SUNDJER BOB RULES !!!

U tom crtaću je pozitivno to što Sunđer Bob jako dobro izražava emocije, što je dobro za razvoj dece. Kako da nam se deca emocionalno ispravno razvijaju ako stalno gledaju bezizražajne kamione-robote i razna čudovišta? :? Nije ni čudo što mnogi od njih na kraju postanu bezosećajni cerebralci, željni pritiskanja dugmadi, otuđeni od sebe i sveta... :?
 
lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze
 
Ma nije fora u crtezu, vec u situacijama koje su sjajne.
Vrishtim svaki put kad gledam tog idiota i njegove dogodovshtine.


I da

Lignjoslav rules.

:D :D

I dobre su provale ostalih likova u toku samog crtanog filma.
Jedan od retko dobro prevedenih crtanih filmova. Uz Rena i Stimpija. Ali ovaj je bolji.
 
Đenka:
U tom crtaću je pozitivno to što Sunđer Bob jako dobro izražava emocije, što je dobro za razvoj dece. Kako da nam se deca emocionalno ispravno razvijaju ako stalno gledaju bezizražajne kamione-robote i razna čudovišta? :? Nije ni čudo što mnogi od njih na kraju postanu bezosećajni cerebralci, željni pritiskanja dugmadi, otuđeni od sebe i sveta... :?

Slazem se sa cinjenicom da deca treba da skapiraju emocije kako treba, ali ako malo razmislis, nivo inteligencije zastupljen u onom crtacu odgovara deci od nekih 10 godina otprilike (ovo sam lupio, jer nije toliko bitno). E sad, posto nema drugih "kvalitetnih" crtaca na TV-u, i starija deca ce ga gledati samo sto ona iz njega nece izvlaciti nista korisno nego ih moze i unazaditi, sto je ekvivalentno tome da pustis odraslom coveku kasetu sa decijim pesmicama...
 
Deca ne gledaju crtaće zato što su poučni, već zato što su zabavni. Ali to ne znači da crtaći treba da budu samo zabavni, već treba da budu i poučni, jer deca u tim godinama jako mnogo uče i kopiraju svet oko sebe.
Pa šta je sad bolje:
- da im crtaći pomognu da nauče da izražavaju svoje emocije (kao Sunđer Bob) i da im to izražavanje emocija postane normalna stvar,
- ili da im crtaći pokažu kako je razaranje građevina raketama koje se lansiraju pritiskom na dugme normalna, uobičajena stvar?

Ne zaboravite da deca (pa i mladi ljudu, čak) ne znaju baš uvek šta je dobro, a šta loše i da im stvari s kojima su često u kontaktu postaju normalne i uobičajene, a samim ti i sasvim prihvatljive kao uzor ponašanja.
Setite se NATO pilota koji su pritiskom na dugme bombama ubijali našu decu i razarali objekte. Njima je to normalna stvar. I oni to ne nazivaju ubijanjem dece i razaranjem objekata, već "kolateralnom štetom".
Da li bi oni bilo sposobni za takve zločine da im je tokom celog detinjstva ponavljano da je ubijanje i razaranje nešto strašno i loše, nešto što se ne sme?
Mislim da ne bi. Međutim, kad su bili deca oni su stalno gledali nasilje na TV-u , u crtaćima, igranim filmovima i sl i ono ima je postala normalna, svakodnevna stvar. Kad su bili mali ubijali su u video igrama, kad su odrasli ubijali su stvarne ljude, ali opet pritiskom na dugme, u novoj vrsti video-ubijanja.

Zaključak: moramo dobro paziti čime hranimo našu decu jer od vrste hrane koju im dajemo zavisi u kakve će se ljude (ili monstrume) sutra razviti.
 
E, blago nama onda...
Iskoristicu svoj licni primer: odrastao sam uz crtace kao sto su Tom & Jerry, Transformers, Nindza kornjace i sl. ali imam vise moralne vrednosti od vecine ljudi koje poznajem! Tacno je da deca kupe nasilje sa TV-a, ali par sati dnevno sa voljenom osobom koja ce je nauciti pravim moralnim vrednostima, baca svo to vidjeno nasilje u zapećak...
 
Đenka:
dankam:
Znachi,gledajmo Sundjer Boba... :D

Pa ja ga i odgledam ponekad, ali ne zbog "radnje" crtaća, već upravo zbog izražajnosti. Inače, taj crtać je za decu mlađeg uzrasta, očigledno. Za nas odrasle su Simpsonovi ili South Park. :)
Iskreno,ja Sundjer Boba odgledam svaki put kad ga uhvatim na TV-u,a Simpsonove i South Park sam redovno pratila...
 
sponge_bob.jpg


E, živeo Sunđer Bob!
 

Back
Top