Србији су отворена врата у НАТО

КУРЂЕЛ

Primećen član
Banovan
Poruka
668
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Srbiji-su-otvorena-vrata-u-NATO.sr.html
Србији су отворена врата у НАТО

meri-vorlik.jpg

БЕОГРАД – Србији су отворена врата за чланство у НАТО, али је то одлука коју она сама треба да донесе, изјавила је нова амбасадорка САД у Београду Мери Ворлик.
У интервјуу агенцији Бета, Ворлик је рекла да „САД у потпуности подржавају европске и евроатлантске аспирације Србије и да чине све да потпомогну њене напоре у том правцу”.
Ворлик се није изјаснила о роковима за улазак Србије у ЕУ, истакавши да након позитивних корака са краја прошле године, укључујуци подношење пријаве за чланство, Србија иде у добром смеру а да ће тајминг до пуноправног чланства зависити од тога „какве су намере и аспирације саме Србије, као и од обављеног посла”.
„Чланство у ЕУ је веома важан циљ, али треба да се обави још велики део посла. Србија је сада, након предаје захтева за чланство, на правом почетку свог пута ка ЕУ”, казала је.
САД, према речима амбасадорке, снажно подржавају позитивне кораке у процесу европске интеграције Србије који су се десили крајем прошле године, укључујћи укидање шенгенских виза.
„Надам се да ће се у месецима и годинама који су пред нама такви кораци наставити и ми ћемо их снажно подржавати”, додала је.
На питање да ли би чланство у НАТО било корисно за процес европске интеграције Србије, Ворлик је подвукла да је то одлука коју Србија сама треба да донесе.
„Мислим да је важно да будемо сасвим јасни да су врата за чланство у НАТО отворена за Србију, а на Србији је да сама одлучи о томе”, рекла је Ворлик.
Она сматра да је сарадња НАТО и Србије кроз програм Партнерство за мир „веома важна” и да се могу „појачати активности кроз тај програм, које би биле корисне за Србију”.
„Верујемо да без сумње чланство у НАТО доноси значајну корист. Али, такође схватамо да је то тешко питање”, рекла је Ворлик.
На питање на који начин САД могу да потпомогну процес европске интеграције Србије, Ворлик је навела да су „бројни програми помоћи већ у знатној мери усредсређени на реформе неопходне за напредак Србије на путу ка чланству у ЕУ”.
„У сарадњи са српском владом и колегама из ЕУ треба да видимо шта још можемо да учинимо како бисмо помогли да се тај процес настави, у области владавине закона, економске и других реформи и подстицања бизниса”, додала је.
Ворлик је истакла да Србија има „веома важну улогу у региону” и додала да је „у интересу Београда да се усредсреди на решавање отворених питања са свим својим суседима”.
„Мислимо да Србија може дати важан допринос, како регионалној стабилности, тако и економском напретку од чега би имале користи и она сама и читав регион”, оценила је амбасадорка САД.
Упитана како види улогу Србије када је реч о ситуацији у БиХ која изазива забринутост и у САД и у ЕУ, Ворлик је казала да је „БиХ важан сусед за Србију која има посебно значајну улогу као један од гараната Дејтонског споразума”.
„У интересу је Србије да Босна буде успешна у политичком и економском смислу и у смислу регионалне стабилности, као и да подржи њене евроатлантске аспирације. Мислим да власти у Србији то схватају и подржавају”, навела је.
Поводом очекиваног усвајања резолуције о Сребреници у парламенту Србије, Ворлик је казала да САД подржавају сваки корак који доприноси да се реше проблеми из прошлости.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Братска Америка гура Србију у НАТО.....
Ова амбасадорка јуче дошла и већ држи лекције....
И ти Амери....
Да су барем бољу рибу послали,
да ми Срби имамо нешто да ваљамо међ собом....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Реферндум и на основу резултата да се води политика....уколико опција за НАТО добија 50%+1глас, онда Србија треба да иде у том смеру, уколико добије мање, српски политичари треба да забораве на ту организацију.............то је најдемокрасткији и најпоштенији начин да се донесе одлука.

а до тада нека и противници и оно кији су за НАТО воде кампање и јавне расправе али на крају нека испоштују реферндумску одлуку.
Приступање НАТО пакту је озбиљна политичка одлука која превазилази изборне резултате и зато је реферндум једини исправан начин да се утврди пут Србије у том смеру........Швајцарци распиасше референдум око правне помоћи за животиње, можемо ми и око круцијалног питања као што је НАТО........Битно је да се не дозволи да (корумпирани) политичари сами доносе тако крупне одлуке јер то је дефинитивно реферндумско питање на које оговор може да да само народ.

П.С.
Ко се плаши реферндума и провере мишљења гласачког тела?
 
Poslednja izmena:
Ni sam Bog nije pošten. Da jeste, ne bi bilo toliko nesreća, gladi, bolesti, ratova, smrti.
A ni rusofili se ne mogu pohvaliti pravičnošću rusa i njihove težnje da izadju teritorijalno na indijsku okean.
Da ne pričam o konstantnom podmetanju ratova i prodaji oružja kojima su skloni.

А да ли ми морамо бити у "коалицији" са било ким од тих "злих"?

Можемо остато "своји" баш као Аустрија, Швајцарска, Индија, Кина.........

П.С.
А одакле ти тврдња да је неприступање НАТО пакту исто као и приступање неком (непостојећем) руском пакту?
 
Ni sam Bog nije pošten. Da jeste, ne bi bilo toliko nesreća, gladi, bolesti, ratova, smrti.
A ni rusofili se ne mogu pohvaliti pravičnošću rusa i njihove težnje da izadju teritorijalno na indijsku okean.
Da ne pričam o konstantnom podmetanju ratova i prodaji oružja kojima su skloni.



Otvori temu o Rusima.

Ovde je reč o fašizmu i njegovom pokušaju da se Srbija uvuče u nacističku NATO organizaciju.
 
А да ли ми морамо бити у "коалицији" са било ким од тих "злих"?

Можемо остато "своји" баш као Аустрија, Швајцарска, Индија, Кина.........

П.С.
А одакле ти тврдња да је неприступање НАТО пакту исто као и приступање неком (непостојећем) руском пакту?

Svi su zavisni jedni od drugih. Srbija je bila usamnjena tokom ratova devedesetih zbog sebične, ohole i izdajničke politike, kojom su je vodili komunistički vlastodršci.
A ako ih ne možeš pobediti, pridruži im se.
 
Evo jedne rečenice iz jednog ratnog filma : Mudar ratnik će se uvek predati, da bi kasnije pobio što više neprijatelja, kada mu se za to pruži prilika.

(A glavom kroz zid ne može, jedino ako nisi Superman )

А наслов филма....
Како дати своју буљу што јефтиније и остати жив.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
cateyes.gif
 
Poslednja izmena:
Svi su zavisni jedni od drugih. Srbija je bila usamnjena tokom ratova devedesetih zbog sebične, ohole i izdajničke politike, kojom su je vodili komunistički vlastodršci.
A ako ih ne možeš pobediti, pridruži im se.

То је бесмислена теза.......нити покушавамо да победимо НАТО нити имамо (не рачунајући корумпиране политичаре) амбицију да им се прифружимо.....баш као ни Русима.
У осталом, референдум једино може дати прави одговор у ком смеру граћани Србије желе да им земља иде.

П.С.
Ко се плаши такве врсте истине?
 
То је бесмислена теза.......нити покушавамо да победимо НАТО нити имамо (не рачунајући корумпиране политичаре) амбицију да им се прифружимо.....баш као ни Русима.
У осталом, референдум једино може дати прави одговор у ком смеру граћани Србије желе да им земља иде.

П.С.
Ко се плаши такве врсте истине?

Cilja nam je Europa i NATO. A svako zašto, ima svoje zato.
( niti su srbi pametniji od 600 miliona stanovnika EU i članica NATO )
 
Cilja nam je Europa i NATO. A svako zašto, ima svoje zato.
( niti su srbi pametniji od 600 miliona stanovnika EU i članica NATO )

А како ти то знаш? поседујеш ли неке информације које ми не знамо? Поседујеш ли неко заиста неутарлно истраживање јавног мњења када можеш да тврдиш такве ствари? Или сматраш да је твоја жеља вреднија од жеље осталих грађана Србије?
Реферндум је једино решење да се сазна права истина. А ко се плашин реферндума?
Нико није ни поменуо осим тебе да су Срби паметнији од 600 милиона европљана...минус Швајцаци, Аустријанци.....Ѕашто ми не би могли да будемо као они?

ја мислим да је добитна комбинација ни НАТО ни РУСИ........само своји и неговање сопствених интереса уз пуно поштовање са свим осталим државама и пактовима.
 
А како ти то знаш? поседујеш ли неке информације које ми не знамо? Поседујеш ли неко заиста неутарлно истраживање јавног мњења када можеш да тврдиш такве ствари? Или сматраш да је твоја жеља вреднија од жеље осталих грађана Србије?
Реферндум је једино решење да се сазна права истина. А ко се плашин реферндума?
Нико није ни поменуо осим тебе да су Срби паметнији од 600 милиона европљана...минус Швајцаци, Аустријанци.....Ѕашто ми не би могли да будемо као они?

ја мислим да је добитна комбинација ни НАТО ни РУСИ........само своји и неговање сопствених интереса уз пуно поштовање са свим осталим државама и пактовима.

Prvo, Srbija nema tradiju sličnu Švajcarskoj da bi ostala neutralna. Drugo, Austrija je ekonomski i duhovno ispred Srbije. Treće, teze o neutralnosti mogu da prolaze kod onih učenika pokreta nesvrstanih, a ti više ne postoje. Ili jesi, ili nisi.
 
Prvo, Srbija nema tradiju sličnu Švajcarskoj da bi ostala neutralna. Drugo, Austrija je ekonomski i duhovno ispred Srbije. Treće, teze o neutralnosti mogu da prolaze kod onih učenika pokreta nesvrstanih, a ti više ne postoje. Ili jesi, ili nisi.

На политичарима је да их достигну..........зар се за то нисмо борили током деведесетих и 5. октобра?
Уколико нмису у стању да то учине, нека јавно то кажу и препусте кормило онима који можда то могу.
 
Zato što će nas izdajnici rasprodati rusima. A oni kada se uvuku ovde, teško će se isterati.

Мани се реторике као у доба Милошевићеве РТС............
Нема разлике коме ће нас распродати, русима или америма................роб је роб а колоније и губерније су исте ствари...............
 
Ma nemoj .Bolje da budem rusofil ili sloveno-fil nego germano-fil ili nato- fil poput tebe . E stvarno ne znam ko se moze ovde nazvati izdajnikom ,onaj koji bezi od svoji predaka i krvi u narucije svoji tiranina .

Svaka ti cast


tacno,bolje da se okrenemo narodu kojem i sami pripadamo nego da sluzimo germanskim plemenima koji su nam uvek zlo nanosili....
 

Back
Top