Ante Tomić: Što hoće ti Hercegovci?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
256
Ante Tomić: Što hoće ti Hercegovci?

Bolje da smo se priključili na kanalizaciju nego na Hrvatsku, barem bi kao govna došli do mora, reče mi prije nekoliko godina jedan mostarski slikar. Jednom je u prošlosti bio oduševljeni Tuđmanov i Šuškov pristaša, čak i nekakav savjetnik pokojnog Bobana, ali mnogo je vode Neretvom proteklo od toga zanosa.





piše Ante Tomić / Jutarnji.hr



Za Hrvatsku i Hrvate ostao mu je samo rezignirani, trpki humor. Nisam ga odavno vidio i ne bih znao je li i njega zarazila histerija Milanom Bandićem, od koje se na prošlim predsjedničkim izborima tresla čitava Hercegovina, ali ga se često sjetim i uvijek me nasmije njegova fekalna prispodoba što savršeno opisuje tragičnu političku avanturu bosanskohercegovačkih Hrvata u devedesetima, a i danas je zapravo točna i aktualna.


Tužno je i čovjeka ispuni nelagodom dok gleda kako na internetskim forumima ne jenjava bijes Hercegovaca koji misle da ih je, birajući pogrešnog kandidata, Hrvatska još jednom izdala. Zapanji vas neuka mržnja toga nesretnog, iznevjerenog naroda i uplaši kako je duboko njihovo beznađe ako su vidjeli spas u Bandićevu populističkom šmiranju. Gdje oni žive i što im je u glavama? Koji kalendar njima visi iznad frižidera? Petnaest godina od rata, deset od Tuđmanove smrti, oni još drve jednake nacionalističke laži i nikako da krenu naprijed, jedino su im bogomolje sve veće.

Naša politička javnost u većini za njih osjeća samo ravnodušnost i prezir, Hercegovci su likovi jedne epizode iz prošlosti koju bismo rado zaboravili. Upravo kao nekakva napasna žena koja ne shvaća da je među nama gotovo, nego stalno nešto naziva i gnjavi, živcira nas da se Hercegovci miješaju u naše živote i glasaju na našim izborima. I zaista, oni bi to trebali prestati raditi.


Ipak, na drugoj strani, ne možemo kazati da smo i mi u Hrvatskoj bez grijeha i da možemo nezainteresirano okrenuti glavu od njih. Franjo Tuđman bio je naš predsjednik, nisu nam ga u Ljubuškom i Posušju izabrali, upravo kao što ni za Bandića nije bilo znatnije koristi da su u Ljubuškom i Posušju gotovo plebiscitarno glasali za njega. Onda, kao i danas, Hercegovci su bili zapravo beznačajni. Zlo koje ih je pogodilo, i iz kojega se ni dandanas ne uspijevaju iskoprcati, došlo je iz Zagreba. Naš je, hrvatski predsjednik, sjećate se, crtao budalaštine po salvetama. On je raspirio perverzne žudnje političkih radikala i počeo rat protiv Bošnjaka, a nije ih bilo mnogo među nama koji su se pobunili kada su hrvatske novine i televizija uhvatile propagandno talambasati o raspomamljenim mudžahedinima što kolju nedužnu katoličku nejač.

.Hercegovci su za našu političku javnost likovi iz jedne epizode iz prošlosti koju bismo rado zaboravili. Upravo kao neka napasna žena koja ne shvaća da je među nama gotovo, nego stalno naziva i gnjavi

Tu krvavu svinjariju uglavnom smo gledali s ravnodušne distance. Krenuo je užasan rat u kojemu hrvatska strana ni u najluđim uzletima mašte nije mogla pobijediti, u kojemu smo izgubili obraz zbog pokolja u Ahmićima, koncentracionog logora u Dretelju i rušenja Starog mosta u Mostaru i u kojemu su, zbog sebičnih interesa većinskog hrvatskog stanovništva u nekoliko hercegovačkih varošica, zauvijek upropašteni životi Hrvata u Sarajevu, Zenici, Bugojnu i Varešu, a nije zaista bilo previše razumnih i hrabrih koji su se suprotstavili bezumnoj pustolovini državnog vrha Republike Hrvatske. Sukob s Bošnjacima nije zaustavljen zbog masovnih antiratnih prosvjeda na hrvatskim ulicama.

Zaustavljen je tek kada se otkrilo da, unatoč samoprijegornom trudu i odricanju, naši vitezovi i uzdanice Tuta i Štela ipak ne mogu smaknuti dovoljno Bošnjaka da ostvare blistavu zamisao sa salvete doktora Tuđmana. Potpisan je prvo Washingtonski, onda i Daytonski sporazum, na Bosnu i Hercegovinu se spustio nesigurni mir, a netrpeljivosti su nesmanjenom žestinom nastavile plamtjeti u srcima. Kada je propalo sve što su im u Zagrebu Franjo i Gojko obećali, Hercegovci su se osjetili nezadovoljeni i prevareni. A ruku na srce, ti osjećaji nisu sasvim bez osnove. Njima bi stvarno bilo bolje da su se priključili na kanalizaciju nego na Hrvatsku.


Hercegovačke je Hrvate Tuđman iskoristio upravo kao i Milošević krajiške Srbe, samo što su Srbi iz Krajine imali sreću da izgube rat. Poraz je u ovakvim situacijama, vjerujem, bolji jer čovjeka otrijezni, liši ga iluzija. Da su u Hercegovini izgubili rat, vjerojatno ne bi petnaest godina udarali glavom u zid, još ne shvaćajući da na toj strani nema vrata.

I zato je bolno vidjeti da se taj izgubljeni, dezorijentirani narod prikazuje strašilima. Ne možemo ih uistinu osuditi zato što čekaju da im Hrvatska ispuni zavjet koji im je davno dala, zavjet koji svako toliko netko poput Milana Bandića, tek zbog svoje jednokratne koristi na izborima, lažljivo obnovi, premda zna da je on neostvariv. Trebali bi napokon prestati obećavati ono što je nemoguće učiniti. Hercegovci će ostati trajno unesrećeni ako naši političari ne prestanu laskati njihovim tlapnjama, ohrabrivati ih izjavama: “Strpite se još malo, vi ste samo privremeno u Be-Ha” i odobravati sumanuto, shizofreno proturječje da se isti ljudi smatraju i konstitutivnim narodom jedne države i iseljeništvom druge.

Milijarde koje su u posljednih petnaest godina iz naše državne blagajne odlazile za vojne penzije bezbrojnih seoskih vucibatina koje je Tuđman učinio generalima, za plaće pokvarenih činovnika što su izdavali hrvatske pasoše srpskim mafijašima, silni novac koji je služio tek da održi švercersko-obavještajno-gangsterski sustav koji su u amanet ostavili Šušak i Boban, valjalo je uložiti u nekakva sveučilišta, kulturne centre, vrtiće i bolnice, učiniti da se ljudi osjećaju ugodnije tamo gdje žive, a ne podgrijavati im frustraciju hercegovačkom adresom. Valjalo im je dati nešto više od života u kojem se razgovara samo o kladionicama i trećem entitetu, jer ni s prvim ni s drugim nema mnogo uspjeha.

Inače, ne znam. Što bi se drugo moglo učiniti? Da ponovno okrenemo haubicu prema Starom mostu. Šteta je, bolan. Nema dugo da su ga obnovili.


http://www.jutarnji.hr/sto-hoce-ti-hercegovci-/537801/

Не могу а да не ликујем јер се Хрвати толико међусобно

Која иронија,они који су били најоданији Хрватској,данас им је та иста Хрватска окренула леђа.

Ко не живи у Хрватској не може схватит о чему се ради.Данас је атмосфера у хрватским медијима слична оној из 90тих,само шта су данас умјесто Срба,сада актуални Херцеговци.

У моје мјесто доселило се много Хрвата из Босне,а велик број Срба се вратио,али оно шта је интересантно,ми када смо се вратили,лакше смо успоставили комуникацију са тим досељеним Босанцима,него са нашим предратним комшијама.

Само што су се данас ствари мало промјениле,па тако наше предратне комшије мрзе Босанце,као што су мрзили нас прије рата.

Цијело их вријеме омаловажавају,вријеђају,баш као што су и нас некад,али срећа па се изгледа напокон ствари мјењају у нашу корист,па је овим Босанцима дозлогрдило,па ће тако поред нас,Хрватска добити још нелојалног становништва
Примјера ради,један мој комшија,мислим да је Херцеговац(не знам дали Рама припада Босни или Херцеговини),након свих ових задњих догађања,медиске хајке на Херцеговце у овој задњој предсједничкој кампањи,рекао је дословно,да више нема шансе да би поново ратовао за Хрватску да је неко нападне,а оно ради чега сам се ваљао од смијеха,када је рекао,дабогда им Србија била до Загреба.:rotf:

Ко би то мого прије неколико година замислити,да они који су се највише бусали у своје Хрватство,данас неволе ту исту Хрватску.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam upoznao jednog (u inostranstvu) iz Bosne i kaze covek nema sanse da se vrati u Hrvatsku jer tamo navodno ne podnose ove iz Bosne. Sta znam meni je to bas cudno mada tako im i treba kada su se odrekli svoga roda i prikljucili drugoj naciji zarad religije.

Ма вратит ће се они на српство,само док их још мало Хрвати стисну,а онда ће католички Срби да се искупе,бити првоборци у нашим редовима.:mrgreen:

Једино што ми је чудно,да ови Хрвати више воле муслимане,него Херцеговце и католике из Босне.:think:
 
Ма вратит ће се они на српство,само док их још мало Хрвати стисну,а онда ће католички Срби да се искупе,бити првоборци у нашим редовима.:mrgreen:

Једино што ми је чудно,да ови Хрвати више воле муслимане,него Херцеговце и католике из Босне.:think:

postoji ta podjela medju hrvatima ,vecina tih sto gaji ljubav prema muslimanaima su simpatizeri ustaskog pokreta i jos smatraju da su muslimani hrvatsko cvjece dok su hercegovci sa tom idejom raskrstili zbog krvavog rata i zbog svega sto se desava u bIH zadnjih 15 god
 
Nije baš tako.
Hercegovci sebe smatraju pravim Hrvatima "Hrvatska Sparta" i oni u Zagrebu zauzimaju sva vodeća mjesta , nešto slično kao Crnogorci u Beogradu.

Zagrebčani i Zagorci ih ne vole i smatraju ih primitivcima i plemenskim poglavicama. Kažu, vi Hercegovci ste sličniji Crnogorcima nego Hrvatima. Čak i guslate i pjevate i igrate kao Crnogorci i ne znate promijeniti taj svoj seljački naglasak.
Zagrebčani i Dalmatinci takođe se ne podnose previše, zbog različitog naglaska.

Za Hrvate su Srbi i Crnogorci isti Q**ac i ne vole ih previše, inače vole da slušaju srpske pjesme ito krijući kod kuće, da ih nebi ko čuo da vole srpsku muziku.
Inače je Hrvatska najkatoličkija zemlja u Evropi. Ljubavi prema muslimanima sigurno nema. Možda su malo tolerantniji do njih i nadaju se, da će jednom Bosna doći pod Hrvatsku kao za vrijeme Pavelića. Šiptare uopšte ne podnose ali im davaju podršku, samo da bi napakostili Srbima. Sada su se nešto zavadili sa Slovencima oko granica a Slovenija koristi članstvo u EU pa ih drži na uzdi i blokira njihovo članstvo u EU.
Baš su jadni i ne znadu štabi.
 
Poslednja izmena:
Nije baš tako.
Hercegovci sebe smatraju pravim Hrvatima "Hrvatska Sparta" i oni u Zagrebu zauzimaju sva vodeća mjesta , nešto slično kao Crnogorci u Beogradu.

Zagrebčani i Zagorci ih ne vole i smatraju ih primitivcima i plemenskim poglavicama. Kažu, vi Hercegovci ste sličniji Crnogorcima nego Hrvatima. Čak i guslate i pjevate i igrate kao Crnogorci i ne znate promijeniti taj svoj seljački naglasak.
Zagrebčani i Dalmatinci takođe se ne podnose previše, zbog različitog naglaska.

Za Hrvate su Srbi i Crnogorci isti Q**ac i ne vole ih previše, inače vole da slušaju srpske pjesme ito krijući kod kuće, da ih nebi ko čuo da vole srpsku muziku.
Inače je Hrvatska najkatoličkija zemlja u Evropi. Ljubavi prema muslimanima sigurno nema. Možda su malo tolerantniji do njih i nadaju se, da će jednom Bosna doći pod Hrvatsku kao za vrijeme Pavelića. Šiptare uopšte ne podnose ali im davaju podršku, samo da bi napakostili Srbima. Sada su se nešto zavadili sa Slovencima oko granica a Slovenija koristi članstvo u EU pa ih drži na uzdi i blokira njihovo članstvo u EU.
Baš su jadni i ne znadu štabi.



Истина је та,да Хрвати не воле никога,као што нитко не воли ни њих.
Ја сам увјерен када би којим случајом избио грађански рат у Хрватској,да би се они међусбно клали,више него што су нас.
Толико је те потиснуте мржње међу њима,а тачно је то шта си рекао за Херцеговце,они су углавном на бољим положајима,имају своја подузећа,успјешнији су од Хрвата,па је логично да их ови мрзе и завиде им.

Ја мислим да су Херцеговци сљедећи на тапети,као што смо некада били ми и Јевреји.
 
рцеговци и Босанци мазохисти и будале,па да опет гину за Хрватску у кој ће их гледати као на Јевреје у Швабији за вријеме Хитлера.

Њима би много боље било да се приклоне нама.

Они траже трећи ентитет у Босни а Хрвати умјесто да подрже њих,они подржају Муслимане који су за унитарну БиХ.

И зашто не бих рачуно на вашу међусобну мржњу,када добро знам како ствари стоје,па живим у Хрватској.

Знаш колико ми је људи рекло,да више воле нас него глупе Босанце,али ја сматрам да сте ви само замијенили објекат мржње,па вам тако Срби нису више толико занимљиви,као шта су Херцеговци и Босанци католици.

Читам ја хрватске,босанске и херцеговачке форуму.Нема ту више љубави ко што је некада било,а сада су вам ови из БиХ камен око врата којег би сте се ријешили,али нека,ваљда ће им доћи из гузице у главу,па да виде ко су им браћа Хрвати.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A kod nas kao nema tih podela...Krajisnici obozavaju Srbijance,i medju samim Srbijancima postoje ogromne razlike,recimo beograDzani su vredniji od svih ostalih,na juznjake se gleda kao na obicnu stoku koja se smatra poslednjom rupom na svirali u nasem etnickom korpusu :roll:

Да,али србијански медији не воде такву хајку према једном дјелу свог народа,као шта хрватски воде према Херцеговцима.
Управу је овај шта је рекао да то ови и заслужују,јер су због вјере промјенили нацију,а Хрвати су тога свјесни,па се зато сада иживљају на некадашњим католичким Србима.
 
A kod nas kao nema tih podela...Krajisnici obozavaju Srbijance,i medju samim Srbijancima postoje ogromne razlike,recimo beograDzani su vredniji od svih ostalih,na juznjake se gleda kao na obicnu stoku koja se smatra poslednjom rupom na svirali u nasem etnickom korpusu :roll:

toga ima u svim narodima...samo kod nasih naroda se svjesno koristi u dnevno-politicke svrhe, da se medusobno svadaju i ne gledaju sto im rade politicari...
zanimljivije (uz to i primitivnije) i komotnije je pljuvati po nekom uspjesnom hercegovcu, optuziti ga za kradu, nego ici svaki dan na demonstracije i rusiti pol. oligarhiju i krimose...a rezimski mediji (iliti novinari poput gore citiranoga) to raspiruju i namecu...da se gladni nebi sjetili
 
Да,али србијански медији не воде такву хајку према једном дјелу свог народа,као шта хрватски воде према Херцеговцима.
Управу је овај шта је рекао да то ови и заслужују,јер су због вјере промјенили нацију,а Хрвати су тога свјесни,па се зато сада иживљају на некадашњим католичким Србима.

Mediji ne vode,ali u svakodnevnom razgovoru to mozes primetiti,pa i ovde na forumu..svaka cast postenim i dobrim Krajisnicima,ali ja sam na svojoj kozi osetio to podozrenje da me nazivaju "bugarasem" i slicna s.ranja....takodje i od pojedinih forumasa mozes cuti da su neki delovi naseg naroda 'pravi" Srbi,a ovi ostali su valjda manje vredni...za mene je Srbin jednostavno i samo Srbin,bez obzira odakle je niti mu pregledam DNK,voleo bih kad bi svi tako mislili....sto se tice netrpeljivosti Hrvata prema Hercegovcima,ista je kao i kod nas prema pojedinim skupinama...treba biti realan
 
Mediji ne vode,ali u svakodnevnom razgovoru to mozes primetiti,pa i ovde na forumu..svaka cast postenim i dobrim Krajisnicima,ali ja sam na svojoj kozi osetio to podozrenje da me nazivaju "bugarasem" i slicna s.ranja....takodje i od pojedinih forumasa mozes cuti da su neki delovi naseg naroda 'pravi" Srbi,a ovi ostali su valjda manje vredni...za mene je Srbin jednostavno i samo Srbin,bez obzira odakle je niti mu pregledam DNK,voleo bih kad bi svi tako mislili....sto se tice netrpeljivosti Hrvata prema Hercegovcima,ista je kao i kod nas prema pojedinim skupinama...treba biti realan


О,није иста,вјеруј ми.
Знам ја добро како ствари стоје у Србији,али још боље знам овдје.
Истина,имао сам и сам неугодних ситуација када сам био у избјеглиштву,али то је ништа наспрам овога како Хрвати неког мрзе.
Ја никада нисам видио такву страст и количину мржње као код Хрвата,њима ни шиптари нису равни.

Ово с Херцеговцима је тек почетак и још је то ништа како ће бити,јер Хрвати када се намераче на неког,они се не смире дока га не физички не отјерају из земље.

Тако су нас Србе,па су у прошлости протјерали Талијане,а сада ће почети и своје.
 
toga ima u svim narodima...samo kod nasih naroda se svjesno koristi u dnevno-politicke svrhe, da se medusobno svadaju i ne gledaju sto im rade politicari...
zanimljivije (uz to i primitivnije) i komotnije je pljuvati po nekom uspjesnom hercegovcu, optuziti ga za kradu, nego ici svaki dan na demonstracije i rusiti pol. oligarhiju i krimose...a rezimski mediji (iliti novinari poput gore citiranoga) to raspiruju i namecu...da se gladni nebi sjetili

Ja ne vidim da je novinar išta pogrešno napisao. Čak je iz oba pravca posmatrao.
 
О,није иста,вјеруј ми.
Знам ја добро како ствари стоје у Србији,али још боље знам овдје.
Истина,имао сам и сам неугодних ситуација када сам био у избјеглиштву,али то је ништа наспрам овога како Хрвати неког мрзе.
Ја никада нисам видио такву страст и количину мржње као код Хрвата,њима ни шиптари нису равни.

Ово с Херцеговцима је тек почетак и још је то ништа како ће бити,јер Хрвати када се намераче на неког,они се не смире дока га не физички не отјерају из земље.

Тако су нас Србе,па су у прошлости протјерали Талијане,а сада ће почети и своје.

Njihova mrznja je medicinski fenomen,znam ja to....spomenuo si da ne vole siptare,naravno da ih ne vole i ne bi ih voleli imati u svojoj zemlji,ali oni su protivnici Srba..."neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" .... dok su druge strane ja bi trebalo da zgotivim Slovence jer ih j.ebu amo tako,ali za mene su Slovenci obicna g....a
 
Njihova mrznja je medicinski fenomen,znam ja to....spomenuo si da ne vole siptare,naravno da ih ne vole i ne bi ih voleli imati u svojoj zemlji,ali oni su protivnici Srba..."neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" .... dok su druge strane ja bi trebalo da zgotivim Slovence jer ih j.ebu amo tako,ali za mene su Slovenci obicna g....a

Криво си ме схватио.Оно шта сам мислио рећ је то да начин и количина мржње коју Хрвати осјећају према некоме,не може се видјети чак ни у шиптара.
Чак ни шиптари не мрзе нас толико као Хрвати и стварно би та њихова мржња могла бити предмет медицинског истраживања.

Сва срећа да су се почели међусобно мрзит,мало јачим интезитетом.:super:
 
Mediji ne vode,ali u svakodnevnom razgovoru to mozes primetiti,pa i ovde na forumu..svaka cast postenim i dobrim Krajisnicima,ali ja sam na svojoj kozi osetio to podozrenje da me nazivaju "bugarasem" i slicna s.ranja....takodje i od pojedinih forumasa mozes cuti da su neki delovi naseg naroda 'pravi" Srbi,a ovi ostali su valjda manje vredni...za mene je Srbin jednostavno i samo Srbin,bez obzira odakle je niti mu pregledam DNK,voleo bih kad bi svi tako mislili....sto se tice netrpeljivosti Hrvata prema Hercegovcima,ista je kao i kod nas prema pojedinim skupinama...treba biti realan

....:super:....jako je losa osobina mrziti neki narod,a pogotovo svoj...medjutim ta "mrznja" Hrvata iz Hrvatske naspram Hercegovaca nije direktna...radi se o neposrednoj"mrznji" jer su isti usli duboko u hrvatsku politiku usporavajuci njezin napredak losim odlukama,korupcijom...osim toga ljudi zive na dvije adrese/u Hrvatskoj i Bosni/...lova se zaradjuje u Hrvatskoj gdje se ne placa nikakav porez,kupuju se nekretnine na koji se ne placa nikakav porez,na izborima se glasa i u Hrvatskoj i u Bosni,tj.dva puta,sto je nedozvoljeno...sama mrznja izmedju Hercegovaca i domiceljnih Hrvata nije medju normalnim ljudima...sve je to nas politicki sram,koji imate i vi...jako lose i Balkanski zatucano..
 
Njihova mrznja je medicinski fenomen,znam ja to....spomenuo si da ne vole siptare,naravno da ih ne vole i ne bi ih voleli imati u svojoj zemlji,ali oni su protivnici Srba..."neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" .... dok su druge strane ja bi trebalo da zgotivim Slovence jer ih j.ebu amo tako,ali za mene su Slovenci obicna g....a



...pa neznam dali ih volimo vise ili manje...Glas za Kosovo je samo politicka odluka,da bi se dodvorilo EU i Amerima...to cete i vi jedan dan napravit kad skupina politicara ubijedi narod,mada svi znamo da kosovo pripada Srbiji..ali eto politika mjenja sivu masu u glavi...sto se tice Slovenaca slazem se sa tobom...napravili su svim sranje,i vama i nama,samo za svoju osobnu korist, a s druge strane bi prijateljevali sa svima...primjer:uveli bi svoju banku u Hrvatsku,ali nebi vratili dug Ljubljanske banke...
 
Мој први ницк је био Мане Роквић,али због тужакања форумских комуњара и ујкана,модератори су ме натјерали да промјеним ницк,па сам ироније ради,узео овај.

Комуњара је погрдна реч!
Али то изгледа овде никоме не смета!:(
 
Да,али србијански медији не воде такву хајку према једном дјелу свог народа,као шта хрватски воде према Херцеговцима.
Управу је овај шта је рекао да то ови и заслужују,јер су због вјере промјенили нацију,а Хрвати су тога свјесни,па се зато сада иживљају на некадашњим католичким Србима.

Imaju Hrvati svoje Crnogorce u liku Hercegovaca.Koliko mi ne volimo Crnogorce jer su drzali svu vlast u Srbiji,tako Hrvati ne volu Hercegovce.Je8es ga, dodju iz vukoje8ina u Zagreb i napreduju zahvaljujuci rodjackim vezama.Isti su kao Crnogorci,Sicilijanci,Siptari.Tumor koji treba na vreme odstraniti.Ako misli da je neki veliki Hrvat,katolik misli odmah da moze da obavlja funkciju direktora GAK-a i ako je zavrsio srednju ugostiteljsku.Kao Crnogorci,isto onako visoki,nadmeni, i lenji, skloni svercu i svaom drugom obliku kriminala.,i jos sve junak do junaka:mrgreen:
 
Imaju Hrvati svoje Crnogorce u liku Hercegovaca.Koliko mi ne volimo Crnogorce jer su drzali svu vlast u Srbiji,tako Hrvati ne volu Hercegovce.Je8es ga, dodju iz vukoje8ina u Zagreb i napreduju zahvaljujuci rodjackim vezama.Isti su kao Crnogorci,Sicilijanci,Siptari.Tumor koji treba na vreme odstraniti.Ako misli da je neki veliki Hrvat,katolik misli odmah da moze da obavlja funkciju direktora GAK-a i ako je zavrsio srednju ugostiteljsku.Kao Crnogorci,isto onako visoki,nadmeni, i lenji, skloni svercu i svaom drugom obliku kriminala.,i jos sve junak do junaka:mrgreen:

Hercegovci i Crnogorci su bili isti narod u dalekoj prošlosti. Jedan dio se priklonio Hrvatima a drugi Srbima.
 
Pa vidi se u potpunosti da su isti,visina,narav,...
Znaci Srbi, jedni pravoslavni drugi rimokatolici:mrgreen:Nije cudo sto ih Hrvati ne vole obrni okreni Srbi:per:

Kakve gluposti! Još ste na tim drogama. Daj čovječe okani se te idiotske mitomanije.Toliko je već ljudi poginulo zbog toga.

Svatko je ono što tvrdi za sebe da jest a ne ono za što ga drugi proglašava!

p.s. Inače, nisam čuo da se ijedan Hrvat pobunio kad bi mu se ispred kuće parkirao zet Hercegovac sa Mercedesom.
 
Kakve gluposti! Još ste na tim drogama. Daj čovječe okani se te idiotske mitomanije.Toliko je već ljudi poginulo zbog toga.

Svatko je ono što tvrdi za sebe da jest a ne ono za što ga drugi proglašava!

p.s. Inače, nisam čuo da se ijedan Hrvat pobunio kad bi mu se ispred kuće parkirao zet Hercegovac sa Mercedesom.

nisi valjda shvati ozbiljno?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top