"Kokosije grudi?"

  • Začetnik teme Nenad0230
  • Datum pokretanja
N

Nenad0230

Gost
Problem:
Imam brata od tetke, 18 godina. Do sada su njegovi roditelji precutkivali da ima "kokosije grudi." Ne znam da li je isao na rehabilitaciju.
Pitanje:
Da li je moguca, opste, rehabilitacija u ovim godinama?
Napomena:
Koristim izraz "kokosije grudi" jer neznam za drugi.

HVALA za odgovore!!!
 
Nenad0230:
Problem:
Imam brata od tetke, 18 godina. Do sada su njegovi roditelji precutkivali da ima "kokosije grudi." Ne znam da li je isao na rehabilitaciju.
Pitanje:
Da li je moguca, opste, rehabilitacija u ovim godinama?
Napomena:
Koristim izraz "kokosije grudi" jer neznam za drugi.

HVALA za odgovore!!!
Prvo nije ni posledji,drugo treba se obratiti lekaru i trece teretana i vezbe ce mu sigurno pomoci !
Pozdrav
 
Osobe koje imaju problem sa kokošijim grudima trebalo bi da nabave knjigu: "Korektivna gimnastika" od Ljubiše Koturovića ili da iskopiraju deo te knjige od 110-114. strane. Tu se nalaze vežbe koje mogu da pomognu da se popravi stanje. Obraća se pažnja na pravilno disanje u toku izvođenja vežbi. :rtfm:

To je knjiga iz koje uče studenti Fakulteta za fizičku kulturu. :aha2:

U knjizi su opisane i vežbe koje pomažu kod kifoze, lordoze, skolioze, kod X i O nogu, a postoje i vežbe za ravna stopala. :klap:
 
Problem:
Imam brata od tetke, 18 godina. Do sada su njegovi roditelji precutkivali da ima "kokosije grudi." Ne znam da li je isao na rehabilitaciju.
Pitanje:
Da li je moguca, opste, rehabilitacija u ovim godinama?
Napomena:
Koristim izraz "kokosije grudi" jer neznam za drugi.

HVALA za odgovore!!!


To je česta pojava kod mladih ljudi koji se ne bave sportom a brzo rastu ali to se za nekoliko mjeseci popravi ako je uporan.
Neka svaki dan što više trenira i razvija prsne mišiće, naprimer rastezanjem federa, to je najučinkovitije.
Istovremeno mora čim više unositi hranu bogatu sa vitaminom E (ribe, riblje ulje, .....id).
PROVJERENO I USPJEŠNO.
I neka ne komplicira previše da to može popraviti nekim ljekovima ili slične stvari.
To nije nikakva bolest već jednostavno momak je u tom periodi prebrzo rastao a nije razvijao pravilno i ojačao prsne mišiće, pa je došlo do nepravilnog oblikovanja grudnog koša. Tome doprinosi i manjak vitamina E i činimise još i C.
Ako to bude redovno svakodnevno radio, grudni koš će se za 3-4 mjeseca oblikovati kako treba i to će trajno prestati.
 
Sto lupate...


Kokosije grudi su ginekomastija i nije moguce je se resiti bez operacije....

Teretana moze samo povecati volumen grudnog misica dok spoljasni ostaje i tako grudi dodju jos vece.


Medjutim mnogi mesaju kod kokosiji grudi odmah povezu sa ginekomastija, moze postojati i pseudoginekomastija ali u manjem obliku gde je samo masno tkivo upitanju. I tad se ide na dijete i mnogo vezbanja tad grudi se vracaju u normalan polozaj.
 
Lupas ti.
Nemas pojma sta je ginekomastija a sta "kokosje grudi".

Ginekomastija je bujanje zlezdanog tkiva kod muskih,moze biti fizioloska,kada nakon puberteta nestane,ili patoloska,hormonski uslovljena.
Postoji ta pseudo,sa masnim tkivom,i lipoginekomastija,ciji sam naziv govori o cemu se radi.


Kokosje grudi su deformitet kompletnog grudnog kosa.
Prvo makar izguglaj,pa onda reci nekome da lupa.
 
  • Podržavam
Reactions: dfg
Ginekomastija nisu kokosije grudi, kokosije grudi ili ispupcene grudi mozes naci pod latinskim nazivom pectus carrinatum. Treba da posveti paznju jacanju trbusnog misica (m. rectus abdominis) koji se pripaja za donji okrajak grudne kosti, i on ce je povuci nazad i unutra. Takodje paznju treba posvetiti korektivnim vezbama za grudni kos. Obzirom da ima 18 godina, mogu se neke stvari uraditi ali je bolje da se javio ranije. U krajnjem, povecanjem misicne mase ramena i grudi deformitet ce biti manje vidljiv.
 
  • Podržavam
Reactions: dfg
Znam da kasnim sa odgovorom, ali sta da se radi. Istina je da se kokosije grudi (Pectus Carinatum, koristicu skracenicu PC) nije moguce popraviti vezbama, vec ga samo prikriti, mada nekada vezbe samo jos vise naglase problem. Kosti se ne mogu isteci niti razvuci, to je kao kada bi od nekoga trazili da savije neku od kostiju ruku, nogu... Moguce je samo nabaciti misice. PC se u civilizovanim zemljama resava ponocu pojaseva koji potiskuju grudni kos nazad, jako je neprijatni i bolno ali i strasno efikasno i vredno. Obicno se problem resi za najvise godinu dana. Postoje i slucajevi kada pojasevi nemaju zadoviljavajuci ucinak i tada se moze uraditi operacija. Doktori u Srbiji su neobrazovani ili samo kazu kako problem nije za brigu zato sto ih ne zanima. Ponavljam problem se ne resava vezbicama istezanja, samo se blago prikriva sto za pacijenta nikako nije dovoljno. To ne nogu da razumeju oni koji nemaju ovaj problem, on jako utice na psihu.
 
Znam da kasnim sa odgovorom, ali sta da se radi. Istina je da se kokosije grudi (Pectus Carinatum, koristicu skracenicu PC) nije moguce popraviti vezbama, vec ga samo prikriti, mada nekada vezbe samo jos vise naglase problem. Kosti se ne mogu isteci niti razvuci, to je kao kada bi od nekoga trazili da savije neku od kostiju ruku, nogu... Moguce je samo nabaciti misice. PC se u civilizovanim zemljama resava ponocu pojaseva koji potiskuju grudni kos nazad, jako je neprijatni i bolno ali i strasno efikasno i vredno. Obicno se problem resi za najvise godinu dana. Postoje i slucajevi kada pojasevi nemaju zadoviljavajuci ucinak i tada se moze uraditi operacija. Doktori u Srbiji su neobrazovani ili samo kazu kako problem nije za brigu zato sto ih ne zanima. Ponavljam problem se ne resava vezbicama istezanja, samo se blago prikriva sto za pacijenta nikako nije dovoljno. To ne nogu da razumeju oni koji nemaju ovaj problem, on jako utice na psihu.

Lekari u Srbiji su isto tako obrazovani ili neobrazovani kao i lekari u Svajcarskoj ili Svedskoj.
Operacija se radi ( jedan decak iz porodice mojih prijatelja upravo je operisan).
 
Znam da kasnim sa odgovorom, ali sta da se radi. Istina je da se kokosije grudi (Pectus Carinatum, koristicu skracenicu PC) nije moguce popraviti vezbama, vec ga samo prikriti, mada nekada vezbe samo jos vise naglase problem. Kosti se ne mogu isteci niti razvuci, to je kao kada bi od nekoga trazili da savije neku od kostiju ruku, nogu... Moguce je samo nabaciti misice. PC se u civilizovanim zemljama resava ponocu pojaseva koji potiskuju grudni kos nazad, jako je neprijatni i bolno ali i strasno efikasno i vredno. Obicno se problem resi za najvise godinu dana. Postoje i slucajevi kada pojasevi nemaju zadoviljavajuci ucinak i tada se moze uraditi operacija. Doktori u Srbiji su neobrazovani ili samo kazu kako problem nije za brigu zato sto ih ne zanima. Ponavljam problem se ne resava vezbicama istezanja, samo se blago prikriva sto za pacijenta nikako nije dovoljno. To ne nogu da razumeju oni koji nemaju ovaj problem, on jako utice na psihu.
Pa nabaci misice i par kg pa onda pisi
 

Back
Top