NASILJE NAD MUSKARCIMA

Pa verovatno je NN76 mislio da je morao da zaštiti svoje interese kada je krenuo raspad zajednice......a ako ih je štitio od početka braka, tj. ako je sa tom računskom operacijom i ušao u brak.......onda .....taj brak nije ni imao šanse da uspe
ja ovako shvatih...
Lepo kažem da neki kratki postovi umeju biti.....zbunjujući
 
Da
Tj ne :)
Stitio svoje interese, ne od pocetka, vec od trenutka kada je novac poceo da izlazi iz moje kuce i da puni kasu nekom drugom(tacnije njenim roditeljima)
Mislim da je na meni bilo da odvojim racune.
Nemam duznost nikoga da izdrzavam osim svojih roditelja tada, i moje dece sada.
 
Da
Tj ne :)
Stitio svoje interese, ne od pocetka, vec od trenutka kada je novac poceo da izlazi iz moje kuce i da puni kasu nekom drugom(tacnije njenim roditeljima)
Mislim da je na meni bilo da odvojim racune.
Nemam duznost nikoga da izdrzavam osim svojih roditelja tada, i moje dece sada.

Aha, tako si bio prisiljen.:lol::lol::lol:

Sad cu da zakeram malo. Imao si duznost u vezi roditelja tada, a u vezi dece tek sada. Ili je opet igra recima :lol:

A njena duznost u vezi roditelja? To se tebe nije ticalo?

Gde je tu zajednica?
 
A ona nije radila? Samo ti?
Zar i ona nema obavezu prema svojim roditeljima?
Pa čak i da ne radi, ili ima manja primanja, obaveza prema svim roditeljima je zajednička :dontunderstand:

Hoću da kažem, kod nas je ovako...i svekar i svekrva i moj otac su naša zajednička obaveza....i niko ne govori ko od staraca više košta (a košta moj otac), ali nikada nisam čula mog muža, koji je mnogo više od mene angažovan oko mog oca (koji živi sa nama a njegovi ne) zbog prirode mog posla a i njegovog, da je rekao nešto ili da je meni prebacio.
 
A ona nije radila? Samo ti?
Zar i ona nema obavezu prema svojim roditeljima?
Pa čak i da ne radi, ili ima manja primanja, obaveza prema svim roditeljima je zajednička :dontunderstand:

Hoću da kažem, kod nas je ovako...i svekar i svekrva i moj otac su naša zajednička obaveza....i niko ne govori ko od staraca više košta (a košta moj otac), ali nikada nisam čula mog muža, koji je mnogo više od mene angažovan oko mog oca (koji živi sa nama a njegovi ne) zbog prirode mog posla a i njegovog, da je rekao nešto ili da je meni prebacio.

Verujem da ima i takvih muskaraca
Sta da kazem, srecnica si :)
 
Ljiljo
Kako bi se ponela ako bi taj tvoj dobri muz(bez lsoeg akcenta) odjednom rekao kako njegovima treba to to i to
A to to i to je klasican luksuz, koji mzoda ni ti sama nemas?
I to obrazlozio time da im duguje, jer su njegovi roditelji
I ti, i tvoja deca, zbog te njegove odluke, bili uskraceni za neke stvari.
 
Moji roditelji nista ne traze.
I nije igra reci. Za osnovne zivotne potrebe bih pomogao. ovde se radilo o luksuzu
A da, ja imam duznost da moje roditelje pazim. Ne i tudje.

Nije igra reci, znaci, imas duznost prema deci tek sada.
I nije bitno da li roditelji traze ili ne, a pojam luksuza je relativan. Moja svekrva je smatrala za luksuz koriscenje balzama za kosu.

Da su tvoji trazili, ti bi isto odvojio racune da samo ti placas.... cisto sumnjam.

Vidi se da nikada nisi brak posmatrao kao zajednicu, jer tu nema moje, tvoje, nego kao okove u koje te je bacio neko sa kim zivis.

Kad posmatras zenu kao neprijateljsku stranu i stitis svoje interese, a ne kao bracnog druga sa kim delis sve, takva"zajednica" ne moze da opstane.
 
vidi balkanuse al su zapenile :lol:
nit je jadna nit bilo koji djavo
dama, izabrala svoj put
ja je podrzavam
ali bez mene
i to je to

Jadna je što se i udala za tebe, pa se još morala razvoditi...
Ali dobro, bolje ikad nego nikad...
I šta je ti 'leba ti podržavaš... da te voli, ne bi te ostavila... nego pametna žena našla boljeg... a još ako i smrša uz njega... a to se nikad ne zna... ihajjjj... gde će joj biti kraj...:lol:
 
Ljiljo
Kako bi se ponela ako bi taj tvoj dobri muz(bez lsoeg akcenta) odjednom rekao kako njegovima treba to to i to
A to to i to je klasican luksuz, koji mzoda ni ti sama nemas?
I to obrazlozio time da im duguje, jer su njegovi roditelji
I ti, i tvoja deca, zbog te njegove odluke, bili uskraceni za neke stvari.

Ja sam ta koja odredjuje šta može a šta ne kada je moja porodica u pitanju...a kada je njegova on. Govorim o javnom nastupu pred familijom o kome smo se pre toga dogovorili.

Moj otac ima svoj luksuz.....finansira ga od svoje penzije.....i ne pada mu na pamet da me pita da mu platim ako nema dovoljno novca, ali samo zato što sam se tako ja postavila, što očigledno nije bio slučaj sa tvojom suprugom.
 

Back
Top