Последњу трећину прекрстити и покрстити

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Pokrštavanje javna tajna

REPORTAŽA „Lakši im je tuđi krst“ objavljena u našem listu prošle sedmice o zadarskim Srbima koji okreću leđa svojoj crkvi i krštenicu nose u katoličke knjige, izazvala je bujicu reagovanja. Hrvatski mediji, čitaoci sa „obe strane“, katoličko sveštenstvo... potvrdili su pisanje našeg lista, uz dodatne informacije da se tendencija pokrštavanja odnosi na celu Hrvatsku.

Katolički popovi osetili su se prozvanim u tekstu koji su „Novosti“ objavile prošle nedelje za „prevođenje pravoslavaca u katolike“, piše splitska „Slobodna Dalmacija“, najtiražniji list hrvatskog primorja u pomalo tendenciozno naslovljenom tekstu „Hrvatski pravoslavci malo-pomalo prelaze u katolike“.

- Svojevremeno sam morao da intervenišem preko Oebsa da sveštenik iz crkve svetog Ilije ljudima ne bi uskraćivao njihova prava tako što im ne da krsni list - kaže za „Slobodnu Dalmaciju“ don Ivica Jurišić, župnik iz Murvice kod Zadra.I zagrebački paroh Milenko

Popović potvrđuje da povlačenje krštenica iz pravoslavnih hramova - nije retkost.
- Sličan se problem javlja kod sahrana, pa se mnogi rođeni pravoslavci sahranjuju kao katolici - priča Popović i dodaje da i sve manje pravoslavne dece pohađa veronauku

...
Вечерње новости


Од Другог светског рата, НДХ идеја - "Трећину Срба побити, трећину протерати а трећину покатоличити" се мало изменила у последњих 20 година и то, нажалост, у корист броја побијених и протераних Срба.

Дакле, после убијања и протеривања ВЕЋИНЕ Срба из Хрватске, оно мало преосталих Срба у Хрватској постаје познато под називом "Hrvatski pravoslavci" које, наравно, треба покрстити, и тако спровести усташку доктрину до краја - до етнички чисте Хрватске.
 
Од Другог светског рата, НДХ идеја - "Трећину Срба побити, трећину протерати а трећину покатоличити" се мало изменила у последњих 20 година и то, нажалост, у корист броја побијених и протераних Срба.

Дакле, после убијања и протеривања ВЕЋИНЕ Срба из Хрватске, оно мало преосталих Срба у Хрватској постаје познато под називом "Hrvatski pravoslavci" које, наравно, треба покрстити, и тако спровести усташку доктрину до краја - до етнички чисте Хрватске.


Исто к'о што су муслиманци учинили у 'едерацији ( оној својој трећини БиХ)...тотално је очистили од Срба и осталих хришћана.:roll:

Од 'рвата уопште нисам изненађена , мене више изненађују овдашњи протерани из хрватске Срби ( или како већ воле и желе себе да називају - мени свеједно ) , када отворено овде жале и оплакују " своје море " ..." своје пријатеље" ( који су их и најурили из њихових домова ) у тој истој хрватској, а при томе најбахатије пљујући по Србији и српском народу...е то мене доводи до повраћања где год прочитам и наиђем на тај нонсенс од било кога:dash:
 
Ja sam Srpkinja iz Hrvatske i stvarno mi se više gadi sve skupa. I ova perfidija od Hrvatske i ovi slabići od Srba koji se pokrštavaju. Nek idu svi u 3PM !!!!! Kad god pomislim da ne može niže i gore, stvarnost me demantira !

I koji hrvatski pravoslavci ? Pa vidiš da ovi odoše u prave Hrvate i katolike veće i od pape, kakvi te pravoslavci spopali ??? Teško im nositi breme srpstva, breme nametnute kolektivne krivnje, breme časnog đeda i oca, djubrad jedna. S katoličkim vjeronaukom zajedno i ko ih prima tamo. Ma idi...
 
Оно што мене чуди је како ти исти Хрвати после свега имају моода да ишта траже од Србије?
И где је сад она Соња Бисерко и остале "боркиње" за људска права - помутиле им ум разна одликовања која су добиле од Хрватске?
 
Ja sam Srpkinja iz Hrvatske i stvarno mi se više gadi sve skupa. I ova perfidija od Hrvatske i ovi slabići od Srba koji se pokrštavaju. Nek idu svi u 3PM !!!!! Kad god pomislim da ne može niže i gore, stvarnost me demantira !

I koji hrvatski pravoslavci ? Pa vidiš da ovi odoše u prave Hrvate i katolike veće i od pape, kakvi te pravoslavci spopali ??? Teško im nositi breme srpstva, breme nametnute kolektivne krivnje, breme časnog đeda i oca, djubrad jedna. S katoličkim vjeronaukom zajedno i ko ih prima tamo. Ma idi...

Лепо је то чути али ти си овде (колико сам схватила?).

Питање је - шта би од свега тога могла да изразиш тамо?
 
Ajde ne rise. Bez razmišljanja.

Ево, сад видим да си ти православка из Хрватске. Нисам ја то писао не размишљајући. Срби и православци би морали да прихвате своју колективну одговорност за саме себе. Ако ти се стадо осипа и одлази код другог, то је твоја властита кривица као пастира, зар не? Наравно је да су притисак хрвата и живота тамо утицали, али размисли и ти пре него што само оптужујеш друге за неуспехе свог народа, који је познат као склон поделама, осипању и неодговорности према властитој будућности. Мени то смета, али немам намеру да стално оптужујем друге за то.
 
Лепо је то чути али ти си овде (колико сам схватила?).

Питање је - шта би од свега тога могла да изразиш тамо?

Ja sam ostala u Hrvatskoj. Nije istina da mi MORAMO da se pokrštavamo, ali je ISTINA da takvi bolje prolaze u svakodnevnom životu. Zato kažem perfidija i zato kažem slabići.
 
Ево, сад видим да си ти православка из Хрватске. Нисам ја то писао не размишљајући. Срби и православци би морали да прихвате своју колективну одговорност за саме себе. Ако ти се стадо осипа и одлази код другог, то је твоја властита кривица као пастира, зар не? Наравно је да су притисак хрвата и живота тамо утицали, али размисли и ти пре него што само оптужујеш друге за неуспехе свог народа, који је познат као склон поделама, осипању и неодговорности према властитој будућности. Мени то смета, али немам намеру да стално оптужујем друге за то.


Дивчибаре и није напала никог другог осим нас саме (Србе).
 
Књига "Парвославна Далмација" је била забрањена у брозово време па је људи кришом међу себом делили и читали.

Крајем деведестих се појавила у слободној продаји, а у последњих десетак година је не можеш нигде наћи.Нико неће, или не сме да је публикује.

Истина се не мора званично забранити, довољно је да за њу нема места у јавности.

Зато и не чуди страх и збуњеност Срба из Хрватске.

Кад немају снажну подршку СПЦ и матичне државе, суочени са пропагандом проусташких изјава Месића, порука са Томпсонових концерата , искуства из другог и последњег рата , вероватно већ без снаге и морала утапају се зарад голог опстанка.

Ко је од нас уопште подобан да их критикује или подржава, када је и овде у Србији српство угрожено.

Вечита дилема Лазарева- којем ћеш се царству приклонити, увек актуелна и остаје лични избор на пропаст или спасење.
 
Ja sam ostala u Hrvatskoj. Nije istina da mi MORAMO da se pokrštavamo, ali je ISTINA da takvi bolje prolaze u svakodnevnom životu. Zato kažem perfidija i zato kažem slabići.

Извињавам се, погрешно сам разумела. :)

Сад у потпуности схватам твој став.

Но, не сматраш ли да би и држава Србија требала понешто да уради?
 
Ja sam Srpkinja iz Hrvatske i stvarno mi se više gadi sve skupa. I ova perfidija od Hrvatske i ovi slabići od Srba koji se pokrštavaju. Nek idu svi u 3PM !!!!! Kad god pomislim da ne može niže i gore, stvarnost me demantira !

I koji hrvatski pravoslavci ? Pa vidiš da ovi odoše u prave Hrvate i katolike veće i od pape, kakvi te pravoslavci spopali ??? Teško im nositi breme srpstva, breme nametnute kolektivne krivnje, breme časnog đeda i oca, djubrad jedna. S katoličkim vjeronaukom zajedno i ko ih prima tamo. Ma idi...

Не бих био тако оштар у осудама, ипак они немају тако моћног заштитника као што је Ватикан, који би да се тако нешто дешава н пр. Хрватима у Србији дигао такву џеву да нисам сигуран ни да би бомбардовање било довољно!
Што се тиче самих православних Срба у Хрватској није ми јасно само једно, ако већ не можеш слободно и поносно да испољаваш своја, због чега уопште мораш да исказујеш било каква верска осећања!
 
Ево, сад видим да си ти православка из Хрватске. Нисам ја то писао не размишљајући. Срби и православци би морали да прихвате своју колективну одговорност за саме себе. Ако ти се стадо осипа и одлази код другог, то је твоја властита кривица као пастира, зар не? Наравно је да су притисак хрвата и живота тамо утицали, али размисли и ти пре него што само оптужујеш друге за неуспехе свог народа, који је познат као склон поделама, осипању и неодговорности према властитој будућности. Мени то смета, али немам намеру да стално оптужујем друге за то.

Наравно да требамо тражити кривицу и у нама самима, али не видим да Срби из Босне или Србије прелазе у католике већ само они из Хрватске тако да није кривица само у нашем народу,
Ко зна зашто је ово добро, мислим ако је неко спреман да промени веру својих очева зарад неке мале материјалне користи а не због убеђења онда нам такви Срби и не требају.
 
Књига "Парвославна Далмација" је била забрањена у брозово време па је људи кришом међу себом делили и читали.

Крајем деведестих се појавила у слободној продаји, а у последњих десетак година је не можеш нигде наћи.Нико неће, или не сме да је публикује.

Истина се не мора званично забранити, довољно је да за њу нема места у јавности.

Зато и не чуди страх и збуњеност Срба из Хрватске.

Кад немају снажну подршку СПЦ и матичне државе, суочени са пропагандом проусташких изјава Месића, порука са Томпсонових концерата , искуства из другог и последњег рата , вероватно већ без снаге и морала утапају се зарад голог опстанка.

Ко је од нас уопште подобан да их критикује или подржава, када је и овде у Србији српство угрожено.

Вечита дилема Лазарева- којем ћеш се царству приклонити, увек актуелна и остаје лични избор на пропаст или спасење.

Може човек на овим форумима и понекад нешто здраво-разумски да прочита!:klap:
 
Ево, сад видим да си ти православка из Хрватске. Нисам ја то писао не размишљајући. Срби и православци би морали да прихвате своју колективну одговорност за саме себе. Ако ти се стадо осипа и одлази код другог, то је твоја властита кривица као пастира, зар не? Наравно је да су притисак хрвата и живота тамо утицали, али размисли и ти пре него што само оптужујеш друге за неуспехе свог народа, који је познат као склон поделама, осипању и неодговорности према властитој будућности. Мени то смета, али немам намеру да стално оптужујем друге за то.

Ako će ti tako biti lakše, dobro, Srbi su sami krivi za to. Razjedinjeni, obezglavljeni, sve je istina. Ali, barem smo mi ovde naučili istrpiti iskušenja svake vrste. I nije naša mučenička crkva kriva niti malo, to neće moći da prodje, niti će ona nekoga vući za rukav. Nismo mi ko NEKI drugi. Pa onda, nek je svakome onome ko je pljunuo na svoje ime, porijeklo i vjeru PROSTO od mene. I na kraju, svejedno, nek ide u 3PM !! Ljuta sam na takve još i više nego na Hrvate koji se starim trikovima služe odvajkada.
 
Књига "Парвославна Далмација" је била забрањена у брозово време па је људи кришом међу себом делили и читали.

Крајем деведестих се појавила у слободној продаји, а у последњих десетак година је не можеш нигде наћи.Нико неће, или не сме да је публикује.

Истина се не мора званично забранити, довољно је да за њу нема места у јавности.

Зато и не чуди страх и збуњеност Срба из Хрватске.

Кад немају снажну подршку СПЦ и матичне државе, суочени са пропагандом проусташких изјава Месића, порука са Томпсонових концерата , искуства из другог и последњег рата , вероватно већ без снаге и морала утапају се зарад голог опстанка.

Ко је од нас уопште подобан да их критикује или подржава, када је и овде у Србији српство угрожено.

Вечита дилема Лазарева- којем ћеш се царству приклонити, увек актуелна и остаје лични избор на пропаст или спасење.

Mi IMAMO punu podršku naše Crkve ! Nemamo podršku naše otadzbine, to je tačno. Nismo je nikad ni imali.
 
Извињавам се, погрешно сам разумела. :)

Сад у потпуности схватам твој став.

Но, не сматраш ли да би и држава Србија требала понешто да уради?


Pa Srbija je naša otadzbina, prema njoj su uvijek oči okrenute, naročito u ovakvim vremenima...bila ona majka ili maćeha, nama je dobra. Ako me shvataš šta želim da kažem. Meni bi bilo dovoljno da se na nas posve ne zaboravi.
 
Да им је добро са својом вером и црквом, не би се покрштавали... Па ви размислите о томе.
Брате, свака част за расуђивање. Сматрај се мањином у Србији која за зло које нам се дешава види узрок у нама самима.

Паметан човек само преузима одговорност за страдања која је допустио Бог на Србе.

Већини су изгледа криви Хрвати и паписти што нам отимају људе, а не пастири-мафијаши у СПЦ који попут вукова у јагњећој кожи мирно гледају како им крвници Србског рода отимају паству.

Најлакше је кривицу пребацивати на другога, а најтеже је изгледа схватити и прихватити ово...

 

Back
Top