Djubre kroz prozor !!!

sasah

Zainteresovan član
Poruka
140
Pre neki dan na semaforu kod Futoške pijace staje pored mene golf FK Vojvodine .Vozi ga neki ćelavi tip a sa njim žena,skroz namontirana(krzno,naočare,frizura).Otvorila je svoj prozor i ladno izbacila papirnu maramicu napolje.Ja je gledam u čudu a ona ništa ,samo se zgleda sa tipom,pa gledaju u mene sve u čudu,u fazonu šta nas ovaj gleda.
Nisam mogao da verujem!
Šta bi bilo kad bi iz svakog auta izbacili samo jedan papir??

Pa odakle vi dolazite gospođo i svi vi koji se ponašate tako ?!?!

Ako kod vas u kraju svi bacaju đubre kroz prozor ,nije ni čudo da ste pobegli odatle ali zašto ste došli baš u Novi Sad ?
 
Pa nije to cudno kad emisija o hemijsko-epidemoliskoj zastiti tvrdi da nema potrebe za striktnim bacanjem djubreta u kante u urbanim sredinama,kazu ima ko to treba da cisti, samo djubre ne treba da se baca u prirodu,reke i prazne kese naravno jer se one kace po drvecu?!!!!!!!!!!
 
Pre neki dan na semaforu kod Futoške pijace staje pored mene golf FK Vojvodine .Vozi ga neki ćelavi tip a sa njim žena,skroz namontirana(krzno,naočare,frizura).Otvorila je svoj prozor i ladno izbacila papirnu maramicu napolje.Ja je gledam u čudu a ona ništa ,samo se zgleda sa tipom,pa gledaju u mene sve u čudu,u fazonu šta nas ovaj gleda.
Nisam mogao da verujem!
Šta bi bilo kad bi iz svakog auta izbacili samo jedan papir??

Pa odakle vi dolazite gospođo i svi vi koji se ponašate tako ?!?!

Ako kod vas u kraju svi bacaju đubre kroz prozor ,nije ni čudo da ste pobegli odatle ali zašto ste došli baš u Novi Sad ?

Случајно сам набасао на ово, али ми није јасно због чега мислиш да би у НС ситуација требала бити другачија него у остатку земље?
Васпитање - тачније неваспитање је огроман проблем, и шта је још најинтересантније од свега 90% тих кретена неће бацати ђубре по свом дворишту, стану/кући, а ових 10% су посебна прича!
 
Pre neki dan na semaforu kod Futoške pijace staje pored mene golf FK Vojvodine .Vozi ga neki ćelavi tip a sa njim žena,skroz namontirana(krzno,naočare,frizura).Otvorila je svoj prozor i ladno izbacila papirnu maramicu napolje.Ja je gledam u čudu a ona ništa ,samo se zgleda sa tipom,pa gledaju u mene sve u čudu,u fazonu šta nas ovaj gleda.
Nisam mogao da verujem!
Šta bi bilo kad bi iz svakog auta izbacili samo jedan papir??

Pa odakle vi dolazite gospođo i svi vi koji se ponašate tako ?!?!

Ako kod vas u kraju svi bacaju đubre kroz prozor ,nije ni čudo da ste pobegli odatle ali zašto ste došli baš u Novi Sad ?

 
ne nego e volim dosljake iz planinsko brdskih delova bivsezemlje.

Vojvodjanin sam 100%. Ako ne razumes kreni das citas od prvog posta. Tesko da ce Lala i Sosa u autobobilu da bacaju pikavce i ostalo djubre kroz prozor auta
 
ne nego e volim dosljake iz planinsko brdskih delova bivsezemlje.

Vojvodjanin sam 100%. Ako ne razumes kreni das citas od prvog posta. Tesko da ce Lala i Sosa u autobobilu da bacaju pikavce i ostalo djubre kroz prozor auta
ne znam bas.... brda ima i u srbiji :think: a srbija je i dalje u jednom komadu
(minus kosovo :mrgreen:) je li ok da nekulturu pripisujes "dosljacima" iz fellow srbije, hm?
 
naravno da nije ok.ima nas ovde i nekulturnih i nevaspitanih.ali ovo ne treba da bude tema opali po dodjosima,tema je kako se sasa uzbudio kad je video da zena kroz prozor baca maramicu.ako vam je do prepucavanja "mi i oni" idite na politiku.meni je dosta da slusam rodjene novosadjane (kojima su inace roditelji ili babe i dede dosle odnekle...)kako su mnogo fini i kulturni.inace sam novosadjanka,al ne mislim da sam popila svu pamet sveta zbog toga.
 
ja sam pre dve godine, negde u januaru, dok sam sedeo u sobi video kako leti jelka! znaci, neko je 'ladno bacio novogodisnju jelku kroz prozor! zasto se onda cuditi obicnom papiricu koji je bacen iz automobila?

Medju novosadskim babama zgradarkama nekako je ustaljenije da bacaju sitnije stvari, recimo ono sto se moze istresti sa stoljnjaka posle rucka, djubrovnik pun suve kake od goluba, tu i tamo neka tecnost koja verovatno nastane kao posledica pranja masnih sudova i sl.
 
Djubre kroz prozor :dontunderstand:.
Isto tako ne razumem ljude koji pljuju po trotoaru.
Jedini način da se pojedinci dovedu u red su novčane kazne. Ništa ne vredi dok ne mlatneš čoveka po novčaniku. Ima da trči deset kilometara do kontejnera. :bye:
 
uuu, opet bazdiljavi gradjani "novog sada". Pa samo ste vi "kulturni", a mi ostali smo stoka jel? :rtfm: malogradjanstina....
Naravno da nismo samo mi kulturni (U stvari trenutno situacija uopste nije takva, gotovo suprotna), ali recimo nekad je Novi Sad vazio za kulturni centar Srbije, gde su ljudi ipak imali neke manire. Jos jednom, ponavljam da nije samo Novi Sad u pitanju, ali da nas je bio takav glas. Danas nazalost, situacija nije ni izbliza takva. I jos uvek koliko cujem, Novi Sad je mnogo cistiji od Beograda. Eh sad, ne znam za ostala mesta, ali Novi Sad i Bg se cesto porede, pa informacija tece.
 
Poslednja izmena:
ja sam pre dve godine, negde u januaru, dok sam sedeo u sobi video kako leti jelka! znaci, neko je 'ladno bacio novogodisnju jelku kroz prozor! zasto se onda cuditi obicnom papiricu koji je bacen iz automobila?

E to moj tata radi ali samo iz razloga što kupujemo jelku od 2 metra pa da ne prosipa iglice po ulazu dok je iznosi. Normalno on odmah siđe za tom jelkom i nosi je do kontejnera (a i u prizemlju smo pa ne baca nego samo otvori prozor i spusti je).

Jesi ti ludaci ostavili jelku tako bačenu? :eek:
 
E to moj tata radi ali samo iz razloga što kupujemo jelku od 2 metra pa da ne prosipa iglice po ulazu dok je iznosi. Normalno on odmah siđe za tom jelkom i nosi je do kontejnera (a i u prizemlju smo pa ne baca nego samo otvori prozor i spusti je).

Jesi ti ludaci ostavili jelku tako bačenu? :eek:
Nije to nista , moj ortak je pod jakim dejstvom alkohola i koznajoskojihopijata izbacio na ocigled zblanutih roditelja celu jelku ,sa sve ukrasima i lampicama kroz prozor na trecem spratu . :eek:
Al ne znam ko je posle isao da skuplja i gde je zavrsila , al je bila dvorisna, a ne ulicna strana stana na srecu . :D
 
Cao svima..kad smo kod izbacivanja smeca kroz prozor pre 2-3 meseca sam licno video kako je zena sa limanske kule,i nekog sprata,vise od 10-og sigurno,samo preko njene terase opusteno prebacila svo smece..SLOGIRAO SAM SE!!!. Ja kao student zastite zivotne sredine, doslo mi je da odem gore i nju prebacim preko te iste terase!
A uvek sam se pitao na putu do prodavnice u dnu te zgrade,otkud otpaci od hrane,kore od banane oko zgrade..
Toga dana sam dobio odgovor na to pitanje.
 

Back
Top