perspektivna zanimanja u Srbiji

Pa ne treba se opterecivati posto vidis da se ugostiteljstvom bave politicari..pevaljke..sportisti..svi redom otvaraju ugostiteljske objekte jer je tu lova..sta da rade skolovani ugostitelji?pola ne radi u struci tako da je najbolje ono sto te zanima a ne ono sto ti nametnu roditelji ili drustvo
 
Najbolje je biti poslanik i političar, za to ti ne treba škola , ništa ne radiš, a para kaplje :).
Šalu na stranu, zanimanja koja bi trebala imati prođu su programeri, i uopšte stručnjaci za računare, strani jezici, možda i dizajn, arhitektura..
 
Bilo koje zanimanje da izaberes,gledaj da ga max. upoznas i usavrsis.
Danas su na ceni exsperti u bilo kojoj oblasti.
Gazda koji ima novac uglavnom trazi najbolje i najkreativnije u struci.

Ne pitam ja za sebe,odavno sam prerasla(na zalost)vreme za studiranje nego me interesuje zbog dece .Vec dugo ne zivim u Srbiji pa me zanima.Inace moj sin studira informatiku i telekomunikacije!
 
U prevodu, ima završen kurs jezika, čim se pominje da je u stanju da se "služi" engleskim jezikom. Služenje jezikom i tečan govor su dve različite stvari!

Pa ima diplomu koju je u Grckoj dobio da bi mogao ako hoce da studira u UK,niko i nije rekao da sa tom diplomom moze da bude prevodilac ili da ima tu nameru.Za posao za koji se on skoluje i koji bi trebao da obavlja zna sasvim dovoljno bar za pocetak.Uvek moze i pozeljno je bolje.U svakom slucaju hvala na objasnjenju ali posto sam i sama prevodilac Grckog nije bilo neophodno!
 
potraznja posla je drugacija od grada do grada..najbolje da vidite na birou koja zanimanja su deficitarna u vasem gradu..ali i to se menja...evo kad su uveli ovo gradjansko i veronauku ogroman broj ljudi sa zavrsenom teologijom ili pedagogijom je dobio posao, a do tad je bilo- nemoj slucajno to da zavrsavas, sta ces raditi sa tim.. mislim da ce u buducnosti zbog pokusaja uvodjenja dece sa posebnim potrebama u redovne skole veliki broj ljudi te struke biti trazen...ALI trenutno ih ima viska...
 

Back
Top