HP compaq nx 7400

ziivic

Početnik
Poruka
11
Zna li neko kako mogu otvoriti laptop hp compaq nx 7400?
pokusavao sam da ga otvorim i da zamenim flat kabl zato sto mi se na displeju prikazuju razne sare i zatamnjuje se displej. poskidao sam srafove ali nisam mogao da ga otvorim. ima li neko iskustva sa ovim modelom ko bi mogao da mi da uputstva kako to uraditi.
 
Hvala na odgovoru! Uspesno sam rastavio moj HP compaq nx 7400, ali sada ne znam u cemu je kvar. Naime, pre rastavljanja je prvo poceo da gubi sliku na displeju u nekim polozajima poklopca i javljale su se vertikalne linije, a sada se vise ne moze naci polozaj u kome bi slika bila stabilna nego moram da drzim jednom rukom poklopac, pomalo ga zatezem i krivim da bi slika bila u redu. Kada pustim poklopac, izgubi sliku i javljaju se vertikalne pruge, uglavnom u bojama koje su prethodno bile na displeju. E sada, da li se tu radi o inverteru ili o displeju, ne daj Boze, ili o cemu vec... Molim nekoga ko zna da mi odgovori!
 
Pravi odgovor ne znam. ali flet "kabl" obično prvo dobro pregledam pod lupom, da vidim da nema neka pukotina ili oštećenje, zatim kontrola ometrom i to onaj sa "pištalicom". Ako je to OK neće biti dobro.
 
Hvala Kurslus, ali kod mene je to prosto neizvodljivo.
Prvo su sve te tanke zicice izolirane a onda i zalepljene jednom neprovidnom platnenom lepljivom trakom. Multimetrom sam utvrdio da nemaju sve kontakta, ali najverovatnije se ovde radi o kabelu. Ja bih ipak kupio video kabel 417524-001-cab, ali ne mogu da ga pronadjem.
Pa ako neko zna neki link ili nesto ... mnogo mu hvala!
 

Back
Top