FORMIRANJE BATERIJE

digi tv

Aktivan član
Poruka
1.390
Imam jedan problem,skoro sam kupio NOKIA 2600 i kada sam punio prvi put bateriju hteo sam je puniti 15 sati ali sam zaboravio da je iskopčam punjač na vreme tako da se telefon punio 15 ipo sati,sad sam u dilemi,da li sledeća dva puta da punim bateriju po 15 ipo sati kao prvi put ili po 15h?
 
...vidi, mam N95 8GB, otkada je izasla.Bateriju nisam formirao,instalirano je gomila aplikacija,igrica, koristim ga maksimalno znaci bukvalno sve sto moze od e-maila,WLAN-a, bluetooth-a, pa do Garmin XT-a, i baterija mu izdrzi oko 2 dana. Do sada nisam primetio neku razliku u trajanju baterije kod mene i kod komsije koji ima isti fon ali koji je do u dlaku ispostovao pravilo u formiranju baterije.
 
Imam jedan problem,skoro sam kupio NOKIA 2600 i kada sam punio prvi put bateriju hteo sam je puniti 15 sati ali sam zaboravio da je iskopčam punjač na vreme tako da se telefon punio 15 ipo sati,sad sam u dilemi,da li sledeća dva puta da punim bateriju po 15 ipo sati kao prvi put ili po 15h?
Nema potrebe da se formatira baterija,to je trebalo nekad sa Nikl-Kadmiumskim,danas sa ovim Lithiumskim nema nikakve potrebe za formatiranjem.Te baterije se napune za par sati samo sto se preporucuje da se ostavi satak vremena duze na punjacu kad si prvi put stavio telefon na punjenje posle kupovine.
 
Hvala ljudi na savetima,ja sam je prvi put napunio 15 ipo sati a drugi put 15h a kad se isprazni i treći put ću je puniti 15h,do sada je držala 4-5 dana,ali veoma mi se sviđa što telefon kada završim sa korišćenjem veoma brzo pređe u mod štednje baterije,već posle 10-15 sekundi zacrni se ekran i vidi se samo dazum i vreme,dok kod mog drugog Nokie 3110 classic treba skoro minut
 
To sto svi prodavci kazu bar iz mog licnog iskustva je pogresno.prvo sam i ja kupim tel pa ispraznim skroz pa punim dva tri puta po 12h ili koliko vec.A vec par godina uvek novi telefon kada kupim odmah na punjac punim 12 h i od tada je punim skoro svako vece i drzi uvek solidno sto zavisi i od proizvodjaca
 
Pozdrav Digi:
Pokusacu da ti pomognem.Cini mi se ako se dobro secam da je to ovako: meni>podesavanja>ekran, e pa tamo bi trebalo da imas dve opcije: Da se ekran automatski priguši i prikaže časovnik kada se
telefon duže vreme ne koristi, izaberite Ušteda energije.
druga : Da se ekran automatski isključi kada se telefon ne koristi
neko određeno vreme, izaberite Mod spavanja.
Evo Ti i link ka uputstvu za taj model :http://rs.diplodocs.com/jim/NOKIA/2600-_E
 
Nele kod NOKIE 2600 je sve OK,ali mi kod NOKIE 3110 Classic,tek posle 2 minuta ugasi se ekran skroz,pokušao sam da nađem to u uputstvu koje si mi dao ali nisam mogao naći,ali primetio sam da i kod drugih ljudi koji imaju Nokiu isto tako sporo prelazi u mod štednje,mislim da su tako napravljeni telefoni i da se to ne može ispraviti
 

Back
Top