Satanizacija Paganske religije
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Satanizacija Paganske religije

Aktivan član IndianaBones (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

Post Satanizacija Paganske religije

Ima dosta stvari u hriscanstvu koje su u stvari paganske, ali zbog verskog rata, postale su anti-hriscanske. na primer PENTAGRAM. Originalno u paganskoj veri znak boginje Venere. Posle poraza nad Paganima, hriscanstvo je to tumacilo kao Satanisticki znak. Ukucajte Pentagram na google images-u i vidite sami. Zatim, TROZUBAC. Poznata oznaka satane, djavola. A, mozda je... prvobitno bio simbol Posejdona, boga mora. Kako je Erebus (pagansko kraljevstvo mrtvih) postalo utociste djavola koje znamo kao pakao? Toliko ima stvari za koje je hriscanstvo promenilo znacenje da je to neopisisvo.Nisam antihrist, niti ateista, verujem u jednog Boga, hriscanin sam, ali me ponekada muci ta cinjenica.Ako imate ovakve neke stvari,

POSTUJTE.
    Divide et impera!

Domaćin _Krang_ (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Satanizacija Paganske religije

Baal, bog Feničana i Kartaginjana, je postao Belzebub.
    Jevreji su satanizovali božanstvo svojih dugogodišnjih saveznika i prijatelja.
    Feničani (gradovi-države Biblos, Sidon i Tir) su jevrejska plemena primili na svoju teritoriju a aijansa je cvetala tokom rane jevrejske države. Arhitekta Solomonovog hrama u Jerusalimu je Hiram, kralj Tira, Feničanin.
    Pitanje je kada je i kako do te satanizacije došlo, posebno ako uzmemo u obzir da se S. Zavet pisao znatno kasnije.

Buduća legenda
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio IndianaBones Pogledaj poruku
    Ima dosta stvari u hriscanstvu koje su u stvari paganske, ali zbog verskog rata, postale su anti-hriscanske. na primer PENTAGRAM. Originalno u paganskoj veri znak boginje Venere. Posle poraza nad Paganima, hriscanstvo je to tumacilo kao Satanisticki znak. Ukucajte Pentagram na google images-u i vidite sami. Zatim, TROZUBAC. Poznata oznaka satane, djavola. A, mozda je... prvobitno bio simbol Posejdona, boga mora. Kako je Erebus (pagansko kraljevstvo mrtvih) postalo utociste djavola koje znamo kao pakao? Toliko ima stvari za koje je hriscanstvo promenilo znacenje da je to neopisisvo.Nisam antihrist, niti ateista, verujem u jednog Boga, hriscanin sam, ali me ponekada muci ta cinjenica.Ako imate ovakve neke stvari,

POSTUJTE.
    Sve je to deo propagande avramskih religija, kojima božanstva drugih religija proglašavaju za manifestaciju zla.
    Reč je o tome da se boje konkurencije. Da imaju kvalitetan proizvod ne bi bili prinuđeni da se služe podvalama, falsifikatima i lažima, tj. agresivnim multi level marketingom.
    Uporedi sa robom široke potrošnje i lako ćeš izvući pouke.
    Na primer, Dažbog, bog Sunca, iz slovenske religije, postao je hromi Daba, tj. đavo.
    Razmisli sam da li je normalno da neko benevolento, solarno božanstvo poistovećuje sa najgorim zamislivim zlom?

P.S. Naslov ti nije baš pravilan.
    Moguće rešenje je "Satanizacija paganskih religija".
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Starosedelac Kovač (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    2522

Filozofski gledano,oni je na taj nacin u stvari prihvataju.Jer Sotona je njihov Bog.
    Ako u necijoj veri vidis svog Boga,to znaci da tu veru prihvatas?
    Sam pojam Sotone,Lucifera,palog andjela u avramskim religijama je u stvari vrlo cudnovat.
    Cak kontradiktoran.U judeizmu,on pomaze Bogu da uradi ruzne i zle stvari,dakle ako"radi"za njega znaci da su u stvari zajedno.Takodje u judaizmu po kazivanju njihovog proroka koga i hriscani prihvataju-Isaije,Sotona je pali andjeo,Zvezda Danica,kako ga je Isaija nazvao.Medjutim kod hriscana ta Zvezda Danica,po tzv."Otkrovenju"je u stvari-Isus.
    Tu je mnogo nejasnih i konfuznih stvari,tako da to sto su zeleli unistiti paganska verovanja nije nimalo cudno.Pitanje je da ta verovanja nemaju osnova,zasto su se pored svih pokusaja iskorenjivanja ipak odrzala?
    Sa lakoćom oslobadjam sva negativna verovanja.Dobro će mi činiti da se promenim.
    Moj put je sada prav.Oslobodjen sam prošlosti.

Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

Post Re: Satanizacija Paganske religije

Citat Original postavio kovac06 Pogledaj poruku
    Filozofski gledano,oni je na taj nacin u stvari prihvataju.Jer Sotona je njihov Bog.
    Ako u necijoj veri vidis svog Boga,to znaci da tu veru prihvatas?
    Sam pojam Sotone,Lucifera,palog andjela u avramskim religijama je u stvari vrlo cudnovat.
    Cak kontradiktoran.U judeizmu,on pomaze Bogu da uradi ruzne i zle stvari,dakle ako"radi"za njega znaci da su u stvari zajedno.Takodje u judaizmu po kazivanju njihovog proroka koga i hriscani prihvataju-Isaije,Sotona je pali andjeo,Zvezda Danica,kako ga je Isaija nazvao.Medjutim kod hriscana ta Zvezda Danica,po tzv."Otkrovenju"je u stvari-Isus.
    Tu je mnogo nejasnih i konfuznih stvari,tako da to sto su zeleli unistiti paganska verovanja nije nimalo cudno.Pitanje je da ta verovanja nemaju osnova,zasto su se pored svih pokusaja iskorenjivanja ipak odrzala?
    Ti izgleda nisi dobro procitao, ja sam hriscanin, u paganskim verama vidim boga na nacin na koji ga oni vide, jer znam da postujem (postovanje, a ne post na forumu) tudje religije. Religiozni rat je satanizovao paganske religije. I ono za Lucifera, on je bio najlepsi andjeo, ali je napravi ustanak protiv Boga, pa ga je Bog pretvorio u demona.
    Divide et impera!

Starosedelac Kovač (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    2522

Ti izgleda nisi dobro procitao, ja sam hriscanin, u paganskim verama vidim boga na nacin na koji ga oni vide, jer znam da postujem (postovanje, a ne post na forumu) tudje religije. Religiozni rat je satanizovao paganske religije. I ono za Lucifera, on je bio najlepsi andjeo, ali je napravi ustanak protiv Boga, pa ga je Bog pretvorio u demona.
    Ne nismo se razumeli,nisam se nikom licno obracao.Mozda mislis zbog ovog sto sam napisao"Ako u necijoj veri vidis svog Boga,to znaci da tu veru prihvatas?"No nisam mislio na tebe konkretno,vec sam generalizovao na hriscanstvo kao religiju i na njihovog Boga,kakvim god ga oni zamisljali.
    Sa lakoćom oslobadjam sva negativna verovanja.Dobro će mi činiti da se promenim.
    Moj put je sada prav.Oslobodjen sam prošlosti.

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

kakve sad ima veze rimski lucifer sa hriscanstvom i... bogom? o.O svasta li natrpase u te spise
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

Za unisaie:
    Hriscanstvo je sve uzelo iz paganskih vera. Datum rodjenja Isusa, onda oni diskovi iza svetaca, to je bio znak Amon Ra, ima previse da se pise.
    Divide et impera!

Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

I ps. Lucifer je izdao Boga, kao sto je Set izdao Ozirisa.
    Divide et impera!

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

ovde bi te neki besmrtni 'tumaci/poznavaoci NJEGOVOG dela' ispravili.
    rekli bi ti da je taj biblijski bog totalno savrsen i mocan do besvesti tako da njega niko ne moze da izda tj. on je znao da takva situacija moze da se desi (posto je sam kreirao takvo okruzenje jel?) pa samim tim to za NJEGA nije bilo nikakvo iznenadjenje.
    tako da je zakljucak na kraju da je bog pustio luciferka da mu okrene ledja.

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

lucifer je postojao prije dolaska hriscanstva
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

a.milan1984 nije na forumu
    Ја сам надреалан дајте мидернека!
    Primećen član a.milan1984 (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Па и сама еухаристија сумња се да је преузата из митраизма, божанство Митра, код којих се јавља хлеб и вино, Аполоније из Тиане који је правио чуда као и Христос, Изида, мајка бога Хоруса . . . има доста паралела Библије и локалних паганских религија
    . . .а ако имаш трактор, врати комбајн . . .

Aktivan član Kartiikeya (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

POSTUJTE.
    Ne teže ka jedinstvu svega što jedno jeste i drugačije u istini i ne može biti. Pa onda ne vide pravilno mesto i ulogu pod-religioznih, mističnih i filosofskih sistema. Sve ima svoju gradaciju i mesto ,al apsolutna isključivost prosto nije moguća, to je nerealno, nesuglasno s istinom. Ne mogu da shvate i prihvate da su razni ljudina raznim nivoima duhovnog razvoja i da su za njih stoga dati propisi, koji sa stanovišta onog ako je praktikant čiste duhovnosti mogu izgledati (njemu) kao pad, ali su za takve ljude napredak! Takva isključivost vodi nemiru i sektašenju.

Ništa nije crno-belo i tako prosto kako se onima koji su pogođeni "duhovnom" gordošću to često čini kad to posmatraju kroz svoje uskogrude vizije.

Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

Question Re: Satanizacija Paganske religije

Citat Original postavio Kartiikeya Pogledaj poruku
    Ne teže ka jedinstvu svega što jedno jeste i drugačije u istini i ne može biti. Pa onda ne vide pravilno mesto i ulogu pod-religioznih, mističnih i filosofskih sistema. Sve ima svoju gradaciju i mesto ,al apsolutna isključivost prosto nije moguća, to je nerealno, nesuglasno s istinom. Ne mogu da shvate i prihvate da su razni ljudina raznim nivoima duhovnog razvoja i da su za njih stoga dati propisi, koji sa stanovišta onog ako je praktikant čiste duhovnosti mogu izgledati (njemu) kao pad, ali su za takve ljude napredak! Takva isključivost vodi nemiru i sektašenju.

Ništa nije crno-belo i tako prosto kako se onima koji su pogođeni "duhovnom" gordošću to često čini kad to posmatraju kroz svoje uskogrude vizije.
    A kako se sve ovo kaze na Srpskom?
    Divide et impera!

Slične teme

1. SVRHA RELIGIJE
    Autor vragana u forumu Religija
    Odgovora: 244
    Poslednja poruka: 27.09.2014., 13:26
  2. SATANIZACIJA ASTROLOGIJE!!!CENZURA!!!
    Autor astrobilja u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 23.06.2014., 23:59
  3. Nacionalističko-paganske sekte sve agresivnije!
    Autor Istrebljivac arhaizma u forumu Politika
    Odgovora: 208
    Poslednja poruka: 09.12.2009., 10:40
  4. Satanizacija Srba kao propagandni udar
    Autor Dragan_srbcg u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.09.2009., 13:51
  5. B92 rusofobija i perfidna satanizacija Rusije
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 01.08.2007., 00:31

Pravila za slanje poruka