''Otvorena veza'' , '' Otvoren brak''...kako god...

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
:roll:

*smajlikojiuzimasataru*

mislim da sam ovim vec izrazila svoju ''objektivnost'' :mrgreen:

Shta mislite o tome? Ljudi koji ovo praktikuju obicno kazu da rade jer zele neshto novo,zele uvek da pikantno u vezi, da izbegnu dosadu { mada ne razumem kako osoba koju volish ikad moze da ti dosadi }. Da li je to licemerje ili neshto drugo..? Ako bracni partner,ili decko/devojka predlozi ovo svom paru,da li biste to shvatili kao '' shto vishe to bolje '' { :roll: } ili bi vam to bio pokazatelj koliko partner malo misli o osobi sa kojom je,koliko mu nije stalo,cim prihvata da je deli svima,umesto da je ljubomorno ne da nikome..?

shta mislite o osobama koje predlazu ovako neshto? Ezgibicionisti,kukavice jer ne zele da raskinu vezu a ipak zele da imaju sve okolo,ocigledno ne videci koliko povredjuju voljenu osobu time ili neshto trece ...? Ili mislite da ovako neshto moze da funkcionishe,ukoliko se dvoje jaako,jako vole,a ostali im samo sluze za zajebanciju?Ukoliko se vole,a taj egzibicionizam im je u prirodi,da li bi onda tako neshto funkcionisalo? da li biste vi ikad pristali na ovako neshto? Dakle, da se razumemo,tema nije o trojkama i slicnim eskperimentima,vec jednostavno....o tome da ste u vezi..ili braku...ali mozete biti sa drugim osobama kad zelite.

p.s. Ja nisam mislila na one koje na pocetku veze//pre braka kazu da zele tako neshto,vec decko/devojka/bracni partner kaze u toku veze/braka da bi to da radi,tj, tacnije recima '' hajde dusho,malo da zacinimo vezu '' itd..
 
Poslednja izmena:
Ako je on jasno rekao drugoj strani da je tip za otvorenu vezu , ona je ta koja ce to il prihvatit il ne .. i mislim da je to UREDU od njega jer ju je stavio u poziciju da zna s cim ima posla..

Ako je u braku : eh .. to ne znam, ovisi valjda kako netko shvaca brak .. ! Dal je sebican.. HM?! Pa cim je otvoreno rekao/ la .. vec je jedan + u zraku ..
 
sta je to u smislu sta je to u njihovim glavama...znam da je svingerica :lol:...nisam lepo formulisala...izvinjavam se

bila emisija skoro sam nabasala o svingericama i sve kao ful ovo ono...al niko da objasni aman zasto...satro lepo im je slobodni su bla bla...ipak vecina ne funkcionise tako...tj oni su u velikoj manjini...dakle sta je to kod njih u glavicama pa tako funkcionisu...jel im fali nesto...il nama fali ?
 
ja sam mislila kad se ne dogovaraju... :)

a jes mi smrdelo na tako nesto zbog zmajlija sa satarom :lol:
izvinjavam se ankor i ja skrenusmo s teme onda

u bre sister pa to je gadno u pm....mislim da bih ulubila tiganj o njegovu glavu...onda bi se testirala na sve moguce bolestine pa ako sam potkacila nesto spalila bih ga na spavanju
dobro ovo su zelje...stvarnost je to da bih bila jako pogodjena time...odjebala budalu ...ali bi se stvarno testirala pa ako imam nesto lele ne znam ne garantujem za dalje...sa svojim zivotom radi sta oces tudj nemas pravo da ugrozavas (u ovo spada i zdravlje)
 
a jes mi smrdelo na tako nesto zbog zmajlija sa satarom :lol:
izvinjavam se ankor i ja skrenusmo s teme onda

u bre sister pa to je gadno u pm....mislim da bih ulubila tiganj o njegovu glavu...onda bi se testirala na sve moguce bolestine pa ako sam potkacila nesto spalila bih ga na spavanju
dobro ovo su zelje...stvarnost je to da bih bila jako pogodjena time...odjebala budalu ...ali bi se stvarno testirala pa ako imam nesto lele ne znam ne garantujem za dalje...sa svojim zivotom radi sta oces tudj nemas pravo da ugrozavas (u ovo spada i zdravlje)

madam, divni ste .. fala na obracanju moja desna rucice . :ok:
 
a jes mi smrdelo na tako nesto zbog zmajlija sa satarom :lol:
izvinjavam se ankor i ja skrenusmo s teme onda

u bre sister pa to je gadno u pm....mislim da bih ulubila tiganj o njegovu glavu...onda bi se testirala na sve moguce bolestine pa ako sam potkacila nesto spalila bih ga na spavanju
dobro ovo su zelje...stvarnost je to da bih bila jako pogodjena time...odjebala budalu ...ali bi se stvarno testirala pa ako imam nesto lele ne znam ne garantujem za dalje...sa svojim zivotom radi sta oces tudj nemas pravo da ugrozavas (u ovo spada i zdravlje)

pa zato sam i pitala ovo,sister:cmok2:

Da li je to licemerje ili neshto drugo..? Ako bracni partner,ili decko/devojka predlozi ovo svom paru,da li biste to shvatili kao '' shto vishe to bolje '' { } ili bi vam to bio pokazatelj koliko partner malo misli o osobi sa kojom je,koliko mu nije stalo,cim prihvata da je deli svima,umesto da je ljubomorno ne da nikome..?

da ste vi u vezi,ili braku,i dodje vam devojka/decko muz/zena i kaze vam '' ma ajde malo da se zezamo sa drugima..''
 
pa zato sam i pitala ovo,sister:cmok2:

Da li je to licemerje ili neshto drugo..? Ako bracni partner,ili decko/devojka predlozi ovo svom paru,da li biste to shvatili kao '' shto vishe to bolje '' { } ili bi vam to bio pokazatelj koliko partner malo misli o osobi sa kojom je,koliko mu nije stalo,cim prihvata da je deli svima,umesto da je ljubomorno ne da nikome..?

da ste vi u vezi,ili braku,i dodje vam devojka/decko muz/zena i kaze vam '' ma ajde malo da se zezamo sa drugima..''

pa ja bih odmah pomislila da je vec on neke mere preduzeo i bez mene...letelo bi perje :evil:
drugo ocigledno nesto ne stima u vezi/braku kad oce sa strane...ja to tako tumacim...mozda sam ogranicena...ebi ga

skoro mi drugarica pricala da oce da napravi trojku (nije tema la je slicno) a u isto vreme kuka kako veza tone...i sama je priznala da je to jedan od resenja koji njoj padaja na pamet da se osvezi veza...bre kad tone tone...treci ili dvoje il koliko god nece ti spasiti vezu...tako da stvarno mislim da onda nesto ne stima u vezi

eventualno ako je taj koji predlozi to vec radio i ranije sa drugim devojkama/zenama...onda njemu nesto fali...ne znam sta i to je ono sto sam malo pre pitala...pitam se sta fali...i kome?
 
a jes mi smrdelo na tako nesto zbog zmajlija sa satarom :lol:
izvinjavam se ankor i ja skrenusmo s teme onda

u bre sister pa to je gadno u pm....mislim da bih ulubila tiganj o njegovu glavu...onda bi se testirala na sve moguce bolestine pa ako sam potkacila nesto spalila bih ga na spavanju
dobro ovo su zelje...stvarnost je to da bih bila jako pogodjena time...odjebala budalu ...ali bi se stvarno testirala pa ako imam nesto lele ne znam ne garantujem za dalje...sa svojim zivotom radi sta oces tudj nemas pravo da ugrozavas (u ovo spada i zdravlje)

poziv na nasilje, treba da bezi u musku sigurnu kucu..a ja sam mislio da je tiganj za palacinke
 
ugasene su mi sve funkcije...ne mogu da mudroseram nasiroko...

mislim, sta bi bilo da ti nisu toliko ugasene sve funkcije... he hehe...

nego, mislim da nema tu srece... ako ti nekom nisi dovoljna takva kakva jesi, moze da ti navede ne znam koji razlog za to... po meni, ne pije vodu cela prica... mada, isto sam ubedjen da je broj ljudi koji bi tako nesto predlozili zanemarljivo mali... i da bi neko trebao da bude bas ljiga najgora da predlozi to osobi 'koju voli'... ili da bi trebao da bude jos veca ljiga da bilo koju osobu, do koje joj nije stalo, laze i zavlaci tako...
 
Raisa, iznijela si sve same negativne aspekte, kompletan post ti je u jednom smjeru

sta im je u glavama? nemam pojma, samo mi to zvuci totalno ok ukoliko njih oboje imaju isti ili slican stav
u suprotnom to ne bi moglo da funkcionise, bas iz razloga koji si navela... da te ljubomorno cuvam, i nikome ne dam

da li je to egzibicionizam... sta je?
zar je i vazno, ukoliko nas ne povredjuje na bilo koji nacin?

pogledaj i sam forum... ti si pisala o svom ocu, zamisli samo stav nekih konzervativnih osoba, sa strozim stavom od tvog tate... kakav bi njihov pogled bio na krstu, facebook i slicne sajtove na kojima i momci i djevojke, bez pardona, kace slike svojim obnazenih tijela?
oni bi rekli uzas, a ovi koji su skloni tome se cude kako i zasto, pa to je sasvim ok... mi smo smo dobili nove mogucnosti...
tako je i sa slobodnim parovima
oni su samo otisli korak dalje od nas
i njima je lijepo
 
@Tema: To mi je strano i dvoje ljudi u braku ili ozbiljnoj vezi, ne bi trebalo da funkcionišu tako. Potpuno predavanje jedno drugome i na takav način i, sutra, usmeravanje svoje dece i graditi im potpuno zdrave i normalne moralne vrednosti, jeste poenta. :)
A, taj egzibicionizam... ne osuđujem, nije da mi ne raspaljuje maštu, ali je više za neke niće ili komedije nego za stvaran život. Dakle... ostaće u domenu fantazije :lol:

E, sad... ako je neka light veza u pitanju, treba malo popustiti kočnice i zabaviti se ;)
 
Raisa, iznijela si sve same negativne aspekte, kompletan post ti je u jednom smjeru

sta im je u glavama? nemam pojma, samo mi to zvuci totalno ok ukoliko njih oboje imaju isti ili slican stav
u suprotnom to ne bi moglo da funkcionise, bas iz razloga koji si navela... da te ljubomorno cuvam, i nikome ne dam

da li je to egzibicionizam... sta je?
zar je i vazno, ukoliko nas ne povredjuje na bilo koji nacin?

pogledaj i sam forum... ti si pisala o svom ocu, zamisli samo stav nekih konzervativnih osoba, sa strozim stavom od tvog tate... kakav bi njihov pogled bio na krstu, facebook i slicne sajtove na kojima i momci i djevojke, bez pardona, kace slike svojim obnazenih tijela?
oni bi rekli uzas, a ovi koji su skloni tome se cude kako i zasto, pa to je sasvim ok... mi smo smo dobili nove mogucnosti...
tako je i sa slobodnim parovima
oni su samo otisli korak dalje od nas
i njima je lijepo

:ok::ok:

Не бих рекла да је лицемерје.
Ако се нађу људи којима то прија, мени не смета никако.
Можда им то даје потврду да је њихова веза стабилна, јер могу да причају о томе, а да се и даље воле и да одлично функционишу.
Док не угрожавају никог мени миндеђ. :)
 
nemam pojma..mislim da je to mnogo vise zanimljivije u domenu fantazije nego u stvarnom zivotu..realnost ume da bude drugacija od maste
a drugo..meni nije jasno kako ljudi imaju zivaca da se smaraju tako...ja tu samo vidim veliku kolicinu napora :lol: mislim ukoliko ti ljudi nisu figure na sahovskoj tabli pa si nesposoban da ostvaris potpuno intimu sa nekim, te ti je "trosenje" sebe u tom slucaju minimalno..samo jedan kompletan odnos sa jednom osobom zahteva mnogo..
a zezanje je sasvim nesto drugo..ali dokle tako
 

Back
Top