Takmičenja iz matematike 3.razred

Dete mi je 3.razred i priprema se za takmičenje iz matematike. Ima li neko iskustva u tome, kako dete pripremiti, da li je dovoljno nabaviti zadatke u Misliši? Koliko dece ide iz odelenja?Ima li neko stare testove ili neke linkove, itd,itd...

Moj klinac je isao prosle godine.Od uciteljice je dobio zadatke i dva puta nedeljno su ostajali posle nastave da se pripremaju.Zadaci su vezani za gradivo i poznati su klincima.Nemoj da se opterecujes,neka shvati to kao nesto zanimljivo i interesantno jer oni su ipak mali za neko ozbiljno prilazenje tim takmicenjima.
 
Dete mi je 3.razred i priprema se za takmičenje iz matematike. Ima li neko iskustva u tome, kako dete pripremiti, da li je dovoljno nabaviti zadatke u Misliši? Koliko dece ide iz odelenja?Ima li neko stare testove ili neke linkove, itd,itd...

U trećem razredu su ta takmičenja iz matematike zabava i igra, znači samo opušteno.
Koliko đaka po razredu ide, ne znam jer je to različito za sve predmete
 
Dete mi je 3.razred i priprema se za takmičenje iz matematike. Ima li neko iskustva u tome, kako dete pripremiti, da li je dovoljno nabaviti zadatke u Misliši? Koliko dece ide iz odelenja?Ima li neko stare testove ili neke linkove, itd,itd...
Можеш тему поставити на пдф ''природне науке'' јер тамо има више људи који су упућенији у све то што тебе занима.;)
 
Treći razred je počeo od prošle godine da se takmiči, ali samo školsko i opštinsko takmičenje, za njih nema okružnog i repuličkog takmičenja. Iz Matematičkog lista će biti bar tri zadatka koja su izašla u poslednje dve godine na školskom, koje se održava iduće subote. Kad stignem, ubaciću neki zadatak sa opštinskog od prošle godine.
 
Treći razred je počeo od prošle godine da se takmiči, ali samo školsko i opštinsko takmičenje, za njih nema okružnog i repuličkog takmičenja. Iz Matematičkog lista će biti bar tri zadatka koja su izašla u poslednje dve godine na školskom, koje se održava iduće subote. Kad stignem, ubaciću neki zadatak sa opštinskog od prošle godine.

Da se nadovežem, školsko će dete proći lako ako iole voli i zna matematiku, a na opštinskom će biti dva zadatka iz Matematičkog lista. I tamo oni vrlo lako osvoje svih 100 poena.
 
Dete mi je 3.razred i priprema se za takmičenje iz matematike. Ima li neko iskustva u tome, kako dete pripremiti, da li je dovoljno nabaviti zadatke u Misliši? Koliko dece ide iz odelenja?Ima li neko stare testove ili neke linkove, itd,itd...
Ма довољан је мислиша, немој дете оптерећивати.
Некако, за математику или јеси или ниси.
Много је важније како ће доживети успех/неуспех после.
Важно је да поразговараш са дететом о томе, да га подржиш и да зна да се нећеш љутити ако не успе.
 
Da li neko zna kada je školsko takmičenje ili je to za svaku školu posebno? Važno mi je jer ovaj vikend idemo na put, pa bih da se na vreme organizujem. A u međuvremenu sam bila u Arhimedesu i našla mnogo simpatičnih zbirki i zabavnih knjižica za aktiviranje moždanih vijuga dece i odraslih za male pare. Slični zadaci se mogu naći i u knjigama Kreativnog centra i po dečjim časopisima tipa Medeni meca, Junior i sl. Imaju i knjižice za predškolce.
 
Школско такмичење, за сваку школу посебно.
Пошто се не иде даље од општинског у трећем разреду, и то ће вам бити речено у школи кад је, јер свака општина заказује посебно.
Само сам питала да ли је то такмичење ,,Кенгур без граница'', пошто је то сад актуелно.
 
Ух, како селекција за Кенгур, кад ту може ко хоће?
хајде, ваљда је то политика школе.
Ма, мама, само опуштено, нека нема трему, нека му буде занимљиво, то је најважније.
 
Zar nije Kengur međunarodno takmičenje gde ide po četvoro iz razreda, a na školsko(Misliša i to) ide ko hoće?

Pa školsko takmičenje je deo sistema takmičenja koji uključuje i sve ostale školske predmete. U starijim razredima postoji školsko, opštinsko, okružno/gradsko i republičko takmičenje. U većini škola je teško nahvatati starije đake da uopšte idu na takmičenje (pošto jedni isti đaci žele da idu na takmičenja iz svih predmeta pa ne mogu da se odluče jer se vremenski preklapaju, a druge đake to uopšte ne interesuje; ima ta tema u folderu Škole), pa su nastavnici imali običaj da po iskustvu nađu par đaka koji su sposobni i hoće da idu (i ne preklapa im se sa drugim predmetima), pa da ih proglase pobednicima školskog i da ih onda šalju na opštinsko. E pa sada je odlučeno da škole moraju stvarno da održe školska takmičenja i da predaju listu đaka sa brojem poena.

U svakom slučaju, školsko takmičenje jeste takmičenje na koje dođe ko hoće i ko je slučajno bio na hodniku, ali značaj samog školskog takmičenja je samim tim ništa naročito. Ja sam jednom bio na zameni u školi u vreme kada je trebalo da se održava školsko takmičenje pa mi je došlo osmoro koji su se takmičili za četiri mesta. Opštinsko takmičenje je već važna stvar, upoznaju se đaci iz drugih škola i upoređuju se rezultati sa najboljim đacima od 500-1000 na opštini.
 
Zar nije Kengur međunarodno takmičenje gde ide po četvoro iz razreda, a na školsko(Misliša i to) ide ko hoće?

Кенгур јесте међународно такмичење, али је циљ тог такмичења да што већи број ђака учествује.
На школском би требало да буде исто, ко хоће, нека се такмичи.
П.С. Моја бивша ученица, која је имала 3 из математике, појави се на школском, буде прва, и буде четврта на општинском. Наставник је никад не би изабрао да се он питао. :)
 
Pa školsko takmičenje je deo sistema takmičenja koji uključuje i sve ostale školske predmete. U starijim razredima postoji školsko, opštinsko, okružno/gradsko i republičko takmičenje. U većini škola je teško nahvatati starije đake da uopšte idu na takmičenje (pošto jedni isti đaci žele da idu na takmičenja iz svih predmeta pa ne mogu da se odluče jer se vremenski preklapaju, a druge đake to uopšte ne interesuje; ima ta tema u folderu Škole), pa su nastavnici imali običaj da po iskustvu nađu par đaka koji su sposobni i hoće da idu (i ne preklapa im se sa drugim predmetima), pa da ih proglase pobednicima školskog i da ih onda šalju na opštinsko. E pa sada je odlučeno da škole moraju stvarno da održe školska takmičenja i da predaju listu đaka sa brojem poena.

U svakom slučaju, školsko takmičenje jeste takmičenje na koje dođe ko hoće i ko je slučajno bio na hodniku, ali značaj samog školskog takmičenja je samim tim ništa naročito. Ja sam jednom bio na zameni u školi u vreme kada je trebalo da se održava školsko takmičenje pa mi je došlo osmoro koji su se takmičili za četiri mesta. Opštinsko takmičenje je već važna stvar, upoznaju se đaci iz drugih škola i upoređuju se rezultati sa najboljim đacima od 500-1000 na opštini.

Imam tri učenice koje su prošle godine bile na okružnom, one sad direktno idu na opštinsko. Nemam nameru da organizujem školsko,jer niti ima interesenata niti kapaciteta. E, učitelji će morati jer ima puno dece, i to u subotu 13. 2. Opštinsko je 6. 3.
 
Imam tri učenice koje su prošle godine bile na okružnom, one sad direktno idu na opštinsko. Nemam nameru da organizujem školsko,jer niti ima interesenata niti kapaciteta. E, učitelji će morati jer ima puno dece, i to u subotu 13. 2. Opštinsko je 6. 3.
Verujem da je za matematiku tako; kod nas biologa je drugačija situacija jer su takmičenja samo u 7. i 8. a gradivo je toliko drastično različito (kao da su potpuno različiti predmeti) da su različiti đaci talentovani u 7. i 8. Mislim da i ovde mogu da idu direktno na opštinsko ali da jednostavno nisu najbolji pa samim tim i zainteresovani i ove godine (bar u mom maleckom uzorku).
(ja ne volim mnogo ta takmičenja iz nekoliko razloga, a više bih voleo da tih nekoliko dece po školi pošalju na neke istraživačke radionice-seminare tipa Petnice nego što se takmiče šta znaju)
 
Jukie, potpuno se slažem sa tobom i šteta je što tih radionica(sekcija) nema pri školi da deca razvijaju svoja interesovanja, već da se odmalena forisira sa takmičarskim duhom. Ali isto tako društvo se rayvija u tom smeru, pa dete moramo naučiti i da funkcioniše u takvom okruženju.
 
Draga brizna mama, obraduj svoje dete i budi manje brizna. Nemoj ga stavljati pod takav pritisak. Pa smesno je to sto si se vec rastrcala po skolicama matematike, knjizarama, dizes tenziju nepotrebno.
To je SAMO takmicenje iz matematike.
I SAMO za malisane od devet-deset godina.

Upravo tako, evo moj mali ide sutra na takmicenju iz matematike,inace je cetvrti razred, vezbao je u skoli i nesto malo kuci.Ja jesam pricala , vezbaj, vezbaj , ali jednog trenutka sam shvatila da preterujem , ako se on toliko ne opterecuje zasto bih mu ja sada tu dizala tenziju i jos vise ga samo zbunjivala, ali bas bespotrebno.Pred sapvanje sam mu rekla da nije vazno da li ce biti prvi, treci peti... jedino mi je vazno da je on meni ziv i zdrav bez obzira na ishod.;)
 
Ne bih se ni ja brinula da mi dete nije jedan od tri najbolja matematičara u razredu, klikeraš i samostano dete. Uvek je sve išlo lako i ovo joj je prvi pad jer su rezultati bili za nju vrlo razočaravajući. 1-2 boda na testovima koji su im služili za vežbu, a istakla su se neka druga deca koja su do tada bili u njenoj senci. Razlog - roditelji te dece su znali nivo težine tih zadataka i vredno unapred radili sa svojom decom koja sada daju daleko bolje rezultate. Ja nisam ni imala pojma o čemu se tu radi niti koji je nivo težine zadataka, a nije baš da su boza za njihov uzrast ovi zadaci sa opštinskog takmičenja i vrlo često nemaju veze sa gradivom. I kada sam razgovarala sa jednom mamom ona je jedva procedila kroz zube o čemu se radi. Zatim sam otišla kod učiteljice koja mi je rekla da su to logički zadaci i da to ne može da se vežba. A sve tipski zadaci ali se ne vežbaju u školi. U međuvremenu mi kaže moje dete da jedan drugar koji je izbio sada u prvi plan nije neki zadatak rešio jer nije mogao da zapamti kako mu je tata objašnjavao zadatak. I kada se rezimira ovo je u stvari počelo takmičenje roditelja. A moje ambiciozno i okretno dete je tužno i naravno da ću da mu se nađem sada kada hoće da odustane. Pa nemam ja džabe ovaj nik.
 
Ne bih se ni ja brinula da mi dete nije jedan od tri najbolja matematičara u razredu, klikeraš i samostano dete. Uvek je sve išlo lako i ovo joj je prvi pad jer su rezultati bili za nju vrlo razočaravajući. 1-2 boda na testovima koji su im služili za vežbu, a istakla su se neka druga deca koja su do tada bili u njenoj senci. Razlog - roditelji te dece su znali nivo težine tih zadataka i vredno unapred radili sa svojom decom koja sada daju daleko bolje rezultate. Ja nisam ni imala pojma o čemu se tu radi niti koji je nivo težine zadataka, a nije baš da su boza za njihov uzrast ovi zadaci sa opštinskog takmičenja i vrlo često nemaju veze sa gradivom. I kada sam razgovarala sa jednom mamom ona je jedva procedila kroz zube o čemu se radi. Zatim sam otišla kod učiteljice koja mi je rekla da su to logički zadaci i da to ne može da se vežba. A sve tipski zadaci ali se ne vežbaju u školi. U međuvremenu mi kaže moje dete da jedan drugar koji je izbio sada u prvi plan nije neki zadatak rešio jer nije mogao da zapamti kako mu je tata objašnjavao zadatak. I kada se rezimira ovo je u stvari počelo takmičenje roditelja. A moje ambiciozno i okretno dete je tužno i naravno da ću da mu se nađem sada kada hoće da odustane. Pa nemam ja džabe ovaj nik.

Dobro, sada zna kako svet funkcioniše i šta je skromnost, i super što je sve to odrađeno ovako rano a ne posle u pubertetu kada su tu i hormoni. :super:
 
Joj, draga, ti isuvise vodis racuna o rang listi u razedu.
Svako je u necem bolji i onaj ko i jeste najbolji, nije takav uvek i u svakom momentu, i to je ono sto treba da govoris svom detetu.
Sedite i slatko se smejte zamisljajuci brizne tate kako nocima pokusavaju da rese zadatke, ne bi li im dete zasijalo na pet minuta na nekom minornom takmicenju.

Nasa deca su tek na pocetku zivotne trke, ta trka je maraton, a svaki maratonac zna da treba stedeti snagu, i fizicku i mentalnu. Jer trka jako dugo traje.
 

Back
Top