10 pitanja za pravoslavne hriscane

Zhuangzi

Domaćin
Poruka
3.706
Deset logicnih pitanja za (nadam se) razumne ljude.

1) Kako ste dosli do zakljucka da je bas hriscanstvo (i to bas ovo pravoslavno, i to bas srpsko) jedina ispravna religija, a da su sve druge lazne?

2) Zasto verujete jednoj knjizi koja se kosi s mnogim naucnim saznanjima (koja mozda nisu sva 100% tacna, ali se zasnivaju na logici) i sa samom sobom?

3) Zasto verujete da ju je napisao bog, a ne primitivni ljudi, kad nalaze zrtvovanje zivotinja (sto je odlika primitivnih ljudi na celoj planeti), obrezivanje i diskriminaciju zena, iako za to nema nikakvog moralnog osnova, niti te radnje imaju smisla?

4) Jeste li ikada procitali Bibliju?

5) Da li vam je ikad palo na pamet da ste mozda "uvuceni u sektu", istina drustveno priznatu sektu, i prevareni, da tako kazem?

6) Da li ste razmisljali ko je na dobitku zbog vaseg verovanja da ste gresni i losi po prirodi i vaseg straha od kazne? A ko na gubitku?

7) Da li vam je cudna ideja da je bog dao ispravnu veru samo pravoslavnim hriscanima, a zanemario recimo Aboridzine? Ili Kineze, Indijce, Japance, Arape, katolike i protestante?

8) Da li ste ikada procitali religijske spise tih religija? Ako ne, otkud vam pravo da tvrdite da su vasi ispravniji?

9) Zasto s podsmehom odbacujete ideju o Deda Mrazu, Alahu, Krisni, Budi, japanskom caru i bogu Ra, dok prihvatanjem boga iz Biblije rusite svaki princip koji je bio odgovoran za odbacivanje gorepomenutih mitoloskih bica?

10) Kako objasnjavate cinjenicu da su sve hriscanske crkve podrzavale vladare i od njih pravile svece? Ne mirise li vam tu mozda na... obostranu korist da vas lakse porobe?

Ova tema je zamisljena tako da u njoj pocnete svoje ucesce tako sto cete odgovoriti na svih deset pitanja i predstavlja svojevrsnu anketu.
 
1. Nisam.
2. Nisam.
3. Ne verujem u to.
4. Ne.
5. Ne.
6. To je glupost.
7. Nije mi čudno, oni imaju svoje običaje, mi svoje.
8. Ne tvrdim da su moji ispravniji.
9. Ne odbacujem sa podsmehom bilo čiju tvrdnju ili verovanje.
10. Da, tu je u igri bila i politika.
 
Pitanja su tako konstruisana da već imaju postavljen zaključak.

U pravu si, ali uz malo truda nevešto postavljene zamke se mogu izbeći.


Gde si ti čuo da pravoslavni vernici ne priznaju druge religije i vernike...

Na pravoslavnim sajtovima.

da li si čuo da su ikad pravoslavci pokrštavali "nevernike"?

Naravno.

Sledeće pitanje. :ceka:

P.S. U stvari... tek sam sada video naslov teme... izgleda da sam ovde naišao greškom. Izvinjavam se na smetnji. :rumenko:
 
Pitanja su tako konstruisana da već imaju postavljen zaključak. Gde si ti čuo da pravoslavni vernici ne priznaju druge religije i vernike...da li si čuo da su ikad pravoslavci pokrštavali "nevernike"?

Pitanja nemaju zakljucak, vec se traze odgovori sa da i ne. Pozeljno je i obrazlozenje, naravno.

Sve religije sve druge smatraju pogresnim, jer se sve medjusobno potiru.

Naravno da sam cuo, cudi me da ti nisi. Grci su pokrstili Srbe i Ruse, Srbi su ubijali bogumile zato sto su bili jeretici, Rusi su ubijali ruske jeretike i pagane, a i istrebili mnoge narode na Kavkazu i Sibiru. A da, i vrsili masovne pogrome Jevreja u doba carske Rusije, i to pod patronatom cara i crkve.
 
Pitanja su tako konstruisana da već imaju postavljen zaključak.
Konstruisana su tako da odgovaraju izjavama pravoslavaca na ovom forumu.
Gde si ti čuo da pravoslavni vernici ne priznaju druge religije i vernike...
Chek, ti priznajesh da postoje Zevs, Vishnu, Veliko Shpageti Chudovishte itd?
da li si čuo da su ikad pravoslavci pokrštavali "nevernike"?
Bogumili?:bye:
 
Sad bar znamo zashto je najvishe pravoslavaca u Srbiji. :D
Veruju u shta hoce, a deklarishu se kao pravoslavci. Garant pola tih samodeklarisanih misli da su pravoslavci samo zato shto su Srbi. :D

Ne, kakve veze ima da li sam Srbin ? Ja verujem u Boga, znači mogu biti ili hrišćanin ili musliman. Ne podržavam načela Kurana, ni muslimanske običaje, znači ostaje da sam hrišćanin. Katolik ili pravoslavac, nije neka velika razlika.
 
Ne, kakve veze ima da li sam Srbin ? Ja verujem u Boga, znači mogu biti ili hrišćanin ili musliman. Ne podržavam načela Kurana, ni muslimanske običaje, znači ostaje da sam hrišćanin. Katolik ili pravoslavac, nije neka velika razlika.
Ok, verujesh u Boga. Kako znash da li si deista, panteista ili teista?
Shta ti se tachno ne svidja u Kuranu?
Imash par desetina hiljada hrishcanskih denominacija. Kako znash kojoj tachno pripadash?
Izabrao si pravoslavlje jer je ovde najmasovnije?
 
Evo ja ću da odgovorim da ekstremno glupa pitanja.

1.Ja uopšte nisam došao do zaključka da je moja religija jedina ispravna,glupost.Poštujem podjednako sve ostale religije,naročito budizam.Samo ljude podjednako ne poštujem.

2.Ako misliš na bibliju,ta knjiga nije tu da bi se verovala u nju,već da bi naučila kako pravilno živeti.

3.Ko veruje da ju je napisao bog? ja sigurno ne,većim delom su je pisali Hristovi učenici.

4.Neke delove jesam,većinu nisam i ne verujem da ću ikad pročitati.

5.Nisam.

6.Naravno da ne,skroz iskrivljenu sliku imas o Hrišćanstvu.Pa ja se ne bojim kazne,zato što tu kaznu proživljavam svakim minutom,svakim satom isto koliko i nagradu.

7.Kako može bog da ti da veru,vera nastaje u svakome od nas,ponaosob,kao i u Kinezima, Indijcima, Japancima ...

8.Jesam,ne puno,ali čisto informativno.I cenim druge vere podjednako kao i moju.

9. Ko odbacuje ideju o ovome.Jedino odbacujem ideju Deda mraza,jer ga je stvorila američka kompanija Coca Cola,radi markentinške kampanje,da si rekao Božić bata e onda je druga priča.

10.Moguće,ipak moja vera ne ovisi ni o crkvi ni o popu.

I da dodam da sledeći put kada budeš otvarao-la sličnu temu,prvo se informiši o hrišćanstvu,pošto si ovde nalupao-la takvih gluposti da nije normalno.:evil:
 
Ми смо оригинал сви остали су....

Такво мишљење има сваки човек о себи и својим поступцима.

такав сам, какав сам и ако ћу сав живот живети са сумњом да сам у криву, а да су неки тамо бољи, чему онда све то ?
 
Да ли си прсо?Питао си зашто оспоравамо постојање Деда Мраза??!

Просто смо у праву јер где нешто не ваља почиње са поделама, доказ за то је Католичка секта која се одвојила од нас и онда је из ње изашло на милион секти...
 
Evo ja ću da odgovorim da ekstremno glupa pitanja.

1.Ja uopšte nisam došao do zaključka da je moja religija jedina ispravna,glupost.Poštujem podjednako sve ostale religije,naročito budizam.Samo ljude podjednako ne poštujem.

2.Ako misliš na bibliju,ta knjiga nije tu da bi se verovala u nju,već da bi naučila kako pravilno živeti.

3.Ko veruje da ju je napisao bog? ja sigurno ne,većim delom su je pisali Hristovi učenici.

4.Neke delove jesam,većinu nisam i ne verujem da ću ikad pročitati.

5.Nisam.

6.Naravno da ne,skroz iskrivljenu sliku imas o Hrišćanstvu.Pa ja se ne bojim kazne,zato što tu kaznu proživljavam svakim minutom,svakim satom isto koliko i nagradu.

7.Kako može bog da ti da veru,vera nastaje u svakome od nas,ponaosob,kao i u Kinezima, Indijcima, Japancima ...

8.Jesam,ne puno,ali čisto informativno.I cenim druge vere podjednako kao i moju.

9. Ko odbacuje ideju o ovome.Jedino odbacujem ideju Deda mraza,jer ga je stvorila američka kompanija Coca Cola,radi markentinške kampanje,da si rekao Božić bata e onda je druga priča.

10.Moguće,ipak moja vera ne ovisi ni o crkvi ni o popu.

I da dodam da sledeći put kada budeš otvarao-la sličnu temu,prvo se informiši o hrišćanstvu,pošto si ovde nalupao-la takvih gluposti da nije normalno.:evil:

Iz tvog posta ja zakljucujem da ti nemas blaaaaaaage veze o pravoslavlju i da si jeretik po doktrinama srpske pravoslavne crkve. Kako ti se to svidja? Uostalom pitaj bilo kog obrazovanog svestenika ili pravog vernika s foruma, pa ce ti reci.
 

Back
Top