WMware - Windows XP kao host i kao guest

ovako , na koji način je podešen sam sagem , u samom drajveru ?
Pitanje: to je adsl usb modem ili je neki ruter ? :think:

mislim da ima dva načina
1. način : da ne ideš kao bridže već kao NAT
odnosno da vmware bude podešena za Network adress translation način rada . (zaboravio sam tačno do detalja kako idu ta podešavanja jer obično koristim easyvmx )
-slika 1 u prilogu - mislim da se tada automatski postavi na tekući difolt gejtvej ?

2 način: ako možeš postavi ovakvu sliku
sa svim tekućim adapterima kod tebe
http://www.intelliadmin.com/images/Network_Connections_ScreenShot_20060807.jpg
-ideja je da se na properties od modema ali ne za karticu već za usb podesi da preko njega ide bridge ;)
a da se odčekira za ethernet karticu za koju je po difolt postavljeno

ali ne znam tačno da li to radi za pppoe :think:
odnosno u tom slučaju je moguće da se bridguje sama ADSL linija a da se pppoe (na windowsu : broadband connection ) odradi iz samog Guesta :per:



 

Prilozi

  • snapshot1nat.png
    snapshot1nat.png
    10,9 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Za početak hvala što mi pomažeš .
Prvo informacije o modemu :
Sagem Fast800 version A.4.5
to je adsl usb modem (nema ethernet )
---------------------------------------------
Što se drajvera tiče , pri instalaciji , u jednom momentu mi je traženo da obeležim moj tip drajvera i nisam baš bio siguran pa sam ostavio prvu mogućnost a ponuđeni su sledeći tipovi drajvera :
PPPoA VCMUX 8/35
PPPoA VCMUX 8/48
PPPoA VCMUX 0/33
PPPoA VCMUX 0/35
PPPoA VCMUX 0/38
PPPoA VCMUX 1/32
PPPoA VCMUX 1/33
PPPoE LLC 0/100
PPPoE LLC 0/33
PPPoE LLC 0/35
PPPoE LLC 0/38
PPPoE LLC 1/32
PPPoE LLC 100/100
PPPoE LLC 8/32
PPPoE LLC 8/35
PPPoE LLC 8/48
PPPoE LLC 8/64
RFC1483 Bridge LLC 0/100
RFC1483 Bridge LLC 0/101
RFC1483 Bridge LLC 0/32
RFC1483 Bridge LLC 0/33
RFC1483 Bridge LLC 0/34
RFC1483 Bridge LLC 0/35
RFC1483 Bridge LLC 1/32
RFC1483 Bridge LLC 8/35
RFC1483 Bridge LLC8/36
RFC1483 Routed LLC 8/32
RFC1483Routed VCMUX 18/80
RFC1483Routed VCMUX 8/36
-------------------------------------------
Inače imam ADSL internet preko telefonske linije .
 
ovako nekako...

nije trebalo da se u guest mašini instalira sam drajver za usb modem , jer ne funkcioniše na taj način ;) (odnosno ide i tako ali mora da se usb uređaj 'otme' od host sistema , ima tu puno kerefeka i načina :per: )

ako hoćeš istovremeno i na host i na guest da imaš net onda ti sagemov drajver predstavlja višak u guestu.

ovde je stara poruka u kojoj kažu
http://communities.vmware.com/message/3424
da bi išlo preko NAT (1 način) to jest da se virtuelna mrežna kartica na guestu postavi kao NAT

ali ima i treći način: da na hostu ostane kako je i da se napravi ISC (internet connection share ) između usb wan adaptera i vmnet8 (ili vmnet1 ? )
i da se izabere u opcijama da je virtuelna mrežna na guestu prikačena kao host networking .
valjda je tako ?

i ovde neki link :think:
http://www.commentcamarche.net/forum/affich-3434055-vmware-en-bridge-derriere-un-modem-cable-adsl
"vmware and usb adsl modem on host"

----------------------------------

e sad...
četvti način je da se stavi u osnovno modemovo podešavanje
RFC1483 Bridge LLC 8/35
ali onda ćeš na kratko da izgubiš internet jer mora i na hostu i na guestu da se odradi broadband konekcija
i tada mora da virtuelna mrežna bude kao bridged
i da se čekira na tačnom vmnet1 (ili vmnet8 ? )
kao i na novopojavljenom wan adapteru d abude vmware bridge (ali onda đeš na hostu da dobiješ dve ikonice koje se odnose na adsl modem a treba samo na jednoj od njih)
 
Ne znam kakvi su ti zahtevi u vezi VM, recimo kod Virtual PC-a koji je mnogo manji od vmware uz to i besplatan, posle podizanja sistema (koji traje duze nego kod vmware) i instalacije dodataka odmah imas net konekciju bez ikakvih podesavanja. Naravno mislim na usb prikljucak i bas sagem modem.
 
Moguće je da sam malo uneo zabunu ne rekavši šta zaista želim da postignem sa ovim . Ja ustvari želim samo internet na "guest" mašini . "Host" mašinu ne bih koristio za izlazak na internet i zamislio sam da to bude moj način da je zaštitim . Eto sad sam konačno bio malo konkretniji i nadam se suzio problem na manje varijanti koje bi mogle da se probaju .

Probaću svakako i VIRTUAL PC . Hvala na sugestijama .
 
Hvala vam svima na pomci jos jednom . Uspeo sam da resim problem i pisem vam sa virtuelne masine .
Da rezimiram :
Virtelna masina je WMware
Host je Windows XP
Guest je Windows XP
Način povezivanja je NAT
Modem je Sagem Fast 800 v. A.4.5

Drajver za modem morao sam da instaliram i na "host" i na "guest" OS . Pri instalaciji drajvera kada sam upitan koji je tip mog drajvera , odabrao sam sa liste PPPoE LLC 8/35 . Nameravao sam da dobijem internet samo na guest mašini ali u ovoj varijanti ipak imam internet na obe mašine i ostavicu tako . Kada pokrenem guest mašinu u dnu virtualne mašine postoji lampica koja podseca na mobilni telefon . Ona predstavlja moj usb adsl modem i ako je u njenom mini padajućem meniju obeleženo "Conect" ,ikonica svetli . Kada ona svetli , automatski se zelena strelica sa host mašine a koja govori da mogu na internet , prebacuje na guest mašinu i tada mogu na internet sa guest mašinom .

vidi sliku :
http://www.flickr.com/photos/to_sam_ja/4334770736/sizes/o/

Kada se diskonektujem na ikonici koja predstavlja moj usb adsl modem ona se gasi a zelena strelica sa guest mašine prelazi u host mašinu i tada mogu na internet sa host mašine .

vidi sliku :
http://www.flickr.com/photos/to_sam_ja/4334770732/sizes/o/

Nadam se da ce nekome pomoci .
 
ok važno da radi nekako :super:

pogledaj ipak po helpu mislim da je imao dosta dobar help , u kome je objašnjeno detaljnije za te mrežne i tako ;)
mislim da se ovi vboxnet adrapteri posmatraju u stvari kao virtuelni switch uređaji
ako se dobro sećam.

Posle nekog vremena korišćenja mislim da ćeš dodatno da uđeš u fazon oko ovih virtualzacija
svaki početak je težak :super:
 
To bi bio lep nastavak ove teme . Odraditi istu ovu temu ali sa modem/ruterom koji ima ethernet umesto mog usb modema pa da se na jednom mestu vide razlike . Hvala Randomu na predlogu .Planirao sam da pređem sa USB modema na modem/ruter sa ethernet izlazom u nekoj bliskoj budućnosti . Verujem da bih time donekle popravio brzinu interneta . Ali to kad budem zamenio modem jer bez njega ne mogu da pošaljem povratnu informaciju . Ako neko može , neka slobodno obradi temu sa svojim modem/ruterom a meni će to svakako pomoći kao preporuka za nabavku istog ili sličnog .
 
random je mislio u stvari na modem/ruter umesto usb-adsl modema

Савремени адсл и кабловски (паметни) модеми па чак и рутери које дају корисницима такође подржавају миксед приступ интернету путем утп кабла на који сам мислио када сам рекао рј45 што је океј, као и приступ путем усб 2 порта, чак шта више већина новијих у себи садржи и мини вајрелс поинт што је згодно имати ако се задеси лаптоп или смарт телефон при руци и на тај начин може се у потпуности уживати у чарима интернета.

Мада, када се мало боље размисли, ништа ту неће донети велико побољшање.
Стандардни 100 Мб/с против 480 Мб/с максимум на 1024 ? Па у овоме примеру свеједно је, у оба случаја неће достићи максималну брзину. :think:

Боље преко рJACK45 него преко усб-а.


Дакле моја констатација је била погрешна, свеједно је.
 
Poslednja izmena:
Шта ја знам... ма имаш сада и усб адаптере вајрлес, сасвим океј радуцкају пробао сам пар.
Нема везе на којој брзини порта је, никада неће достићи максимум у том грму зека лежи.
То загушење долази услед оверло бафера самога, рестарт или турн оф он и идемо даље или да се ради неки шарпнениг па да се смањи мало преоптеређење.
 

Back
Top