...Sardinija...

iju ja videla muerte postavio temu pa potrcala
mislim zaduzio me nije da nije :zag:
bila sam u jednom mestu blizu velike luke olbia (dosla brodom iz rima) odseli smo nas 4 u velikom bungalovu (kao neke kucice) bilo je 1 soba za dvoje plus u dnevnoj jos 3 lezaja ,kuhinjica i trpezarija u nastavku dnevne sve to je kostalo tadasnjih 100 000 lira po danu za celo drustvo,imali smo ispred parking i basticu
obisli smo okolna ostrvca,magdalene se secam,idu brodovi okolo u ekskurzije ima bezborj malih ostrva
cega se ja secam: predivnog tirkiznog mora,belog peska,odvojenih plaza(moj tadasnji decko je bio italijan,pa nije iskljuceno da su to mesta koja turisti ne znaju) znaci plaza samo za nas (i mozemo da radimo sta hocemo :mrgreen: )
ako se dvoumis-nemoj,sardiniju vredi videti
ako volis taj fazon,restorancice,pored puta prodaju lubenice i domace maslinovo ulje,onako tipican italijanski jug
nemam fotke,tad nije bilo digitalaca
ps kupila sam auto,italijan je al nije alfica(grande punto)
 
To je sad prepisao od mene ....ja juce pricala sa drugaricom da zajedno letujemo negde na sardiniji. Njen decko italijan zna mesto.
Moj muz zadovoljno trlja ruke sto bi isli kolima :roll:
Mene sve to naravno smara , samo mi more dajte i da ne moram da kuvam i namestam krevet.

Aj pratim vas i istrazicu slucaj "mesta koje preporucuje italijan" kao i smestaja ....pa cu da izvestim.
 
To je sad prepisao od mene ....ja juce pricala sa drugaricom da zajedno letujemo negde na sardiniji. Njen decko italijan zna mesto.
Moj muz zadovoljno trlja ruke sto bi isli kolima :roll:
Mene sve to naravno smara , samo mi more dajte i da ne moram da kuvam i namestam krevet.

Aj pratim vas i istrazicu slucaj "mesta koje preporucuje italijan" kao i smestaja ....pa cu da izvestim.


...prepisao...:eek:

...idemo zajedno na Sardiniju...?...:)
 
iju ja videla muerte postavio temu pa potrcala
mislim zaduzio me nije da nije :zag:
bila sam u jednom mestu blizu velike luke olbia (dosla brodom iz rima) odseli smo nas 4 u velikom bungalovu (kao neke kucice) bilo je 1 soba za dvoje plus u dnevnoj jos 3 lezaja ,kuhinjica i trpezarija u nastavku dnevne sve to je kostalo tadasnjih 100 000 lira po danu za celo drustvo,imali smo ispred parking i basticu
obisli smo okolna ostrvca,magdalene se secam,idu brodovi okolo u ekskurzije ima bezborj malih ostrva
cega se ja secam: predivnog tirkiznog mora,belog peska,odvojenih plaza(moj tadasnji decko je bio italijan,pa nije iskljuceno da su to mesta koja turisti ne znaju) znaci plaza samo za nas (i mozemo da radimo sta hocemo :mrgreen: )
ako se dvoumis-nemoj,sardiniju vredi videti
ako volis taj fazon,restorancice,pored puta prodaju lubenice i domace maslinovo ulje,onako tipican italijanski jug
nemam fotke,tad nije bilo digitalaca
ps kupila sam auto,italijan je al nije alfica(grande punto)


...Sv. Linda Sardinijska...:)

...samo mi reci sa koje ste strane Sardinije bili locirani...ka zapadu, tj. ka otvorenom moru u pravcu Shpanije...ka jugu, tj. ka Siciliji...ka severu, tj. ka Korzici...ili ka istoku, tj. ka kopnu...?

...p.s.

...docci cce i tvojih 5 min...sad skupljaj lovu za Alfu...i chim vidish dobru priliku, ti menjaj Fiata uz doplatu...
 
e meni je zelja da posetim sardiniju i korziku, a ove godine ako mi se potrefi italijan sa sicilije, jedino tamo ima da idem :(
elem, pricajuci nedavno o sardiniji sa italijanima, rekli su mi da je najbolja obala costa smeralda, sto bi bila cini mi se severo-istocna obala, tj ona koja gleda ka italiji, i da je taj deo doduse i najskuplji, ali da ga najvise vredi posetiti, dok su mi npr za deo oko cagliari pa ka algero dosta losiji i ruzniji.
 
e meni je zelja da posetim sardiniju i korziku, a ove godine ako mi se potrefi italijan sa sicilije, jedino tamo ima da idem :(
elem, pricajuci nedavno o sardiniji sa italijanima, rekli su mi da je najbolja obala costa smeralda, sto bi bila cini mi se severo-istocna obala, tj ona koja gleda ka italiji, i da je taj deo doduse i najskuplji, ali da ga najvise vredi posetiti, dok su mi npr za deo oko cagliari pa ka algero dosta losiji i ruzniji.

...:ok::worth::worth:
 
e meni je zelja da posetim sardiniju i korziku, a ove godine ako mi se potrefi italijan sa sicilije, jedino tamo ima da idem :(
elem, pricajuci nedavno o sardiniji sa italijanima, rekli su mi da je najbolja obala costa smeralda, sto bi bila cini mi se severo-istocna obala, tj ona koja gleda ka italiji, i da je taj deo doduse i najskuplji, ali da ga najvise vredi posetiti, dok su mi npr za deo oko cagliari pa ka algero dosta losiji i ruzniji.

Moj plan je prevashodno Korzika krajem septembra. Posto cu imati na raspolaganju 11-12 dana, otpala je varijanta da se ide i na Sardiniju za koju sam uzgred cuo da je bas skupa u svakom pogledu. Zna li neko kakva je temperatura mora krajem septembra?
 
Sardinija je divna, ne propustiti nikako...bila pre nekoliko godina van sezone...kolima uzduz i popreko...vise se ne secam gde sve...Smeralda je fantasticna ali je potreban i manje-vishe fantastican budzet koliko se secam...

2usexc6.jpg


Cagliari
2rh48w0.jpg


miytk6.jpg

Olbia-trajekt
153v238.jpg


Stintino
2jdgeth.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top