racunar ne vidi hard

spajd

Početnik
Poruka
8
Situacija je ovakva: racunar je radio kao ruter, tj.Mikro tik. Sada se ne koristi ni za sta, pa sam htela da ga osposobim za rad. Medjutim racunar, tj. bios ne prepoznaje hard. hard je ispravan, ubacivala sam i drugi hard koji 100% radi i ista situacija. Pretpostavljam da su neke opcije u biosu iskljucene. Molim za pomoć.
 
Sve sam to uradila i nista. proveravala kabal, pokrenula da mi automatski očita hard ali nista. Ne vidi hard i to ti je.
Pazi racunar je radio kao RUTER i cim ukljucis strujni kabal racunar se pali, jer je tako nastelovan, da se pali sam recimo u slucaju nestanka struje. Isto tako mislim da je podesen da radi kao ruter i da su mu neke opcije iskljucene. Verovatno je tako podeseno u biosu da mu ni ne treba hard. Svasta sam probala ali ne vredi.
 
Sve sam to uradila i nista. proveravala kabal, pokrenula da mi automatski očita hard ali nista. Ne vidi hard i to ti je.
Pazi racunar je radio kao RUTER i cim ukljucis strujni kabal racunar se pali, jer je tako nastelovan, da se pali sam recimo u slucaju nestanka struje. Isto tako mislim da je podesen da radi kao ruter i da su mu neke opcije iskljucene. Verovatno je tako podeseno u biosu da mu ni ne treba hard. Svasta sam probala ali ne vredi.

Verovatno si disk prikljucila na RAID kontroler na ploci.(ako ploca podrzava RAID mod)Neke starije ploce kao i moja ne prepoznaju RAID diskove vec to prepoznaje operativni sistem koji ima ucitane RAID drajvere.Stavi bios na difolt opciju pa instaliraj sistem.
 

Back
Top