kursevi za pravljenje klin corbe

crveni oblak

Elita
Poruka
19.115
Danas sam u novinama procitala najvecu mogucu nebulozu u proteklih ne znam koliko...kazu: Organizuje se besplatna radionica (sve ono klasika, sedenje u krug, panoi, acetonci za pisanje i crtkanje, euforicni predavaci i ostalo tralala) u kojoj ce ekonomski strucnjaci :think: uciti ljude kako da bolje raspolazu kucnim budzetom :dash: Podrzala vlada ovo ono...mislim, besplatan upad, kao strucnjaci nisu dobili ni paricu za taj nastup, sve sam ljubazni volonter u akciji, a uverena sam da se povaljala dobra kinta kroz racune organizatora i otisla tu i tamo indirektnim putevima na racune prodavaca magle.

I resih ja da odem da im postavim na uvid primanja i troskove zivota samohrane keve sa sve kreditima pa da vidim da li su oni bolje domacice od mene koja nisam bas vicna strucnom kuvanju klin corbe. Doope cu im pomeriti cim se spetljaju na milion pitanja koje cu im postaviti. Planiram i da ih pitam zar nije bilo jednostavnije da prisutnom narodu razdele novac od organizacije radionice i bakracha i da se ne muce teoretisanjem i tupljenjem na temu za zamajavanje narodnih masa.:evil:

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=24446

Ovo me je u velikoj meri podsetilo na visegodisnji "naporan" rad na zaposljavanju ovih sa Zavoda, a od strane jos uvek aktuelne vlasti i prethodnika im. Tada se slicno ovako na sva usta trubilo o seminarima za pisanje Curriculum Vitae i kad su svi nezaposleni obuceni da napisu sve najlepse o sebi zarad zaposlenja... i dalje nisu imali to gde da predaju jer posla nema te nema. :rtfm:

Sve vise sam misljenja da na ovom podrucju fali jedan dobar kurs zdravog razuma samo se pitam da li bi se naslo ljudi koji su dovoljno hrabri da ga odrze.:(
 
kojoj ce ekonomski strucnjaci :think: uciti ljude kako da bolje raspolazu kucnim budzetom :dash: Podrzala vlada ovo ono...mislim, besplatan upad, kao strucnjaci nisu dobili ni paricu za taj nastup, sve sam ljubazni volonter u akciji, a uverena sam da se povaljala dobra kinta kroz racune organizatora i otisla tu i tamo indirektnim putevima na racune prodavaca magle.


:dash::dash::dash:
Nije sto nas hebu,nego sto mi posle svake scene trazimo jos...
 
moj drugar sa vecom platom i slicnom porodicom placa struju za 1/3 manje od mene

proucio covek stvar i organizovao se, pa 12 * 1.500 dinara ustede, nije sala

ocu da kazem jedno je nemastina i prinudna stednja, a drugo je razuman odnos prema porodicmnim primanjima. sigurno je da ima mnogo neukih ili neuroznih ili neracionalnih, pa protestantizam je digao zapadnu civilizaciju bas stednjom i ulaganjem kao jedinom filozofojom

e, sad. pitanje je ko se nasao pametan da nam drzi casove? nisu mi poznati, dakle nepoznati su mi
 
moj drugar sa vecom platom i slicnom porodicom placa struju za 1/3 manje od mene

proucio covek stvar i organizovao se, pa 12 * 1.500 dinara ustede, nije sala

ocu da kazem jedno je nemastina i prinudna stednja, a drugo je razuman odnos prema porodicmnim primanjima. sigurno je da ima mnogo neukih ili neuroznih ili neracionalnih, pa protestantizam je digao zapadnu civilizaciju bas stednjom i ulaganjem kao jedinom filozofojom

e, sad. pitanje je ko se nasao pametan da nam drzi casove? nisu mi poznati, dakle nepoznati su mi

Zapad je digla placka,ratovi,otimanje,kolonije,robovi...
Nema to veze ni sa stednjom,ni sa ekonomijom.
Al ovo za struju me zivo interesuje ? sta taj radi ?
 
Zapad je digla placka,ratovi,otimanje,kolonije,robovi...
Nema to veze ni sa stednjom,ni sa ekonomijom.
Al ovo za struju me zivo interesuje ? sta taj radi ?

istina je za pljacku, ali je istina za protestantizam. raspitaj se malo. da se ne ponavljam

a za struju, pa ono/tajmeri za ukljucivanje vaznijih aparata u doba jeftinije tarife, to je osnovna razlika i ima kombinovani sporet plin-struja, cak se i greje na struju, i placa upola manje od mene sto placam centralno grekjanje, ali ne pricam o tome
 
moj drugar sa vecom platom i slicnom porodicom placa struju za 1/3 manje od mene

proucio covek stvar i organizovao se, pa 12 * 1.500 dinara ustede, nije sala

ocu da kazem jedno je nemastina i prinudna stednja, a drugo je razuman odnos prema porodicmnim primanjima. sigurno je da ima mnogo neukih ili neuroznih ili neracionalnih, pa protestantizam je digao zapadnu civilizaciju bas stednjom i ulaganjem kao jedinom filozofojom

e, sad. pitanje je ko se nasao pametan da nam drzi casove? nisu mi poznati, dakle nepoznati su mi

Aha, bankari ce nas garant uciti da sve sto je visak, a cega uglavnom nema kad su u pitanju tzv. prosecna primanja, stavimo u banke ili da orocimo stednju ili da prebacujemo kredite iz ove u onu banku i kako da ih uporedjujemo na netu i kad je struja jeftinija...izem im poduku.:roll:
Mene recimo neko treba da nauci kako da doakam komsiluku koji ne prijavljuje decu i podstanare u ogromnoj zgradi sa mnogo malih stanova i sad ja placam vodu i zajednicku struju i jos neke stavke u komunialijama zbog nekih tamo neprijavljenih, ko da imam troje dece na gajbi, a ne jedno. :evil: Kako to da uradim, a da mi ne probuse gume na parkingu ko sto su jednom dedi koji se usudio da prebrojava stanare? Mislim da bankari nemaju bas mnogo pojma o tome, zar ne?
 
Aha, bankari ce nas garant uciti da sve sto je visak, a cega uglavnom nema kad su u pitanju tzv. prosecna primanja, stavimo u banke ili da orocimo stednju ili da prebacujemo kredite iz ove u onu banku i kako da ih uporedjujemo na netu i kad je struja jeftinija...izem im poduku.:roll:
Mene recimo neko treba da nauci kako da doakam komsiluku koji ne prijavljuje decu i podstanare u ogromnoj zgradi sa mnogo malih stanova i sad ja placam vodu i zajednicku struju i jos neke stavke u komunialijama zbog nekih tamo neprijavljenih, ko da imam troje dece na gajbi, a ne jedno. :evil: Kako to da uradim, a da mi ne probuse gume na parkingu ko sto su jednom dedi koji se usudio da prebrojava stanare? Mislim da bankari nemaju bas mnogo pojma o tome, zar ne?

Mgu misliti kada ti drustveni paraziti,koji se bave prodavanjem magle po banana drzavama i od toga lepo zive, dodju i kao vid stednje navedu,da na novim kolima nisu uzeli kozna sedista...
 
ja i dalje mislim da je dvadesetak godina destrukcije drustva i drustvenih odnosa, nanelo ogromnu stetu mladima.

oni i ne znaju kako se zivi u stabilnom drustvu i stabinim uslovima, pa shodno tome i nisu imali priliku - vecina, da se nauce razumnom porodicnoekonomskom zivotu, i to za razlicite slojeve drustva

zeljni svega, a sve je nedostizno, sto kaze rambo

mlad organizam, a prihodi niski
 
ja koliko se secam krenulo se 1990 sa prosecnom platom soma DM, vuk obecao 3.000 svajcaraca i besplatne sahrane

danas moj drugar pod stare dane radi u sekuritati za 18.000 dinara, clan ds od prvog dana, a kuma, isto tako starija zena radi kao prodavacica u str za slicnu lovu

znaci navukli ih mangupi u rezimskim redovima
 

Back
Top