Osnovano Udruzenje Ateisti Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Osnovano udruženje Ateisti Srbije

Izvor: Beta |


3. februar 2010. 17:53:39




NOVI SAD, 3. februara 2010. (Beta) - Registrovano je udruženje građana "Ateisti Srbije" čiji su osnovni ciljevi promocija ateizma i prava na slobodu javnog zagovaranja sekularizma. To udruženje čije je sedište u Novom Sadu, danas je saopštilo da će se zalagati za sistemsko rešavanje ustavnog načela odvojenosti države od crkava i verskih zajednica.


U saospstenju se dodaje da će Udruženje podržavati građane koji ne žele da budu kršteni i da će izdavati "sertifikat odricanja od vere". (:hahaha:)


Slogan organizacije je "Protiv dogmi i neznanja"


Udruženje je nastalo neformalnim okupljanjem građana u grupi "Ateisti Srbije" na sajtu "Fejsbuk" (Facebook), a krajem 2009. godine je održana osnivačka skupština.


*****************************************************


Ето шта се догађа када безбожници полуде... није им прошла жвака ни са "антифашистима" ни са "нацистима" - и сада су се лепо организовали па ево
прилике да наши дежурни атеисти допринесу својим "радом" овој новој организацији.


Само ме интересује КО ЋЕ ДА ИХ ФИНАНСИРА ???


п.с. И наравно, све тајне овога света решили су по кратком поступку - компјутерском анимацијом:



п.п.с. Ова тема је уједно и ПРЕДЛОГ администрацији да отвори ПОСЕБАН ПДФ ЗА АТЕИСТЕ........е да би религиозни људи могли дефинитивно на миру да размењују мисли о својој вери.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kada je donosem Zakon o crkvama i verskim zajednicama najglasniji su upravo bili sekularisti da ne kazem ateisti, jer u smatrali da se krse njihova prava s obzirom da je zakon napisan tako kao da su svi gradjani Republike Srbije vernici.

Па како, ево погледај сада шта они раде, издају СЕРТИФИКАТ О ОДРИЦАЊУ ОД ВЕРЕ - значи неки облик НЕКРШТЕНИЦЕ...ахаха... па то одмах има облик религије тј.антирелигије- ствар је у томе што је Закон добар јер и ови атеисти ВЕРУЈУ ДА НЕ ВЕРУЈУ - ДАКЛЕм ОПЕТ В Е Р У Ј У.........:per:
 
Pozdravljam svaku akciju protiv verske zatucanosti. :D

Па онда трк да добијеш "сертификат о одрицању од вере" тј.НЕКРШТЕНИЦУ... па нам овде покажи како изгледа...покушао сам да им уђем на сајт - али не вреди ПОТПУНО СУ ЗАТВОРЕНИ ЗА АНОНИМНУ ПРЕТРАГУ - права секта...:roll::lol:
 
Jedno je vjera, a drugo vjerski fundamentalizam. Isti je slucaj i za ateiste.

Ne razumijem zasto tim vjernicima toliko smetaju ateisti. A i s druge stane isto tako.

Valjda su ljudi vjernici zbog sebe a ne zbog drugih, no izgleda da to bas i nije tako.

Уопште ми у животу не сметају атеисти - баш ме брига, смета ми што се стално гурају на пдф Религија па сам отворио тему где сам их обавестио ДА САДА ИМАЈУ ПРАВО РЕШЕЊЕ И ПРАВО УДРУЖЕЊЕ... и тако могу да о'ладе више са провокацијама и вређањем верника и верских осећања корисника овог пдф.
 
Па онда трк да добијеш "сертификат о одрицању од вере" тј.НЕКРШТЕНИЦУ... па нам овде покажи како изгледа...покушао сам да им уђем на сајт - али не вреди ПОТПУНО СУ ЗАТВОРЕНИ ЗА АНОНИМНУ ПРЕТРАГУ - права секта...:roll::lol:

:roll: Nisu jedini sajt zatvoren za anonimnu pretragu. A sto se ne uclanis na njihov sajt, da mozes da pratis? :lol:

Eremita ateista :D
 
Osnovano udruženje Ateisti Srbije

Izvor: Beta |


3. februar 2010. 17:53:39




NOVI SAD, 3. februara 2010. (Beta) - Registrovano je udruženje građana "Ateisti Srbije" čiji su osnovni ciljevi promocija ateizma i prava na slobodu javnog zagovaranja sekularizma. To udruženje čije je sedište u Novom Sadu, danas je saopštilo da će se zalagati za sistemsko rešavanje ustavnog načela odvojenosti države od crkava i verskih zajednica.


U saospstenju se dodaje da će Udruženje podržavati građane koji ne žele da budu kršteni i da će izdavati "sertifikat odricanja od vere". (:hahaha:)


Slogan organizacije je "Protiv dogmi i neznanja"[/url].


Udruženje je nastalo neformalnim okupljanjem građana u grupi "Ateisti Srbije" na sajtu "Fejsbuk" (Facebook), a krajem 2009. godine je održana osnivačka skupština.


*****************************************************


Ето шта се догађа када безбожници полуде... није им прошла жвака ни са "антифашистима" ни са "нацистима" - и сада су се лепо организовали па ево
прилике да наши дежурни атеисти допринесу својим "радом" овој новој организацији.


Само ме интересује КО ЋЕ ДА ИХ ФИНАНСИРА ???


п.с. И наравно, све тајне овога света решили су по кратком поступку - компјутерском анимацијом:



п.п.с. Ова тема је уједно и ПРЕДЛОГ администрацији да отвори ПОСЕБАН ПДФ ЗА АТЕИСТЕ........е да би религиозни људи могли дефинитивно на миру да размењују мисли о својој вери.

I kako ja sad jednog ateistu da shvatim ozbiljno( ovo se odnosi na one koji su clanovi ili simpatizeri ove organizacije) . . Jos bi mogli da ih zabrane zbog sirenja verske netrpeljivosti i vredjanja verskih osecanja gradjana :hahaha: :hahaha: :hahaha:
I bore se protiv dogmi i neznanja :eek: 'Oce li da se bore ovako kao ovi na forumu ? Ako je to model po kome ce raditi onda im je uspeh zagarantovan :hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vera je osecaj.Trece oko,sesto culo,kako hocete.Oni koji su za taj osecaj uskraceni nisu krivi.Samo ne znam zasto smatraju da je verovanje zatucanost,a ne znaju kako je to.
To je kao kad moji klinci kazu necemo cale da jedemo kinesku hranu,to su pecene macke.
Stanite klinci malo,prvo probajte,osetite cari secuanske kuhinje,pa onda recite svoj sud.;)
 
Vera je osecaj.Trece oko,sesto culo,kako hocete.Oni koji su za taj osecaj uskraceni nisu krivi.Samo ne znam zasto smatraju da je verovanje zatucanost,a ne znaju kako je to.
To je kao kad moji klinci kazu necemo cale da jedemo kinesku hranu,to su pecene macke.
Stanite klinci malo,prvo probajte,osetite cari secuanske kuhinje,pa onda recite svoj sud.;)

Nije verovanje zatucanost.
To je lična stvar.
Ali kada se to spoji sa razularenim egom i agresivnošću, eto ti problema... i zatucanosti. "Samo je moja istina jedina".
Probajte čari "kuhinje širine duha", pa onda recite svoj sud ;).
 
I kako ja sad jednog ateistu da shvatim ozbiljno( ovo se odnosi na one koji su clanovi ili simpatizeri ove organizacije) . Ja razumem da sektu osnujes radi sticanja koristi , moci , vlasti, da bi zadovoljio ego... ali ovo je osnovano kao posledica frustracije i mrznje . Jos bi mogli da ih zabrane zbog sirenja verske netrpeljivosti i vredjanja verskih osecanja gradjana :hahaha: :hahaha: :hahaha:
I bore se protiv dogmi i neznanja :eek: 'Oce li da se bore ovako kao ovi na forumu ? Ako je to model po kome ce raditi onda im je uspeh zagarantovan :hahaha:
Meni je sasvim jasno iz kog razloga bi ti osnovao sektu. Samo su ti novci na pameti.

Ovi ljudi nisu osnovali sektu, već udruženje građana. Nigde mržnju ne vidim, to si se ti nešto istripovao.

Što se ''borbe'' tiče.. pogledajte šta vi pravoslavci radite na ovom podforumu...
ne svi, ali velika većina da :rtfm:
od sramote mi dođe da i ja uzmem ''nekrštenicu'' i ogradim se od vas bodljikavom žicom..

Samo kukate ko strine... ''mrzi me ovaj'' ''mrzi me onaj''
Ma što da vas mrzi kad može da vam se smeje?! :rtfm:
O svojoj veri ni dve rečenice ne umete da sastavite.
Već dve godine naklapate o svetoj vodici i ponekoj ikoni koja plače
o tome oće li doći Papa u Srbiju, koja je slava mrsna, a koja posna..
Jel to pravoslavlje? :rtfm:

Bruka...:roll:
 
Nije verovanje zatucanost.
To je lična stvar.
Ali kada se to spoji sa razularenim egom i agresivnošću, eto ti problema... i zatucanosti. "Samo je moja istina jedina".
Probajte čari "kuhinje širine duha", pa onda recite svoj sud ;).

E,to je ono kad ja skuvam rucak pa niko nece da jede(ne zato sto lose kuvam nego nisu gladni)a ja ih jurim i vicem"Jedite jedite,da vidite kako je dobro,pa budem fanaticno naporan
Zato sam shvatio da ko hoce da kusa nek kusa,ko je gladan sam ce traziti,i nije moja hrana najbolja.Kad to shvate ovi verski kuvari,pogotovo ovi sto nam pokvarise profesiju i kuvaju samo J.S(jusnu supicu)nadam se da nas nece smatrati zatucanima,nego ce postati gladni i doci malo kod nas na kazan.
 
E,to je ono kad ja skuvam rucak pa niko nece da jede(ne zato sto lose kuvam nego nisu gladni)a ja ih jurim i vicem"Jedite jedite,da vidite kako je dobro,pa budem fanaticno naporan
Zato sam shvatio da ko hoce da kusa nek kusa,ko je gladan sam ce traziti,i nije moja hrana najbolja.Kad to shvate ovi verski kuvari,pogotovo ovi sto nam pokvarise profesiju i kuvaju samo J.S(jusnu supicu)nadam se da nas nece smatrati zatucanima,nego ce postati gladni i doci malo kod nas na kazan.

Upravo tako.
A J.S. zagovornike ne mogu stvatiti ozbiljno, jer u raspravama nema njihovog ličnog mišljenja, karakter im je skroz pregažen naučenim i deklamovanim citatima, bar je takav slučaj sa onima sa kojima sam ja imala prilike da razgovaram. Ako se i postavi neko dublje pitanje, neće se dati objašnjenje ili mišljenje - dobićete citat koji i ne drži mnogo vodu. Tako bih i ja mogla napisati neku svoju Bibliju i citirati je uz uverenje da je to jedina moguća stvar za spas. No to je njihov problem.
 
Da kažem Miti odmah ko nas finansira, pošto ga to najviše zanima: mi sami sebe finansiramo, dobrovoljnim prilozima. Za razliku od SPC, ne vozimo službene Audije, Škode i džipove, ne posedujemo nikakave nekretnine koje zahtevaju održavanje, pa kad se sve sabere i nemamo nekih velikih troškova, tako da sve funkcioniše OK.
 
Da kažem Miti odmah ko nas finansira, pošto ga to najviše zanima: mi sami sebe finansiramo, dobrovoljnim prilozima. Za razliku od SPC, ne vozimo službene Audije, Škode i džipove, ne posedujemo nikakave nekretnine koje zahtevaju održavanje, pa kad se sve sabere i nemamo nekih velikih troškova, tako da sve funkcioniše OK.
Није ни СПЦ некада...сачекајмо малко па ћемо видети...
УБР, СПЦ нису само владике. Има и оних који су се одрекли свега и замонашили.
 
Није ни СПЦ некада...сачекајмо малко па ћемо видети...
УБР, СПЦ нису само владике. Има и оних који су се одрекли свега и замонашили.
To je tačno, mada ovi prvi bivaju više i češće medijski eksponirani, a mnogim vernicima koji jedva sastavljaju kraj s krajem taj život "na visokoj nozi" predstavlja trn u oku.

Setimo se šta kaže Isus:
Matej, 19:21 Reče mu Isus: Ako hoćeš savršen da budeš, idi i prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom.
 
Па онда трк да добијеш "сертификат о одрицању од вере" тј.НЕКРШТЕНИЦУ... па нам овде покажи како изгледа...покушао сам да им уђем на сајт - али не вреди ПОТПУНО СУ ЗАТВОРЕНИ ЗА АНОНИМНУ ПРЕТРАГУ - права секта...:roll::lol:
Ne bih bio zainteresovan. Blagodarim. :mrgreen:
Ko što reče onaj, dovoljno je trostruko brisanje peškirom. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top