"Rasprave o referendumu su antidejtonsko djelovanje"

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Zlatko Lagumdžija
"Rasprave o referendumu su antidejtonsko djelovanje"
Socijaldemokratska partija (SDP) Bosne i Hercegovine protivi se antidejtonskom djelovanju u zemlji, izjavio je lider stranke Zlatko Lagumdžija, rezimirajući novinarima današnji svoj susret s visokim predstavnikom za BiH Valentinom Inzkom.


"Svako antidejtonsko djelovanje mora biti spriječeno mehanizmima koje ima Dejtonski posrazum. Referendum bez odgovarajućih odluka Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine značio bi rušenje tog sporazuma. Svaka rasprava u Republici Srpskoj o referendumu suprotna je Dejtonu", izjavio je lider SDP-a navodeći akcente iz razgovora s Inzkom.

Ljudi koji vode takvu raspravu čine to samo zato da bi izbjegli odgovornost za loše stanje u zemlji, stav je SDP-a koji je Lagumdžija prenio novinarima nakon što ga je saopćio i visokom predstavniku.

Susret Lagumdžija-Iznko održan je na inicijativu visokog predstavnika.

Prema izjavi lidera SDP-a, razgovarano je o trenutnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini posebno u svijetlu priprema za sjednicu Vijeća za implementaciju mira.

Govoreći o pitanju ustavne reforme u zemlji, Lagumdžija je rekao sagovorniku da podrška SDP-a ne bi izostala kad bi se vladajuća petorka zalagala za funkcionalno rješenje, a što se tiče odluke Evropskog suda za ljudska prava (o pravima manjina), lider SDP-a smatra da pitanje njene implementacije ne treba "prelamati preko koljena" već u narednih šest mjeseci djelovati planski.

Lagudmžija, kako je naveo, smatra i da se do narednih izbora u BiH može učiniti mnogo, ne samo na ovom planu ali ne vjeruje u učinkovitost sadašnje vladajuće garniture.

Kako je izjavio, on podržava da na proljeće Sarajevo bude domaćin konferencije o jugoistočnoj Evropi kao regionu koji pretenduje na evroatlantsko članstvo.
(FENA)
 
O cjelovitosti Bosne i Hercegovine.


dobro, znam da nemas pojma.

tyeritorijalni suverenitet bosne se pominje na vise mesta kao obaveza za njegovim ocuvanjem.

medjutim, postoji preambula koja objasnjava pod kojim uslovima se taj suverenitet ostvaruje ili cuva:

evo ga vazan deo:
Committed to the sovereignty, territorial integrity, and political independence of Bosnia and Herzegovina in accordance with international law
http://www1.umn.edu/humanrts/icty/dayton/daytonannex4.html

necu da ti prevodim, bas ne moram sve za tebe da radim.

primeti ipak ovo boldovano pa da idemo dalje.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja sta pise u Dejtonskom sporazumu samo znam da je Bosna medjunarodno prinzta drzava a kada je medjunarodno priznata onda se ne moze dijeliti niti otcjepljivati nijedan njen dio.

Izrael na primjer nije prinzat od strane UNa a Palestinci imaju pravo da imaju svoju drzavu i to im treba garantirati UN.

Mislim da je bolje Bosancima da zive zajedno u istoj drzavi a ako Srbi smtraju da se RS treba otcjepiti onda u tom slucaju bi se trebalo raditi novo docrtavanje mape Dejtonskog sporazuma i tako RS otcjepi sa manje teritorija nego sto ima.
To sve u saglasnosti sa sva tri postojeca naroda u BiH.
 
Ja sam za to da se opet Bosna ozivi kao od prije rata i da bude multietnicka i prijatna za zivot da se svako vrati svome imanju i kuci i da zivi u Bosni i Hercegovini.Da se restauriraju svi objekti kao i Dzamije u Republici Srpskoj i da se naprave kuce povratnicima.

I ja sam za to da Dušanovo carstvo ponoma vaskrsne al jbga kada je to moguće isto kao i multietnička baznija!!!
Što se ljudi ne vraćaju??? Jel se ne osjećaju sigurnima!!! Jbga nikome ovdje nije glava u pitanju!!! Ako se neko ne osjeća sigurnim u Banja Luci šta se može kad je to problem subjektivne i emocionalne prirode!!! Ni meni nije prijatno u Sarajevu pa se niko od tamošnjih "promultietničkih" političara ne trči da stvori ugodan ambijent!!! Boli ih taki za Srbalje u FBiH!!! Ma to nije ni čudno, al njih zabole patka i za sve Bošnjake koji neće iz boljeg da se vrate u lošije!!! Njih samo zanima papirnati odnos broja stanovnika kako bi pto duže manipulisali političkom voljom svih onih koji izlaze na izbore i onih koji su zainteresovani za život na ovim prostorima!!!
Ma što se ljudi ne vraćaju??? Nemaju posao??? Jbga, a kao da su svi ostali na ovim prostorima zaposleni pa eto, jedino oni koji su otišli... oni jedino nemaju mogućnost da se zaposle!!! Takvi više nisu politički već ekonomsli azilanti!!! Za 25 milijardi dolara stranih donacija, koliko se okvirno procjenjuje da su od rata pa do danas proćardali muslimanski politički predstavnici u BiH mogao se zaposliti i svaki sadašnji srednjoškolac!!! Jbga, trošilo se a da se zaradi,...e to od muja još niko nije navikao!!!

Ama što se ljudi ne vraćaju??? Zbog postojanja Republike Srpske!!! Pa nije je u Dejtonu svojim potpisom priznao moj đed nego Alija Izetbegović i Haris Silajdžić lično!!! E to što je on jedno mislio, a drugo potpisivao, to je već njegov ili njihov problem!!! Pametan narod kaže: "Poslije yeb.nja NEMA kajanja!"
Uostalom, zar svi oni po Sarajevu vež deceniju i pol ne *****ju da su onomad odbranili i oslobodili BiH od velikosrpske agresije od preko Drine??? Pa kakav problem da se takvi "pobjednici" ne vrate na ono što su "odbranili" i "oslobodili"???

Jasno je!!! Hoće da se raji šponovo penju na leđa!! Treba neko da rinta za njih!!! Treba im neko da im pokloni državu..., intervencijom da tu državu "odbrani" od onih koji je ne smatraju svojom... neko da im poklanja pare i šalje donacije...neko da im prizna autentičnost političkom odlukom prisvojenog jezičkog izražavanja... neko kao OHR da im umjesto njih garantuje opstanak neodržive "države"....neko da im presudom na duži period osigura život na tuđim jaslama i da politički montiranim procesima proganja lidere svih onih drugih koji se sa njima ne slažu!!!
Oni će samo da se zayebavaju, navijaju za svoju fudbalsku rep., laprdaju o "genocidu", šargijaju svoj sevdah, troše tuđe zarađeno i *****ju po glavama svojih hrišćanskih zemljaka!!!

Samo ako...
 
Sta bre ti lupetas... 1244 kaze da je kosovo sastavni deo srbije

ma njegova je logika da gde su muslimani u pitanju tu oni imaju sva prava, gde su srbi - e ne moze.

znaci u palestini muslimani imaju prava na samoopredeljenje (sa pravom), na kosovu takodje (iako se radi o nacionalnoj manjini), ali nemuslimani u bosni nikako nemaju pravo na samoopredeljenje.

mislim, to mu je domet
 
Ja sam za to da se opet Bosna ozivi kao od prije rata i da bude multietnicka i prijatna za zivot da se svako vrati svome imanju i kuci i da zivi u Bosni i Hercegovini.Da se restauriraju svi objekti kao i Dzamije u Republici Srpskoj i da se naprave kuce povratnicima.
Mozda bi to bilo lepo decak, ali to je ravno utopiji..
Zar ti nije jasno da je u bosni pala krv, a da svi ljudi zive kao braca je nemoguce, makar i ja i ti to zeleli..

Sada kada se javno, glavno govori i referendumu, odjednom je to antiDejtonski, a kada se javno pricalo i prica o ukidanju Republike Srpske, e pa niko ne rece da je i to antiDejtonski..

Momce, jos si izgleda veoma mlad i neiskusan..
Vreme je da se jednom, ne tako brzo, ali polako i sigurno los brak razvede i da svi zive mirno, lepo i dostojanstveno...

Pokaj se
:pop:
 
Ne znam ja sta pise u Dejtonskom sporazumu samo znam da je Bosna medjunarodno prinzta drzava a kada je medjunarodno priznata onda se ne moze dijeliti niti otcjepljivati nijedan njen dio.

Izrael na primjer nije prinzat od strane UNa a Palestinci imaju pravo da imaju svoju drzavu i to im treba garantirati UN.

Mislim da je bolje Bosancima da zive zajedno u istoj drzavi a ako Srbi smtraju da se RS treba otcjepiti onda u tom slucaju bi se trebalo raditi novo docrtavanje mape Dejtonskog sporazuma i tako RS otcjepi sa manje teritorija nego sto ima.
To sve u saglasnosti sa sva tri postojeca naroda u BiH.

kao sto smo imali prilike da vidimo mnogo puta sila boga, ne moli.

Ako RS bude htela da izadje iz tog protektorata(BiH) izacice sa minimum 49% teritorije B&H.;)

comprender/verstehen?!:mrgreen::D
 
Референдум је природан одговор на тежње потурица и њихових западних тутора да занемаре глас српског народа у БиХ.

Otprilike tako.

I još jedno pitanjce kad se već pravimo naivni: kako to da Švajcarci mogu da imaju referendum o stvarima koje graniče ne samo sa njihovim Ustavom, već i sa civilizacijskim vrednostima, a Srbi u BiH ne mogu o tome da li se uopšte slažu sa tim Dejtonom?
 
Па,што се ви ,муслимани, бринете за Републику Српску?То је српска земља одувек била,никакве везе са вама нема.Гледајте ви своја посла.Ви се понашате као да полажете право на део Босне где живе Срби.
Пазите да те ваше територијалне претензије на српске територије не прерасту у нови рат.

Потпуно је нормално да се Република Српска издвоји из силом наметнуте квази-заједнице.И то је питање времена.Неће вечно бити овако.
 
Ne znam ja sta pise u Dejtonskom sporazumu samo znam da je Bosna medjunarodno prinzta drzava a kada je medjunarodno priznata onda se ne moze dijeliti niti otcjepljivati nijedan njen dio.

Izrael na primjer nije prinzat od strane UNa a Palestinci imaju pravo da imaju svoju drzavu i to im treba garantirati UN.

Mislim da je bolje Bosancima da zive zajedno u istoj drzavi a ako Srbi smtraju da se RS treba otcjepiti onda u tom slucaju bi se trebalo raditi novo docrtavanje mape Dejtonskog sporazuma i tako RS otcjepi sa manje teritorija nego sto ima.
To sve u saglasnosti sa sva tri postojeca naroda u BiH.


imas tu neke grescice :) :
- ne znas sta pise u sporazumu ali se pozivas na njega
- medjunarodna priznata drzava se moze deliti i to po medjunarodnom pravu, primer - jugoslavija, cehoslovacka, SSSR.
- Izrael jeste priznat od UN.
- RS ima pravo na odcepljenje po OUN povelji o samoopredeljenju, gde narodi (ne nacionalne manjine) poseduju to pravo. Kao buduca drzava sa sadasnjom teritorijom, ona se odcepljuje sa tom teritorijom a svi nesrpski narodi dobijaju vankonstitucioni status - status nacionalne manjine, sto ce se desiti i preostalim srbima u federaciji. manjine nemaju pravo na samoopredeljenje.

- saglasnost preostale dve strane za samoopredeljenje RS nije potrebna, s obzirom da je proces dezintegracije Jugoslavije isao unilateralno.
 

Back
Top