za doktora-kila ili cvor

tashenka

Početnik
Poruka
8
Molim Vas , recite mi da li se bez ultrazvucnog pregleda moze dijagnostikovati preponska kila, tj. napraviti razlika u odnosu na uvecan limfni cvor na desnoj strani prepone? Napominjem da bolova nemam a laboratorija je (po misljenju lekara)OK (sedim. 20), a doktor je rekao da je mozda kila, a mozda i uvecan limfni cvor. Hvala
 
U principu kila se lako opipa a bogami i vidi,koji doktor vam je to rekao?
Kile su u domenu hirurga ali isto tako i lekar opste prakse bi trebao da ume da prepozna takvo stanje.
Sedimentacija 20 se smatra mirnims atnjem a kila ne daje ukoliko se ne ukljesti neke vece probleme,ispupci se pri stajanju,povlaci pri lezanju...ali u svakom slucaju se operise.
E sad posto bih po nick name rekla da je u pitanju zensko onda takvu zabunu resava hirurg pregledom.
 
Da ne bih otvarala novu temu, moze i ovde.
Imam cerku koja je skoro napunila 3 godine. Pre nekoliko meseci, hirurg je dijagnostikovao preponsku kilu i rekao da je dovedem na operaciju posle letovanja i da ne postoji ni jedan drugi nacin da se to sredi, pa ni da se povuce. Medjutim, njoj se kila povukla. Koliko je to moguce?
 
Naravno da ne, vidite kila koja se pojavila je nastala zbog povecanoh pritiska u abdomenu,deca skacu,trce... a slab im je prednji trbusni zid.
I usled toga dodje do pojave kile...kako vremenom ojaca trbusni zid kod jednog broja dece kila se vrati i vise ne pojavljuje.
Da me pogresno ne shvatite, kile se operisu ali se kazem kod jednog broja dece same povuku.
 
Pitanje za doktora
Imao sam operaciju preponske kile sa desne strane 11.04. Istog dana sam pusten iz bolnice.Isao sam na previjanje svaki drugi dan i od terapije sam dobio ciprocinal.Konci su uklonjeni 25.04. Rana je dobro zarasla,ali ja i dalje osecam bolove u predelu rane(kad setam,sedim,narocito su intenzivni posle tusiranja,kijanja i kasljanja) i kada predjem rukom preko koze oko rane postoji zakasnela reakcija,ne osecam taj deo kao ranije. Interesuje me da li ce i kada ce bolovi nestati!?
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:

Back
Top