Deljenje interneta na dva lap top racunara

milutinkg

Zainteresovan član
Poruka
194
Ovako imam dva lap topa i oba poseduju WiFi.Operativini sistem Windows 7.Jedan lap top ima internet preko adsl modema a drugi nema.E sad ja sam na lap topu koji poseduje internet napravio wireless mrezu.Drugi lap top se normalno prikljucio na tu mrezu i to lepo sljaka,ali internet na drugom lap top ne javlja se.Probao sam ono sa podesavanjem IP adresa 192.168.0.1 i 192.168.0.2 ali nista.Da li je ovo izvodljivo nekako uraditi?Evo sheme kako bi to trebalo izgledati i preko koje opcije sam napravio mrezu.
 

Prilozi

  • SHEMA.jpg
    SHEMA.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 8
  • KREIRANJE.jpg
    KREIRANJE.jpg
    73,2 KB · Pregleda: 13
milsim da moraš da napraviš ICS (deljenje internet konekcije)
između ethernet kartice (adsl) i wireless kartice
to se odradi na prvom laptopu koji ima adsl na desni klik na konekciju klik--> properties --> share this connection , mislim da kartice mogu da budu i kao ad-hoc, generalno je bolje da je ta prva kartica kao AP (ili infrastructure mod)
 
Poslednja izmena:
Kod ICS potrebno je da oba računara budu u istoj radnoj grupi, recimo HOME za kućnu mrežu.
Za ADSL modem : uključiti delenje konekcije

Za WIFi adaptere :
Na prvom kompu podešavanja trebaju biti ovakva:
IP Address 192.168.0.1
Subnet mask 255.255.255.0

Na drugom kompu podešavanja trebaju biti ovakva:
IP Address 192.168.0.2
Subnet mask 255.255.255.0
Default Gateway 192.168.0.1

Mogući problemi:
- firewall, staviti mrežu u Trusted zone ili sl. zavisno od firewall-a.
 
Win Gate постоји и доста је актуелан, стим што такво парче софтвера није намењено за овако једноставне ствари. Барем ја сматрам тако.
Довољно је парче софтвера за bandwith и контролу веб саобраћаја. За тако нешто обичан интернет рутер може да послужи, како би се смањио обим подешавања.
 

Back
Top