Да ли је Коштуница потребан Николићу

КУРЂЕЛ

Primećen član
Banovan
Poruka
668
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Da-li-je-Koshtunica-potreban-Nikolicu.sr.html

Да ли је Коштуница потребан Николићу
Зашто и Демократска странка Србије не сакупља потписе за ванредне изборе заједно са Српском напредном странком и Новом Србијом, само је једно од такозваних очигледних питања на почетку кампање коју воде Томислав Николић и Велимир Илић. Може се оно поставити на различите начине: зашто је слабији партнер из народњачке коалиције уз напредњаке а није јачи; да ли две чланице народњака имају различите политичке тактике, а можда и стратегије; да ли Николић може са Илићем за кога је некада говорио да мора да иде у затвор, а не може са Војиславом Коштуницом и да ли не може и зашто не би могао са Коштуницом?
Ова питања иницирао је Николић својом реченицом да мора да провери да ли је Коштуница за Европу или не. Ту реченицу је поновио непосредно пред почетак акције сакупљања милион потписа за расписивање ванредних избора. Политичко искуство и политички таленат Николића довољна су гаранција да му се ова изјава није по други пут омакла. Напротив, оне показују да Николић има разлога да с времена на време „одгурне” Коштуницу од себе. Зашто то ради?
Цвијетин Миливојевић, директор ПР агенције „Прагма”, каже да без обзира на тренутни рејтинг Николић сматра да му је Коштуница ривал. За Бранка Радуна, политичког аналитичара, очигледно је да се Николић осећа самоуверено и прозива Коштуницу како би себе јавности представи као европејца. Дејан Вук Станковић, политички аналитичар, каже да је Николић вероватно незадовољан Коштуничиним одговором. „ЕУ није рада да испуни неке захтеве лидера ДСС-а и зато је Николић сада ближи ДС-у него ДСС-у.”
Разлика у политици између Коштунице и напредњака огледа се и у уверењу Миливојевића да лидер ДСС-а никада не би поновио тврдњу Александра Вучића да је Америка број један у свету и да Србија без ње не може да реши ниједан свој проблем. И Станковић потврђује да Коштуница не би поновио ову изјаву, а чак и када би то урадио не би могао да је прихвати као оријентир. „Николић је флексибилнији од Коштунице када је запад у питању.”
Миливојевић сматра да су Николићеве и Вучићеве изјаве којима се окрећу према Европи и Америци намењене и домаћој и страној јавности. Радун појашњава да те изјаве за спољну употребу имају циљ да се Николић позиционира као лидер који неће стратешки мењати политику Србије, али и да буде прихваћен на западу. За домаћу употребу он циља на неодлучне бираче који су гласали за ДС или ДСС. Станковић такође мисли да се обраћају и домаћој и страној јавности како би их уверили да неће мењати курс Србије. „Николић и Вучић шаљу поруку западу да су отворени за сарадњу.”
Миливојевић мисли да „гурањем” Коштунице од себе Николић намерава да привуче неодлучне бираче па и бираче ДС-а. „Свакако, има гласача демократа који су ’шетајући‘ па је логично да се и то покушава”. И Радун каже да је то вероватно разлог за „гурање” Коштунице и објашњава да се напредњаци фокусирају на разочаране бираче владајуће коалиције. Станковић мисли да је то једним делом због тога, али и да су „Николић и Вучић променили политичку агенду.”
Напредњаци су досад покупили доста гласача народњака али Миливојевић каже да СНС нема могућности да одвуче и преостале бираче ДСС-а и НС-а, зато што се напредњаци и даље траже и зато што су досегли свој максимум. „ДСС има своје бираче, који, на пример, Коштуници не узимају за зло одвајање Црне Горе јер је све покушао. СНС и ДСС не могу сами саставити владу без СРС-а па се Коштуница ’намеће‘ као помиритељ између напредњака и радикала.” Радун каже да је на почетку СНС-у био потребан ДСС и Коштуница а да сада верују да су ојачали и да им нису потребни. Станковић мисли да је политичка прича СНС-а превентивна, да раде све како не би изгубили од ДС. „Бирачи ДСС-а ће пре ићи у пасивност или ка демократама него ка СНС-у.”
Миливојевић не мисли да ће садашње варнице отклонити могућност коалиције СНС-а и ДСС-а. „Све иде у том правцу. Ни напредњаци ни народњаци нису гадљиви ни на Љајића ни на СПС, а Г17 плус је био два пута у коалицији са ДСС-ом и НС-ом.” Радун каже да СНС још није заузео јасну позицију, нити да је споразум са ДСС-ом формално раскинут. Станковић мисли да ако СНС и ДСС не наступе заједно, тешко да ће ући у власт. „Али, тешко ће се ујединити, далеко су од акционе сарадње.”
Ако су ДСС и СНС далеко од акционе сарадње следи питање: да ли би Николић више волео да буде у коалицији са ДС-ом или ДСС-ом? Миливојевић каже за ДСС: „Постали су прагматични и могу размишљати о техничкој коалицији са ДС-ом јер им је страховито битно да уђу у власт. Следећи избори су последњи за ДСС и Николића јер је више пута побеђивао а никада није успео да формира власт.” Радун мисли да би Николић више волео да са Тадићем уђе у власт. „Николићу истиче биолошко-политички сат и то што није дотакао власт изазива фрустрацију.” Станковић каже да би Николић највише волео да види колико је „тежак”. „У коалицију би волео да иде и са једнима и са другима, али ће свако ту трчати своју трку.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Коштуљави никоме више не треба....:per:
А можда не зна, да напредњаци сакупљају неке потписе?
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ја се само питам када ће коначно комунистичка партија имати неки глас у влади
И када ће да васкрсне из сна ,време је више него повољно!

Никада више............једва се решисмо те пошасти......бар формално.
 
Jadni li su ti naprednjaci, a jos jadnij nesrecnici koji njima veruju...
Kao zestok protivnik politike DS-a i Tadica, ipak bi pre njemu dao glas, ako ikada bude bio u duelu sa Nikolicem za na primer precednika...

ЈЕС ОФ КОРС!
ДОНТ БИ РИДИКИЛИС!

ОРИГИНАЛ..............ЈЕ УВЕК БОЉИ ОД.............ФАЛСИФИКАТА!:ok::ok::ok:
 
Потребан је.
Николић у случају победе на изборима никада неће моћи сам да формира владу и једина прихватљива опција која ће сигурно прећи цензус је ДСС

Da li mislis da ce biti bolja eventualna vlast sns dss od ove zuto crvene?
 
Da li mislis da ce biti bolja eventualna vlast sns dss od ove zuto crvene?
Svaka vlast je bolja od ove. Ako ne bude valjala, treba da se menja. Ne za 4 godine, vec dati neki razuman rok, i cao, ako ne valja. Ovi su se dokazali i pokazali. Ljudima prodje ceo zivot u ocekivanju necega sto nikako ne dolazi. Dosta je vise. Neka dodju drugi , treci, cetvrti, valjda ce oni pedeset peti krenuti ozbiljno kad budu videli da lako mogu da odlete sa vlasti i da ne smeju da kradu. Ovako je sve mrcvarenje i gubljenje vremena.;);)
 
Da li mislis da ce biti bolja eventualna vlast sns dss od ove zuto crvene?

Сви су они већ били на власти, видели смо како нам је било, као и ова садашња коалиција. Заболе њих за Србију, битна је фотеља и онда брале дрпај док можеш- нико ти ништа не може. Заштићен си имунитетом и везама као поларни медвед. Сада су и судство комплет ставили под своје ( а кад није било по њиховом ), па ту је већ и опробана штампа која ће да пласира само оно што њима одговара и онда слободно навали са дрпањем !!!
А Коштица је увек био необавештен и килаво водио , по систему не знам, чекај да размислим, хоћу- нећу!
Јадна је ова Србија када се увек исти политичари боре за власт! Испадне да се у првом мандату нису довољно накрали, па им треба још!
 
Ја се само питам када ће коначно комунистичка партија имати неки глас у влади
И када ће да васкрсне из сна ,време је више него повољно!

Recimo nikada više, ili kada budete imali više od 0.1% glasova, možda vas neka manja stranka bude uzela u razmatranje :D
 
Da li mislis da ce biti bolja eventualna vlast sns dss od ove zuto crvene?

Немам појма...лично им не верујем али нешто мора да се промени пошто овако не иде.
Мада, ко зна, можда нас пријатно изненаде.
Сумњам, али таква могуђност увек постоји.
 
Da li mislis da ce biti bolja eventualna vlast sns dss od ove zuto crvene?

Od ove gora ne može sigurno:

Spoljno-trgovinski dug Srbije je 3,5 puta veći nego u vrijeme Sloba.
Totalno su uništili visoko školstvo, digli uslove u nebesa, a potpuno podržali privatne mafijaške fakultete.
Nisu uradili ništa u svom mandatu, ali bukvalno ništa.
 
Сви су они већ били на власти, видели смо како нам је било, као и ова садашња коалиција. Заболе њих за Србију, битна је фотеља и онда брале дрпај док можеш- нико ти ништа не може. Заштићен си имунитетом и везама као поларни медвед. Сада су и судство комплет ставили под своје ( а кад није било по њиховом ), па ту је већ и опробана штампа која ће да пласира само оно што њима одговара и онда слободно навали са дрпањем !!!
А Коштица је увек био необавештен и килаво водио , по систему не знам, чекај да размислим, хоћу- нећу!
Јадна је ова Србија када се увек исти политичари боре за власт! Испадне да се у првом мандату нису довољно накрали, па им треба још!

Otprilike, samo ova zuto crvena vlast je u odnosu na neke prethodnike zestoko anacionalna, sto je najveci problem na duze staze...siguran sam da ranije nisu mogli da nam se dogadjaju statuti, euleks, rezolucije o srebrenici, podrivanje rs, popustanje bosnjacima, glupiranje oko tuzbe protiv hr...
 
Svaka vlast je bolja od ove. Ako ne bude valjala, treba da se menja. Ne za 4 godine, vec dati neki razuman rok, i cao, ako ne valja. Ovi su se dokazali i pokazali. Ljudima prodje ceo zivot u ocekivanju necega sto nikako ne dolazi. Dosta je vise. Neka dodju drugi , treci, cetvrti, valjda ce oni pedeset peti krenuti ozbiljno kad budu videli da lako mogu da odlete sa vlasti i da ne smeju da kradu. Ovako je sve mrcvarenje i gubljenje vremena.;);)

sumnjam da bi sa moralnom nulom tomom koji sve vise lici ne na tadica nego na cedu bilo bolje
 
Немам појма...лично им не верујем али нешто мора да се промени пошто овако не иде.
Мада, ко зна, можда нас пријатно изненаде.
Сумњам, али таква могуђност увек постоји.

Da, nada u bolje je nekad dovoljna. Licno sam za to da se sledeca vlada oroci na 2 godine, pa ako su isti kao ovi ili gori da se sutnu odmah a ne da cekamo ceo mandat
 
Ако је пре 5. октобра могла да се сакупи дружина с коца и конопца, дијаметрално супротних политичких
уверења против бишег "режима", тек ових неколико данашњих опозиционих странака, то могу и треба да ураде.

У питању је опстанак државе и нације. Немају право на калкулације и странчарење. Ако тога нису свесни,
посумњаћу у њихов патриотизам и сматраћу их чак већим кривцима од овог трулог режима. :rtfm:
 
Otprilike, samo ova zuto crvena vlast je u odnosu na neke prethodnike zestoko anacionalna, sto je najveci problem na duze staze...siguran sam da ranije nisu mogli da nam se dogadjaju statuti, euleks, rezolucije o srebrenici, podrivanje rs, popustanje bosnjacima, glupiranje oko tuzbe protiv hr...

Надам се да си у праву. Ови нам, баш утераше!
 
Ако је пре 5. октобра могла да се сакупи дружина с коца и конопца, дијаметрално супротних политичких
уверења против бишег "режима", тек ових неколико данашњих опозиционих странака, то могу и треба да ураде.

У питању је опстанак државе и нације. Немају право на калкулације и странчарење. Ако тога нису свесни,
посумњаћу у њихов патриотизам и сматраћу их чак већим кривцима од овог трулог режима. :rtfm:

Можда си у праву, али мораш се подсетити, да су ове скоца
и конопца окупљали тамо неки, преко границе,
и да су редовне консултације имали у Будимпешти,
уз одговарајућу финансијску помоћ.....;)
 
Можда си у праву, али мораш се подсетити, да су ове скоца
и конопца окупљали тамо неки, преко границе,
и да су редовне консултације имали у Будимпешти,
уз одговарајућу финансијску помоћ.....;)

Знам, али ја од ових очекујем (можда сам у заблуди?), да мисле својом главом и да мисле о добробити државе,
а паре, па не оскудевају ни они у парама, ухлебљени су они сасвим пристојно.
 
Ако је пре 5. октобра могла да се сакупи дружина с коца и конопца, дијаметрално супротних политичких
уверења против бишег "режима", тек ових неколико данашњих опозиционих странака, то могу и треба да ураде.

У питању је опстанак државе и нације. Немају право на калкулације и странчарење. Ако тога нису свесни,
посумњаћу у њихов патриотизам и сматраћу их чак већим кривцима од овог трулог режима. :rtfm:

Ja мислим да нам нису опет потребни ликови с'коца и конопца, видимо докле су нас такви довели, већ неки нови, поштени, паметни и неукаљани људи.....на жалост, такве у овом тренуткку не видим.
 
Знам, али ја од ових очекујем (можда сам у заблуди?), да мисле својом главом и да мисле о добробити државе,
а паре, па не оскудевају ни они у парама, ухлебљени су они сасвим пристојно.

Очекивао сам и ја, па се дебело разочарао...
Веруј ми, нема ништа од тога....То је стара политика....
Оно...близу власти смо....фали нам само још мало....а ти никада не долази...
А финансијери су...исти...Од преко....
Само што сад састанче јавно, под плаштом разговора о демократским процесима.
Видиш, да свак мало јача странка иде по инструкције у иностранство...
Вучић од једном размишља о резолуцији о Сребреници? Смешно...
НЕМОЈ СЕ СУТРА ИЗНЕНАДИТИ, КАД НАПРЕДЊАЦИ ПОСТАНУ НАЈВЕЋИ
ЗАГОВОРНИЦИ ОДРЖАВАЊА ПАРАДЕ ПОНОСА У СРБИЈИ.
:per: :per: :per:
 

Back
Top