Nekoliko pitanja vezana za zakon o oružju

vjanda

Početnik
Poruka
26
Pozdrav svima,
dugo sam ziveo u inostranstvu (Engleskoj) gde sam se 10ak godina bavio lovom i streljastvom.

Vratio sam se u Srbiju pre 2 godine i zanima me sledece:

1) Da li su vazdusne puske kalibra .22 legalne (ili samo .177) ?

2) Da li je za sve vazdusne puske poterebna dozvola ili je to ovisno o snazi puske?

3) Da li je prigusivac na vazdusnoj pusci dozvljen?

4) Sme li se sitna divljac kao kunici golubovi i gavrani loviti vazdusnim puskama?

5) Da li je moguce dobiti nabavnu dozvolu za malokalibarsku pusku i pistolj nakon polaganja ispita o rukovanju? Kolike se sanse da se ta dozvola dobije ako sam clan streljackog drustva?

6) Ako pucam u klubu da li postoji ogranicenje na .22lr municiju?

7) Da li na malokalibarsku pusku sme da se stavlja optika?

8) Da li je malokalibarska sub sonic municija legalna?

Hvala unapred na odgovorima :mrgreen:

Ako nekoga interesuje ovo su odgovori za pitanaja koja vaze za Veliku Britaniju
1) da svi kalibri vazdusnog oruzja su legalni
2) ovisi o snazi , iznad 12 ft/lbs treba dozvola
3) da
4) da, fazani pacovi svrake gavrani takode, jedino je potrebno ovlascenje vlasnika imanja na kom se lovi
5) da ali se drze iskljucimo u streljackim klubovima
6) ne
7) da
8) da
 
Da li sam dobro shvatio?
Uclanim se u streljacki klub np 11 April na Novom Beogradu i polozim ispit o rukovanju malokalimarskom puskom. Sa time onda mogu da dobijem nabavnu dolvolu za kupovinu mk puske i da je drzim u stanu i koristim u streljackom klubu u kom kupujem municiju?
Da li puska treba da bude u zakljucanom sefu u stanu?
 
Razlog zbog koga pitam za MK pusku je to sto sam vec na nakoliko mesta procitao da je jako tesko dobiti nabavnu dozvolu. Za sacmaricu i lovacki karabin je navodno mnogo lakse.
Razlog sto zelim bas MK je niska cena municije i to sto sam vec dugo pucao sa njom u inostranstvu.
Ne bi da platim bezveze za ispit i onda da me odbiju.
U tom slucaju bi polagao ispit za pistolj i pucao sa dugom 9kom... Mada ni to nije lako nabaviti koliko mogu da vidim.
Izgleda mi kao da zakon favorizuje lovce.
 
Razlog zbog koga pitam za MK pusku je to sto sam vec na nakoliko mesta procitao da je jako tesko dobiti nabavnu dozvolu. Za sacmaricu i lovacki karabin je navodno mnogo lakse.
Razlog sto zelim bas MK je niska cena municije i to sto sam vec dugo pucao sa njom u inostranstvu.
Ne bi da platim bezveze za ispit i onda da me odbiju.
U tom slucaju bi polagao ispit za pistolj i pucao sa dugom 9kom... Mada ni to nije lako nabaviti koliko mogu da vidim.
Izgleda mi kao da zakon favorizuje lovce.

AKO IMAŠ CIST DOSIJE ! Nevidim razlog da se tripuješ da ga ne dobiješ :think: a ako si bio u kanadi nevidi razlog da je frka 2-3 hiljade za ispit :dontunderstand: dok se oružje koristi u svrhu za koju je zakonski namenjeno, gde je tu favorizacija !:hvala:
 
Hteo sam time da kazem da mi nije jasno zasto bi bilo laske dobiti dozvolu za sacmaricu i neogranicen broj municije koja moze da se kupi za nju u poredenju sa mk puskom. Mozda i nije tako, nadam se da se varam i da si u pravu...
Jel neko pusao u streljani NB Usce? Kako se poredi sa Trofejom u 11 Aprilu?
 
Kolega najbolje da iscitas zakon o oruzju i municiji , pa ces imati jasniju sliku o svemu, pa onda pitaj detalje.
imas ga na sajtu LSS .

za streljastvo, okrenes neki klub i saznas sve odmah ili odes u najblizu policijsku stanicu i pitas..ili se obratis mailom MUP-u. za sve detalje koji tebe licno zanimaju po pitanju oruzja.
 

Back
Top