korisne informacije o veneciji

Evo ti malo slika :)...

http://public.fotki.com/Birst-nem/venecija-2009/page10.html

Bio sam u Veneciji 2000-te i moram to ponoviti.
Nosim samo lijepe utiske :).

Jedno je sigurno a to je da su cjene VISOKE.
Ako zelis da se pocastis jednim PRAVIM kapucinom na trgu sv. Marka, moraces da prezalis oko 10-ak EVRA...ako se ne varam.To se radi jednom i nemoj da zalis :).
 
Poslednja izmena:
Evo ti malo slika :)...

http://public.fotki.com/Birst-nem/venecija-2009/page10.html

Bio sam u Veneciji 2000-te i moram to ponoviti.
Nosim samo lijepe utiske :).

Jedno je sigurno a to je da su cjene VISOKE.
Ako zelis da se pocastis jednim PRAVIM kapucinom na trgu sv. Marka, moraces da prezalis oko 10-ak EVRA...ako se ne varam.To se radi jednom i nemoj da zalis :).

Eto vec jednog korisnog saveta. Znaci nikako ne polaziti bez onih kapucina u kesici. Sednes narucis samo toplu vodu i sam sebi napravis kapucino i ustedis :D
 
Još jedan koristan savet: nikako ne ići u vreme praznika i u proleće tj.kad je lepo vreme jer tada je tolika gužva u Veneciji u kojoj su uličice širine jedva 2 metra da nema teorije da se uživa u Veneciji.
Znači jedino vredi ići zimi ako želiš da izbegneš gužvu. :(
A za Trg Svetog Marka i vrapci znaju da ko želi tamo da popije kafu, mora da se naoruža kešom. Deru neviđeno. Ako imaš sreće da naiđeš kad nije poplavljen ceo trg...:roll:
 
...bila sam pre mesec i po dana u Veneciji, nocila u hotelu Locanda iznad kanala, ostala sam skoro tri dana, bilo je predivno...nemoj ici u Lido, ako ikako mozes ostani u istorijskom delu grada...Koristi liniju 1 vaporeta, prolazi kroz Grand kanal, staje na dva minuta, pravi uzitak...karta vaporeta je bila 7,5 evra po voznji...ustani rano kako bi imao Veneciju za sebe, ja sam bukvalno bila sama sat vremena na trgu sv Marka, ukoliko si smesten negde blizu mozes doci jos oko 8,30h nece biti zive duse...kapucino je obavezan, ako mozes popij ga u kafeu Florijan koji je otvoren jos u XVIII veku, dva kapucina i dve vode mozes popiti u najeksluzivnijem kafeu za 16 evra...vredi...toliko sam placala i u Rimu, nista Venecija nije skuplja od Rima...Ogromni suvi kolaci od pistaca su bili bas ukusni i autenticni...posveti Veneciji vreme, muzej muzike je prelep i ulaz je besplatan...uh mogla bih da kuckam do jutra...veoma fine uspomene nosim iz Venecije...
 
skup grad, krcat turistima, jako iritantno u celoj toj klaustrofobicnoj atmosferi. dovoljan ti jedan dan realno,sem ako nisi posebno zainteresovan za istorijske momente da ih temeljno zagledas. bila tri puta,prvi put da vidim druga dva me put (voz) tu naneo,pa sam htela ne htela provela po jos jedan skoro ceo dan...i dosta mi vise :neutral:
 
meni je venecija uvek bila samo usput, svaki put sam na trgu sv.marka naletela na tu cuvenu guzvu i na one grozne golubove koji u brisucem letu zele da vam pokvare frizuru ...ali kad se malo maknes odatle, sve dobija drugi smisao
svidja mi se venecija, doduse manje od padove i mantove, ali ipak vise od verone
 

Back
Top