ISTINA JE PRED NAMA

Mislim da nam nisu potrebne nikakve "teorije zavere" (dovoljan je zdrav razum) da bi smo videli "kud plovi ovaj brod". Svet je postao besmislen-na kraju ce sav kapital i moc biti u rukama jednog coveka; moci ce da kupi celu zemaljsku kuglu.Samo-kome ce da je proda?
Ovaj apsurd je posledica toga sto smo na "putu tehnoloskog napretka i euforije", potpuno zaboravili na duhovne vrednosti.
Mislim da covek moze da dodje do nekih "uvida"(iliti istina) koristeci se samo misaonim aktivnostima (filozofija,religija,umetnost) koje nemaju veze sa naucnom metodologijom. To se npr. moze videti iz teksta himne stvaranja(Rigveda,stara oko 3500 godina) koji je "neverovatan" s obzirom kad je pisan. Da spomenem i tzv.parapsiholoske fenomene-za one koji ih licno dozive,oni postaju nepobitna istina.Za one druge(bar za vecinu) su to budalastine, jer se ne uklapaju u njihov nacin razmisljanja i poimanja stvarnosti.
 
Da,istina je pred nama...
Svima pred nosom.
Da vozeći pijan skoro sigurno gineš.Da je na svijetu milijardu GLADNIH.
Da ih još toliko pije prljavu vodu.Da se izumi koji nose boljitak sakrivaju dok ih neko masno ne naplati,ili se ne daju "širokim masama"...
Da "poetski izraz forme" nema smisla kad praviš automobil.
Itd...Etc...Et puis,cepandant,nous nous parlions de egalite et fraternite...
Nja,nja,nja...
Ali zato je većina svedena na bitisanje.Šta ću jesti prekosutra?Koji ću kanal gledati na TV?
Hjundai,Fiat ili Pežo?Pi**a Britni Spirs ili poprsje Šakire,ili pak gooza J Lo?
Da,da... Istina je pred nama...
Ali se mnogima neće svidjeti kad je saznaju...
:cool:
 
TheTruthIsOutThere-1.jpg
 
Mislim da je bolje sto neznamo istinu,zamislite sav taj haos koji bi nastao u svetu,.primer dajem ... da isus nikada nije ni postojao,bibliju je napisao neki alkoholicar kako bi zavarao ljude ili da se ljudi kloniraju :D
 

Back
Top