Pobrljaveo kompjuter skroz

papkar

Zainteresovan član
Poruka
304
Imam sledeci problem:
kada upalim komp,prvo što radi je da na onom ekranu gde izlistava komponente,ram,
hdd,itd, sve prikazuje sa gomilom jedinica,nula,nerazumljivih znakova i treperi tako.

Onda dođe do ekrana windows xp,učitava,učitava,i kada treba najzad da podigne
windows, onda mi s monitor gasi i tu je kraj radu.

Da li je u pitanju grafička,ploča,memorija,ili šta već ? :dash::dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Meni se to zadnji put desilo kad mi je crko hard. Međutim, kad je očitavao komponente, pobrljaveo je tačno stari maxtor, ostalo je bilo ispisano normalno. Ploča?!

Missim, nisam stručnjak, al' kako može ram da bude i kakve veze ram ima sa očitavanjem komponenti pre startovanja windows-a...

A opet, kako grafička može da bude, ako se već pojavi onaj prozor i izgleda normalno... :think:
I kakve veze ima grafička (repeat) sa očitavanjem komponenti pre startovanja windows-a...
 
Malo detaljniji opis problema:

Kompjuter je normalo šljakao i cap! Ugasi mi se samo monitor jednog dana,
kao da je otišao na stand by režim.Probam da upalim na dugme monitor,neće.
Resetujem komp i onda počne da brljavi.
Učitavajući ekran skroz prekriven slovnim znakovima i skroz brljav,jedva se vidi
išta.
Onda odšljaka WIN XP LOAD ekran lepo i opet na sekund sve izbrlja,da bi se
pre ulaska u windows,opet monitor ugasio.I tako u krug.

Safe mode,kao i last known good config. neće takođe da podigne.
Najviše mi smrdi na grafičku.
Probaću noćas da ispremeštam ram module i očistim slotove možda,
mada nisam optimista.
Nadam se da nije ploča, ***.
 
Odradi kao prvo reset BIOS-a , ako prođe POST onda zaboravi na RAM i na procesor.,
Matična ploča kada krene da crkava onda oće ovako da se ponaša kompjuter , načešće , krene da crkava IDE kontroler na matičnoj ploči , i od tada nema više podizanja sistema sa HDD-a , zatim da se naduvavaju kondenzatori i otkačinje se ceo severni most preko čega funkcioniše i grafika krene da brljavi , znači totalni kolaps. Moj savet je da nosiš to u sevris ali čisto sumnjam da će mu i tamo pomoći jedino što će uspeti da determinišu da li je ploča ili grafika , ali po mome skromnom mišljenju je matičma ploča.
 

Back
Top