi i patnje su tu,stalno preispitivanje,zivot u svom svetu.Takodje nalazim sve to i kod nje.Moja zena je takodje svet za sebe u koji ja rado volim da udjem.
Prosto,stvari stoje ovako:PRINCIP NEPROMENLJIVOSTI je da ja mogu smatrati da je neka druga devojka privlacnija od moje zene,da bi mozda sa nekom drugom koja je iz umetnickog sveta mozda i funkcionisao,ali bi onda imao konkurenciju,ovako ONA je moja sustina,i ume da me podnese bez opterecenja,takodje i ja nju,ne bezim kao ostali od Zenskog Karaktera nego joj pristupam i vidim sta moja voljena zeli.Ali uvek pricamo,to je ono najvaznije,pricamo i pricamo,govorimo sve u svakom momentu,a oko spoljnih stvari,oko toga da li nam je nas stan uredan,kada ga treba srediti i sve ostalo sto je vezano za svakodnevne potrebe,,,,,,to su teme oko kojih se ne vredi raspravljati.
 
Dont_Break_The_Oath:
Hmm,izgleda da su muskarci debelo zakazali ovde.
Naravno da ce oni gledati sve kao zensko zvocanje,jer smatraju da imaju preca posla nego da cuju SVE sto im se kaze.
Upravo zbog toga,zbog neslusanja partnera dolazi i do tolikog razmimoilazenja u mnogim stvarima,i odatle nastaju krize:od sitnik sujetnih stvari.Od prokletog iditizma kada se partneri svadjaju zbog gluposti,sitnica,zbog necega sto je prolaznog karaktera!!!
Pa zar nisu mnogi brakovi pukli upravo zbog obicnih prica,zbog te manijakalne navike da se tokom braka pocinje cutati kako godine prolaze,partner biva sve dalji.Dosta mi je da slusam gluposti takvog tipa od oba pola!!!
JA VOLIM kada uletim u svadju ili raspravu ili obican razgovor pa cak i cutanje sa mojom zenom kada ja ili ona imamo nesto u svojim OSECANJIMA,nesto sto dolazi iznutra pa se to onda razmatra.A sve tupave svadjice,sve te idiotarije,da li je neko uredan ili nije,da li je neko pogledao lepu devojku na ulici ili nije,.............sitnice,gluposti.
JA sam rekao svojo zeni da udajom za mene ona rizikuje i svoj zivot da postoji mogucnost da se desi SVE jer ja sam ona vrsta umetnika koja jako cesto menja raspolozenje,strahoviti bolovi i patnje su tu,stalno preispitivanje,zivot u svom svetu.Takodje nalazim sve to i kod nje.Moja zena je takodje svet za sebe u koji ja rado volim da udjem.
Prosto,stvari stoje ovako:PRINCIP NEPROMENLJIVOSTI je da ja mogu smatrati da je neka druga devojka privlacnija od moje zene,da bi mozda sa nekom drugom koja je iz umetnickog sveta mozda i funkcionisao,ali bi onda imao konkurenciju,ovako ONA je moja sustina,i ume da me podnese bez opterecenja,takodje i ja nju,ne bezim kao ostali od Zenskog Karaktera nego joj pristupam i vidim sta moja voljena zeli.Ali uvek pricamo,to je ono najvaznije,pricamo i pricamo,govorimo sve u svakom momentu,a oko spoljnih stvari,oko toga da li nam je nas stan uredan,kada ga treba srediti i sve ostalo sto je vezano za svakodnevne potrebe,,,,,,to su teme oko kojih se ne vredi raspravljati.




Znači prošla kriza? Sve pod kontrolom?
 
Petka:
Dont_Break_The_Oath:
a oko spoljnih stvari,oko toga da li nam je nas stan uredan,kada ga treba srediti i sve ostalo sto je vezano za svakodnevne potrebe,,,,,,to su teme oko kojih se ne vredi raspravljati.
Ali te "sporedne" stvari cine svakodnevni zivot. Sta cemo sa njima?
NARAVNO!!! Jel možeš ti možda sam da spremaš stan, ručak, pereš, peglaš... i da ćutiš i ne raspravljaš o tome?! Čini mi se da si ti SUVIŠE sebičan... No, dobro, takvi ste izleda svi vi umetnici... Imala sam ja jednog slikara...
 
Ali te "sporedne" stvari cine svakodnevni zivot. Sta cemo sa njima?[/quote]

U redu,one cine svakodnevni zivot ali su to ipak samo sporedne stvari koje u svakom prosecnom braku dobijaju najvecu vaznost,i zbog toga emocije trpe.
I kod mene je tako,ima mnogo tih sporednih stvari ali ih ja bukvalno odradjujem ne mareci previse za njihov znacaj.
Obicnost ubija ljubav,treba nadvladati obicnost.
 
Sve mi se čini da je tebi više stalo do LJUBAVI, kao tako nekog apstraktnog osečanja koje stalno treba da te uzdiže, nego do TVOJE ŽENE...
Ti, kao da si zaljubljen u ljubav, a ne u ženu... Zato verovatno i imaš takve napade par dana kada ti se čini da si sa pogrešnom ženom...
 
Dont_Break_The_Oath:
I kod mene je tako,ima mnogo tih sporednih stvari ali ih ja bukvalno odradjujem ne mareci previse za njihov znacaj.
Obicnost ubija ljubav,treba nadvladati obicnost.
Ti ih odradjujes. A sta kada ih neko ne odradjuje, a kada onaj drugi nema vise ni snage ni nerava da sve radi sam. Kako da nadvladas obicnost, kada se po ceo dan bavis obicnim stvarima. To i jeste moje pitanje. Nije problem ljubav. Rasprave nastaju zbog gluposti, onda i svadje i ako postanu ceste pocinju i jaku ljubav da ubijaju. Kako to spreciti? Kako ga osvestiti da meni nije dosadno pa onda usisavam vec da bi dete moglo da se igra po podu.
 
mackica ns:
Sve mi se čini da je tebi više stalo do LJUBAVI, kao tako nekog apstraktnog osečanja koje stalno treba da te uzdiže, nego do TVOJE ŽENE...
Ti, kao da si zaljubljen u ljubav, a ne u ženu... Zato verovatno i imaš takve napade par dana kada ti se čini da si sa pogrešnom ženom...

Pa da je meni stalo do ljubavi kao apstraktnog pojma onda to ne bi bila ista ova zena sa kojom sam,nego bi bio zaljubljen ne znam ni ja u koga.
A sto se tice tih "neuroticnih" napada koje imam,to je normalno za ljude koji se bave poslom kao ja.
Nemoj pogresno da me shvatis,ali ja nisam zenesenjak koji zivi samo u snovima i ne primecuje svet oko sebe,daleko sam ja od toga.
Ja volim MOJU ZENU,iako sam mogao voleti neke koje su "idealnije za moju apstraktivnu ljubav".
Ja volim moju M. zato sto je jaka osoba,zato sto ima sve ono sto meni treba,zato sto je tu,zato sto je Karakter,najjaci koji sam video do sada.I ona je jedina osoba koja moze da mi parira.
 
Ti ih odradjujes. A sta kada ih neko ne odradjuje, a kada onaj drugi nema vise ni snage ni nerava da sve radi sam. Kako da nadvladas obicnost, kada se po ceo dan bavis obicnim stvarima. To i jeste moje pitanje. Nije problem ljubav. Rasprave nastaju zbog gluposti, onda i svadje i ako postanu ceste pocinju i jaku ljubav da ubijaju. Kako to spreciti? Kako ga osvestiti da meni nije dosadno pa onda usisavam vec da bi dete moglo da se igra po podu.[/quote]

Petka,mislis da se ja ne bavim obicnim stvarima?I ja kao muskarac nemam nameru nikada da prepustim zeni kucne poslove,jer mene nista ne sprecava da radim i sredjujem nas stan kada je to potrebno.Ali kada sam rekao nadvladati obicne stvari,mislio sam da ako je stan u haosu,a tebi sa tvojom, porodicom se ide negde,pa izadji,mozes i kasnije sve da sredis.
Ja licno se trudim da odrzavam stan,cak i vise od moje zene,ali to radim sa voljom,lagano,opusteno.
Na to sam mislio kada sam rekao da se ljudi uzbudjuju zbog nebitnih stvari.Muskarcima mnoge zene sluze upravo za to da bi oni imali domacicuu kuci.Kao da su oni sami invalidi za takve poslove.E pa nije tacno.
Sjajno je ne kada se pravi podela poslova u kuci,nego kada uzmes nesto da radis iz cista mira,i tu se ne pravi pitanje,jer brak treba odrzavati u svakom pogledu i jako je bitno imati VOLJU u svakom momentu.
 
NARODE , uzivam dok citam vase komentare ...
vi ste tako dalekooooo od svakodnevice i obicnosti !
Samo napred super vam ide ?
A sta ako vam kazem da ja VOLIM da sredjujem kucu , da lecim svoj naruseni nervni sitema tako sto ..peglam ves ?
 
Teki:
NARODE , uzivam dok citam vase komentare ...
vi ste tako dalekooooo od svakodnevice i obicnosti !
Samo napred super vam ide ?
A sta ako vam kazem da ja VOLIM da sredjujem kucu , da lecim svoj naruseni nervni sitema tako sto ..peglam ves ?

Onda mislimo isto.I moj naruseni nervni sistem je u istom stanju.Pa moras priznati da je lakse peglati ves nego se rveti sa Geteom,Strinberjom,Bjørnsonom ili samim sobom.
 
Jasno da mislimo isto (ili barem slicno ) , to je cinjenica.
Ali , cika Hegel bi mozda imao teoriju o tome da je peglanje vesa u stvari dovodjenje barem neke stvari u zivotu pod licnu kontrolu , pronalazenje komadica savrsenog reda u spoljnom haosu . Kao kada se nadjes u centru ciklona ...
E , jos ako peglas ves koji je "protrcao" kroz omeksivac ....
SMRZ:::: :)
E , to je vec za Frojda , jel da ?
 
Teki:
Petka:
Mislim da niko od nas nije generalno usamljeniji, nego mislim da se mi nekako u braku osecamo usamljeno. Ne mislim ni da je problem u tome sto nas ne vole, ni u tome da im nije stalo do nas i do dece, ni u tome sto smo razliciti, nego mislim da vecina njih nije dovoljno zrela za brak, za obaveze, za odricanja raznih vrsta. E sad, moje je pitanje: Kako da ih osvestimo?
Sta mislis o ovome : ako zene postanu nezrele , da li ce muskarci biti zvocala ?


HOCE!!!!!
Ja imam jednog takvog pred sebe. U vecini situacija ja sam nezrela i neodgovorna i nesavesna i.....
a on dzangriza. :)
 
evo, procitah postove do kraja i sad mi je sasvim jasno zasto ovaj moj dzangriza. Pa on se izgleda unesrecio sa mnom opako. Ves ne peglam. Sve stoji cisto i neopeglano u ormaru i sta kome treba to izvuce i popegla pred izlazak. Sudove prerem jednom dnevno ili jednom u dva dana kad se bas nakupe i zbog toga mi je stalno krs u kuhinji. Decije igracke su razbacane svuda pokuci, saplicemo se o njih svi redom. Kupila sam najjevtiniji moguci namestaj kako bih klincima obezbedila neometano i komforno skakanje u cipelama po istom, a da me to ne nervira. U decijoj sobi mogu da pisu i crtaju po zidovima, namestaju i plafonu, ako ga dosegnu. Ako je vikendom lepo vreme odvesu decu negde u zezanje (zooloski vrt, pozoriste, kej, kod prijatelja sa sitnom decom...) necu istresati tepihe, prati prozore, usisavati....
Pa oprobajte na sopstvenim muzevima i ovu taktiku. Pustite da vidite sta ce da se desi ako vi ne znate gde su njegove gace i da li ima cistu majcu. Nemojte usisavati barem 2 nedelje. Prozore nemojte prati barem 2 meseca. Djubre ostavite ispred vrata od stana da nervira komsiluk. Ostavite prljave sudove 5 dana i perite samo ono sto vam je tog trenutka potrebno (jedna viljuska, jedna kasika). Jedite iz serpe ispred televizora na kome se vrti spanska serija i pri svemu tome budite vesele, pune ljubavi prema muzu, zadovoljne sobom i zivotom kakav upravo vodite. Izadjite "samo" po cigare i nemojte se vratiti naredna 4 sata u pola noci po mogucstvu i pri tom obavezno zaboravite mobilni.
Uuuuhhh.... ima jos toga ne mogu svega sad da se setim.

Ajd ako neka isproba ovo nekjavi kako se razvija ljubav i razumevanje izmedju supruznika u novonastaloj situaciji.
 
igrutin1:
evo, procitah postove do kraja i sad mi je sasvim jasno zasto ovaj moj dzangriza. Pa on se izgleda unesrecio sa mnom opako. Ves ne peglam. Sve stoji cisto i neopeglano u ormaru i sta kome treba to izvuce i popegla pred izlazak. Sudove prerem jednom dnevno ili jednom u dva dana kad se bas nakupe i zbog toga mi je stalno krs u kuhinji. Decije igracke su razbacane svuda pokuci, saplicemo se o njih svi redom. Kupila sam najjevtiniji moguci namestaj kako bih klincima obezbedila neometano i komforno skakanje u cipelama po istom, a da me to ne nervira. U decijoj sobi mogu da pisu i crtaju po zidovima, namestaju i plafonu, ako ga dosegnu. Ako je vikendom lepo vreme odvesu decu negde u zezanje (zooloski vrt, pozoriste, kej, kod prijatelja sa sitnom decom...) necu istresati tepihe, prati prozore, usisavati....
Pa oprobajte na sopstvenim muzevima i ovu taktiku. Pustite da vidite sta ce da se desi ako vi ne znate gde su njegove gace i da li ima cistu majcu. Nemojte usisavati barem 2 nedelje. Prozore nemojte prati barem 2 meseca. Djubre ostavite ispred vrata od stana da nervira komsiluk. Ostavite prljave sudove 5 dana i perite samo ono sto vam je tog trenutka potrebno (jedna viljuska, jedna kasika). Jedite iz serpe ispred televizora na kome se vrti spanska serija i pri svemu tome budite vesele, pune ljubavi prema muzu, zadovoljne sobom i zivotom kakav upravo vodite. Izadjite "samo" po cigare i nemojte se vratiti naredna 4 sata u pola noci po mogucstvu i pri tom obavezno zaboravite mobilni.
Uuuuhhh.... ima jos toga ne mogu svega sad da se setim.

Ajd ako neka isproba ovo nekjavi kako se razvija ljubav i razumevanje izmedju supruznika u novonastaloj situaciji.
da li ti je neko u poslednje vreme rekao da si GENIJE ?
sta mislis da otvorimo temu , pa neka se javljaju zene sa originalnim predlozima ?
Neka sa prospu biseri ... :wink:
 
igrutin1:
evo, procitah postove do kraja i sad mi je sasvim jasno zasto ovaj moj dzangriza. Pa on se izgleda unesrecio sa mnom opako. Ves ne peglam. Sve stoji cisto i neopeglano u ormaru i sta kome treba to izvuce i popegla pred izlazak. Sudove prerem jednom dnevno ili jednom u dva dana kad se bas nakupe i zbog toga mi je stalno krs u kuhinji. Decije igracke su razbacane svuda pokuci, saplicemo se o njih svi redom. Kupila sam najjevtiniji moguci namestaj kako bih klincima obezbedila neometano i komforno skakanje u cipelama po istom, a da me to ne nervira. U decijoj sobi mogu da pisu i crtaju po zidovima, namestaju i plafonu, ako ga dosegnu. Ako je vikendom lepo vreme odvesu decu negde u zezanje (zooloski vrt, pozoriste, kej, kod prijatelja sa sitnom decom...) necu istresati tepihe, prati prozore, usisavati....
Pa oprobajte na sopstvenim muzevima i ovu taktiku. Pustite da vidite sta ce da se desi ako vi ne znate gde su njegove gace i da li ima cistu majcu. Nemojte usisavati barem 2 nedelje. Prozore nemojte prati barem 2 meseca. Djubre ostavite ispred vrata od stana da nervira komsiluk. Ostavite prljave sudove 5 dana i perite samo ono sto vam je tog trenutka potrebno (jedna viljuska, jedna kasika). Jedite iz serpe ispred televizora na kome se vrti spanska serija i pri svemu tome budite vesele, pune ljubavi prema muzu, zadovoljne sobom i zivotom kakav upravo vodite. Izadjite "samo" po cigare i nemojte se vratiti naredna 4 sata u pola noci po mogucstvu i pri tom obavezno zaboravite mobilni.
Uuuuhhh.... ima jos toga ne mogu svega sad da se setim.

Ajd ako neka isproba ovo nekjavi kako se razvija ljubav i razumevanje izmedju supruznika u novonastaloj situaciji.
:D :D :D :D :D
:shock: Cesto shvatam stvari bukvalno. Da li sam ovde ispala glupa u drustvu ili ...
Podrzavam Teki. Hajde jos neki predlog. :idea:
 

Back
Top