Otoskleroza

Bastiani

Poznat
Poruka
7.446
Laicki receno, rec je o tome da koscice u uhu gube kontakt i slabi sluh. Moguca je operacija prilikom koje se ugradjuje proteza (tzv. stapes) i ta operacija se u Srbiji radi na nekoliko mesta. Medjutim, specijalisti ORL ponekad ukazuju da ne postoje dovoljno pouzdani pokazatelji o tome kakav je uspeh tih operacija. Da li neko ima sopstvena iskustva ili zna nesto o tome?
 
Poslednja izmena:
Знам двоје људи, у Србији, који се баве фантастично микрохирургијом ува, један је из НС-а, друга из БГ-а.
Ако те занима да чујеш стварно стручно мишљење о томе, написаћу ти имена тих људи, па покушај да дођеш до њих.
Иначе, постављено питање је заиста за специјалисту ОРЛ-а, сувише је уско специјалистичко.:)
 
Da, veoma je usko specijalizovano pitanje. Prema nekim statistikama koje navode sami hirurzi, oko dvesta operacija se godisnje obavi (ali ne znam da lli u celoj Srbiji ili samo na jednoj od klinika gde se taj zahvat izvodi). Pomislio sam da bi se mogao javiti i neko ko je operisan.

Navodno u Zagrebu imaju duzu tradiciju izvodjenja toga zahvataa i uspesni su u tome.
 
molila bih nekog koje operisao otosklerozu uva da mi odgovori da li je radjena u lokalnoj anesteziji ili u totalnoj i malo detaljnije o tome. meni je doktorka sa klinickog centra dijagnostikovala i preporucila operaciju za septembar pa se plasim kako ce biti . unapred hvala.......
 
molila bih nekog koje operisao otosklerozu uva da mi odgovori da li je radjena u lokalnoj anesteziji ili u totalnoj i malo detaljnije o tome. meni je doktorka sa klinickog centra dijagnostikovala i preporucila operaciju za septembar pa se plasim kako ce biti . unapred hvala.......

I meni je pre 5 godina preporucena ta operacija, ali sam ja ipak odlucila da to ne radim, jer mi je i tinitus prestao, a sluh na tom uhu je naravno
nikakav ( 40%), ali cujem savrseno dobro sa drugim pa sam se i navikla na tu situaciju. Za mene je taj tinitus bio nepodnosljv.

Sama operacija traje 30 minuta , uglavnom se izvodi pod punom narkozom, ali ako pacijant insistira i pod lokalnom, pri cemu postoji opasnost
da napravi neki pokret a radi se o jako "osetljivom " mestu. Nista ne boli ni posle operacije, imas neki tampon u uhu nedelju dana , posle ga izvade.

Desavalo se kod nekih pacijenata da su tei posle operacije dobili tinitus, ali je uglavnom svima sluh popravljen barem za 30-40%

Da li ti imas tinitus, vrtoglavice? Kako je uopsteno i ustanovjljeno da imas otoskelrozu. Jako je komplikovano to postavljanje dijagnoze.
Isla si na CT?
 
Ja samjos 2008.godine isla na ct baszbog cestih vrtoglavica alimijeorldoktor rekaoda je to ukljestenje negog nerva na vratu pa sam onda izvrsila sve zive analize ali to uglavnom nije prestalo.isla sam i kod neuropsihijatra daomi je rivotril i parohetin sandoz da pijem jer sam dobila strah kad idem da ce me to snaci u putu .to me je za sad uspesno prosli hodam normalno ali zujanje je ponekad tolikodosadno. pre otprilike mesec dana sam bila ponovo kod orl i poslao me je na klinickom centru uradili su mi sva merenja i bas slabo cujem na tomuvu a na drugom dobro. ici cu u toku meseca i kod josjednog doktora u beogradu davidi sta ce mi i on reci pa cu odluciti . neznam strah me je operacije a i ovako je dosadno. interesuje me da li se operacija radi kroz otvor uva ili neki rez iza uva jer sam citala da ima i konci posle operacije unapred hvala.
 
Ja samjos 2008.godine isla na ct baszbog cestih vrtoglavica alimijeorldoktor rekaoda je to ukljestenje negog nerva na vratu pa sam onda izvrsila sve zive analize ali to uglavnom nije prestalo.isla sam i kod neuropsihijatra daomi je rivotril i parohetin sandoz da pijem jer sam dobila strah kad idem da ce me to snaci u putu .to me je za sad uspesno prosli hodam normalno ali zujanje je ponekad tolikodosadno. pre otprilike mesec dana sam bila ponovo kod orl i poslao me je na klinickom centru uradili su mi sva merenja i bas slabo cujem na tomuvu a na drugom dobro. ici cu u toku meseca i kod josjednog doktora u beogradu davidi sta ce mi i on reci pa cu odluciti . neznam strah me je operacije a i ovako je dosadno. interesuje me da li se operacija radi kroz otvor uva ili neki rez iza uva jer sam citala da ima i konci posle operacije unapred hvala.

Operacija je zaista jako jednostavna, ali da li si ti sugarn da stvarno imas otosklerozu?

Evo dva linka u kojima je lepo opisana operacija.
Od dva razlicita lekara i pasijenta.

http://www.doktor.rs/forum/otorinol...za-stapedoplastika-sveze-operisan-t37798.html


http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/otorinolaringologija/nagluhost3
 
Знам двоје људи, у Србији, који се баве фантастично микрохирургијом ува, један је из НС-а, друга из БГ-а.
Ако те занима да чујеш стварно стручно мишљење о томе, написаћу ти имена тих људи, па покушај да дођеш до њих.
Иначе, постављено питање је заиста за специјалисту ОРЛ-а, сувише је уско специјалистичко.:)

Sofija,molim te ako mozes da mi napises ime doktorke iz Beograda i neki kontakt telefon ili adresu ,ako znas.Hvala ti unapred!
 

Back
Top