Енвер Хоџа и какве албанце смо примали на Косово!

Енвер Хоџа

  • ДОБАР

  • ЛОШ

  • ЗАО


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Енвер Хоџа је био врховни вођа Народне Републике Албаније од краја Другог светског рата до своје смрти 1985. године, као Први секретар Комунистичке албанске партије рада. Био је и премијер Албаније од 1944. до 1954. и министар спољних послова од 1946. до 1953. године.

Енвер Хоџа је рођен 16. октобра 1908. године у Ђирокастри, граду на југу Албаније. Његов отац, трговац тканином, је путовао по Европи те је највећи утицај на Хоџу имо његов стриц, Хусен Хоџа, милитантни борац за независност Албаније. Хусен Хоџа се такође борио и против репресивних влада које су дошле након независности.

Године 1930. Енвер је отишао на студије на Монпељешки Универзитет у Француској, као државни стипендиста, али је убрзо одустао. Од 1934. до 1936. године био је секретар у албанском конзулату у Бриселу. Тамо је и студирао, а вратио се у Албанију 1936. године и постао наставник у Корчу.

Хоџа је отпуштен са овог радног места након што су Италијани окупирали Албанију 1939. године, због тога што је одбио да приступи Албанској фашистичкој странци. Отворио је радњу дувана у Тирани, где где су убрзо комунисти почели да се окупљају. Уз помоћ југословенских комуниста, основао је и постао вођа Комунистичке партије Албаније (касније преименоване у Партију рада) у новембру 1941. године.

Био је и вођа Народноослободилачке борбе у Албанији у току Другог светског рата. Његова Народноослободилачка армија је 1944. године преузела власт у земљи.

То је била мала биографија!

Године 1967 Хоџа је прогласио нацију првом и једином званично атеистичком земљом у историји. Делом инспирисан кинеском културном револуцијом, конфисковао је џамије, цркве, манастире и остале религијске објекте (Албанци су углавном били муслимани и католици). Неки од објеката су уништени, а други претворени у радионице, складишта,, или пак у културне установе, као што су биоскопи. Било је забрањено давати деци религијска имена, а свако ухваћен с Кураном, Библијом, иконом или сличним религијским објектом је могао бит лишен слободе.

Е сада ,какве смо албанце примали у Југославију ,то јесте тада на Косово!

Националисте које је Енвер Хоџа протеривао из сопствене земље,оне који су после његове смрти започели сукобе са српским становништвом на Косову.И не само после него и за време његовог живота.

Имамо пример једног Албанца који је из земље протерао националисте а Југославија и Тито су их примили.То је још једна грешка Титоизма и тадашњег режима!

Шта мислите о овом човеку?
 
Poslednja izmena:
Necu da glasam, jer nisam nacisto oko njega...

Npr.

Da sam Albanac, sigurno bih ga postovao, iako je on predmet pljuvacine otprilike kao i bilo koji komunisticki vodja. Ali, recimo , jedna od najvaznijih stvari koje je on uradio za Albance jeste zabrana krvne osvete. Mislim, ko zna koliko ih je spasio i ko zna koliko bi taj obicaj danas bio ukorenjeniji i zastupljeniji.

S druge strane, on se ostro protivio bilo kakvom prorodu sa Zapada i cak je potopio jedan britanski brod, koje je valjda krenuo u ciscenje mina, ili tako nesto, zbog cega Albanija i dan danas dodje Britaniji neke debele pare.

E, sad, cudno mi je malo to za nacionaliste... Mislim, sta je za Envera bio nacionalista...

Jer je sam Enver poprilicno zasluzan za popularisanje autohtonistickih teorija, narocito one o pelazgijanskom poreklu Albanaca.

Doduse, mozda on stvarno jeste verovao da je tu u pitanju nauka...
 
Necu da glasam, jer nisam nacisto oko njega...

Npr.

Da sam Albanac, sigurno bih ga postovao, iako je on predmet pljuvacine otprilike kao i bilo koji komunisticki vodja. Ali, recimo , jedna od najvaznijih stvari koje je on uradio za Albance jeste zabrana krvne osvete. Mislim, ko zna koliko ih je spasio i ko zna koliko bi taj obicaj danas bio ukorenjeniji i zastupljeniji.

S druge strane, on se ostro protivio bilo kakvom prorodu sa Zapada i cak je potopio jedan britanski brod, koje je valjda krenuo u ciscenje mina, ili tako nesto, zbog cega Albanija i dan danas dodje Britaniji neke debele pare.

E, sad, cudno mi je malo to za nacionaliste... Mislim, sta je za Envera bio nacionalista...

Jer je sam Enver poprilicno zasluzan za popularisanje autohtonistickih teorija, narocito one o pelazgijanskom poreklu Albanaca.

Doduse, mozda on stvarno jeste verovao da je tu u pitanju nauka...

Он је био атеиста,марксита изузетно поштовао Стаљина,био је добар комуниста!
Али истина стоји да јесте протерао оне који су хтели да наруше мир у Албанији и изазову сукобе на верској основи.
Ваљда је он као Албанац највише познавао менталитет свога народа!

Питање једнако стоји ,зашто је Тито исте примао?
 
И још само једна мала информација комунистичка партија Албаније се противи независности Косова
Да ли то бар нешто говори?

Meni je tesko da poverujem u to...

Mislim, znam da su se ranije izjasnjavali protiv toga, ali kad su ih okurazili Ameri i kad su poceli javno da istupaju za nezavisnost Kosova, nesto sam skeptican u tu pricu.

Inace, primer albanske revolucije, o kome se ovde mudro cuti, najbolji je primer kako su rezimi svrgavani planski, orkestrirano...

Na youtube-u imas par onih Journeyman pictures dokumentaraca o Albaniji u kome prevremeno penzionisani (ili otpusteni) general albanske vojske prica kako je tokom revolucije pokradeno oruzje iz vojnih skladista i kako je izleteo s posla kad je to prijavio. Vecina tog oruzja je iskoriscena za naoruzavanje OVK.
 
Шта Албанци данашњи мисле о њему говори податак да се његов кип бацио у жељезару у Тирани!
А занамо каква корупција и легло мафије данас влада Албанијом!


415px-Hoxha_Bust.jpg
 
Он је био атеиста,марксита изузетно поштовао Стаљина,био је добар комуниста!
Али истина стоји да јесте протерао оне који су хтели да наруше мир у Албанији и изазову сукобе на верској основи.
Ваљда је он као Албанац највише познавао менталитет свога народа!

Питање једнако стоји ,зашто је Тито исте примао?

Zasto su u Zapadnoj Evropi primali Istocne Nemce tokom Hladnog rata?

Podrivanje ugleda drzavnika medju njegovim sopstvenim gradjanima.

Jeste da ne varim Sorosa, ali njegova arhiva OSA, ima neke zanimljive podatke iz tog vremena, npr. zapisnike zasedanja kosovske skupstine gde albanski delegati, medju kojima i Azem Vlasi, protestvuju protiv sirenja nacionalisticke propagande iz Albanije.

U isto vreme, i italijanski politicari su se zalili na isti propagandni materijal koji se iz Albanije distribuira albanskoj zajednici Italije.
 
Meni je tesko da poverujem u to...

Mislim, znam da su se ranije izjasnjavali protiv toga, ali kad su ih okurazili Ameri i kad su poceli javno da istupaju za nezavisnost Kosova, nesto sam skeptican u tu pricu.

Inace, primer albanske revolucije, o kome se ovde mudro cuti, najbolji je primer kako su rezimi svrgavani planski, orkestrirano...

Na youtube-u imas par onih Journeyman pictures dokumentaraca o Albaniji u kome prevremeno penzionisani (ili otpusteni) general albanske vojske prica kako je tokom revolucije pokradeno oruzje iz vojnih skladista i kako je izleteo s posla kad je to prijavio. Vecina tog oruzja je iskoriscena za naoruzavanje OVK.

Озбиљно комунистичка партија и ако је има у малом броју ,која је опстала у Албанији
и те како је против независности Косова.Поготово знајући шта је иста ОВК урадила у Албанији.Албанију данас воде терористи,мафија....последњи шљам друштва против кога се Енвер борио!
 
Zasto su u Zapadnoj Evropi primali Istocne Nemce tokom Hladnog rata?

Podrivanje ugleda drzavnika medju njegovim sopstvenim gradjanima.

Jeste da ne varim Sorosa, ali njegova arhiva OSA, ima neke zanimljive podatke iz tog vremena, npr. zapisnike zasedanja kosovske skupstine gde albanski delegati, medju kojima i Azem Vlasi, protestvuju protiv sirenja nacionalisticke propagande iz Albanije.

U isto vreme, i italijanski politicari su se zalili na isti propagandni materijal koji se iz Albanije distribuira albanskoj zajednici Italije.

Ма како да не,то је онај исти који је саветник ОВК Агима Чекуа који је Учествовао је у операцијама Хрватске војске „Медачки џеп“ и „Олуја“
 
Poslednja izmena:
Тачно као да сте из земље чуда изашли....

Па зар нисте чули за титов дил са тим скотом да дају КиМ албанији а да она уђе у сваез са Југославијом....

Зато је почело насељавање арбанашких бандита на КиМ од 1945 ...
 
Тачно као да сте из земље чуда изашли....

Па зар нисте чули за титов дил са тим скотом да дају КиМ албанији а да она уђе у сваез са Југославијом....

Зато је почело насељавање арбанашких бандита на КиМ од 1945 ...

Jeste bio je neki dil... Pretenzije Srbije prema Albaniji su poznate i pre pomenutog perioda.
 
Тачно као да сте из земље чуда изашли....

Па зар нисте чули за титов дил са тим скотом да дају КиМ албанији а да она уђе у сваез са Југославијом....

Зато је почело насељавање арбанашких бандита на КиМ од 1945 ...


...Srbija mora zbog svoje ekonomske samostalnosti dobiti pristup na Jadransko more i jedan deo arbanaske obale: bilo zauzimanjem teritorija bilo dobijanjem ekonomskih i komunikacionih prava na tu oblast. To znači, dakle, zauzimanje istina jedne etnografski strane oblasti, ali takve koja se mora zauzeti zbog osobito važnih privrednih interesa, upravo zbog životne potrebe.[9] ”

— Jovan Cvijić

Uzimanje Skadra moglo bi u tom slučaju biti od velike moralne i ekonomske vaznosti. To bi nam omogućilo izvođenje velikih hidrotehničkih radova i dobijanje plodnog zemljista za ishranu Crne Gore."

Referat O Albanskom pitanju iz 1939. Ivo Andrić,

Ima jos !!!
 
Enver Hoxha je bio komunisticki diktator kao svi diktatori:Chausesku,Mao Ce Dun,Stalin,Lenjin,Kastro,Kim Il Sun........da ne nabrajam,ima ih puno.
Nije tacno da su ljudi izbeglih iz Albanije naseljavali Kosovo.Vrlo mali broj je ostao na teritoriji Kosova,svi su otisli u Zapad,pretezno Belgija i Amerika.

:dash:
Па човече можеш то неком другом, ја сам са КиМ-а
:rtfm:
Добро знам како је ишла прича..
 

:rtfm:
Видиш Арбанас....када су вас турци доселили из Киргистана .. Епир је био насељен Србима и Грцима....
Захваљујући Аустроуграској ви нисте са турцима враћени у малу азију него сте остали да загађујете овај део Европе...
То нису претензије према албанији, него жеља да се ослободи и Епир...од окупатора...
:rtfm:
 

Back
Top