Zdrava voda

ramonda

Početnik
Poruka
37
Vec vise puta sam naisla na sajtove, blogove o ,,zivoj vodi``.Nije mi jasno kako da dodjem do nje?Ne zivim u blizini izvora:rotf:
Salu na stranu, kako moze da se poboljsa kvalitet vode koju pijemo a da ne kupujemo skupe aparate koji se nude?
 
Има два начина, један релативно јевтин и други, много скупљи.
Први је прокувавање, а други инвестиција у замену цеви од рени бунара до лавабоа...:)
 
Moze i ovako....navescu jedan primjer.

napuniti plasticnu vodom i sa njom u zamrzivac. Kada se zaledi izvaditi iz zamrzivaca i pustiti par minuta da odstoji na sobnoj temperaturi dok se led ne odvoji od stijenke boce i pocne pretvarati u vodu.
Tu malu kolicinu otopljene vode prosuti. (da bi se uvjerili u necistoce koje postoje u toj maloj kolicini vode - procijediti kroz papirnu maramicu ili nesto slicno). Preostalu kolicinu vode u boci otopiti. Kada bude otopljena spremna je za upotrebu.
 
Druga varijanta je sledeca....


uzmemo dvije plasticne boce. Uslov da bi ovo funkcionisalo je "dodatak" koji je potreban da bi se boce prisrafile jedna pri drugoj. U stvari to je navoj koji omogucava spajanje dvije flase grlicem jedne na drugu.
Dakle, napunimo jednu od plasticnih flasa vodom ali ne do vrha. Prisrafimo praznu flasu sa gornje strane. Tu napunjenu flasu, koja se nalazi u donjem dijelu, energicno vrtimo u smjeru skazaljke na satu. Naglo okrenemo flasu i sacekamo da se voda prespe iz jedne u drugu flasu. Proces je gotov i voda je spremna za pice.
 
Obzirom da sam laik po pitanju medicine a i hemije bilo bi dobro da neko od struke detaljnije objasni kakvi se zapravo procesi desavaju i u prvom i u drugom primjeru koji sam naveo.

ps
lijen sam da objasnjavam. :(
 
Naravno... i fizicar moze da da objasnjenje.

U stvari prosjecno edukovan covjek bi trebao da zna efekte i zamrzavanja i spinovanja (uvrtanja) vode.
Uh da sada ne pocnem da pisem lekciju iz sedmog razreda osnovne "Borov atomski model" u kojem kaze da ne moze doci do sparivanja atoma istog spina.... bla, bla bla
 
Zamrzavala sam vodu ali nisam cedila.Po njoj je nesto letelo pa nisam pila.
Interesuje me sta se gubi a sta dobija kada se voda zamrzne pa odmrzne.
Sta je sa destilisanom vodom? Da li je ona dobra za svakodnevnu upotrebu?
 
Zamrzavala sam vodu ali nisam cedila.Po njoj je nesto letelo pa nisam pila.
Interesuje me sta se gubi a sta dobija kada se voda zamrzne pa odmrzne.
Sta je sa destilisanom vodom? Da li je ona dobra za svakodnevnu upotrebu?

Aha... kazes: "Zamrzavala sam vodu ali nisam cedila.Po njoj je nesto letelo pa nisam pila."
Pa to je necistoca. Necistoca se prospe a ostatak pije.

Ako neces da pijes takvu vodu onda... pij sokove..
 
Слободно пијте чесмовачу, једном месечно одвијте онај жичани филтер, истресите каменчиће из њега и уживајте...:)
Оно што пише на декларацији (хемијска анализа) флашираних олиго и минералних вода важи искључиво на изворишту. За оно што сипате из флаше у чашу нека вам је Бог у помоћи...:), ако немате добре бубреге.
 
a sta ako cesmovaca ima uzasan miris i prosto je nemoguce piti je (kao u mom slucaju, mada sam i ja zestoki zagovornik cesmovace) ?

Измислили стручњаци решење и за то:

2217651619_d13041ba06.jpg
 

Back
Top