qbasic i web

teoriski moze, samo je veliko cimanje, neki cgi-bin bi tu odradio stvar.

A tvoj program bi trebalo da sa print komandom da ispisuje HTML datoteku. Ali za takve stvari bolje je koristiti neki drugi jezik
 
Da quick basic. Znam da je komplikovanije ali posto qbasic znam pomalo , voleo bih da ga iskoristim umesto da ucim nov jezik. Tj, dok ne pocnem sa novim jez. posto je neminovno.
Mozes li malo da mi pojasnis ovo sa CGI bin ? Kako bih programu objasnio gde na strani da ubaci ono sto odradi?
 
Covek ti je lepo rekao, nauci nesto novo ici ce ti brzo, cim ti nemas nekog pritiska da naucis znaci da radis za svoje potrebe a ne za novac, tako da mozes da se strpis za nekih glupavih 2 meseca da naucis bilo sta drugo (dovoljno da uradis to sto hoces), a to sto ti hoces je isto kao da kopas rov sa kasikom (da ne kazem kasicicom).
Pozdrav
 
Anonymous:
Da quick basic. Znam da je komplikovanije ali posto qbasic znam pomalo , voleo bih da ga iskoristim umesto da ucim nov jezik. Tj, dok ne pocnem sa novim jez. posto je neminovno.

:idea: Ako znaš QuickBasic, onda je ASP (Active Server Pages) prava stvar za tebe!!!!

Raspitaj se... to je praktično onaj stari QuickBasic (koji je prerastao u VisualBasic, VBA, WordBasic i sl.) i naposletku stigao do web-a kao ASP.

Ukratko, ASP su HTML stranice sa umetnutim Basic kodom tako da u zavisnosti od nekih promenljivih možeš dinamički da generišeš sadržaj stranice. Batali CGI i uputi se u ASP. Ako znaš QBasic i pomalo HTML, siguran sam da ćeš se snaći za jedno popodne!!! :idea:

Ako uz to dodaš MS SQL Server i znanje SQL-a, tvojim web prezentacijama nema granica!

Think about it! :wink:
 

Back
Top