NASILJE NAD MUSKARCIMA

Ako se govori o nasilju nad muškarcima, obično se prepoznaju samo najbrutalniji slučajevi, recimo kada žena kolos pretuče ili pusti krv muškarcu mrvici. Što je ishod fatalniji po muškarca, sve je manje zdravog razuma u reakcijama. Jedni grde njega, žrtvu, jer nije dorastao ulozi muškarca u patrijarhatua i „dopušta da ga žena pegla“, a drugi hvale Boga i nju jer brkajući emancipaciju i nasilje zaključuju: „Red je bio i da žene počnu da biju“.

Žene najradije koriste psihoteror omalovažavajući partnere da su nesposobni da obezbede porodicu, namećući im seksualnu apstinenciju, ucenjujući ih da nikad neće videti decu ukoliko se ne odreknu stana, kola... Vikanje, bacanje pokućstva i svega što joj padne pod ruku, nezaobilazano je u ovakvim situacijama koje se događaju i naočigled dece. Ukoliko je sve to ne zadovolji, nasilnica se neće libiti da se prikaže kao žrtva zlostavljanja."

Iako statistike pokazuju da je nasilje žena nad muškarcima u porastu svake godine o ovom problemu se gotovo i ne priča ni u medijima,a ni na forumima.

Otvorio sam ovu temu isključivo zbog toga što smatram da je ovo mnogo ozbiljniji problem nego što se ljudima čini na prvi pogled.
Porodica je stub društva,izvor sigurnosti i zadovoljstva čoveka. Srećna porodica je ona u kojoj se članovi međusobno poštuju i podržavaju. Dobri odnosi unutar porodice se prenose na društvo, stabilna porodica postaje jak stub društva, kao što je i urušavanje porodice, urušavanje društva.

Međutim,svedoci smo toga da danas žene sve više zloupotrebljavaju to da će društvo u većini situacija da ih smatra žrtvom,jer su "slabiji pol", i da će za njihovu agresiju (psihološku ili fizičku) nad muškarcem gotovo uvek naći opravdanja. Ovde želim da se ogradim i napomenem da ne govorim o svim ženama,ali trend ovakvog ponašanja je sve vidljiviji.
 
Bogu hvala, ličnog iskustva nemam po tom pitanju.....te ne mogu pisati....ipak verujem da si u pravi što se tiče i nepričanja o toj temi kao i o tendenciji rasta u praksi. Samo, nešto se mislim......to ponašanje u porodici, ponašanje žena o kojima je ovde reč, svadje, raspravke, bacanje stvari, pa ucene kada se napokon dogovore oko razvoda itd.....zar to ne zavisi najviše od toga kakva je ta ženska osoba, karakterno, pa da li joj muškarac sa kojim je odgovara u svakom smislu i ona njemu......hoću da kažem, da se takvo ponašanje ne pojavljuje iz čista mira, da ima dugogodišnje nagoveštaje, da u toj porodici odavno ne štima..... i za svadju i za ljubav ipak treba dvoje......
Ne branim žene. Ovakvo ponašanje, posebno pred decom, je za svaku osudu bilo da ga sprovodi muškarac ili žena. Zar nije bolje sesti i razgovarati o svojim nezadovoljstvima, ima posla, nema posla, ima para, nema, para, ima seksa, nema seksa.... uz kafu, kao odrasle osobe, pa pronaći neki kompromis......ali i za kafu je potrebno dvoje.
 
Žene najradije koriste psihoteror omalovažavajući partnere da su nesposobni da obezbede porodicu, namećući im seksualnu apstinenciju, ucenjujući ih da nikad neće videti decu ukoliko se ne odreknu stana, kola... Vikanje, bacanje pokućstva i svega što joj padne pod ruku, nezaobilazano je u ovakvim situacijama koje se događaju i naočigled dece. Ukoliko je sve to ne zadovolji, nasilnica se neće libiti da se prikaže kao žrtva zlostavljanja."

Rodjeni, nema zene koja sve to nece probati.
No, ja idem logikom da je nastupilo vreme emancipacije i da smo oboje jednaki.
Tako da pod jednakoscu smatram i da mora da zaradi...pa to da ja ne izdrzavam porodicu ne pije vodu. Kada zaradi koliko i ja i 1 dinar rpeko toga, mozemo o tome da pricamo.
Nametanje sexualne apstinencije? Pa zar je ona jedina koja ima ckupi?
Neda ona, potrazis dalje. Mislim da je to najnormalnije. Meni treba sex, ona hoce da me kazni neimanjem sexa, ja potrazim dalje. A sexa nikada vise nije bilo(emancipaciji hvala)
Ucena decom? Da ne kazem sta tada sledi. Mozda je Sonja Biserko na forumu pa da ne zavrsim u hagu.
Vikanje i bacanje po kuci? Pocnem i ja da vicem i da bacam po kuci.
I sta sada?
Polomimo sve po kuci?
Pa ok, zajedno smo lomili. Barem nije ona jedina koja je lomila, vec zdruzenim snagama :)

Emotivac, ti muskarci koji to dozvole su slabici.
Nemam sazaljenja prema njima.
Ako dozvolis da zensko dominira tobom, ***, trazili ste-gledajte.

I da, zene koje trpe da ih muskarci mlate kao vola u kupusu...
Ko je njima kriv za to?
Pozovi policiju i prijavi ga.
 
Не одобравам насиље ни једне врсте...тако да осуђујем и ако то жене мрге раде над
нејаким мушкарцима...сваки вид насиља је за осуду и санкционисање.
О свему осталом што сте поменули у вези секса...се да расправљати јер је то заиста
комплексно и када се прича о томе тако опште онда упадамо у замку да генерализујемо.

Сигрна сам да ако постоји љубав...све се да решити лепим разговором. (Ово важи само
за овај други део) јер сам сигурна да чим једна страна избегава секс то није разлог
уцена. Можда у неким случајевима где жене манипулишу свачим па и тиме. Али у
принципу кажем ... мислим да сваки поседица има свој узрок и да ако има пре свега
љубави па онда и жеље и воље све се да решти на обострано задовољство.
Јер ако неко жену цео дан не примећује...не помаже у њеним свакодневним пословима
који нису мали ни занемарљиви .... и дозволи да се она премори... свакако не може
од ње очекивати да када легну у кревет буде лавица која ће га укротити :zper:
већ једно уморно и исцеђено створење коме је само до сна.
 
Poslednja izmena:

Back
Top